Socialiniai tinklai

Aktualijos

Seniūnaičių postai – valdžios rankose

Avatar

Paskelbta

data

Praeitą savaitę rajono gyventojai rinko 43 seniūnaičius. Dvylika seniūnijų organizavo rinkimus visose seniūnaitijose. Nesusirinkus įstatyme numatytam balsuotojų kvorumui, I ture buvo neišrinkti vos 7 seniūnaičiai, penki  – Radviliškio miesto.

Buvo gauta informacijos, kad rinkimų metu iš Radviliškio rajono savivaldybės administracijos valdininkų ir darbuotojų sudaryta rinkimų komisija galėjo trukdyti rinkėjų apsisprendimą balsuoti.
Nors bet kokia agitacija yra draudžiama, bet Vigilija Dževečkienė, komisijos narė, rinkimų metu skambino gyventojams kviesdama juos balsuoti. Kadangi pokalbio turinys nėra tiksliai žinomas, galima įtarti, kad valdininkė kvietė jai žinomus asmenis, draugus ir pažįstamus balsuoti už valdininkams palankų kandidatą. Įtarimus dar labiau patvirtina aplinkybė, kad iš 6 miesto seniūnaitijų tik Kudirkos aktyvumas buvo didesnis negu 5 procentai, ir seniūnaičiu pirmame ture buvo išrinktas Radviliškio miesto baseino direktoriaus ir Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos mokyklos Tarybos pirmininko pareigas einantis Jolitas Onaitis. Kitas įtartinas dalykas, kad rezultatai buvo paviešinti tik po paros, nors rinkimo teisę turi porą tūkstančių seniūnaitijos gyventojų. Buvusio VRK pirmininko Zenono Vaigausko komisija sugebėdavo per naktį milijonus balsų suskaičiuoti, o Radviliškio miesto seniūnija per parą nesusitvarkė su keliais šimtais.
Paprašytas pakomentuoti perrinkimą, J. Onaitis net nusistebėjo, kad galėtų būti kokių nors problemų derinant visuomeninį ir savivaldybės įstaigos vadovo darbą. Tačiau paprašytas pakomentuoti, ką nuveikė praeitoje kadencijoje, trumpai atkirto, kad dabar dirba baseine ir neturi laiko aiškinti. Tiesa, jei klausimus gautų raštu, tai pabandytų į juos atsakyti. Antrasis seniūnaičių, įskaitant ir Radviliškio miesto penkių neišrinktų, rinkimų turas vyks spalio 30 dieną.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi