Šeduvos gimnazijos mokiniai skatinami domėtis etnokultūra, puoselėti protėvių tradicijas, perimti etnines dorines normas. Etnokultūrinio ugdymo tikslas – ugdyti asmenybę, besididžiuojančią savo tautine kultūra, suvokiančią save kaip tos kultūros puoselėtoją, skatinti mokinius puoselėti ir išsaugoti tarmes, pagilinti jau turimas mokinių etninės kultūros žinias, kūrybiškai perteikti savo mintis ir požiūrį į savo tautos ir krašto praeitį.
Balandžio 23d. folkloro grupė ,,Šeduviukai“ dalyvavo liaudiškame Jurginių Šurmulyje Kėdainiuose. Mokiniai kartu su etnografinio ansamblio ,,Šeduva“ vadove Emilija Brajinskiene, visų šeduvių meiliai vadinama Šeduvos Baba ir klasės auklėtoja Aušra Mickute parengė programą ,,Piemenėlių džiaugsmai ir vargai“. Kėdainiuose Senosios rinkos aikštėje vykusiame “Jurginių Kermošiuje” mokiniai smagiai traukė tradicines liaudiškas dainas, žaidė piemenėlių ratelius, šoko smagius šokius. Mokiniai kreipėsi į šv. Jurgį prašydami atrakinti žemę, išleisti žolę, kad saulutė pašviestų, piemenukai sušiltų, gyvulėliai sotesni būtų, nes šv. Jurgis pagal lietuvių liaudies tradicijas yra naminių gyvulėlių ir paukščių globėjas ir saugotojas. Piemenukus ,,prižiūrėjo“ ir patarimus dalijo Kerdžius ( etnografinio ansamblio ,,Šeduva“ dalyvis S. Rimgaila). Anksčiau per šv. Jurgį būdavo pasirašomos įvairios sutartys, taigi ir Šeduvos gimnazijos mokiniai pasirašė sutartį su Kėdainių šv. Jurgio parapijos bendruomene., kurioje įsipareigojo bendradarbiauti ir kitais metais dalyvauti Jurginių Šurmulyje. O kokios Jurginės be gardžios ant laužo keptos kiaušinienės ir kvapnios arbatos. Šiemet šv. Jurgis sutapo ir su Atvelykiu, tad šventėje netrūko ir vaikų klegesio ridenant kiaušinius.
Tokios tradicinės šventės skatina mokinius puoselėti protėvių tradicijas ir papročius, mokytis tradicinio dainavimo, šokių ir žaidimų.
Aušra Mickutė, Šeduvos gimnazijos specialioji pedagogė