Socialiniai tinklai

Aktualijos

Skaudi avarija ties Linkaičiais atvėrė skaudžią problemą

Avatar

Paskelbta

data

Sekmadienio vakarą A9 kelyje Šiauliai – Panevėžys ties Linkaičių kaimu lengvuoju automobiliu buvo partrenkta mergaitė. Volksvagen markės automobilį vairavo septintą dešimtį baigiantis vyras. Avariją matė jaunesnis brolis, kuris pranešė artimiesiems apie parblokštą vyresnę seserį.

Atvykę medikai sužeistąją nuvežė į Šiaulių Vaiko ir motinos kliniką. Smūgio metu mergaitė galva trenkėsi į priekinį stiklą, bet atsitiktinumo dėka nelūžo nė vienas kaulas. Tačiau avarijos metu padaryti smegenų sukrėtimai gerokai didesni, todėl Šiaulių medikai nerizikuodami pervežė mergaitę į Kauno klinikas. Ten yra gydytojai, kurie galėtų padėti išgydyti. Šiuo metu sužeistajai stipriai ištinusios smegenys ir kai kurios kūno funkcijos nevykdomos. Mama turės kartu būti su sužeista dukra, kad galėtų slaugyti.

Skaudi nelaimė įvyko neapšviestoje kelio dalyje. Mergaitės mama Gitana teigia, kad dukra palydėjo į Šiaulius pargrįžtančią savo pusseserę į autobusų stotelę, o pereinančią per kelią ją parmušė vairuotojas. Tamsiu paros metu abejose kelio pusėse stovinčios autobusų sustojimo vietos beveik nesimato. Apšvietimo visiškai nėra, tik kelio ženklas ribojantis greitį iki 70 km/h. Tiesa, ne vienas ir ne du vietiniai teigia, kad transportas net nestoja ir pro Linkaičių kaimą pralekia nepristabdydamas.

Kad šis kelio ruožas pavojingas, teigia ne vienas kaime gyvenantis ar gyvenęs žmogus. Linkaičiuose sutiktas vyras lydi savo dukrą į mokyklinį autobusą, nes nėra garantuotas dėl savo atžalos sveikatos ir gyvybės. Kitos mamos sako elgsis taip pat. Tačiau, deja, bet aukščiausiai rajono valdžiai kol kas tai per daug nerūpi.

A9 kelias priklauso Kelių direkcijai, todėl, anot rajono vadovo, nėra reikalo vietos politikams į tai kištis. Skirtingai nuo Radviliškio, Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras po praeitą mėnesį įvykusio nelaimingo atsitikimo Kuršėnų miesto pėsčiųjų perėjoje keliais raštais kreipėsi į Kelių direkciją. Maža to, priėmė net susisiekimo ministerijos patarėjus, kuriam išdėstė problemą. Kelių direkcija po Šiaulių rajono vadovų spaudimo laikinai įrengė tam tikras saugumo priemones.

Tiesa, Antanas Čepononis patvirtino, kad antradienį apsilankė direkcijoje. Bet ne tais klausimais. Nors apie sužalotą mergaitę žinojo, deja, jis nematė reikalo klausti apie pėsčiųjų perėjos ar kitų eismo saugumo priemonių šioje atkarpoje įrengimą. Savivaldybės vadovą daugiau domino asfaltas, tai yra, kuriuos projektus kelių direkcija įgyvendins, bet ne rajono gyventojų saugumas.

Spaudos konferencijoje jis patvirtino, kad nuvykęs į Kelių direkciją rūpinosi dviračių kelio į Aukštelkus projekto detalėmis. Taip pat rūpinosi, kad magistralinio kelio per Radviliškį apšvietimas būtų perimtas kelių direkcijos atsakomybėn, nes miesto valdžia neišgali apmokėti už maždaug vos pusę veikiančių gatvės apšvietimo lempų. Gaila, bet politikų atsainumo aukomis tampa paprasti rajono žmonės. Ir kol skaudžių avarijų aukomis netaps patys politikai ar jų artimieji, tol pokyčių laukti paprasčiausiai neverta.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi