Socialiniai tinklai

Aktualijos

Sunkiasvore technika – prieš valdančiųjų sprendimus

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 26 d. Radviliškio rajono žemdirbiai aktyviai įsijungė į įspėjamąją protesto akciją „Lietuva, tavo kaimas miršta“, kurią organizavo Radviliškio krašto ūkininkų sąjunga.

Akcijos rytą ūkininkai su savo sunkiasvore technika rikiavosi  paplentėje ties Antaniškių mišku ir prieš dvyliktą valandą, lydimi policijos  pareigūnų, pajudėjo  kelio Panevėžys –Šiauliai atkarpa per Radviliškio miestą, Vytauto Landsbergio – Žemkalnio ir Šiaulių gatvėmis, iki žiedo Radviliškio miesto gale.

Įspūdingą traktorių, papuoštų vėliavomis bei plakatais, koloną sveikino pravažiuojantys vairuotojai, radviliškiečiai. Akcijos Radviliškio rajone organizatoriai sakė suskaičiavę 137 traktorius, atriedėjusius iš įvairių kaimų bei gyvenviečių.

„Akcijos masiškumas pranoko visus lūkesčius, manėme, kad atvažiuos apie 50-60 traktorių, tačiau kad jų bus per šimtą tikrai nesitikėjome“,- sakė Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Ignas Hofmanas.

Žemdirbių atstovai sakė, kad jie protestuoja norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į sunkią žemdirbių padėtį: juos žlugdo  valdžios ketinimai didinti mokesčius, skaudina visuomenės nuomonė, kad jie nemoka mokesčių ir gauna daug lengvatų.

Pasak ūkininkų, jų tikslas – siekti  sisteminio mokesčių peržiūrėjimo: „Mes turime lengvatas tik dyzeliniam kurui, bet jas turi ir kitų šalių ūkininkai, net didesnes. Jau dabar Lietuvos žemdirbiai negali konkuruoti su  Ukrainos žemdirbiais – jie gali laisvai į Lietuvą įvežti grūdus, kurių savikaina yra kitokia nei Lietuvoje“.

Taip pat ūkininkai sakė taip pat protestuojantys prieš miesto ir kaimo supriešinimą. „Kai miestui reikėjo pagalbos išvalyti ir išvežti sniegą, mes padėjome: valėme gatves, vežėme sniegą, o kai ūkininkams reikia pagalbos ir palaikymo, rajono valdžios atstovų nesimato. Matosi, kad visiems ūkininkams prastai, nes labai daug susirinko šiandien “,- sakė akcijos dalyviai.

Pademonstravę vienybę prieš valdžios sprendimus bei neigiamą visuomenės požiūrį į žemdirbius, protesto akcijos dalyviai  rinkosi į aikštelę prie automobilių turgaus.

„Akcijos gausumas pranoko lūkesčius!!! Mūsų buvo gerokai daugiau kaip dvigubai, nei buvo planuota – suskaičiuoti 137 traktoriai. Tiek gausumu, tiek pasiruošimu mūsų kolona buvo viena įspūdingiausių visos Lietuvos mastu. Ačiū valdybos nariams  Aivarui Rimkui, Renatui Rimavičiui, Algimantui Žesdriui, Svajūnui Diržinauskui, Benui Elzbergui, Žygimantui Dijokui, kurie dėjo daug pastangų, kad šis akcijos etapas vyktų, ačiū tiems, kurie kvietėte savo pažįstamus, kaimynus dalyvauti, taip pat tiems, kurie skyrėte laiko ir įdėjote darbo ruošdami, dekoruodami traktorius. Smagu, puikiai atstovavote sau, kovojame už savo teisėtus interesus, už savo ateitį! Šiandien mes parodėme, kad esame vieningi – tokio žemdirbių vieningumo nebuvo jau gal daugiau nei dvidešimt metų. Tik susivieniję galime pasiekti savo tikslų. Po šios taikios akcijos rajone ruoškimės su sunkiasvore technika kelionei į Vilnių, prie Seimo rūmų“,- sakė Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas I. Hofmanas, dėkodamas akcijos dalyviams.

„Ne visi ūkininkai laiku sužinojo apie akciją, jeigu ji būtų organizuota dar po dviejų dienų, būtų atvažiavę ne 137 traktoriai, bet  237. Būtų dar atvažiavę ūkininkų iš Sidabravo, Vadaktų. Tiesa, dar yra ir tokių, kurie į akciją žiūri „pro kampą“,- sakė ūkininkas Rimantas Budreckis, atvykęs iš Baisogalos seniūnijos, Valatkonių kaimo.

„Kaimo ateitis – žemdirbių rankose! Šiandien kartu su visos Lietuvos žemdirbiais prieš valstybės užmojus taikyti didesnius individualios veiklos mokesčius bei didinti kuro kainas protestuoja ir Radviliškio ūkininkai. Palaikau Jūsų reikalavimus ir tikiu, kad į juos bus atsižvelgta. Pagarba, šaunuoliai! Lauksiu jūsų ir prie Radviliškio rajono savivaldybės su traktoriais kitais metais, kai meras su konservatoriais bei  „valstiečiais“ norės vėl dvigubai didesnio mokesčio už žemę negu kaimyninio Šiaulių rajono. Bendromis jėgomis viskas įmanoma. O žemdirbių vienybė verslininkams – labai geras pavyzdys kovojant už savo interesus“,- sakė Tarybos narys, „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas Gediminas Lipnevičius, atvykęs  į akcijos vietą palaikyti rajono žemdirbių.

Meras konservatorius  A. Čepononis ir „valstietis“ LR Seimo narys A. Gaidžiūnas susitikti su protestuojančiais žemdirbiais neatvyko.

Paklausti, kodėl su savo sunkiasvore technika nevažiuoja prie savivaldybės, žemdirbiai juokavo: „Tai kad miesto centre trinkelės labai prastai sudėtos, nenorime savo technikos gadinti“.

Radviliškio krašto ūkininkų sąjunga dėkoja Radviliškio rajono policijos komisariato vadovams, pareigūnams už pagalbą užtikrinant sklandų technikos judėjimą žemdirbių protesto akcijos metu.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Sukčiavimu įtariamą užsienietį Šiaulių policijos pareigūnai surado Vokietijoje

Avatar

Paskelbta

data

Prieš ketvertą metų Lietuvoje iš banko klientų vogęs mokėjimo kortelių duomenis ir pasisavinęs sąskaitose esančius pinigus Rumunijos pilietis buvo surastas Vokietijoje, ekstradijuotas į mūsų šalį  ir netrukus stos prieš Šiaulių teismą.

2015 metų sausio pradžioje banko mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centras pastebėjo, kad kai kurie vieno Lietuvos banko klientai vykdo netipines operacijas. Savo pastebėjimu jie pasidalino su banku, kuris nustatė, kad Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., esančiame bankomate nenustatyti asmenys neteisėtai sumontavo  magnetinių mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrangą, kurios pagalba buvo pagrobti   552 svetimų mokėjimo kortelių ir jų PIN kodų duomenys, pakankami finansinėms operacijoms inicijuoti. Paaiškėjo, kad minėti duomenys buvo panaudoti Indonezijoje, Kinijoje ir Jamaikoje. Iš 45 klientų   sąskaitų buvo atlikti pinigų nuskaitymai už pirktas prekes ar paslaugas. Iš viso iš Lietuvos piliečių sąskaitų išplaukė  18 037 eurai.

Tų pačių metų gegužės 23 d. analogiškas įrenginys mokėjimo kortelių duomenims nuskaityti buvo rastas Šiauliuose,  prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ esančiame bankomate.  Jis buvo  aptiktas   inkasacijos metu. Šįkart nusikalstama veika įtariamam asmeniui  svetimų magnetinių mokėjimo kortelių   duomenų įgyti nepavyko, nes įrenginys buvo išmontuotas.

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, pradėjusiems šių nusikalstamų veikų ikiteisminį tyrimą, pavyko gauti nelegalios įrangos sumontavimu įtariamo asmens atvaizdą, kurį užfiksavo vaizdo kameros. Įtariamojo atvaizdas buvo išplatintas visais žiniasklaidos kanalais, tačiau atpažinusių jį nesulaukta. Kilo įtarimas, kad tai – ne Lietuvos pilietis, todėl įvykio vietoje rasti biologiniai pėdsakai buvo įlieti į tarptautinę DNR bazę.

2018 metų gegužę iš Lietuvos kriminalistinių tyrimų centro buvo gauta žinia, kad įvykio vietoje rastas DNR sutapo su Vokietijoje sulaikyto nusikalstama veika įtariamo asmens DNR. Paaiškėjo, kad tai – šiuo metu jau 54 metų sulaukęs vyras iš Rumunijos. Asmuo pagal Europos arešto orderį buvo išduotas Lietuvos Respublikai ir šių metų rugpjūtį parvežtas į Šiaulius. Rugpjūčio 20 d. sankcionuotas rumuno suėmimas. Jam pareikšti įtarimai dėl svetimos elektroninės mokėjimo priemonės įgijimo ir laikymo, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių duomenų įgijimo ir jų panaudojimo, sukčiavimo.  Ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir artimiausiu metu rumunas stos prieš teismą.                                                                 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio muzikos mokykla šventė jubiliejų

Avatar

Paskelbta

data

2019 metų lapkričio 26 dieną Radviliškio kultūros centro didžioji scena buvo pilna šurmulio, nerimo, jaudulio, puikios nuotaikos ir spalvingų gėlių puokščių bei padėkos žodžių. Ir ne be reikalo, juk Radviliškio muzikos mokykla šventė savo 55-rių metų jubiliejų. Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis iš mero fondo mokyklai padovanojo šventinį koncertą.

Tai edukacinis projektas, kuriame profesionalai – Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis) – groja kartu su gabiausiais Šiaulių miesto, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio rajonų muzikos ir meno mokyklų mokiniais. Koncertų ciklas „Muzikiniai rudenys“, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, – jau vienuoliktą kartą pradžiugino Šiaurės Lietuvoje muzikuojančius vaikus ir jų mokytojus, o Radviliškio žiūrovai ir muzikuojantys vaikai jame dalyvavo antrą kartą.

Koncerto pirmojoje dalyje Šiaulių kamerinis orkestras atliko muzikinę programą su profesionaliais atlikėjais. Klausytojus džiugino V. Čepinskio, M. Bačkaus ir V. Genytės atliekami kūriniai.

Antrojoje dalyje mokyklos jubiliejui skirtą šventinę koncertinę programą atliko Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai. Savo ugdytinius paruošę, ištikimai lydėję bei palaikę mokytojai tikina, kad tai yra išskirtinis edukacinis projektas ir neįkainuojama dovana suteikianti galimybę patiems jauniausiems atlikėjams pasirodyti akomponuojant profesionaliam orkestrui.                  

„Jaunieji muzikantai grojantys su kameriniu orkestru, išmoksta dirbti ir bendradarbiauti su didžiule grupe žmonių. Kartu mokosi elgtis scenoje – kaip reikėtų paduoti dirigentui ranką, nusilenkti publikai, pasidžiaugti jos palaikymu ir plojimais“, – sakė koncertų vedančioji Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mokytoja R. Sližienė.

Scenoje pasirodė patys geriausieji M. Rimkūnas, E. Jasiūnas, P. Butvilaitė, A. Motekaitytė, E. Grebliauskas, K. Korsakas, A. Korsakaitė, A. Dic, D. Dargytė, A. Mikalajūnas, E. Molis, E. Dambrauskaitė, E. Čapaitytė, A. Asačiovaitė, A. Meškauskaitė, N. Andzelytė, R. Zalencaitė, R. Deltuvaitė, Radviliškio zuikos mokyklos jaunučiu ir jaunių chorai. Juos ruošė mokytojai: I. Petrauskienė, R. Borusevičius, V. Silickaja, J. Stakvilevičienė, V. Barzinskis, M. Atstopas, A. Stončiuvienė, I. Lipinskienė, D. Baltutis, R. Apšegienė, V. Cirkelis, D. Sabulienė, G. Staleriūnas.

Kūrinius keitė sveikinimo kalbos. Mokyklą jubiliejaus progra pasveikino ir visokeriopos sėkmės kūrybiškumo kelyje linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė, Šiaulių koncertinės salės „Saulė“, „Muzikinių rudenų“ projekto koordinatorė Natalija Borgerdt, Radviliškio kultūros centro, Radviliškio švietimo įstaigų, Radviliškio rajono viešosios bibliotekos, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro  vadovai. Daina mokyklai svečius sveikino buvusios mokyklos mokinės T. Pauraitė, R. Jurpalytė ir V. Domrina.

Jaunių chorui sudainavus baigiamąją koncerto dainą „Mūsų dienos kaip šventė“ mokyklos direktorė pasidžiaugė mokyklos ugdytinių sėkme, pasveikino visus su švente ir tarė Ačiū visiems už gražius ir prasmingus darbus ir toliau pakvietė eiti tobulėjimo keliu.

„Nes – yra tik du būdai gyventi: Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.”

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019