Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Įsižeidusi direktorė grasina redakcijai teismu

Avatar

Paskelbta

data

Sausio pabaigoje buvo publikuotas straipsnis apie Baisogalos PSPC direktorės A. Juškienę ir vidaus ligų gydytoją S. Miknevičienę. Jame buvo dėstoma, kad jos nusprendė kreiptis į policiją su pareiškimais, nes, neva, žurnalistas savo vizitais ir skambučiais į darbo inspekciją bei policiją menkina bei žemina jų asmeninę ir įstaigos dalykinę reputaciją. Po straipsnio išspausdinimo „Radviliškio krašto“ redakcija susilaukė reikalavimo paneigti tam tikras aplinkybes. Tačiau reikalavimas atskriejo visai iš kitos pusės: ne iš Baisogalos, bet iš Radviliškio PSPC.  Šios įstaigos direktorė V. Keršulienė, neslėpdama, kad tai daryti ją paskatino ir kolegos medikai, nusprendė, kad straipsnyje ji buvo apšmeižta, įžeista jos garbė ir orumas.

Reikalavimas surašytas paskubomis. Vadovaudama įstaigai ir nemažam kolektyvui ne vienerius metus, ji kaip koks pirmokėlis suraitė oficialų dokumentą. Ant reikalavimo nei datos, nei surašymo vietos. Neaišku, ar ji reikalauja kaip fizinis asmuo, ar gina įstaigos dalykinę reputaciją. Kaip straipsnio autoriui, man taip pat buvo perduotas reikalavimas ir turėjau išreikšti savo poziciją. Atvirai pasakius, nebūčiau nustebęs, jei taip būtų pasielgusios A. Juškienė ir S. Miknevičienė. Tačiau V. Keršulienės veiksmas gerokai nustebino. Maniau, kad ji pati savanoriškai bus pamiršusi praeitų metų gruodžio 16 d. incidentą. Tą dieną, įtarus ją esant darbo metu neblaivią, buvo kviečiama policija ir Radviliškio rajono meras. Savivaldybės vadovas A. Čepononis su savivaldybės administracijos juristu A. Matuzevičiumi į polikliniką atvyko labai greitai, tačiau  V. Keršulienė pademonstravo savo amžiui nebūdingą reakciją bei greitį ir sugebėjo poliklinikos koridoriuose prasilenkti su aukštais „svečiais“ ir galbūt gresiančiais nemalonumais.

Jos sekretorė atvykusiam merui paaiškino, kad direktorei V. Keršulienei buvo nustatytas aukštas spaudimas ir ją išvežė. Nors socialiniame tinkle buvo paviešintas vaizdo įrašas ir girdisi, kai sekretorė taria šiuos žodžius, tačiau direktorė V. Keršulienė norėtų, kad tai būtų paneigta. Direktorė teigia, kad ji neturėjo aukšto spaudimo, bet buvusi pas privačia praktika besiverčiantį angiochirurgą E. Vitkų, todėl jai net nebuvo reikalingas nedarbingumo lapelis. Dabar  visiškai neaišku, ar sekretorė, gindama savo vadovą, pati ėmėsi tokios gynybinės taktikos, bet tos dienos ir dabartinė versijos skiriasi. Kas vyko poliklinikos vidaus reikalų tvarkytojos kabinete, galėtų atsakyti pati V. Keršulienė. Jos „staigus noras“ pasimatyti su angiochirurgu E. Vitkumi neliko nepastebėtas poliklinikos darbuotojų. Jie apie incidentą informavo pašalinius asmenis, įskaitant ir L. Šlamienę.

Paprašyta telefonu patikslinti, ką ji laiko šmeižtu jos asmens atžvilgiu, V. Keršulienė pati komentuoja jos kolegos iš socialdemokratų partijos žodžius:  „Su tuo straipsniu M. Aleksiūnas trinktelėjo tau per galvą kaip su plaktuku“. Tikslinantis dėl aplinkybės, ar ji niekada nėra buvusi neblaivi darbo metu, V. Keršulienė išsigina tiesaus atsakymo ir net neslepia, kad vidaus tvarkos taisyklės nedraudžia būti neblaiviems darbo metu. Tik nepatikslino, iki kiek promilių yra ta leistina riba. Ji netgi nurodė, kad tokią tvarką liepė pasitvirtinti rajono meras A. Čepononis. Kaip žinoma, LR Vyriausybės nutarime numatyta maksimali 0,2 promilių riba.

Tikslinantis toliau, telefonu ji pati atviravo, kad yra girdėjusi apkalbų, jog aplinkiniai kalba apie R. Sesickienės atvejį. Neva, V. Keršulienė tą naktį „palaikė“ kompaniją jau buvusiai „Radviliškio ligoninės“ direktoriaus pavaduotojai. Kaip patį rimčiausią argumentą, kad taip nebuvo, Radviliškio PSPC direktorė pasakė:  „Ji tai įkliuvo policijai, o aš tai atėjau į darbą ir dirbau!” Bet paprašyta pakomentuoti, kodėl tada ji mano esanti įžeista dėl teiginio „pačiame policijos komisariate pusiau rimtai, pusiau juokais kalbama, kad M. Aleksiūnui pavyko „išblaivinti“ Radviliškio PSPC direktorę V. Keršulienę“, ji supyksta ir nebenori tęsti pokalbio. Matydama, kad pokalbio metu neberandama bendrų sąlyčio taškų dėl straipsnyje išdėstytų aplinkybių ir jų svarbos jos garbei ir orumui, pokalbį ji baigė tiesiog konstatuodama tai: „Žinau, kad pokalbis yra įrašinėjamas ir tai jūs panaudosite prieš mane, todėl galime susitarti susitikti kartu su „Radviliškio kraštas“ redaktore“.

Dalyvaujant pokalbyje ir redaktorei A. Jasilionienei, V. Keršulienė nebebuvo tokia atvira. Reikalaudama paneigti galimai šmeižikiškas  aplinkybes, ji straipsnyje jų nenurodyti negalėjo. Taip pat nurodė, kurioje straipsnio vietoje teigiama, kad ji buvo „blaivinama darbe“. Dėl kitų aplinkybių pasisakė redaktorė teigdama, kad tai tiesiog išreikšta autoriaus ironija. Todėl lieka neaišku, kam pateikti reikalavimą žiniasklaidos priemonei paneigti aplinkybes, kurios , V. Keršulienės manymu, žeidžia jos garbę ir orumą, bet nesuprantama, kur yra faktas ir kur yra fakto interpretacija. Gal nesąmoningas užslėptas noras, kad laikraštis vis daugiau ir daugiau rašytų!?

Marius Aleksiūnas

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi