Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius kartu su pradinukais pasidžiaugė Tarptautine vaikiškos knygos diena

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekoje geri vaikų draugai – bibliotekininkai, Šiaulių apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai ir Šiaulių moksleivių namai pakvietė vaikus į šventę, skirtą Tarptautinei vaikiškos knygos dienai.

Ji prasidėjo bibliotekos darbuotojų pasiūlymu sukurti ir nupiešti pasaką. O Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai mažuosius šventės dalyvius sudomino išskirtinio grožio kūrinio skaitymu ir šeimos tema. Kiekvienam vaikui kyla klausimas, ar jis yra pakankamai mylimas, ar tėvai ir aplinkiniai jį myli taip pat, kaip kitus vaikus. Tokie klausimai kilo ir kūrinio herojams lokiukams.

Sam Mc Bratney knygą „Jūs visi man brangiausi“ skaitė, Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistė Eglė Lazdauskienė, Šiaulių moksleivių namų dramos būrelio lankytojai ir Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Danielius Budrys. Kiekvienas skaitovas kūrinio skaitymui suteikė savitos nuotaikos. Šiaulių vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė Eglė pradėjo skaityti pasaką, ir pristatė lokiukų šeimą. Eglė akcentavo, kad mažieji su tėvais turi bendrauti mandagiai – taip, kaip pasakos herojai. O kai lokiukai „diskutavo“, kurį labiausiai myli tėtis lokys, šią kūrinio dalį skaitė policijos pareigūnas Danielius Budrys. Moksleivių namų auklėtiniai puikiai atspindėjo kūrinio herojų nuotaikas – gi lokiukai, kaip ir vaikai, skirtingo amžiaus, ir jiems kyla įvairių klausimų. Žinoma, pasaka baigėsi akcentu, kad kiekvienas vaikas šeimoje mylimas vienodai, nepriklausomai, koks jis yra, mažas ar didesnis, mergaitė ar berniukas. Pasiklausę pasakos vaikai bendravo su šventės svečiais ir domėjosi, kaip vaikams padeda Vaiko teisių apsaugos specialistai ir policijos pareigūnai.

Po pasakos skaitymo visi ją skaitę gavo padėkos raštus iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos. Vaikai pageidavo patys paduoti padėkas skaitovams. Tai dar labiau sušildė renginį, skirtą Tarptautinei vaikiškos knygos dienai.

O aktyviausi šventės dalyviai, kurie atsakė į klausimus, kokios profesijos atstovai jiems labiausiai patiko ir gražiausiai skaitė, apdovanoti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos dovanomis – kuprinėlėmis. Žinoma, visi vaikų atsakymai yra teisingi – vieniems patiko Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos specialistų Eglės Lazdauskienės ir Virgilijaus Tavoro profesija, kiti sakė, jog norėtų tapti policijos pareigūnu, kaip Danielius Budrys, treti sakė, kad norėtų ir toliau būti gerais Moksleivių namų draugais, nes ne vienerius metus lanko čia būrelius, kitus žavėjo bendravimas su bibliotekininkais. Po renginio visi Tarptautinės vaikiškos knygos dienos šventės dalyviai apdovanoti knygute Vaiko konstitucija. Renginyje dalyvavo apie penkiasdešimt pirmų – ketvirtų klasių moksleivių iš Šiaulių miesto ugdymo įstaigų.

Total
0
Dalinasi
Related Posts