Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šniūraičių gyventojai iš administracijos direktorės pagalbos vis nesulaukia

Avatar

Paskelbta

data

Šniūraičių kaimas Radviliškio rajone yra prie pat magistralinio kelio Radviliškis – Šiauliai, tačiau pravažiuojantys autobusai čia retai sustoja.

Šniūraičių kaimo gyventojai ne vieną kartą kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vadovus M. Pauliuką ir J. Margaitienę su prašymu  spręsti problemą, kad  gyventojai galėtų autobusais  pasiekti darbus, mokymosi  bei gydymo įstaigas.

Dėl problemos – raštas savivaldybės administracijai

Netekę kantrybės, praėjusių metų pabaigoje šniūraitiškiai dar kartą raštu kreipėsi į savivaldybės administraciją: „Gerbiami M. Pauliukai ir J. Margaitiene, kreipiamės į jus dėl susiklosčiusios situacijos. Radviliškio rajone, Šniūraičių gyvenvietėje, gyvena daug moksleivių bei darbingo amžiaus žmonių, kurie mokosi ir dirba Šiaulių ir Radviliškio miestuose. Situacija tokia, kad kaskart mažėja mūsų gyvenvietės stotelėje sustojančių maršrutinių autobusų. Reisai vis nuimami dėl tos priežasties, kad mažas važiuojančių žmonių srautas. Tačiau lieka pamiršti žmonės, kuriems vis dėlto yra būtinybė pasiekti vieną ar kitą minėtą miestą. Ką bekalbėti apie tuos žmones, kurie neturi savo transporto ir jiems reikalingi vizitai pas gydytojus. Pirmasis sustojantis autobusas važiuoja 8.10 val. į Šiaulius, kuomet moksleiviams pamokos jau būna prasidėjusios nuo 8 val., o dirbančiųjų yra ir nuo 7 val. Taigi pasiekti mokslo ir darbo įstaigą laiku yra neįmanoma. Kaip minėjau, gyvenvietės stotelė yra labai patogioje vietoje, Šiaulių – Radviliškio plentu dažnai važiuoja minkštieji autobusai, tačiau jie nestoja, nes, pasak vairuotojų, grafikuose nėra pažymėtos Šniūraičių gyvenvietės stotelės. Grįžti po pamokų moksleiviams popiet  ar dirbantiems po darbų vakare taip pat nėra galimybės, nes situacija tokia pat, kaip ir su rytiniais reisais – jų nėra. Žmonės priversti prašytis į minkštuosius pravažiuojančius autobusus su sąlyga, kad mokės už bilietą didesnę sumą, tačiau ne visi vairuotojai geranoriškai sutinka pavėžėti, o kartais keleiviai   net būna apšaukti, jog negali būti, kad nėra jokio kito autobuso, stojančio mūsų gyvenvietėje Šniūraičiuose. Ką bekalbėti apie stresą ir įtampą patiriančius dirbančius žmones bei vaikus (moksleivius ar jų tėvus), kurie kaskart turi sukti galvas, kaip ryte nuvyks į darbą ar mokyklą ir kaip grįš namo. Juk ne visi šiuo laikotarpiu dirba ir mokosi nuotoliniu būdu, todėl prašome jūsų padėti išspręsti šią problemą, kad ir toliau galėtume sėkmingai dirbti ir mokytis ir kad nereikėtų savo sveikatos eikvoti dėl nežinomybės, ar pasieksime ryt – poryt  mokslo ir darbo įstaigas“.
Po šiuo raštu, adresuotu Radviliškio rajono savivaldybės  administracijos vadovams, pasirašė  42 Šniūraičių kaimo gyventojai.

Gyventojų kreipimasis buvo padėtas į stalčių?

Savivaldybės administracijos atsakymo šniūraitiškiai kantriai laukė daugiau nei mėnesį, bet  taip direktorė  ir  nesiteikė atsakyti.
Nesulaukdami jokio atsakymo dėl vis rečiau į stotelę užsukančių autobusų problemos, gyventojai pagalbos kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių.

„Gruodžio 3 d. raštu kreipėmės į savivaldybės vadovus M. Pauliuką ir J. Margaitienę dėl Šniūraičių kaime susidariusios problemos – lieka vis mažiau stojančių autobusų. Lig šiol negavome jokio atsakymo. Prašome tarpininkauti sprendžiant autobusų sustojimo, maršrutų klausimą Šniūraičių kaimo gyventojams Radviliškio rajone“,- rašė gyventojai Tarybos nariui.

Šių metų sausio 21 d. vykusiame Tarybos posėdyje Tarybos narys G. Lipnevičius šią problemą iškėlė Tarybos posėdžio metu ir paprašė  administracijos direktorės J. Margaitienės paaiškinti, kodėl  per daugiau kaip mėnesį vis dar neatsakyta į Šniūraičių kaimo gyventojų kreipimąsi, kodėl problema nesprendžiama. Administracijos direktorė J. Margaitienė ėmė teisintis, nes neva  apie raštą nieko nežinojo, tik mestelėjo frazę „Kai bus kreipimasis į administraciją, tada ir atsakysime“. Patikinta Tarybos nario, jog gyventojai tokį raštą administracijai jau pateikė net antrą kartą, pakartotinai, direktorė  pažadėjo problemą spręsti.

Po Tarybos nario paraginimo – atsakymas

Po Tarybos posėdžio direktorė vis dėlto surado šniūraitiškių raštą, nes  sausio 25 dieną  persiuntė jiems dokumentą, kurį  pateikė Lietuvos transporto saugos administracijai. Šiuo raštu administracijos direktorė  prašo  į jau vykdomus tarpmiestinius autobusų maršrutus pro Pavartyčius bei Šniūraičius įtraukti papildomus sustojimus minėtose gyvenvietėse, užtikrinant gyventojų tarpmiestinio susisiekimo poreikius.

Be abejo, direktorei lengviausia gyventojų problemą permesti ant kieno nors pečių ir po to sakyti, jog buvo stengiamasi spręsti klausimą dėl jų patogesnio susisiekimo su Šiauliais ar Radviliškiu, tik štai to padaryti neleido Lietuvos transporto saugos administracija.

Dėl įsisenėjusios gyventojų pavežėjimo problemos Transporto saugos administracija  pirštu dūrė į savivaldybę

Šį kartą išsisukti nuo atsakomybės prieš gyventojus savivaldybės administracijai nepavyko. Matydama, jog problema įsisenėjusi, Transporto saugos administracija dėl gyventojų pavėžėjimo  taip pat raštu kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės administraciją ir priminė įstatymą, cituojame: „Transporto saugos administracija prašo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos, nustačius gyventojų keliavimo poreikius, užtikrinti patogų vietinį susisiekimą, kadangi vietinis keleivių susisiekimas tarp aplinkinių vietovių ir savivaldybės, kaip administracinio vieneto, centro, turi būti užtikrinamas vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais“ (remiantis Lietuvos Respublikos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 33 dalimi). Vadinasi, savivaldybės administracijai pačiai teks pasukti galvą, kaip padėti Šniūraičių ir Pavartyčių gyventojams  laiku pasiekti darbovietes, mokslo įstaigas, poliklinikas ar ligonines.

Kokius sprendimus dėl Šniūraičių ir Pavartyčių gyventojų problemos priims  savivaldybės vadovai – administracijos direktorė J. Margaitienė ir vicemeras M. Pauliukas, ar šią problemą  paliks spręsti naujajam merui, parodys laikas.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi