Socialiniai tinklai

Aktualijos

Skaudi avarija ties Linkaičiais atvėrė skaudžią problemą

Avatar

Paskelbta

data

Sekmadienio vakarą A9 kelyje Šiauliai – Panevėžys ties Linkaičių kaimu lengvuoju automobiliu buvo partrenkta mergaitė. Volksvagen markės automobilį vairavo septintą dešimtį baigiantis vyras. Avariją matė jaunesnis brolis, kuris pranešė artimiesiems apie parblokštą vyresnę seserį.

Atvykę medikai sužeistąją nuvežė į Šiaulių Vaiko ir motinos kliniką. Smūgio metu mergaitė galva trenkėsi į priekinį stiklą, bet atsitiktinumo dėka nelūžo nė vienas kaulas. Tačiau avarijos metu padaryti smegenų sukrėtimai gerokai didesni, todėl Šiaulių medikai nerizikuodami pervežė mergaitę į Kauno klinikas. Ten yra gydytojai, kurie galėtų padėti išgydyti. Šiuo metu sužeistajai stipriai ištinusios smegenys ir kai kurios kūno funkcijos nevykdomos. Mama turės kartu būti su sužeista dukra, kad galėtų slaugyti.

Skaudi nelaimė įvyko neapšviestoje kelio dalyje. Mergaitės mama Gitana teigia, kad dukra palydėjo į Šiaulius pargrįžtančią savo pusseserę į autobusų stotelę, o pereinančią per kelią ją parmušė vairuotojas. Tamsiu paros metu abejose kelio pusėse stovinčios autobusų sustojimo vietos beveik nesimato. Apšvietimo visiškai nėra, tik kelio ženklas ribojantis greitį iki 70 km/h. Tiesa, ne vienas ir ne du vietiniai teigia, kad transportas net nestoja ir pro Linkaičių kaimą pralekia nepristabdydamas.

Kad šis kelio ruožas pavojingas, teigia ne vienas kaime gyvenantis ar gyvenęs žmogus. Linkaičiuose sutiktas vyras lydi savo dukrą į mokyklinį autobusą, nes nėra garantuotas dėl savo atžalos sveikatos ir gyvybės. Kitos mamos sako elgsis taip pat. Tačiau, deja, bet aukščiausiai rajono valdžiai kol kas tai per daug nerūpi.

A9 kelias priklauso Kelių direkcijai, todėl, anot rajono vadovo, nėra reikalo vietos politikams į tai kištis. Skirtingai nuo Radviliškio, Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras po praeitą mėnesį įvykusio nelaimingo atsitikimo Kuršėnų miesto pėsčiųjų perėjoje keliais raštais kreipėsi į Kelių direkciją. Maža to, priėmė net susisiekimo ministerijos patarėjus, kuriam išdėstė problemą. Kelių direkcija po Šiaulių rajono vadovų spaudimo laikinai įrengė tam tikras saugumo priemones.

Tiesa, Antanas Čepononis patvirtino, kad antradienį apsilankė direkcijoje. Bet ne tais klausimais. Nors apie sužalotą mergaitę žinojo, deja, jis nematė reikalo klausti apie pėsčiųjų perėjos ar kitų eismo saugumo priemonių šioje atkarpoje įrengimą. Savivaldybės vadovą daugiau domino asfaltas, tai yra, kuriuos projektus kelių direkcija įgyvendins, bet ne rajono gyventojų saugumas.

Spaudos konferencijoje jis patvirtino, kad nuvykęs į Kelių direkciją rūpinosi dviračių kelio į Aukštelkus projekto detalėmis. Taip pat rūpinosi, kad magistralinio kelio per Radviliškį apšvietimas būtų perimtas kelių direkcijos atsakomybėn, nes miesto valdžia neišgali apmokėti už maždaug vos pusę veikiančių gatvės apšvietimo lempų. Gaila, bet politikų atsainumo aukomis tampa paprasti rajono žmonės. Ir kol skaudžių avarijų aukomis netaps patys politikai ar jų artimieji, tol pokyčių laukti paprasčiausiai neverta.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Sukčiavimu įtariamą užsienietį Šiaulių policijos pareigūnai surado Vokietijoje

Avatar

Paskelbta

data

Prieš ketvertą metų Lietuvoje iš banko klientų vogęs mokėjimo kortelių duomenis ir pasisavinęs sąskaitose esančius pinigus Rumunijos pilietis buvo surastas Vokietijoje, ekstradijuotas į mūsų šalį  ir netrukus stos prieš Šiaulių teismą.

2015 metų sausio pradžioje banko mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centras pastebėjo, kad kai kurie vieno Lietuvos banko klientai vykdo netipines operacijas. Savo pastebėjimu jie pasidalino su banku, kuris nustatė, kad Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., esančiame bankomate nenustatyti asmenys neteisėtai sumontavo  magnetinių mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrangą, kurios pagalba buvo pagrobti   552 svetimų mokėjimo kortelių ir jų PIN kodų duomenys, pakankami finansinėms operacijoms inicijuoti. Paaiškėjo, kad minėti duomenys buvo panaudoti Indonezijoje, Kinijoje ir Jamaikoje. Iš 45 klientų   sąskaitų buvo atlikti pinigų nuskaitymai už pirktas prekes ar paslaugas. Iš viso iš Lietuvos piliečių sąskaitų išplaukė  18 037 eurai.

Tų pačių metų gegužės 23 d. analogiškas įrenginys mokėjimo kortelių duomenims nuskaityti buvo rastas Šiauliuose,  prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ esančiame bankomate.  Jis buvo  aptiktas   inkasacijos metu. Šįkart nusikalstama veika įtariamam asmeniui  svetimų magnetinių mokėjimo kortelių   duomenų įgyti nepavyko, nes įrenginys buvo išmontuotas.

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, pradėjusiems šių nusikalstamų veikų ikiteisminį tyrimą, pavyko gauti nelegalios įrangos sumontavimu įtariamo asmens atvaizdą, kurį užfiksavo vaizdo kameros. Įtariamojo atvaizdas buvo išplatintas visais žiniasklaidos kanalais, tačiau atpažinusių jį nesulaukta. Kilo įtarimas, kad tai – ne Lietuvos pilietis, todėl įvykio vietoje rasti biologiniai pėdsakai buvo įlieti į tarptautinę DNR bazę.

2018 metų gegužę iš Lietuvos kriminalistinių tyrimų centro buvo gauta žinia, kad įvykio vietoje rastas DNR sutapo su Vokietijoje sulaikyto nusikalstama veika įtariamo asmens DNR. Paaiškėjo, kad tai – šiuo metu jau 54 metų sulaukęs vyras iš Rumunijos. Asmuo pagal Europos arešto orderį buvo išduotas Lietuvos Respublikai ir šių metų rugpjūtį parvežtas į Šiaulius. Rugpjūčio 20 d. sankcionuotas rumuno suėmimas. Jam pareikšti įtarimai dėl svetimos elektroninės mokėjimo priemonės įgijimo ir laikymo, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių duomenų įgijimo ir jų panaudojimo, sukčiavimo.  Ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir artimiausiu metu rumunas stos prieš teismą.                                                                 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio muzikos mokykla šventė jubiliejų

Avatar

Paskelbta

data

2019 metų lapkričio 26 dieną Radviliškio kultūros centro didžioji scena buvo pilna šurmulio, nerimo, jaudulio, puikios nuotaikos ir spalvingų gėlių puokščių bei padėkos žodžių. Ir ne be reikalo, juk Radviliškio muzikos mokykla šventė savo 55-rių metų jubiliejų. Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis iš mero fondo mokyklai padovanojo šventinį koncertą.

Tai edukacinis projektas, kuriame profesionalai – Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis) – groja kartu su gabiausiais Šiaulių miesto, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio rajonų muzikos ir meno mokyklų mokiniais. Koncertų ciklas „Muzikiniai rudenys“, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, – jau vienuoliktą kartą pradžiugino Šiaurės Lietuvoje muzikuojančius vaikus ir jų mokytojus, o Radviliškio žiūrovai ir muzikuojantys vaikai jame dalyvavo antrą kartą.

Koncerto pirmojoje dalyje Šiaulių kamerinis orkestras atliko muzikinę programą su profesionaliais atlikėjais. Klausytojus džiugino V. Čepinskio, M. Bačkaus ir V. Genytės atliekami kūriniai.

Antrojoje dalyje mokyklos jubiliejui skirtą šventinę koncertinę programą atliko Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai. Savo ugdytinius paruošę, ištikimai lydėję bei palaikę mokytojai tikina, kad tai yra išskirtinis edukacinis projektas ir neįkainuojama dovana suteikianti galimybę patiems jauniausiems atlikėjams pasirodyti akomponuojant profesionaliam orkestrui.                  

„Jaunieji muzikantai grojantys su kameriniu orkestru, išmoksta dirbti ir bendradarbiauti su didžiule grupe žmonių. Kartu mokosi elgtis scenoje – kaip reikėtų paduoti dirigentui ranką, nusilenkti publikai, pasidžiaugti jos palaikymu ir plojimais“, – sakė koncertų vedančioji Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mokytoja R. Sližienė.

Scenoje pasirodė patys geriausieji M. Rimkūnas, E. Jasiūnas, P. Butvilaitė, A. Motekaitytė, E. Grebliauskas, K. Korsakas, A. Korsakaitė, A. Dic, D. Dargytė, A. Mikalajūnas, E. Molis, E. Dambrauskaitė, E. Čapaitytė, A. Asačiovaitė, A. Meškauskaitė, N. Andzelytė, R. Zalencaitė, R. Deltuvaitė, Radviliškio zuikos mokyklos jaunučiu ir jaunių chorai. Juos ruošė mokytojai: I. Petrauskienė, R. Borusevičius, V. Silickaja, J. Stakvilevičienė, V. Barzinskis, M. Atstopas, A. Stončiuvienė, I. Lipinskienė, D. Baltutis, R. Apšegienė, V. Cirkelis, D. Sabulienė, G. Staleriūnas.

Kūrinius keitė sveikinimo kalbos. Mokyklą jubiliejaus progra pasveikino ir visokeriopos sėkmės kūrybiškumo kelyje linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė, Šiaulių koncertinės salės „Saulė“, „Muzikinių rudenų“ projekto koordinatorė Natalija Borgerdt, Radviliškio kultūros centro, Radviliškio švietimo įstaigų, Radviliškio rajono viešosios bibliotekos, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro  vadovai. Daina mokyklai svečius sveikino buvusios mokyklos mokinės T. Pauraitė, R. Jurpalytė ir V. Domrina.

Jaunių chorui sudainavus baigiamąją koncerto dainą „Mūsų dienos kaip šventė“ mokyklos direktorė pasidžiaugė mokyklos ugdytinių sėkme, pasveikino visus su švente ir tarė Ačiū visiems už gražius ir prasmingus darbus ir toliau pakvietė eiti tobulėjimo keliu.

„Nes – yra tik du būdai gyventi: Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.”

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019