Socialiniai tinklai

Aktualijos

Skolose skęsta ir Radviliškio ligoninė ?

Avatar

Paskelbta

data

Paskutiniame Tarybos posėdyje  Radviliškio ligoninės vadovas V. Smalinskas prašė padidinti darbuotojų skaičių – 4 etatais bendrosios praktikos slaugytojo bei 3 etatais slaugytojo padėjėjo. Bet Taryboje šis klausimas pasisuko visai netikėta linkme – daugelį sudomino ligoninės finansinė būklė.

Daugiau etatų – daugiau išlaidų

Be abejo, ligoninėje įsteigus daugiau etatų, padidės  ir šios įstaigos išlaidos. „Didinant etatus reikalingos ir lėšos. Ar Sveikatos apsaugos ministerija iš pandeminių lėšų finansuoja ligonines, ar ligoninės skola neaugs?“- klausė „darbietė“ Tarybos narė Z. Žvikienė.

„Ligoninės finansinė būklė normali, iš Sveikatos apsaugos ministerijos gavome  27 tūkst. eurų kompensaciją už įsigytas apsaugos priemones. Kitų papildomų pinigų negavome, yra tik finansavimas iš Ligonių kasų už suteiktas paslaugas. Kaip ligoninė bus finansuojama karantino metu, Ligonių kasos nežino“,- atsakė V. Smalinskas.

Ar didės ligoninės įsiskolinimas?

Visiškai priešingai ligoninės direktorius atsakė paklaustas kito  Tarybos nario – Gedimino Lipnevičiaus. Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys G. Lipnevičius ligoninės direktoriaus pasiteiravo, kokia padėtis yra su ligoninės skolomis. „Kokį įsiskolinimą Radviliškio ligoninė planuoja turėti metų pabaigoje? Ataskaitoje buvo skelbiama, jog praėjusių metų pabaigoje ligoninės skola siekė apie milijoną eurų“.

Ekonomisto išsilavinimą turintis Radviliškio ligoninės vadovas V. Smalinskas  ar nesuprato konkretaus ir aiškaus Tarybos nario G. Lipnevičiaus klausimo, ar nenorėjo suprasti. Besiblaškydamas valdininkas šiaip taip „surezgė“ atsakymą: „Nesuprantu, apie kokius įsiskolinimus klausiate – kreditorinius, debitorinius ar tiekėjams? Šiuo metu ligoninės finansinė būklė normali, tačiau situacija gali būti blogesnė nei pernai, įsiskolinimai tiekėjams gali išaugti“.

Taigi, iš ligoninės vadovo atsakymo, atmetus bereikalingus žodžius „kreditoriniai“, „debitoriniai“, aišku viena –  ligoninė vėl  įbris  į didėjantį skolų liūną, o jos vadovui V. Smalinskui reikės spręsti, kaip vėl nenusipirkus kažko brangiai. Skaitytojams priminsime, kad Radviliškio ligoninė įsigijo kinišką operacinį stalą už 68 tūkst. eurų, kai Šiaulių  ligoninė  už vokišką operacinį stalą sumokėjo 28 tūkst. eurų…

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Sodros“ išmokos gruodžio mėnesį – kam ir kada

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio mėnesį „Sodra“ beveik visas išmokas ir pensijas gyventojams planuoja išmokėti iki Kalėdų, o kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus netgi po dvi išmokas.

Įprastai pirmiausia pradedamos mokėti pensijos. Pirmieji gavėjai banko sąskaitose jas ras jau kitą savaitę – gruodžio 9 – 12 dienomis. Gyventojai, kurie pensijas įprastai gauna vėliau – antroje mėnesio pusėje, bei tie, kuriems pensijos pristatomos į namus – jų sulauks iki Kalėdų. Taip pat iki švenčių į namus bus pristatytos ir šalpos pensijos.

Beveik du šimtai gyventojų, jau gaunančių pensijų anuitetų išmokas ar tų, kuriuos išmoka pasieks pirmą kartą, jas į savo sąskaitas gaus gruodžio 17 – 23 dienomis.

Vaiko priežiūros išmokos šeimas, kaip įprastai pasieks mėnesio 15 dieną. Tačiau gruodį šios išmokos mokamos du kartus. Tai reiškia, kad prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 29 dieną, šeimos gaus dar vieną vaiko priežiūros išmoką – už sausį. Tiesa, sausį vaiko priežiūros išmokos jiems nebus mokamos.

Nedarbo išmokos pradedamos mokėti gruodžio 21 dieną ir bus išmokėtos iki mėnesio pabaigos. Lapkričio mėnesį „Sodra“ iš viso gavo apie30 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmokas, o jų gavėjų – daugiau nei 90 tūkst.

Gruodžio 23-ąją bus išmokėtos vaiko išlaikymo išmokos, mokamos vienam iš tėvų ar globėjui, jeigu vaikui vienas iš tėvų ar abu tėvai nemoka priteistų alimentų.

Per kiek laiko gausite ligos išmoką

Kitų išmokų mokėjimo grafikas priklauso nuo to, kada gyventojui išmoka paskirta. Motinystės išmoka išmokama per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais dokumentais pateikimo.

COVID-19 pandemijos akivaizdoje gyventojams aktualios ligos išmokos – jos taip pat pradedamos mokėti ne vėliau kaip per 17 darbo dienų nuo prašymo ir visų dokumentų gavimo.

Tiesa, daugeliui gyventojų prašymo skirti ligos išmoką teikti nebereikia, nes jie asmeninėje „Sodros“ paskyroje www.sodra.lt/gyventojui gyventojui yra užpildę neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti. Tokiu atveju „Sodrai“ užtenka gydytojo išduoto elektroninio nedarbingumo pažymėjimo.

Jeigu žmogus serga ar šeimos narį slaugo ilgiau nei dvi savaites, ligos išmoka įprastai mokama kas 14 dienų.

Pridedame išmokų mokėjimo grafikus

Skaityti daugiau

Aktualijos

Privertė iš naujo asfaltuoti gatvę

Avatar

Paskelbta

data

Po rajono Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus kreipimosi į savivaldybės administraciją Radviliškyje esančioje Vilniaus gatvėje iš naujo buvo išlietas asfaltas.

Suskubo taisyti broką

Vilniaus gatvės gyventojai nespėjo pasidžiaugti nauju asfaltu, kai vieną dieną jų laukė netikėtas „siurprizas“ – asfaltuotoje gatvėje gabalais buvo išpjautas asfaltas ir užlieti lopai. Matydami akivaizdų broką, gyventojai kreipėsi į Tarybos narį G. Lipnevičių. Pastarasis susisiekė su savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėju Gintautu Viču, kuris atsisakė pasirašyti gatvės asfaltavimo darbų priėmimo dokumentus.

Netrukus po to gatvę remontavusi UAB „Trotas“ nuėmė jau paklotą asfaltą ir išliejo naują dangą. Išliejus naują asfaltą, dingo nelygumai ir atitiko užvažiavimo ant kelkraščio aukščiui.

Nauja danga – rangovo lėšomis

Kaip paaiškino Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovai, paaiškėjo, kas asfalto danga netenkino Automobilių kelių dangos konstrukcijos asfalto sluoksnių įrengimo taisyklių reikalavimų, todėl UAB „Trotas“ buvo pareikalauta pašalinti defektus.

Defektai buvo pašalinti rangovo lėšomis, savivaldybė papildomai už darbus nemokėjo.

Pasiteiravus statybos darbus vykdančios UAB „Trotas“ vadovo J. Volkos, kodėl buvo nutarta lieti naują asfaltą, o ne taisyti broką, jis nedaugžodžiavo: „Taip buvo nutarta padaryti. O kas blogai?“

„Svarbu, kad defektai buvo pašalinti, nes Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas reagavo operatyviai ir principingai. Tikiuosi, kad tai bus geras pavyzdys rangovams ateityje pasitempti ir atsakingiau žiūrėti į savo darbą“, – džiaugėsi informacijos apie naujai išlietą asfaltą sulaukęs G. Lipnevičius.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019