Socialiniai tinklai

Aktualijos

Slaugytojų atlyginimai – didžiausi tarp apskrities ligoninių. Ar tikrai?

Avatar

Paskelbta

data

VšĮ „Radviliškio ligoninė“ direktorius V. Smalinskas  viešai  giriasi, kad  jo vadovaujamos įstaigos slaugytojų atlyginimai – vieni didžiausių tarp gydymo įstaigų rajone bei apskrities ligoninių ir viršija vidutinį gyventojų atlyginimą rajone. O kaip yra iš tikrųjų?

Šeduvoje  slaugytojų atlyginimai didesni

Pasak Radviliškio ligoninės direktoriaus V. Smalinsko, 2020 metų I ketvirtį ligoninės slaugytojų atlyginimai buvo 1181 euras ir jie yra vieni didžiausių tarp gydymo įstaigų rajone. Na, rajone gydymo įstaigų ne tiek ir daug, tad slaugytojų atlyginimus galima palyginti tik su Radviliškio, Šeduvos bei Baisogalos darbuotojų atlyginimais. Palyginus matyti, kad Šeduvos  slaugytojų atlyginimai yra didesni nei Radviliškio ligoninės – Šeduvoje slaugytojai uždirba 1205 eurus.

Tiesa, kaimyniniuose rajonuose  slaugytojų atlyginimai dar didesni – pavyzdžiui Raseinių ligoninėje slaugytoja uždirba 1262 eurus, o Kelmės ligoninėje – 1270 eurus. Tad skirtumas akivaizdus.

Dar  direktorius giriasi, jog Radviliškio ligoninės slaugytojų atlyginimai viršija  vidutinį gyventojų atlyginimų dydį rajone. Tas tiesa, slaugytojų atlyginimai didesni nei vidutinis kitų gyventojų atlyginimas, tačiau nereikėtų pamiršti, kad pagal vidutinio atlyginimo dydį Radviliškio rajono savivaldybė velkasi  „uodegoje“ – iš 60 Lietuvos savivaldybių yra 51 vietoje, o vidutinis darbuotojų atlyginimas „į rankas“ siekia tik 638,1 eurą.

Lyginant su Lietuvos slaugytojų atlyginimo vidurkiu, Radviliškio ligoninėje jis mažesnis – šalies slaugytojų atlyginimo vidurkis 1357 eurai, o Radviliškio ligoninėje – tik 1181 euras.

Tad  direktoriui girtis, kad slaugytojų atlyginimai Radviliškio ligoninėje labai dideli gal ir nevertėtų.

Gydytojai  labiau  mylimi

Radviliškio ligoninėje  gydytojai labiau mylimi nei slaugytojos – 2020 m. I  ketvirtį jų vidutinis atlyginimas buvo 3282 eurai, kai šalies vidurkis – 2689 eurai. Ne paslaptis, kad tokiais dideliais atlyginimais bandoma į ligoninę prisivilioti gydytojus, kurių labai trūksta. Nors  mokami ir nemaži atlyginimai, šiuo metu Radviliškio ligoninė ieško net 12 gydytojų.

Gal medikai  nesusigundo darbu Radviliškio ligoninėje ir žadamais dideliais atlyginimais perskaitę prierašą prie darbo pasiūlymo: „Kintamoji dalis ir priedai nustatomi individualiai“. Vadinasi, jeigu kintamoji atlyginimo dalis bei priedai bus nustatyti mažesni, 3 tūkst. eurų  atlyginimo gali ir negauti. O už mažesnį atlyginimą provincijos ligoninėje galimai medikams ir neapsimoka dirbti, na, nebent antraeilėse ar trečiaeilės pareigose, kai pagrindinė darbovietė – ligoninė didesniame mieste.

P.S.

Skaitytojams priminsime, kad  neseniai „iškeptas“  Radviliškio ligoninės direktorius  darbuotojams liepė  pasirašyti naujas darbo sutartis. Galimai dėl šios priežasties iš darbo išėjo net 14 medikų, kurių trukumas jaučiamas iki šiol.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019