Šeduvos bažnyčioje – Žolinės atlaidai

Žolinė švenčiama rugpjūčio 15 d. Ši šventė dar vadinama Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmėmis. Tai pati seniausia ir garbingiausia Šv. Marijos šventė.

Pasakojama, kad apaštalai, atidarę Marijos kapą, nerado jos kūno – tik gėles. 1950 m. popiežius Pijus XII, tikėjimą, kad Marija buvo paimta į Dangų su siela ir kūnu, paskelbė kaip dogmą. Senovės baltai Žolinę skyrė apeigoms didžiajai Deivei gimdytojai Ladai atlikti ir jai atiduoti užaugusio ir subrendusio derliaus aukas. Iki tos dienos niekas nedrįsdavo valgyti naujojo derliaus vaisių.

Rugpjūčio 15 d.  Šeduvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje, kaip ir visose Lietuvos bažnyčiose,  vyko Žolinės atlaidai. Dešimtos valandos mišias aukojo Šeduvos parapijos klebonas Virginijus Kazaitis, o Sumos šventąsias mišias aukojo Rozalimo parapijos klebonas Remigijus Katilius. 

Gausus būrys tikinčiųjų susirinko į Žolinės atlaidus šventiškai papuoštoje bažnyčioje.
Žolinės atlaiduose Šeduvos bažnyčioje  kartu su šeduviais bei svečiais dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai Vilma Aleknienė ir Gediminas Lipnevičius, buvęs ilgametis seniūnas Kostas Dočkus bei kiti svečiai.

Šeduvos bažnyčia garsėja savo grožiu. Šiuo metu dalis pastato jau renovuota. Šeduviai itin dėkingi savo klebonui V. Kazaičiui už jo nenuilstamą rūpinimąsi parapija bei bažnyčia. 

„Radviliškio krašto“ informacija

Sigito Mikučio nuotr.

Total
25
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts