Skaitytojai  rašo

„Perskaičiau straipsnį „Iš gražių išrinks gražiausią“ ir pagalvojau, o kodėl tarp Radviliškio miesto  Daugiabučių namų bendrijų nesuorganizavus „Gražiai tvarkoma aplinka“ konkurso. Būtų labai gerai suorganizuoti tokį konkursą. Tai paskatintų daugiabučių namų gyventojus susitvarkyti savo teritoriją, aplinką. Žmonės tiesiog būtų suinteresuoti konkuruoti vieni su kitais, stengtųsi rūpintis savo gerove, gyventi kultūringai, švariai, tvarkingai. Stengtųsi ką nors sukurti gražaus, formuoti gėlynus ar pasodinti kokį naują krūmą, atnaujintų savo aplinką, atskleistų savo meninius sugebėjimus. Būtų malonu ir aplinkiniams gyventojams. Nebūtina įdėti daug lėšų, galima tvarkingai, kukliai, išmaniai papuošti savo teritoriją. Tiesiog būtų maloniau gyventi, kai aplinka tvarkinga, švari, jauki. Smagu ir aplinkiniams, kada viskas sutvarkyta ir miela akiai“,- „Radviliškio krašto“ redakcijai rašo vieno Radviliškio daugiabučio namo bendrijos pirmininkė.
Radviliškio miesto seniūnijos kraštotyrininkė Birutė Mačiulienė pakomentavo šį bendrijos pirmininkės pageidavimą. „Vertindami gražiausiai tvarkomas sodybas, vertiname ir daugiabučių namų aplinką, tačiau vertiname visą sistemą. Nuostatose parašyta, kad  turi būti tvarkingas pats pastatas, visi augalai turi būti prižiūrėti – vertinimą sudaro daug punktų. Vertinant aplinką, kad ir sodybų, kartais išlenda kokia kliūtis. Pavyzdžiui, sodyboje namas tvarkingas, augalai prižiūrėti, bet už namo – žvyro krūva, koks kampas apžėlęs. Tvarkinga turi būti visa aplinka, norime matyti visumą. Kai važiuojame apžiūrėti teritorijų, gyventojų neperspėjame, nes tam momentui susitvarkytų, tai būtų momentinis teritorijos sutvarkymas. Būdavo Jaunystės, Povyliaus gatvėse apdovanojami daugiabučiai už gražiai tvarkomą aplinką.
Mes labai džiaugiamės, kad Kudirkos, Gedimino gatvėse yra daugiabučių namų, prie kurių moterys prižiūri gėlynų plotelius, bet kad būtų tvarkinga, originali visuma, kurią pamatęs nustebtum, to pasigendame. Džiaugiamės, kad kai kurių daugiabučių namų balkonus moterys išpuošia gražiausiais žiedais“,- sakė kraštovaizdžio specialistė.
Žodžiu, daugiabučių namų gyventojams reikia pasitempti tvarkant savo namo aplinką. Na, o tvarkingai, gražiai turbūt galima gyventi ir nelaukiant konkursų prizų ar apdovanojimų.

 

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts