Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Socialdemokratai „auklėja“ Šeduvos gimnazistę

Avatar

Paskelbta

data

Vasarą, per Žolinių šventę, į Šeduvą suplūdo Seimo nariai. Patys savanoriškai atvyko ar kviesti rajono valdžios, dabar jau niekas atsiminti nebegali. Vaikštinėjant po Šeduvos miestelį, nori nenori teko susitikti ir su miestelio gimnazijoje besimokančiais mokiniais. Kaip žinia, šioje mokykloje yra atskiras skyrius vaikams, kurie turi specialiųjų poreikių ir jiems reikalingas papildomas ugdymas. Bet kai kurie jų visai neblogai garsina tiek pačią Šeduvą, tiek Radviliškio rajoną ir net Lietuvą. Kai laimėjo aukso medalius Austrijoje, su čempionais ir prizininkais susitikti, pakalbėti, pabendrauti, pasiviešinti knieti kiekvienam politikui, o ir paspausti ranką taip pat ne pro šalį. Tik kad tokios jau jautrios politikų artimųjų rankos bus, nepagalvojo auksą laimėjusi ir intensyviai sportuojanti gimnazistė.

Po rankos paspaudimo „lūžo“ kaulai

Tą kartą į Šeduvą atvyko Seimo nariai A. Butkevičius, Ž. Pavilionis, L. Kasčiūnas ir V. Juozapaitis. Nenuostabu, kad tokias įžymybes norėjo pamatyti ir miestelio gimnazistai. O vaikai, kurie mokosi atskirame skyriuje, dažnai tų etiketo smulkmenų bei subtilybių nesupranta: kada galima prieiti, kada reikia prieiti, kada politikams norisi daryti asmenukes ir panašiai. Jie tiesiog atviri ir nuoširdūs, be jokio apsimestinio ir tariamo gerumo. Viena mergina (vardas žinomas redakcijai), nieko blogo nepagalvojusi, kaip įprastai, spaudė visiems garbingiems svečiams rankas. O tarp garbingųjų svečių buvo ir Seimo nario V. Juozapaičio žmona. Nuo čia ir prasidėjo incidentas. Pasklido gandas, kad gimnazistės stipraus paspaudimo neatlaikė gležni rankų kauleliai ir jie net galėjo lūžti. Žinoma, kantri moteris skausmu pasidalino gal tik vėliau. Tikriausiai nenorėjo sugadinti šeimininkų demonstruotos svetingumo atmosferos. O ir greitosios niekas dėl to nekvietė. Tačiau tokio „įžeidimo“ taip paprastai praleisti kažkas negalėjo. Tad ir prasidėjo gimnazistės „auklėjimas“.

Ūkvedžiui pavesta „paauklėti“ mokinę

Kadangi incidentas įvyko vasarą, kai gimnazija buvo uždaryta vasaros atostogoms, pats gimnazijos direktorius K. Škleinikas sakė girdėjęs apie tai, bet nekomentavo situacijos. Tačiau vis tik sakė pasidomėsiantis, ar tikrai jo pavaduotojas ūkio reikalams G. Makutis užsiėmė „saviveikla“, nes jo darbo pobūdis visiškai ne toks. Pats gimnazijos ūkvedys G. Makutis, iš pradžių nenorėjęs atsiminti smulkmenų, vis tik puikiai atpasakojo visą incidentą. Jo nuomone, nors mergina yra sportininkė, tačiau nelabai kontroliuojama, todėl per šventę ir galėjo pateikti nemalonių siurprizų seimūnams. Vienam iš svečių stipriai suspaudė ranką, kitą į šviežią arkliašūdį įstūmė. O šitokios nepagarbos tokiems aukštiems svečiams demonstravimas vienareikšmiškai yra didžiulė pademonstruota gėda vietiniams rajono ir seniūnijos vadovams. Kai kurie socialdemokratų Radviliškio skyriaus nariai kalba, kad G. Makutis to nedarė savanoriškai, tik vykdė buvusio partijos skyriaus pirmininko, vicemero K. Augulio paliepimą. Kiek tame yra tiesos, negalima patikrinti, nes su anksčiau ėjusiu Šeduvos gimnazijos direktoriaus pareigas K. Auguliu dėl komentaro nepavyko susisiekti. Žinant rajono valdančiosios koalicijos sudėtį, nesunku suprasti, kokia grandine įvyko galimas „komandos“ perdavimas, Seimo nario žmonai patyrus „netikėtą“ fizinį skausmą: tikriausiai per rajono merą, vėliau jo pavaduotoją iki mokyklos ūkvedžio. Bet ūkvedys, tikriausiai neturintis pedagoginio išsilavinimo, beauklėdamas gerokai „perspaudė“ merginą.

Gimnazistės mama reikalauja atsiprašymo

Tokiu auklėjimo metodu ir jo pasekmėmis liko nepatenkinta merginos mama. Jos dukra gimnazistė atsisakė tris savaites eiti į mokyklos sporto bazę treniruotis, jautėsi pažeminta mokyklos ūkvedžio. O visa tai tik dėl aukštų svečių išreikšto nepasitenkinimo. Merginos mama greitai išsiaiškino, kas u- tai atsakingas. Paprašius paaiškinti, kas atsitiko, ir net atsiprašyti užgautos merginos, jau paties ūkvedžio ambicijos buvo užgautos. Ar gali mokyklos direktoriaus pavaduotojas atsiprašyti specialių poreikių mokinės, klausimas tik retorinis, ypač, jei auklėjama senais sovietiniais metodais. Mama ieškodama teisybės dėl dukros net iki rajono centro nukeliavo. Mamos žodžiais tariant, „vicemeras K. Augulis jai ir jos dukrai girdint liepė pavaduotojui atsiprašyti dėl jos dukrai padarytos netinkamos auklėjimo poveikio priemonės ir jos sukeltų padarinių“. Bet buvęs pedagogas, apsisiautęs politiko mantiją, K. Augulis sumišo, kai išgirdo gimnazistės mamą teigiant, kad „auklėjimo“ užduotis ūkvedžiui būtent buvo pavesta jo paties. Ūmaus būdo vicemerą papiktino net mintis eiti į tiesioginę akistatą su gimnazijos ūkvedžiu, nes „kam paneigti tai, ko sakyti negalėjau…“ Kuri pusė sako tiesą, dabar jau sunku suprasti. Merginos mamą labai papiktino tokie savireklamos ištroškę politikai, kurie, kai tik jos dukra kartu su kitais laimėjo aukso medalius, iš karto lėkė fotografuotis, žadėjo viską. Tačiau kai tik iš Vilniaus atvykusiai seimūno žmonai ranką neva perspaudė, pradėjo „mokyti“ jos dukrą gyvenimo tiesų nesibodėdami grasinti net  baudžiamosiomis bylomis. Todėl panašu, kad mero pavaduotojas K. Augulis tikriausiai dabar bando permesti kaltę nuo savęs kitam. Laikas užgydys abiejų pusių žaizdas: tiek fizines, tiek dvasines. Vis tik rajono vadovai ir Šeduvos seniūnas turėtų perspėti svečius, ypač trapių kaulų, kad Šeduvos sportuojantys gimnazistai ir net gimnazistės gali ir kaulus laužyti. Kaip koks biblijinis galiūnas Samsonas.
Su pačiu Radviliškio rajono mero pavaduotoju K. Auguliu nepavyko susisiekti. Tuo tarpu Seimo narys V. Juozapaitis, gavęs paklausimą apie šią istoriją, viešai tūkstančiams savo „Facebook“ paskyros sekėjam paskelbė, kad tai galėtų būti tik rytiniai kliedesiai arba jam sveiku protu nesuvokiama kažkieno išankstinė suplanuota akcija.
Marius Aleksiūnas

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi