Socialiniai tinklai

Aktualijos

Seniūnaičių postai – valdžios rankose

Avatar

Paskelbta

data

Praeitą savaitę rajono gyventojai rinko 43 seniūnaičius. Dvylika seniūnijų organizavo rinkimus visose seniūnaitijose. Nesusirinkus įstatyme numatytam balsuotojų kvorumui, I ture buvo neišrinkti vos 7 seniūnaičiai, penki  – Radviliškio miesto.

Buvo gauta informacijos, kad rinkimų metu iš Radviliškio rajono savivaldybės administracijos valdininkų ir darbuotojų sudaryta rinkimų komisija galėjo trukdyti rinkėjų apsisprendimą balsuoti.
Nors bet kokia agitacija yra draudžiama, bet Vigilija Dževečkienė, komisijos narė, rinkimų metu skambino gyventojams kviesdama juos balsuoti. Kadangi pokalbio turinys nėra tiksliai žinomas, galima įtarti, kad valdininkė kvietė jai žinomus asmenis, draugus ir pažįstamus balsuoti už valdininkams palankų kandidatą. Įtarimus dar labiau patvirtina aplinkybė, kad iš 6 miesto seniūnaitijų tik Kudirkos aktyvumas buvo didesnis negu 5 procentai, ir seniūnaičiu pirmame ture buvo išrinktas Radviliškio miesto baseino direktoriaus ir Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos mokyklos Tarybos pirmininko pareigas einantis Jolitas Onaitis. Kitas įtartinas dalykas, kad rezultatai buvo paviešinti tik po paros, nors rinkimo teisę turi porą tūkstančių seniūnaitijos gyventojų. Buvusio VRK pirmininko Zenono Vaigausko komisija sugebėdavo per naktį milijonus balsų suskaičiuoti, o Radviliškio miesto seniūnija per parą nesusitvarkė su keliais šimtais.
Paprašytas pakomentuoti perrinkimą, J. Onaitis net nusistebėjo, kad galėtų būti kokių nors problemų derinant visuomeninį ir savivaldybės įstaigos vadovo darbą. Tačiau paprašytas pakomentuoti, ką nuveikė praeitoje kadencijoje, trumpai atkirto, kad dabar dirba baseine ir neturi laiko aiškinti. Tiesa, jei klausimus gautų raštu, tai pabandytų į juos atsakyti. Antrasis seniūnaičių, įskaitant ir Radviliškio miesto penkių neišrinktų, rinkimų turas vyks spalio 30 dieną.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidente, Vytis šiandien – tai būtinoji gintis

Avatar

Paskelbta

data

Nors komentarų apie city bičo Šimašiaus pliažą Lukiškių aikštėje ar Seimo apsisprendimą reprezentacinėje valstybės aikštėje įteisinti Vyčio simbolį šiomis dienomis ir netrūko, vis dėlto negaliu likti nuošaly, kai puolamas niekuo dėtas žmogus.

Jei kas sukluso ir pamanė, jog tai „Laisvės“ partijos šauklys – Vilniaus miesto meras R. Šimašius, turiu nuraminti: ne, ne jis.

Jis juk nepakaltinamas – tą jau seniai įrodė jo epo kūrėjai. O mums, mirtingiesiems, belieka tik aklai įtikėti paskelbtomis ,,Lukiškių smėlio dėžės“ karo tiesomis, nuolankiai priimti nustatytą diagnozę ,,antkapių statytojų“ tautai ir su siaubu regėti apokaliptinį ,,išprievartauto Vyčio“ vaizdą.

Ką čia bepridursi: tiesiog klaupkis ir atgailauk.

Tik ši atgaila būtų nenuoširdi, jei leisčiau terioti niekuo nekaltą, kuris mūsų politinėje padangėje yra ne šiaip žmogus, o „žodžio žmogus“ – niekada nemeluojantis ir visada viską laimintis. Kurį dabar negailestingai trina į smėlį už Seime priimtą vadinamąjį Lukiškių aikštės su Vyčiu įstatymą.

Matydamas tokią neteisybę, jaučiuosi turįs viešai, gal kiek ir nekukliai prisipažinti: pasiūlymus įteisinti Vytį kaip pagrindinį memorialinį Lukiškių aikštės simbolį rengiau aš. Tai dariau laisva valia, niekieno neverčiamas.

,,Žodžio žmogus“ – R. Karbauskis – visai ne prie ko. Atvirkščiai, jis darė viską, jog pasiūlymai įteisinti Vytį įstrigtų jo suraizgytose procedūrinėse pinklėse. Tačiau priėmimo metu daugumai Seimo narių nubalsavus už mano parengtą siūlymą, ,,žodžio žmogui“ neliko nieko kito kaip ir pačiam balsuoti už visą įstatymą su jam akis badančiu Vyčiu – kad nors kiek skirtųsi nuo Gabrieliaus Landsbergio, Aušrinės Armonaitės ir kitų, balsavusių prieš. 

Tad jei kas po balsavimo ir pasijuto išprievartautas, tai tikrai ne Vytis.

Taigi prisiimu visišką atsakomybę už bendrininkavimą priimant šį „represinį“ įstatymą ir prašau palikti R. Karbauskį ramybėje. Jis, neabejoju, viltingai, kaip ir jo linčiuotojai, žiūri į Prezidento pusę laukdami šio įstatymo veto, kuris garantuotų Lukiškių aikštės vainikavimą Labašausko kalvos tvora.

BET į Prezidentą žiūri ir tie, kurie tiki, kad Lietuvos sostinė nusipelnė turėti reprezentacinę valstybės aikštę su Laisvės simboliu Vyčiu. Tikiu: į jį iš amžinybės žvelgia ir mūsų Laisvės kankiniai, kuriems dabar be jokios gėdos demonstruojami vertybiniai sėdmenys.

Prieš priimant galutinį sprendimą linkiu Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai  prisiminti popiežiaus Pranciškaus maldos žodžius, kuriuos jis ištarė Lukiškių aikštėje stovintiems žmonėms apsilankęs buvusiame KGB kalėjime: „Šioje atminties vietoje meldžiame Tave, Viešpatie, kad Tavo šauksmas išlaikytų mus budinčius. Kad Tavo šauksmas, Viešpatie, išlaisvintų iš dvasinės ligos, kuria, kaip tauta, esame nuolat gundomi: užmiršti savo tėvus ir tai, kiek jie yra išgyvenę ir kentėję.“

Vytis šiandien – tai būtinoji gintis nuo šios dvasinės ligos.

Povilas Urbšys

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono iki šiol  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyresniajam tyrėjui Eligijui Krūminui telefonu (8 699 43113) arba parašyti elektroniniu paštu eligijus.kruminas@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019