Seniūnaičių postai – valdžios rankose

Praeitą savaitę rajono gyventojai rinko 43 seniūnaičius. Dvylika seniūnijų organizavo rinkimus visose seniūnaitijose. Nesusirinkus įstatyme numatytam balsuotojų kvorumui, I ture buvo neišrinkti vos 7 seniūnaičiai, penki  – Radviliškio miesto.

Buvo gauta informacijos, kad rinkimų metu iš Radviliškio rajono savivaldybės administracijos valdininkų ir darbuotojų sudaryta rinkimų komisija galėjo trukdyti rinkėjų apsisprendimą balsuoti.
Nors bet kokia agitacija yra draudžiama, bet Vigilija Dževečkienė, komisijos narė, rinkimų metu skambino gyventojams kviesdama juos balsuoti. Kadangi pokalbio turinys nėra tiksliai žinomas, galima įtarti, kad valdininkė kvietė jai žinomus asmenis, draugus ir pažįstamus balsuoti už valdininkams palankų kandidatą. Įtarimus dar labiau patvirtina aplinkybė, kad iš 6 miesto seniūnaitijų tik Kudirkos aktyvumas buvo didesnis negu 5 procentai, ir seniūnaičiu pirmame ture buvo išrinktas Radviliškio miesto baseino direktoriaus ir Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos mokyklos Tarybos pirmininko pareigas einantis Jolitas Onaitis. Kitas įtartinas dalykas, kad rezultatai buvo paviešinti tik po paros, nors rinkimo teisę turi porą tūkstančių seniūnaitijos gyventojų. Buvusio VRK pirmininko Zenono Vaigausko komisija sugebėdavo per naktį milijonus balsų suskaičiuoti, o Radviliškio miesto seniūnija per parą nesusitvarkė su keliais šimtais.
Paprašytas pakomentuoti perrinkimą, J. Onaitis net nusistebėjo, kad galėtų būti kokių nors problemų derinant visuomeninį ir savivaldybės įstaigos vadovo darbą. Tačiau paprašytas pakomentuoti, ką nuveikė praeitoje kadencijoje, trumpai atkirto, kad dabar dirba baseine ir neturi laiko aiškinti. Tiesa, jei klausimus gautų raštu, tai pabandytų į juos atsakyti. Antrasis seniūnaičių, įskaitant ir Radviliškio miesto penkių neišrinktų, rinkimų turas vyks spalio 30 dieną.

Marius Aleksiūnas

Total
0
Dalinasi
Related Posts