Skolose skęsta ir Radviliškio ligoninė ?

Paskutiniame Tarybos posėdyje  Radviliškio ligoninės vadovas V. Smalinskas prašė padidinti darbuotojų skaičių – 4 etatais bendrosios praktikos slaugytojo bei 3 etatais slaugytojo padėjėjo. Bet Taryboje šis klausimas pasisuko visai netikėta linkme – daugelį sudomino ligoninės finansinė būklė.

Daugiau etatų – daugiau išlaidų

Be abejo, ligoninėje įsteigus daugiau etatų, padidės  ir šios įstaigos išlaidos. „Didinant etatus reikalingos ir lėšos. Ar Sveikatos apsaugos ministerija iš pandeminių lėšų finansuoja ligonines, ar ligoninės skola neaugs?“- klausė „darbietė“ Tarybos narė Z. Žvikienė.

„Ligoninės finansinė būklė normali, iš Sveikatos apsaugos ministerijos gavome  27 tūkst. eurų kompensaciją už įsigytas apsaugos priemones. Kitų papildomų pinigų negavome, yra tik finansavimas iš Ligonių kasų už suteiktas paslaugas. Kaip ligoninė bus finansuojama karantino metu, Ligonių kasos nežino“,- atsakė V. Smalinskas.

Ar didės ligoninės įsiskolinimas?

Visiškai priešingai ligoninės direktorius atsakė paklaustas kito  Tarybos nario – Gedimino Lipnevičiaus. Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys G. Lipnevičius ligoninės direktoriaus pasiteiravo, kokia padėtis yra su ligoninės skolomis. „Kokį įsiskolinimą Radviliškio ligoninė planuoja turėti metų pabaigoje? Ataskaitoje buvo skelbiama, jog praėjusių metų pabaigoje ligoninės skola siekė apie milijoną eurų“.

Ekonomisto išsilavinimą turintis Radviliškio ligoninės vadovas V. Smalinskas  ar nesuprato konkretaus ir aiškaus Tarybos nario G. Lipnevičiaus klausimo, ar nenorėjo suprasti. Besiblaškydamas valdininkas šiaip taip „surezgė“ atsakymą: „Nesuprantu, apie kokius įsiskolinimus klausiate – kreditorinius, debitorinius ar tiekėjams? Šiuo metu ligoninės finansinė būklė normali, tačiau situacija gali būti blogesnė nei pernai, įsiskolinimai tiekėjams gali išaugti“.

Taigi, iš ligoninės vadovo atsakymo, atmetus bereikalingus žodžius „kreditoriniai“, „debitoriniai“, aišku viena –  ligoninė vėl  įbris  į didėjantį skolų liūną, o jos vadovui V. Smalinskui reikės spręsti, kaip vėl nenusipirkus kažko brangiai. Skaitytojams priminsime, kad Radviliškio ligoninė įsigijo kinišką operacinį stalą už 68 tūkst. eurų, kai Šiaulių  ligoninė  už vokišką operacinį stalą sumokėjo 28 tūkst. eurų…

Jonas Petrikas

Total
13
Dalinasi
Related Posts