Šeduvos lopšelyje-darželyje – rojaus obelaičių alėja

Šeduvos lopšelis-darželis įgyvendina Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės aplinkosauginį švietimo projektą „Aš – žemės dalelė“. Gegužės 28 diena Šeduvos lopšelyje-darželyje  prasidėjo neįprastai: pagrindinis takas į darželį apsodintas nuostabaus grožio rojaus obelaitėmis: „Kelseyׅ“ ir „Rojalty“. „Kelsey“ žydi ryškiais rausvais žiedais, o „Rojalty“ žydi tamsiai rausvais (bordo) žiedais.

Mintį darželio teritorijoje pagrindinį taką apsodinti medeliais pasiūlė auklėtojos padėjėja Vaida. Septyniolika medelių įsigijome iš Amšiejaus medelyno, o tris medelius padovanojo priešmokyklinukų tėveliai. Talkos metu kiekvieną grupę atstovavo vieno ugdytinio tėvelis. Jie kartu su ugdytiniais ir pedagogais sukūrė puikią edukacinę erdvę, kurioje vaikai galės stebėti, kaip auga ir keičiasi medeliai, kaip jie atrodo visais metų laikais. Medelio sodinimas – pati geriausia gamtos pamoka vaikams, kai jie ne tik prisiliečia prie žemės, bet ir mokosi mylėti gamtą, rūpintis augalu. Be galo svarbu, kad kiekvienos grupės vaikai patys prisidėjo, sodino obelaites, sužinojo, kaip reikia iškasti augalui duobę, pasodinti, kodėl reikia saugoti šaknis, palieti. Taip nuo mažens vaikams formuojama nuostata saugoti ir globoti medžius, krūmus ir juos supančią aplinką. Tai mažas, bet svarbus žingsnis mokant vaikus rūpintis gamta ir Žeme, kurioje gyvename.
Nuo šiol darželį lankantys vaikai vasarą galės stebėti obelaičių lapiją tamsiai raudonos bordo spalvos, o rudenį – sunokintus mažus, simpatiškus ir gundančius raudonus dekoratyvinius obuoliukus. Šie medeliai nuo pavasario iki vėlyvo rudens būna ilgai dekoratyvus, žiemą obuoliukus lesa paukšteliai.

Džiugi naujiena, kad šiam rojaus obelaičių takeliui išrinkome pavadinimą „Vaikystės takelis“, kurį sugalvojo ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Snieguolė. „Vaikystės takelio։ obelaitės augs kartu su mūsų darželio vaikučiais!

Nuoširdžiai dėkojame Amšiejaus medelynui ne tik už atvežtas obelaites, bet ir už dovanas – bambukines lazdas bei obelaičių priežiūros priemones, o mes pasižadame mylėti, prižiūrėti ir puoselėti šį „Vaikystės takelį“!

Ačiū mažiems ir dideliems sodinimo talkininkams! 

Šeduvos lopšelio-darželio informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts