Socialiniai tinklai

Aktualijos

Senjorų skundai dėl „suapvalinamų“ pensijų

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono gyventojai pensijas bei įvairias pašalpas gauna dviem būdais – vieniems pinigai pervedami į banko sąskaitas, kitiems – atnešami į namus. Paprastais tokios socialinės išmokos į namus nešamos žmonės, kuriems sunku ateiti iki banko dėl judėjimo negalės bei garbaus amžiaus.
Radviliškio rajone socialines išmokas senjorams į namus atneša UAB „Godlija“ darbuotojai – įmonė laimėjo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus organizuotą konkursą šiai paslaugai teikti.

Senjorų skundai dėl pasisavintų centų

Paslauga, kai pinigai atnešami į namus, be abejo, gera. Tačiau „Radviliškio krašto“ redakcija sulaukė nemažai garbaus amžiaus Radviliškio rajono gyventojų skundų dėl, švelniai tariant, nelabai sąžiningų kai kurių šios įmonės darbuotojų.

„Man į namus atneša pensiją jaunas vyriškis (pavardė redakcijai žinoma) ir niekada neatiduoda priklausančių euro centų. Nors ir primygtinai prašau, kad kartu su stambesniais eurais atiduotų ir centus, juk jie man priklauso, šis darbuotojas prašymo neišgirsta. O juk kartais tų euro centų būna nemažai – 80, 90. Kartą skundžiausi „Godlijos“ direktorei, tai vieną mėnesį pensiją atidavė centas į centą, bet dabar situacija vėl kartojasi“,- skundėsi pagyvenusi moteris, skaičiuojanti varganos pensijos kiekvieną centą.

Pagalvojus, visai neblogas „biznis“ nešioti pensijas ir susižerti ne vieną dešimtį euro centų nuo vieno kliento. O jei žmogus gauna senatvės pensiją, našlio pensiją ir nuo visų lieka po krūvelę euro centų? Atlyginimo kaip ir nebereikėtų…
Jokiu būdu neteigiame, kad visi darbuotojai, nešiojantys pensijas, neatiduoda senjorams centų.

„Man pensiją atneša labai sąžiningas žmogus, labai geras. Jeigu pastumiu likusius kelis centus, tai pasiima, o pats palikti tų centų niekada neprašo“,- sakė pakalbinta viena garbaus amžiaus radviliškietė.

„Nusiskundimų kartais pasitaiko“

Šį neatiduodamų euro centų klausimą paprašėme pakomentuoti UAB „Godlija“ vadovės Rimos Banaitienės.

„Nusiskundimų kartais būna, bet dėl neatiduotų centų niekas nesiskundė. Buvo vienas atvejis, kai žmogus skundėsi, kad jam trūksta septynių eurų. Nuvykus aiškintis šio konflikto, žmogus pasakė radęs pinigus pakištus po staline lempa. Kiti pinigus pakiša po staltiese, dar kitų senjorų pinigus pasiima kartu gyvenantys vaikai ar giminaičiai ir tik vėliau, pradėjus aiškintis, prisipažįsta „priglobę“ kelias dešimtis eurų. Konfliktiškų žmonių prašome ateiti atsiimti pinigų į mūsų įstaigą“,- sakė R. Banaitienė.

Pasak vadovės, su visais darbuotojais kalbama, kad elgtųsi sąžiningai. Aišku, pasitaiko atvejų, kad patys pensijų gavėjai atiduoda darbuotojui centus – na, kaip arbatpinigius.

„Kartais, kai reikia žmogui atiduoti 90 centų, darbuotojas duoda eurą, tad išeina, kad žmogus gauna 10 centų daugiau. Įvairiausių skundų padaugėjo įvedus eurą. Jauniems žmonėms sunku buvo priprasti prie pasikeitusios valiutos, o vyresnieji neįpranta iki šiol“,- sakė šią paslaugą teikiančios įmonės vadovė.

Kad nekiltų konfliktų bei nesusipratimų, UAB „Godlija“ vadovė R.Banaitienė pataria visiems pašalpų ir pensijų gavėjams nepasirašyti ant lapo, kad gavo pinigus, kol jų neperskaičiuos, o jeigu susidūrė su darbuotojo nesąžiningumu, nedelsiant kreiptis į UAB „Godlija“ vadovę telefonais: (8422) 53224 arba 8 614 90 149.
Taip pat jūsų skambučių lauks ir „Radviliškio krašto“ redakcija.
Pasak Radviliškio rajono Sodros skyriaus vedėjos R. Balinskienės, nusiskundimų dėl UAB „Godlija“ darbuotojų nesąžiningumo jų skyrius dar nesulaukė.

„Radviliškio krašto“ informacija

Aktualijos

Ligoninėje dviejų kabinetų remontas – už milijoną…

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio ligoninė pastaruoju metu garsėja brangiais Viešaisiais pirkimais. Paskutinis ligoninės vadovų pageidavimas Tarybai – leisti vykdyti geriatrijos konsultacinio kabineto ir dienos stacionaro įrengimo projekto viešuosius pirkimus ir pasirašyti pirkimų sutartis.

Ar atsiras reikalingų specialistų?

Kyla klausimas, ar Radviliškio ligoninei reikalingas geriatrijos dienos stacionaras bei konsultacinis kabinetas – juk ligoninėje yra Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kuris teikia paslaugas vyresnio amžiaus pacientams. Geriatrijos dienos stacionaruose 60-ies metų ir vyresnio amžiaus žmonėms teikiama kompleksinė pagalba – medicininė, psichologinė ir socialinė priežiūra, atliekamas visapusiškas paciento ištyrimas, diagnozuojami ir gydomi specifiniai geriatriniai sindromai ir lėtinių ligų paūmėjimai, stengiamasi pagerinti pacientų funkcinę būklę, gyvenimo kokybę, teikiamos rekomendacijos dėl tolimesnio gydymo.

Ir dar klausimas, ar atsiras specialistų, pageidaujančių dirbti už taip brangiai įrengtame dienos stacionare. Žinoma, jog šiuo metu Lietuvoje trūksta gydytojų geriatrų, nes tai ne pati patraukliausia sritis medikui – juk gydytojas visuomet nori matyti savo pacientą išgijusį, sustiprėjusį, o čia yra priešingai. Tačiau ligoninės direktorius nusiteikęs optimistiškai – jis planuoja pirmiausiai įvykdyti viešuosius pirkimus, o vėliau įdarbinti  ir sveikatos priežiūros specialistų komandą. Planuojama, jog komanda bus gausi, ją sudarys gydytojas geriatras, bendrosios praktikos slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, medicinos psichologas ir socialinis darbuotojas.

Tik ar atsiras tokių specialistų – šiuo metu ligoninėje trūksta 15 įvairios kvalifikacijos medicinos specialistų.

Geriatrijos kabinetui – beveik 300 tūkst. eurų

Verčia suabejoti ir  šio konsultacinio kabineto  bei dienos stacionaro įrengimo kaina. Pasak Radviliškio ligoninės direktoriaus Vaido Smalinsko, šio projekto tikslas – VšĮ Radviliškio ligoninės II korpuso 2 aukšte esančiose patalpose įkurti geriatrijos konsultacinį kabinetą ir 6 vietų dienos stacionarą. O už projekto įgyvendinimui skirtus 283 tūkst. eurų numatyta atlikti patalpų remontą, lifto atnaujinimą bei įsigyti reikalingą medicininę, virtuvės, vonios kambario, kompiuterinę ir kitą įrangą bei įrenginius, kineziterapijos ir ergoterapijos įrangą ir priemones, baldus specialistų darbo vietoms, virtuvei, palatoms, procedūrų kabinetui, laukiamajam, pagalbinėms patalpoms. Šiuos darbus numatoma atlikti iki 2022 m. spalio 31 dienos.

Visus nustebino daugiau nei įspūdinga suma kabinetų remontui bei menkavertei įrangai įsigyti – 283 tūkst. eurų, arba suprantamiau – milijonas litais už dviejų kabinetų įrengimą, kuriame viename iš jų bus 6 lovos, o kitas – konsultacinis kabinetas. 

Kadangi  jau žinoma, jog leidimas  įrengti geriatrijos dienos centrą bei konsultacinį kabinetą Tarybos bus duotas, lauksime šio prabangaus konkurso pabaigos ir informuosime skaitytojus, kas ir už kiek buvo pirkta. 

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Statinių savininkai ir naudotojai, sustiprinkite statinių priežiūrą žiemos sąlygomis

Avatar

Paskelbta

data

Prasidėjus permainingiems orams, kai dienomis temperatūra priartės prie nulio, ant namų stogų formuosis varvekliai ir susidarys pavojingos sniego nuošliaužos. Varveklis, krentantis nuo stogo, gali stipriai sužaloti ne tik praeivius, bet ir apgadinti šalia namo stovinčius gyventojų automobilius.
Bendro naudojimo teritorijų, gatvių, šaligatvių valymą ir priežiūrą turi organizuoti seniūnijos. Daugiabučius namus administruojančios bendrijos ar pastatus administruojančios įmonės, kol dar neįvyko nelaimė, turėtų nedelsdami pasirūpinti gyventojų ir jų turto saugumu: nudaužyti varveklius bei nukasti sniegą tose vietose, kur gali susidaryti pavojingos nuošliaužos. Prieš pradedant tokius darbus, vietas, kuriose kyla pavojus praeivių gyvybei ar gyventojų turtui, būtina aptverti įspėjamosiomis juostomis. Privačių namų savininkai arba nuomininkai turi užtikrinti praeivių saugumą, tad būtina nukasti sniegą, nukapoti susiformavusį ledą, slidžias vietas pabarstyti smėlio mišiniu.

Labai aukštai kabančių varveklių patiems gyventojams šalinti nepatartina, nes tam reikia specialios technikos bei įrangos. Privačių namų savininkams, nusprendusiems pašalinti varveklius, reikėtų laikytis pagrindinių saugumo taisyklių: 

1. Niekada nelipkite ant apsnigto ar apledėjusio stogo daužyti varveklių.

2. Niekada nestatykite kopėčių tiesiai po kabančiais varvekliais, neremkite kopėčių į apledėjusius vandens surinkimo latakus.

3. Kopėčias statykite ant lygaus ir stabilaus pagrindo.

4. Įsitikinkite, kad krisdami nudaužyti varvekliai neužkris ant žmonių, naminių gyvūnų ar asmeninio turto. Jei įmanoma, teritoriją, į kurią gali kristi varvekliai, aptverkite apsaugine juosta.

5. Varveklius daužykite pakankamo ilgio medine kartimi, kad pats nesusižeistumėte.

6. Daužydami varveklius nenaudokite perteklinės jėgos. Per smarkiai daužant varveklius galima pažeisti stogo konstrukcijas. Jei varvekliai masyvūs ir jų neįmanoma lengvai nudaužti, kreipkitės į profesionalias tarnybas.

7. Niekada nedaužykite varveklių, jei arti yra elektros perdavimo linijos ar kitų komunikacijų. Medinė kartis, kurią naudojate varvekliams daužyti, turi būti trumpesnė nei atstumas iki laidų.

8. Nudaužytus varveklius būtina nedelsiant nustumti nuo šaligatvio ar tako.

Kad būtų išvengta varveklių susiformavimo, reikia:

1. Laiku ir saugiai pašalinti sniegą nuo stogo.

2. Įrengti tinkamą palėpės apšiltinimą, kad namų šiluma nepatektų pro stogo dangą, netirpdytų sniego ir neformuotų varveklių.

3. Įrengti vandens latakų elektrinį apšiltinimą – neužšaltų vandens latakai ir nesusiformuotų varvekliai.

Eidami į darbą, mokyklą ar grįždami namo stenkitės išvengti žiemos pavojų. Labai atsargiai lipkite apledėjusiais laiptais, nepaslyskite leisdamiesi nuokalne ar eidami šaligatviu, nevaikščiokite arti aukštų pastatų, nestatykite prie jų ar apsnigtų medžių automobilių. Įspėkite vaikus apie gresiančius pavojus ir nepalikite mažamečių lauke be priežiūros.

Primename statinių savininkams ir naudotojams, kad būtina sustiprinti statinių priežiūrą žiemos sąlygomis.

Žiemą ant statinių stogų kaupiasi sniegas, o atšilus orui – ledas ar vanduo ir labai padidėja apkrovos. Tokie pokyčiai veikia statinius ir gali sukelti griūtis ar avarijas. Statinio konstrukcijų mechaniniam atsparumui ir pastovumui poveikį gali sukelti sniegas, ledas ar tirpstančio sniego ir ledo vanduo, užkemša lietaus nutekėjimo sistemas, bėga ir patenka ant statinio konstrukcijų. Šąlant vanduo ardo ir gadina konstrukcijas, mikroplyšiai didėja, veikiami temperatūrų skirtumo.

Siekiant išvengti galimų avarijų ir nelaimingų atsitikimų, reikia būtinai stebėti sniego storį, apledėjimus ir jų poveikį statiniams bei aplinkai. Susikaupęs sniegas, ledo varvekliai turi būti šalinami nuo statinių išorinių konstrukcijų. Nuo laiptelių, šaligatvių, takelių ir prieigų turi būti nuvalytas sniegas, pabarstyta smėliu. Tokiu būdu galima išvengti nelaimių ir skaudžių pasekmių.

Prašome visų atsakingų asmenų už statinių priežiūrą imtis reikalingų priemonių nelaimėms išvengti.

Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi