Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Šeduvos seniūnas „prisidirbo“ – gresia 60 tūkst. eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data


Be Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų, pasirodo, Šeduvos seniūnas J.Pranys nepaiso ir asmens duomenų apsaugos įstatymo reikalavimų. Nepamirškime, kai valdininkams patogu, dangstymasis šiuo teisės aktu jiems itin patogus. Bet viešinti UAB „Kesgvyčio“ darbuotojos asmens kodą, galėjo tik labai drąsus valdininkas. Baudos neįtikėtinai milžiniškos.
Asmens duomenų apsaugos inspekcijos teisės skyriaus patarėja Raminta Sinkevičiūtė-Šeškuvienė situaciją pakomentavo taip: „Viešųjų pirkimų įstatymas įpareigoja perkančiąsias organizacijas CVP IS viešai skelbti tam tikrus dokumentus, tačiau ne konkrečius asmens duomenis.

Atsižvelgiant į tai, perkančiosios organizacijos pačios turi nuspręsti, kiek būtina skelbti asmens duomenų, kad skelbiant dokumentus CVP IS nebūtų pažeistas Reglamento (ES) 2016/679 5 straipsnio 1 dalies c punktas, reikalaujantis tvarkyti (skelbti) tiek duomenų, kiek jų reikia siekiant atitinkamų tikslų, pavyzdžiui, užtikrinti viešųjų pirkimų skaidrumo ir tiekėjų lygiateisiškumo principus. Tai reiškia, kad pertekliniai asmens duomenys turėtų būti retušuoti ar pan. Pagal naują asmens duomenų apsaugos teisinį reguliavimą duomenų valdytojams už netinkamą asmens duomenų tvarkymą gresia įvairios sankcijos.

VDAI gali teikti nurodymus dėl pažeidimų ištaisymo, papeikimus, nustatyti laikiną arba galutinį

draudimą tvarkyti duomenis ir kt. Taip pat už pažeidimus gali būti skiriamos administracinės baudos,kurios kiekvienu konkrečiu atveju turi būti veiksmingos, proporcingos ir atgrasomos. Bauda valdžios institucijai ar įstaigai gali siekti iki 0,5–1 proc. valdžios institucijos ar įstaigos einamųjų metų biudžeto ir kitų praėjusiais metais gautų bendrųjų metinių pajamų dydžio arba iki 30 000–60 000 EUR priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio. Tai maksimalios baudos, tačiau žemutinė baudų riba gali būti bet kuri minimali skaitinė išraiška.“

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Kad vaistai netaptų kasdieniu valgiu

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019