Socialiniai tinklai

Aktualijos

Slaugytojų atlyginimai – didžiausi tarp apskrities ligoninių. Ar tikrai?

Avatar

Paskelbta

data

VšĮ „Radviliškio ligoninė“ direktorius V. Smalinskas  viešai  giriasi, kad  jo vadovaujamos įstaigos slaugytojų atlyginimai – vieni didžiausių tarp gydymo įstaigų rajone bei apskrities ligoninių ir viršija vidutinį gyventojų atlyginimą rajone. O kaip yra iš tikrųjų?

Šeduvoje  slaugytojų atlyginimai didesni

Pasak Radviliškio ligoninės direktoriaus V. Smalinsko, 2020 metų I ketvirtį ligoninės slaugytojų atlyginimai buvo 1181 euras ir jie yra vieni didžiausių tarp gydymo įstaigų rajone. Na, rajone gydymo įstaigų ne tiek ir daug, tad slaugytojų atlyginimus galima palyginti tik su Radviliškio, Šeduvos bei Baisogalos darbuotojų atlyginimais. Palyginus matyti, kad Šeduvos  slaugytojų atlyginimai yra didesni nei Radviliškio ligoninės – Šeduvoje slaugytojai uždirba 1205 eurus.

Tiesa, kaimyniniuose rajonuose  slaugytojų atlyginimai dar didesni – pavyzdžiui Raseinių ligoninėje slaugytoja uždirba 1262 eurus, o Kelmės ligoninėje – 1270 eurus. Tad skirtumas akivaizdus.

Dar  direktorius giriasi, jog Radviliškio ligoninės slaugytojų atlyginimai viršija  vidutinį gyventojų atlyginimų dydį rajone. Tas tiesa, slaugytojų atlyginimai didesni nei vidutinis kitų gyventojų atlyginimas, tačiau nereikėtų pamiršti, kad pagal vidutinio atlyginimo dydį Radviliškio rajono savivaldybė velkasi  „uodegoje“ – iš 60 Lietuvos savivaldybių yra 51 vietoje, o vidutinis darbuotojų atlyginimas „į rankas“ siekia tik 638,1 eurą.

Lyginant su Lietuvos slaugytojų atlyginimo vidurkiu, Radviliškio ligoninėje jis mažesnis – šalies slaugytojų atlyginimo vidurkis 1357 eurai, o Radviliškio ligoninėje – tik 1181 euras.

Tad  direktoriui girtis, kad slaugytojų atlyginimai Radviliškio ligoninėje labai dideli gal ir nevertėtų.

Gydytojai  labiau  mylimi

Radviliškio ligoninėje  gydytojai labiau mylimi nei slaugytojos – 2020 m. I  ketvirtį jų vidutinis atlyginimas buvo 3282 eurai, kai šalies vidurkis – 2689 eurai. Ne paslaptis, kad tokiais dideliais atlyginimais bandoma į ligoninę prisivilioti gydytojus, kurių labai trūksta. Nors  mokami ir nemaži atlyginimai, šiuo metu Radviliškio ligoninė ieško net 12 gydytojų.

Gal medikai  nesusigundo darbu Radviliškio ligoninėje ir žadamais dideliais atlyginimais perskaitę prierašą prie darbo pasiūlymo: „Kintamoji dalis ir priedai nustatomi individualiai“. Vadinasi, jeigu kintamoji atlyginimo dalis bei priedai bus nustatyti mažesni, 3 tūkst. eurų  atlyginimo gali ir negauti. O už mažesnį atlyginimą provincijos ligoninėje galimai medikams ir neapsimoka dirbti, na, nebent antraeilėse ar trečiaeilės pareigose, kai pagrindinė darbovietė – ligoninė didesniame mieste.

P.S.

Skaitytojams priminsime, kad  neseniai „iškeptas“  Radviliškio ligoninės direktorius  darbuotojams liepė  pasirašyti naujas darbo sutartis. Galimai dėl šios priežasties iš darbo išėjo net 14 medikų, kurių trukumas jaučiamas iki šiol.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi