Socialdemokratai – būsimieji gastrolieriai?

Radviliškio rajono savivaldybėje labai mėgstamos kelionės. Esame ne kartą viešinę, kai buvęs meras Vytauta Simelis lėkdavo į visas šventes ir keliones. Dėl šio pomėgio savivaldybės koridoriuose jis gavo „savivaldybės gastrolieriaus“ pravardę.

O buvusi administracijos direktorė Jolanta Margaitienė 2017 metais į Europos žmonių festivalį vyko kartu su sutuoktiniu. Nors buvo sakoma, kad jis vyko už asmenines lėšas, bet kas ten supaisys.

Vykti į šventę buvo siūloma visiems Tarybos nariams

Gegužės 13 dieną Bauskėje (Latvija) vyko miesto šventė „Po ąžuolo šakomis“. Kadangi Bauskė su Radviliškio rajono savivaldybe besigiminiuojantis miestas, buvo nutarta į renginį deleguoti 2 Tarybos narius.

Pasak savivaldybės administracijos direktorės Eglės Ivanauskytės, pasiūlymas dalyvauti Bauskės miesto šventėje „Po ąžuolo šakomis“ gegužės 4 dieną buvo išsiųstas visiems Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariams su klausimu, kas nori vykti. Informacijos buvo laukiama iki gegužės 8 dienos.

Kadangi tą pačią dieną Burbiškio dvare vyko Tulpių žydėjimo šventė, daugelis Tarybos narių pasirinko dalyvauti šiame tradiciniame renginyje. Juk toks renginys gera proga pabendrauti ir su rinkėjais, ir su kolegomis, išklausyti rajono žmonių džiaugsmus ir rūpesčius.
Vykti į artimajame užsienyje vyksiančioje šventėje panoro tik Tarybos narys socialdemokratas Saulius Luščikas, bet panoro vykti ne vienas.

Į kelionę su drauge

Kadangi vykti į Bauskę panoro tik vienas Tarybos narys, jam ir buvo uždegta „žalia šviesa“. Tačiau Tarybos narys socialdemokratas pagalvojo, kad vienam svečioje šalyje bus liūdna ir kartu pasikvietė draugę, savivaldybės kontrolierę, Giedrę Sinkevičienę.

Kai kuriems Tarybos nariams toks įvykių posūkis sukėlė klausimų: „Kai į renginį kviečiamas meras ir jis negali jame dalyvauti, juk vietoje jo nevyksta savivaldybės valytoja. Tad kodėl vietoje antro Tarybos nario į Bauskę vyko Tarybos nario draugė?“

Administracijos  direktorė E. Ivanauskytė ir šioje situacijoje turėjo paaiškinimą: „Informuojame, kad kvietime dalyvauti Bauskės miesto šventėje „Po ąžuolo šakomis“ nenurodyta, kad kviečiami tik tarybos nariai (buvo kviečiami savivaldybės atstovai). G. Sinkevičienė į Bauskę vyko kaip privatus asmuo“.

Keista, kad naujoji administracijos direktorė teigia, jog į Bauskę galėjo vykti ir savivaldybės  darbuotojai, tačiau tuoj pat puola aiškinti, kad G. Sinkevičienė vyko kaip privatus asmuo. Juk jeigu kvietė ir savivaldybės darbuotojus, kodėl G. Sinkevičienė nepanoro jiems atstovauti?

Biudžetas išlaidų nepatyrė

Kiekviena, net netolima, kelionė kainuoja. Pasiteiravome administracijos direktorės, kiek kainavo Tarybos nario ir savivaldybės darbuotojos pasivažinėjimas į Bauskę.
Pasak E. Ivanauskytės, į šventę tarybos narys vyko asmeniniu automobiliu, komandiruotei pinigai nebuvo skirti, tad išlaidų šioje srityje Savivaldybės biudžetas nepatyrė.

Ar dėl kompetencijos stokos, ar dar dėl kokių kitų priežasčių administracijos direktorė pamiršo, kad tarybos nariams kuras pilamas iš savivaldybės lėšų ir biudžetas nuostolių tikrai patyrė.

Praėjusią kadenciją V. Simelis buvo „savivaldybės gastrolieriumi“, o gal šią kadenciją socialdemokratas S. Luščikas perims šį titulą ir toliau tęs biudžeto lėšų „tratinimo“ tradiciją?

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts