Šniūraičių gyventojai iš administracijos direktorės pagalbos vis nesulaukia

Šniūraičių kaimas Radviliškio rajone yra prie pat magistralinio kelio Radviliškis – Šiauliai, tačiau pravažiuojantys autobusai čia retai sustoja.

Šniūraičių kaimo gyventojai ne vieną kartą kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vadovus M. Pauliuką ir J. Margaitienę su prašymu  spręsti problemą, kad  gyventojai galėtų autobusais  pasiekti darbus, mokymosi  bei gydymo įstaigas.

Dėl problemos – raštas savivaldybės administracijai

Netekę kantrybės, praėjusių metų pabaigoje šniūraitiškiai dar kartą raštu kreipėsi į savivaldybės administraciją: „Gerbiami M. Pauliukai ir J. Margaitiene, kreipiamės į jus dėl susiklosčiusios situacijos. Radviliškio rajone, Šniūraičių gyvenvietėje, gyvena daug moksleivių bei darbingo amžiaus žmonių, kurie mokosi ir dirba Šiaulių ir Radviliškio miestuose. Situacija tokia, kad kaskart mažėja mūsų gyvenvietės stotelėje sustojančių maršrutinių autobusų. Reisai vis nuimami dėl tos priežasties, kad mažas važiuojančių žmonių srautas. Tačiau lieka pamiršti žmonės, kuriems vis dėlto yra būtinybė pasiekti vieną ar kitą minėtą miestą. Ką bekalbėti apie tuos žmones, kurie neturi savo transporto ir jiems reikalingi vizitai pas gydytojus. Pirmasis sustojantis autobusas važiuoja 8.10 val. į Šiaulius, kuomet moksleiviams pamokos jau būna prasidėjusios nuo 8 val., o dirbančiųjų yra ir nuo 7 val. Taigi pasiekti mokslo ir darbo įstaigą laiku yra neįmanoma. Kaip minėjau, gyvenvietės stotelė yra labai patogioje vietoje, Šiaulių – Radviliškio plentu dažnai važiuoja minkštieji autobusai, tačiau jie nestoja, nes, pasak vairuotojų, grafikuose nėra pažymėtos Šniūraičių gyvenvietės stotelės. Grįžti po pamokų moksleiviams popiet  ar dirbantiems po darbų vakare taip pat nėra galimybės, nes situacija tokia pat, kaip ir su rytiniais reisais – jų nėra. Žmonės priversti prašytis į minkštuosius pravažiuojančius autobusus su sąlyga, kad mokės už bilietą didesnę sumą, tačiau ne visi vairuotojai geranoriškai sutinka pavėžėti, o kartais keleiviai   net būna apšaukti, jog negali būti, kad nėra jokio kito autobuso, stojančio mūsų gyvenvietėje Šniūraičiuose. Ką bekalbėti apie stresą ir įtampą patiriančius dirbančius žmones bei vaikus (moksleivius ar jų tėvus), kurie kaskart turi sukti galvas, kaip ryte nuvyks į darbą ar mokyklą ir kaip grįš namo. Juk ne visi šiuo laikotarpiu dirba ir mokosi nuotoliniu būdu, todėl prašome jūsų padėti išspręsti šią problemą, kad ir toliau galėtume sėkmingai dirbti ir mokytis ir kad nereikėtų savo sveikatos eikvoti dėl nežinomybės, ar pasieksime ryt – poryt  mokslo ir darbo įstaigas“.
Po šiuo raštu, adresuotu Radviliškio rajono savivaldybės  administracijos vadovams, pasirašė  42 Šniūraičių kaimo gyventojai.

Gyventojų kreipimasis buvo padėtas į stalčių?

Savivaldybės administracijos atsakymo šniūraitiškiai kantriai laukė daugiau nei mėnesį, bet  taip direktorė  ir  nesiteikė atsakyti.
Nesulaukdami jokio atsakymo dėl vis rečiau į stotelę užsukančių autobusų problemos, gyventojai pagalbos kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių.

„Gruodžio 3 d. raštu kreipėmės į savivaldybės vadovus M. Pauliuką ir J. Margaitienę dėl Šniūraičių kaime susidariusios problemos – lieka vis mažiau stojančių autobusų. Lig šiol negavome jokio atsakymo. Prašome tarpininkauti sprendžiant autobusų sustojimo, maršrutų klausimą Šniūraičių kaimo gyventojams Radviliškio rajone“,- rašė gyventojai Tarybos nariui.

Šių metų sausio 21 d. vykusiame Tarybos posėdyje Tarybos narys G. Lipnevičius šią problemą iškėlė Tarybos posėdžio metu ir paprašė  administracijos direktorės J. Margaitienės paaiškinti, kodėl  per daugiau kaip mėnesį vis dar neatsakyta į Šniūraičių kaimo gyventojų kreipimąsi, kodėl problema nesprendžiama. Administracijos direktorė J. Margaitienė ėmė teisintis, nes neva  apie raštą nieko nežinojo, tik mestelėjo frazę „Kai bus kreipimasis į administraciją, tada ir atsakysime“. Patikinta Tarybos nario, jog gyventojai tokį raštą administracijai jau pateikė net antrą kartą, pakartotinai, direktorė  pažadėjo problemą spręsti.

Po Tarybos nario paraginimo – atsakymas

Po Tarybos posėdžio direktorė vis dėlto surado šniūraitiškių raštą, nes  sausio 25 dieną  persiuntė jiems dokumentą, kurį  pateikė Lietuvos transporto saugos administracijai. Šiuo raštu administracijos direktorė  prašo  į jau vykdomus tarpmiestinius autobusų maršrutus pro Pavartyčius bei Šniūraičius įtraukti papildomus sustojimus minėtose gyvenvietėse, užtikrinant gyventojų tarpmiestinio susisiekimo poreikius.

Be abejo, direktorei lengviausia gyventojų problemą permesti ant kieno nors pečių ir po to sakyti, jog buvo stengiamasi spręsti klausimą dėl jų patogesnio susisiekimo su Šiauliais ar Radviliškiu, tik štai to padaryti neleido Lietuvos transporto saugos administracija.

Dėl įsisenėjusios gyventojų pavežėjimo problemos Transporto saugos administracija  pirštu dūrė į savivaldybę

Šį kartą išsisukti nuo atsakomybės prieš gyventojus savivaldybės administracijai nepavyko. Matydama, jog problema įsisenėjusi, Transporto saugos administracija dėl gyventojų pavėžėjimo  taip pat raštu kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės administraciją ir priminė įstatymą, cituojame: „Transporto saugos administracija prašo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos, nustačius gyventojų keliavimo poreikius, užtikrinti patogų vietinį susisiekimą, kadangi vietinis keleivių susisiekimas tarp aplinkinių vietovių ir savivaldybės, kaip administracinio vieneto, centro, turi būti užtikrinamas vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais“ (remiantis Lietuvos Respublikos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 33 dalimi). Vadinasi, savivaldybės administracijai pačiai teks pasukti galvą, kaip padėti Šniūraičių ir Pavartyčių gyventojams  laiku pasiekti darbovietes, mokslo įstaigas, poliklinikas ar ligonines.

Kokius sprendimus dėl Šniūraičių ir Pavartyčių gyventojų problemos priims  savivaldybės vadovai – administracijos direktorė J. Margaitienė ir vicemeras M. Pauliukas, ar šią problemą  paliks spręsti naujajam merui, parodys laikas.

Jonas Petrikas

Total
1
Dalinasi
Related Posts