Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šių dienų pėsčiasis – ekstremalas

Avatar

Paskelbta

dataArtėjant šventėms skubame visi: ir pėstieji, ir vairuotojai. Todėl vairuotojams reikia dar būti budresniems, o pėstiesiems prisiminti pagrindinę kelio kirtimo taisyklę – sustoti, kelis kartus apsidairyti į abi puses ir į važiuojamąją dalį įeiti tik įsitikinus (!), kad tai yra saugu.

 

Dažnas pėsčiasis puolą į kelią su mintimi, kad perėjoje automobilis privalo jį praleisti ir į kelią žengia nepasivargindamas įsitikinti ar artėjantis automobilis stoja. Savo akimis esu mačiusi, kai moteris, išėjo į perėją degant raudonam (!) šviesoforo signalui (jau tuoj turėjo užsidegti žalia) ir į kelią įsuko vairuotoja, kuriai dar degė žalia. Ji pėsčiąją ,,apipypino“, o ši atsisukusi nepatenkinta pasižiūrėjo į vairuotoja ir baisėjosi, kaip pastaroji drįso ją ,,apipypinti“ pėsčiųjų perėjoje. Tai yra puikus pavyzdys dažno (bet tikrai ne visų) pėsčiųjų ,,išpindėjimo“.

Dažnai žmonės į gatvę eina net nepagalvodami ar transporto priemonė spės sustoti laiku. Kiekvienas pėsčiasis turėtų ,,įsikalti į galvą“, kad jam sustoti yra 1000 kartų lengviau nei automobiliui. Ypač žiemą. Dažnas per daug drąsiai eina į perėją nepagalvodamas apie kliūtis, su kuriomis susiduria automobilio vairuotojas – slidus kelias, prastas matomumas. Vieną saulėtą baltos žiemos dieną neapsižvalgiusios į perėja išėjo dvi moterys, kurioms tik laimingo atsitiktinumo dėka nepervažiavau kojų pirštų. Akino saulė ir dėl to matomumas buvo gana prastas, nepadėjo nei tamsūs akiniai, nei skydelis nuo saulės. Ir kad ir kaip atsargiai stengiuosi vairuoti, moterys priėjusios prie kelio į jį žengė kaip tik tuo metu kai aš važiavau pro šalį. Taisykles pažeidė jos, o neatsakinga tikriausiai būčiau likusi aš. Ir daba labai dažnai prieš perėjas įsitempusi paranojiškai žvalgausi, ar koks ,,gudruolis“, jausdamasis visateisiu,  nesugalvos iššokti prieš automobilį.

Pėstieji, būkite geri, rūpinkitės savo ir kitų saugumu ir neikite į gatvę priešais automobilį, ypač jei už jo yra didelis tarpas, kurio ,,išlaukę“ galėsite saugiai pereiti kelią. Juk šiek tiek palaukti nėra sunku. Prisiminkite, kad kiekvienas yra atsakingas už savo saugumą ir vairuotojas jūsų saugoti neprivalo. Jis nėra atsakingas už tai, kad sugalvojote į kelią įeiti staiga ir neapsidairęs. Vairuotojas atsakingas už tai, kad neviršytų greičio, važiuotų saugiai ir budriai. Bet net ir labai budrus vairuotojas važiuodamas saugiu greičiu nespės laiku sustabdyti automobilio jei jūs neatsakingai išbėgsite į kelią. Radviliškio mieste daugiausia budrumo reikalauja perėjos prie ,,Senukų“ ir ,,Vaikų salos“ parduotuvių.

Dideliu galvos skausmu vairuotojams tampa ir automobilių stovėjimo aikštelės, nes, pasirodo, ir čia pėstieji turi pirmumą. Bent jau dažnas taip galvoja, todėl automobiliui parkuojantis (ypač išvažinėjant atbuline eiga) žygiuoja automobilio trajektorija ir nepatenkintas žiūri į vairuotoją. Puikus pavyzdys  – didžiosios Radviliškio ,,Maximos“ automobilių stovėjimo aikštelė. Net ir matydami automobilį žmonės drąsiai eina link įėjimo, nes pagal ,,išpindėjusį“ pėsčiąjį, vairuotojas privalo jį praleisti, nes jis (pėsčiasis) yra svarbiausias eismo dalyvis.

Mieli pėstieji, būkite visada atidūs, nepulkite prieš automobilius, nes jie yra svarbesnis eismo dalyvis nei jūs, taip pat tam tikromis sąlygomis juos gerokai sunkiau suvaldyti nei pėsčiajam savo kojas, ir neskubėkite be reikalo.

Justina Smulkytė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi