Socialiniai tinklai

Aktualijos

Etika pažeidžiama urmu

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio politikams bei valdininkams etika ir moralė – nė motais.  Rajoninė etikos komisija, ko gero, daugiausiai darbo turintis Savivaldybės organas Radviliškyje. Bet nepavyko Jonui Povilaičiui saugoti dorovę, tai nepavyksta ir pirmininko pareigas perėmusiam jo bendrapartiečiui Kęstučiui Dambrauskui – į įstatymo reikalavimus dėmesio nebekreipiama šeimomis.
Į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK)  akiratį pakliuvo Paulius Kablys ir jo žmona Elžbieta Karaliūtė. Dėl žmonos anksčiau įkliuvo Gražinos mokyklos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas. Taip pat bus nagrinėjamas Savivaldybės vyr. gydytojos pareigas einančios Aistės Ginaitienės elgesys.

Naujos sudėties Etikos komisija be darbo neužsibuvo – ją jau pasiekė keli skundai iš piliečių. Bet šią savaitę VTEK persiuntė pavedimą ištirti, ar Tarybos narys P. Kablys tinkamai laikėsi įstatymo reikalavimų nusišalinti, jei yra interesų konfliktas. Esant asmeniniam suinteresuotumui, įstatymas draudžia dalyvauti priimant sprendimus. Kalbintas politikas teigė, kad klaida įvyko per neapsižiūrėjimą. Kas galėjo jį įskųsti, politikas teigia numanantis: „Gal supyko, kad kažko neišrinko į Bendruomeninių organizacijų tarybą, gal kitos priežastys, aš tiesiog neapsižiūrėjau ir prabalsavau.“

VTEK susidomėjo ir jo žmona E.Karaliūte, kuri vadovauja Radviliškio rajono etninės kultūros ir amatų centrui. Tiesa, jos elgesį ištirti pavesta ne Etikos komisijai, o tiesioginiam vadovui – rajono merui. Kodėl ja susidomėjo etikos sargai, E.Karaliūtė teigė nežinanti. Apie VTEK pavedimą jos niekas neinformavo. Redakcijos žiniomis, VTEK praeitą savaitę išnagrinėjo pranešimą dėl netinkamai nurodytų duomenų interesų deklaracijoje – ji galėjo būti nenurodžiusi, kad jos sutuoktinis P. Kablys yra rajono Tarybos narys. Reikia pabrėžti, kad VTEK nuolat akcentuoja – tyrimo inicijavimas nėra pažeidimo konstatavimas.

 Tai ne vieninteliai asmenys valdžios grietinėlėje pastaruoju metu turintys problemų su etiką prižiūrinčiomis institucijomis. Artimiausiu metu VTEK turės patvirtinti arba panaikinti mero pavestos komisijos išvadą dėl Gražinos mokyklos direktoriaus Laisvūno Vaičiūno elgesio. Išvadoje nustatyta, kad direktorius pažeidė įstatymą nenusišalindamas nuo savo žmonos Salvinijos Vaičiūnienės atlyginimo klausimo sprendimo. Beje, tą jau buvo nustačiusi Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba 2017 metų ataskaitoje. Įstaigos vadovas taip pat teigia, kad tvirtindamas koeficientus visiems mokytojams, per neapsižiūrėjimą įsakymu patvirtino ir sutuoktinei, kuriai, esą, atlyginimas nebuvo nei didesnis, nei mažesnis.

 Administracijos direktorei J. Margaitienei taip pat pavesta ištirti Aistės Ginaitienės elgesį. Savivaldybės vyr. gydytoja dirbanti A.Ginaitienė viename komitetų pristatė sprendimo projektą, kuriuo buvo didinamas „Radviliškio ligoninės“ direktoriaus Vaido Smalinsko atlyginimas. Beje, direktorius yra tiesioginis jos viršininkas ligoninėje, kurioje A.Ginaitienė dirba vidaus audito grupės vadove. Paklausta, kodėl fiziškai ji dalyvauja pristatydama ligoninės direktoriaus atlyginimą, A.Ginaitienė bandė išsisukinėti: „Aš esu nusišalinusi nuo visų klausimų, kas susiję su V.Smalinsku. Aš komitete tik pristačiau klausimą ir nieko daugiau. Nejaugi turime mes dviese ateiti į komitetus ir aš visą laiką išeiti iš salės?“ Galima pastebėti, kad teisiškai yra pavesta naujam Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus teisininkui Remigijui Rudžianskui kuruoti „Radviliškio ligoninę“. Naujasis specialistas patvirtino, kad skirtingai nei A.Ginaitienė, jis neturi medicininio išsilavinimo. Ar tai nėra panašu į valdančiųjų bandymą gerai atrodyti ant popieriaus, nors reikalai ir toliau tyliai išsprendžiami dar prieš teisės aktų parengimą ir pateikimą politikams.

 Pabaigai galima pridurti, kad atsinaujinus rajoninei etikos komisijos sudėčiai, visiškai nesikeičia jos požiūris į rajono merą – jam ir toliau įvairiai keliaklupsčiaujama ir pataikaujama. Pagal jo pageidavimus be rimtos priežasties nukeliami posėdžiai. Neatsižvelgiama į komisijos narius bei netinkamu politikų elgesiu besipiktinančius rajono gyventojus.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškyje norėta įregistruoti ieškomą automobilį

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 27 d. Ukrainos pilietis, gimęs 1976 m., VĮ „Regitra“ Šiaulių filialo Radviliškio grupėje norėjo įregistruoti automobilį VW TOUREG, pagamintą 2008 metais, kurio valstybės registracijos liudijimas ieškomas Prancūzijos teisėsaugos institucijų.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio parduotuvėje iš pardavėjos pagrobti loterijos bilietai

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 27 d. 18.20 val. Radviliškyje, Turgaus g., maisto prekių
parduotuvėje, nenustatytas vyras iš pardavėjos rankų pagrobė 22
loterijos bilietus ir pasišalino. Turtinė žala – 110 eurų.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019