Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Šeduvos gimnazijos incidentu domisi ir Vaiko teisių apsaugos kontrolierė

Avatar

Paskelbta

data

Jau buvo rašyta apie incidentą tarp Šeduvos gimnazistės ir vieno jos vadovų, direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams G. Makučio.

Neturintis pedagoginio išsilavinimo ūkvedys „auklėjo“ vieną iš gimnazisčių už tai, kad ji neva per Žolinių šventę netinkamai pasielgė su rajono mero A. Čepononio bendrapartiečiais iš Vilniaus. Po straipsnio paviešinimo į Radviliškio rajono savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyrių ir kitas instancijas kreipėsi Tarybos nariai E. Martynkinas ir J. Malinauskas su prašymu išsiaiškinti visas įvykio aplinkybes.
Šio skyriaus vedėja L. Paurienė informavo, kad šiuo metu Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje yra sudaroma komisija, kuri turės išsiaiškinti, kas konkrečiai įvyko, kodėl nepedagoginį išsilavinimą turintis asmuo galėjo netinkamais metodais „auklėti“ prasikaltusią gimnazistę. Taip pat ir Seimo vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba gavo prašymą dėl nepilnametės moksleivės teisių pažeidimo. Nėra žinių, kad nuo pasaulio čempionės (redakcijai gimnazistė yra žinoma) „nukentėję“ seimūnai patys inicijavo tyrimą. Juk jiems svarbiau fotografuotis šalia, kai pelnomi aukso medaliai. Rajono politikų sugebėjimas dangstyti savo bendrapartiečius ar koalicijos partnerius, kai šie pasielgia netinkamai, yra žinomas. Tikėtina, kad du lygiagretūs tyrimai neleis atsakingiems asmenims išvengti atsakomybės už netinkamą elgesį.
Šeduvos gimnazijos direktorius L. Škleinikas patvirtino, kad jam žinoma apie bent vieną iš prašymų ir nurodė, jog dėl šio įvykio buvo kalbėta su pavaduotoju ir pastarasis įspėtas žodžiu. Šiuo metu pats švietimo įstaigos vadovas ruošia atsakymus į savivaldybės institucijų specialistų pateiktus klausimus.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi