Etikos komisijai siūlo pasitikrinti etiką

„Etikos komisijai pats laikas pasitikrinti savo etiką“, – po savivaldybės Tarybos etikos komisijos posėdžio ironizavo nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius. Komisija svarstė, ar politikas elgėsi etiškai gindamas Radviliškio ligoninės darbuotojus, kurie buvo spaudžiami pasirašyti jiems nepalankias darbo sutartis. Nors apie prievartinius sutarčių perrašymus, kaip neteisėtus, yra pasisakiusi ir Valstybinė darbo inspekcija.

Nubaudė už tai, kad gynė medikus

Etikos komisija svarstė G. Lipnevičiaus žinutė „Facebook‘o“ puslapyje, kurioje kritikuojami ligoninės direktoriaus  Vaido Smalinsko veiksmai. Politikas paviešino, kad ligoninės darbuotojai verčiami pasirašyti jiems nepalankias naujas sutartis, o nepasirašiusiems grasinama atleidimu iš darbo. Nerimauta, kad dėl tokių veiksmų iš darbo bus priversti išeiti kai kurie specialistai.

Į žinutę jautriai sureagavo pats ligoninės direktorius V. Smalinskas, kuris pasiskundė konservatorių, kurių sąraše pats buvo išrinktas į rajono Tarybą, vadovaujamam Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komitetui. Pastarasis skundą perdavė Etikos komisijai.

V. Smalinskas argumentavo, kad darbuotojai, kurių interesus gynė G. Lipnevičius, dėl to dabar išgyvena didžiulį stresą.

„Iš elgesio ir drebančių balsų jautėsi, kad komisijos nariai jau iš anksto buvo gavę nurodymus, kaip balsuoti ir kitokio pasirinkimo neturėjo, kaip tik pasmerkti mane už tokį blogą elgesį. Svarbiausia, kad nei mano, nei kitų kolegų kreipimasis, kuriame prašome ištirti situaciją ligoninėje, jau pusę metų vilkinamas ir sprendimas nepriimamas. Įstatymas draudžia persekioti Tarybos narius už kritiką, bet jiems svarbiausia – apginti savus“, – rėžė G. Lipnevičius.

Etikos komisijoje – ir KGB leitenantas

Tarybos narys G. Lipnevičius įžvelgė ne vieną Etikos komisijos padarytą pažeidimą, tačiau, pasak jo, svarbiausia yra tai, ar pati komisija gali save vadinti etiško elgesio etalonu.

Etikos komisijos daugumą sudaro konservatoriai ir jų šeimų atstovai. „Etikos komisiją turi sudaryti ir bendruomenių atstovai, tačiau pažiūrėkime, kas joms atstovauja. Tai savivaldybės įmonės „Radviliškio šiluma“ direktoriaus, aktyvaus konservatoriaus žmona B. Mickaitienė, Pakiršinio bendruomenės pirmininkas konservatorius P. Kablys, nors pats tos bendruomenės teritorijoje negyvena. R. Kalvaitis, kuris vadovauja VVG, kuri „saviems“ skirsto Europos Sąjungos pinigus“, – vardija Tarybos narys.
R. Kalvaitis – buvęs Baisogalos seniūnas ir ilgametis konservatorių partijos narys. Iš šios partijos jis buvo priverstas pasitraukti tik paaiškėjus, kad sovietinės okupacijos metu jis buvo išsitarnavęs KGB rezervo leitenanto laipsnį. Tačiau ir pasitraukus iš partijos draugiški ryšiai nenutrūko.

Sprendimas neišgąsdino

„Kai tokia komisijos sudėtis, ar galima tikėtis objektyvaus skundo nagrinėjimo?“ – klausia G. Lipnevičius. Jo manymu, komisija tarnauja kaip rimbas nepaklusniems opozicijos atstovams.

Tarybos narys dar laukia oficialaus komisijos sprendimo, kurį rengiasi skųsti teismui.
„Jeigu jie tikisi, kad mane pagąsdins komisijos sprendimais ir nustosiu vykdyti Tarybos nario pareigas, domėtis tuo, kas vyksta Radviliškio ligoninėje – baisiai klysta,“ – sako G. Lipnevičius. Jis ir toliau mano, kad ligoninės administracija pažeidinėja darbuotojų teises, kurias pasirengęs ginti ir ateityje.

(Bus daugiau)

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
19
Dalinasi
Related Posts