Socialiniai tinklai

Aktualijos

Senjorų skundai dėl „suapvalinamų“ pensijų

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono gyventojai pensijas bei įvairias pašalpas gauna dviem būdais – vieniems pinigai pervedami į banko sąskaitas, kitiems – atnešami į namus. Paprastais tokios socialinės išmokos į namus nešamos žmonės, kuriems sunku ateiti iki banko dėl judėjimo negalės bei garbaus amžiaus.
Radviliškio rajone socialines išmokas senjorams į namus atneša UAB „Godlija“ darbuotojai – įmonė laimėjo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus organizuotą konkursą šiai paslaugai teikti.

Senjorų skundai dėl pasisavintų centų

Paslauga, kai pinigai atnešami į namus, be abejo, gera. Tačiau „Radviliškio krašto“ redakcija sulaukė nemažai garbaus amžiaus Radviliškio rajono gyventojų skundų dėl, švelniai tariant, nelabai sąžiningų kai kurių šios įmonės darbuotojų.

„Man į namus atneša pensiją jaunas vyriškis (pavardė redakcijai žinoma) ir niekada neatiduoda priklausančių euro centų. Nors ir primygtinai prašau, kad kartu su stambesniais eurais atiduotų ir centus, juk jie man priklauso, šis darbuotojas prašymo neišgirsta. O juk kartais tų euro centų būna nemažai – 80, 90. Kartą skundžiausi „Godlijos“ direktorei, tai vieną mėnesį pensiją atidavė centas į centą, bet dabar situacija vėl kartojasi“,- skundėsi pagyvenusi moteris, skaičiuojanti varganos pensijos kiekvieną centą.

Pagalvojus, visai neblogas „biznis“ nešioti pensijas ir susižerti ne vieną dešimtį euro centų nuo vieno kliento. O jei žmogus gauna senatvės pensiją, našlio pensiją ir nuo visų lieka po krūvelę euro centų? Atlyginimo kaip ir nebereikėtų…
Jokiu būdu neteigiame, kad visi darbuotojai, nešiojantys pensijas, neatiduoda senjorams centų.

„Man pensiją atneša labai sąžiningas žmogus, labai geras. Jeigu pastumiu likusius kelis centus, tai pasiima, o pats palikti tų centų niekada neprašo“,- sakė pakalbinta viena garbaus amžiaus radviliškietė.

„Nusiskundimų kartais pasitaiko“

Šį neatiduodamų euro centų klausimą paprašėme pakomentuoti UAB „Godlija“ vadovės Rimos Banaitienės.

„Nusiskundimų kartais būna, bet dėl neatiduotų centų niekas nesiskundė. Buvo vienas atvejis, kai žmogus skundėsi, kad jam trūksta septynių eurų. Nuvykus aiškintis šio konflikto, žmogus pasakė radęs pinigus pakištus po staline lempa. Kiti pinigus pakiša po staltiese, dar kitų senjorų pinigus pasiima kartu gyvenantys vaikai ar giminaičiai ir tik vėliau, pradėjus aiškintis, prisipažįsta „priglobę“ kelias dešimtis eurų. Konfliktiškų žmonių prašome ateiti atsiimti pinigų į mūsų įstaigą“,- sakė R. Banaitienė.

Pasak vadovės, su visais darbuotojais kalbama, kad elgtųsi sąžiningai. Aišku, pasitaiko atvejų, kad patys pensijų gavėjai atiduoda darbuotojui centus – na, kaip arbatpinigius.

„Kartais, kai reikia žmogui atiduoti 90 centų, darbuotojas duoda eurą, tad išeina, kad žmogus gauna 10 centų daugiau. Įvairiausių skundų padaugėjo įvedus eurą. Jauniems žmonėms sunku buvo priprasti prie pasikeitusios valiutos, o vyresnieji neįpranta iki šiol“,- sakė šią paslaugą teikiančios įmonės vadovė.

Kad nekiltų konfliktų bei nesusipratimų, UAB „Godlija“ vadovė R.Banaitienė pataria visiems pašalpų ir pensijų gavėjams nepasirašyti ant lapo, kad gavo pinigus, kol jų neperskaičiuos, o jeigu susidūrė su darbuotojo nesąžiningumu, nedelsiant kreiptis į UAB „Godlija“ vadovę telefonais: (8422) 53224 arba 8 614 90 149.
Taip pat jūsų skambučių lauks ir „Radviliškio krašto“ redakcija.
Pasak Radviliškio rajono Sodros skyriaus vedėjos R. Balinskienės, nusiskundimų dėl UAB „Godlija“ darbuotojų nesąžiningumo jų skyrius dar nesulaukė.

„Radviliškio krašto“ informacija

Aktualijos

Prašome pagalbos identifikuojant šias moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sugadintų parduotuvės prekių. Prašome pagalbos, identifikuojant šių moterų, galinčių turėti tyrimui reikšmingos informacijos, asmenybes.

Asmenis, atpažinusius vaizdo įraše matomas moteris, prašytume paskambinti vyriausiajam tyrėjui Laimonui Petkevičiui telefonu (8 700) 61481 arba parašyti elektroniniu paštu laimonas.petkevicius@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šiaulių pareigūnai demaskavo „greitosios pagalbos“ tašką Kuršėnuose

Avatar

Paskelbta

data

Ankstų spalio 21-osios rytą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai Kuršėnuose surengė operaciją, kurios metu pričiupo „greitąją pagalbą“ namine degtine drebulio purtomiems klientams   teikiančius „gyduolius“.

Prie Daugėlių gatvėje esančio daugiabučio namo pareigūnai atvyko anksti ir jau septintą valandą užfiksavo  į laiptinę, kurioje, įtariama, buvo  vykdoma nelegali prekyba „naminuke“, traukiantį vyruką. Po kurio laiko išėjusį kuršėniškį tyrėjai sulaikė  ir pas jį rado  0,2 l talpos stiklinį buteliuką su „vaistais“, kurie skleidė specifinį naminės degtinės kvapą. Vyras nurodė,  kur tą skystimėlį nusipirko. Pirkėjas dievagojosi, kad naminės degtinės  reikėjo būtinai, nes jautėsi labai blogai, kadangi vakar gėrė.

„Žinojau, kad nelegalu, pirkau todėl, kad reikėjo atsigauti, nes parduotuvėje be 10 val. nebūčiau gavęs atsigauti, o  krūtinėje – skausmas… – aiškino sulaikytasis.

Vos spėję išsiskirti su šiuo „ligoniu“, pareigūnai pamatė jau kitą, traukiantį į tą pačią laiptinę. Šis buvo sulaikytas, išeinantis pro duris. „Vaistus“ jis buvo suvartojęs vietoje, nes tokia galimybė buvo  sudaryta. Patekę į „greitosios pagalbos“ buto vidų, pareigūnai rado sugraduotas stiklines, į kurias buvo pilamas kliento pageidaujamas kiekis vartoti vietoje.

Kol pareigūnai bute darė kratą,  sutartiniu ženklu į duris pasibeldė dar septyni „ligoniai“. Pareigūnų pasirodymas tarpduryje juos labai nuvildavo. Ir tik tada, kai prie daugiabučio privažiavo policijos automobilis, klientai išsilakstė ir į duris nebesibeldė.

Pareigūnai pas čia gyvenančią 64 metų moterį ir 52 metų jos sugyventinį rado apie 20 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, bei 33  pakelius cigarečių FEST, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo  pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir laikymo – administracinė teisena.

Buto šeimininkė dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo jau teista anksčiau.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019