Socialiniai tinklai

Aktualijos

Etika pažeidžiama urmu

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio politikams bei valdininkams etika ir moralė – nė motais.  Rajoninė etikos komisija, ko gero, daugiausiai darbo turintis Savivaldybės organas Radviliškyje. Bet nepavyko Jonui Povilaičiui saugoti dorovę, tai nepavyksta ir pirmininko pareigas perėmusiam jo bendrapartiečiui Kęstučiui Dambrauskui – į įstatymo reikalavimus dėmesio nebekreipiama šeimomis.
Į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK)  akiratį pakliuvo Paulius Kablys ir jo žmona Elžbieta Karaliūtė. Dėl žmonos anksčiau įkliuvo Gražinos mokyklos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas. Taip pat bus nagrinėjamas Savivaldybės vyr. gydytojos pareigas einančios Aistės Ginaitienės elgesys.

Naujos sudėties Etikos komisija be darbo neužsibuvo – ją jau pasiekė keli skundai iš piliečių. Bet šią savaitę VTEK persiuntė pavedimą ištirti, ar Tarybos narys P. Kablys tinkamai laikėsi įstatymo reikalavimų nusišalinti, jei yra interesų konfliktas. Esant asmeniniam suinteresuotumui, įstatymas draudžia dalyvauti priimant sprendimus. Kalbintas politikas teigė, kad klaida įvyko per neapsižiūrėjimą. Kas galėjo jį įskųsti, politikas teigia numanantis: „Gal supyko, kad kažko neišrinko į Bendruomeninių organizacijų tarybą, gal kitos priežastys, aš tiesiog neapsižiūrėjau ir prabalsavau.“

VTEK susidomėjo ir jo žmona E.Karaliūte, kuri vadovauja Radviliškio rajono etninės kultūros ir amatų centrui. Tiesa, jos elgesį ištirti pavesta ne Etikos komisijai, o tiesioginiam vadovui – rajono merui. Kodėl ja susidomėjo etikos sargai, E.Karaliūtė teigė nežinanti. Apie VTEK pavedimą jos niekas neinformavo. Redakcijos žiniomis, VTEK praeitą savaitę išnagrinėjo pranešimą dėl netinkamai nurodytų duomenų interesų deklaracijoje – ji galėjo būti nenurodžiusi, kad jos sutuoktinis P. Kablys yra rajono Tarybos narys. Reikia pabrėžti, kad VTEK nuolat akcentuoja – tyrimo inicijavimas nėra pažeidimo konstatavimas.

 Tai ne vieninteliai asmenys valdžios grietinėlėje pastaruoju metu turintys problemų su etiką prižiūrinčiomis institucijomis. Artimiausiu metu VTEK turės patvirtinti arba panaikinti mero pavestos komisijos išvadą dėl Gražinos mokyklos direktoriaus Laisvūno Vaičiūno elgesio. Išvadoje nustatyta, kad direktorius pažeidė įstatymą nenusišalindamas nuo savo žmonos Salvinijos Vaičiūnienės atlyginimo klausimo sprendimo. Beje, tą jau buvo nustačiusi Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba 2017 metų ataskaitoje. Įstaigos vadovas taip pat teigia, kad tvirtindamas koeficientus visiems mokytojams, per neapsižiūrėjimą įsakymu patvirtino ir sutuoktinei, kuriai, esą, atlyginimas nebuvo nei didesnis, nei mažesnis.

 Administracijos direktorei J. Margaitienei taip pat pavesta ištirti Aistės Ginaitienės elgesį. Savivaldybės vyr. gydytoja dirbanti A.Ginaitienė viename komitetų pristatė sprendimo projektą, kuriuo buvo didinamas „Radviliškio ligoninės“ direktoriaus Vaido Smalinsko atlyginimas. Beje, direktorius yra tiesioginis jos viršininkas ligoninėje, kurioje A.Ginaitienė dirba vidaus audito grupės vadove. Paklausta, kodėl fiziškai ji dalyvauja pristatydama ligoninės direktoriaus atlyginimą, A.Ginaitienė bandė išsisukinėti: „Aš esu nusišalinusi nuo visų klausimų, kas susiję su V.Smalinsku. Aš komitete tik pristačiau klausimą ir nieko daugiau. Nejaugi turime mes dviese ateiti į komitetus ir aš visą laiką išeiti iš salės?“ Galima pastebėti, kad teisiškai yra pavesta naujam Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus teisininkui Remigijui Rudžianskui kuruoti „Radviliškio ligoninę“. Naujasis specialistas patvirtino, kad skirtingai nei A.Ginaitienė, jis neturi medicininio išsilavinimo. Ar tai nėra panašu į valdančiųjų bandymą gerai atrodyti ant popieriaus, nors reikalai ir toliau tyliai išsprendžiami dar prieš teisės aktų parengimą ir pateikimą politikams.

 Pabaigai galima pridurti, kad atsinaujinus rajoninei etikos komisijos sudėčiai, visiškai nesikeičia jos požiūris į rajono merą – jam ir toliau įvairiai keliaklupsčiaujama ir pataikaujama. Pagal jo pageidavimus be rimtos priežasties nukeliami posėdžiai. Neatsižvelgiama į komisijos narius bei netinkamu politikų elgesiu besipiktinančius rajono gyventojus.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Asfaltas Polekėlė – Šilėnai darosi nesaugus

Avatar

Paskelbta

data

Visi laukėme asfalto ant kelio  Polekėlė – Šilėnai, svajojome, kaip bus gerai, kai jį išlies. Iš tiesų teko laukti ilgai, buvo galvojama, jog tai ir liks tik svajonė.

Na, jau turime asfaltą daugiau nei trejus metus. Kad ir su broku išlietas, tačiau vis tiek jis yra. Jau ir vidury asfalto punktyrinė linija nudažyta. Vadinasi,  mūsų asfaltą priėmė  jį  tikrinusi komisija, tačiau  broko nesurado. Mano manymu, viskas  buvo gražiai užglaistyta ir nebėra nei vieno kalto – juk visiems reikia kažkokios naudos – mes, lietuviai, jau tokie  esame.  Ir niekam visiškai nesvarbu, kad turime  banguotą asfaltą,visi tyli, visiems gerai.
Tik iškyla dar viena, galima sakyti, didelė bėda – mes asfalto visiškai nesaugome. Kiekvieną rudenį ir pavasarį mūsų asfaltas teršiamas  purvu. Šalia asfaltuoto kelio yra dirbami laukai, iš kurių išrieda
traktoriai  dumblinais ratais ir padargais. Ūkininkai  ir darbininkai nepasirūpina  nusivalyti savo technikos – ir pirmyn per asfaltą, kuriuo  purvas driekiasi net po keletą kilometrų. O jei palijo, pabandyk užvažiavęs ant purvo juostos pastabdyti – gali griovyje greitai atsidurti. Štai taip mes saugome savo turtą: išsiliejame lauktą asfaltą, o po to „riaumojame“ per dumblynus. Kada pagaliau  visa tai baigsis?
Žmonės mišką vežė, krovė rąstus, atrodo, prišiukšlino, tačiau pravažiavus po valandos gražu žiūrėti: sutvarkyta, nušluota. Kodėl vieni galime po darbų susitvarkyti, o kitiems visiškai tvarka nerūpi?
Na, manau, reikia tai išsiaiškinti. Nuvykau į Radviliškio rajono policijos komisariatą.  Komisariate sutikau vyriausiąjį patrulį R. Janušką su kitu pareigūnu ir jiems ir išdėsčiau visą situaciją. Nieko daug negalvojęs, R. Januška pasakė, kad turi būtinai kelią sutvarkyti prišiukšlinę vairuotojai.  Pareigūnas pasakė,  kad reikia internetu  www.e-policija.lt  užrašyti tokį įvykį ir jie ryte radę  pranešimą  greitai sureaguos, nuvažiuos apžiūrėti, nustatys kaltininkus ir nubaus tokius netvarkingus vairuotojus.  Manau, kad  perskaitę laikraštyje šią informaciją žmonės pradės  tvarkytis ir  visi supras, kad negalima asfalto teršti, jį reikia saugoti.

Saulius TaločkaSkaityti daugiau

Aktualijos

Sveikatos piramidė

Avatar

Paskelbta

data

Yra visokių piramidžių: poreikių, finansinių ir pan. Į savotišką piramidę man panaši Radviliškio poliklinika. Kodėl? Pabandysiu paaiškinti.
Kaip ir kiekviena piramidė, taip ir poliklinika, turi papėdę, kurią prižiūri ir puoselėja šios srities profesionalai. Poliklinikos aplinka – viena gražiausių mieste, kitoms gydymo įstaigoms iki jos toloka, tektų pasitempti. Ir apskritai pradedu nuo piramidės papėdės, o ne nuo viršaus, kaip būdavo priimtina tarybiniais laikais. Be to, be ūkio dalies  jokia įstaiga funkcionuoti negali.
Kaip piramidę, polikliniką supa kiti svarbūs jos funkcionavimui statiniai. Tai Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių ambulatorijos ir 11medicinos punktų. Atskiras buveines turi Psichikos sveikatos centras ir odontologai. Kasdien tūkstantinius klientų srautus aptarnauja 29 gydytojai, per šešiasdešimt vidurinio personalo darbuotojų.
Pirmajame piramidės (poliklinikos) aukšte pacientų laukia rūbinė, registratūra, elektrokardiogramų, procedūrinis ir profilaktinių apžiūrų kabinetai. Atskirai paminėsiu statistikos,Tiesiogiai stebimų trumpo gydymo kurso (DOST) kabinetą, vaistinę, aptarnaujančia klientus nuo 8 iki 19 val., bei įspūdingai skambantį „Izoliatorių“. Į jį (izoliatorių) pro atskirą įėjimą patenka sunkiomis užkrečiamomis ligomis sergantys ligoniai. Pirmajame aukšte rasite chirurgus, ginekologus ir šeimos gydytojus.
Antrasis aukštas dėl poliklinikos architektūrinių ypatumų neturi lifto, bet esant reikalui kiti specialistai nusileidžia pas lankytojus. Antrasis aukštas – šeimos ir vaikų gydytojų karalija. Čia taip pat yra buhalterija, administracija (direktorius direktoriaus pavaduotojas medicinai, vyr. slaugytoja-slaugos administratorė ir kt. asmenys, atsakingi už poliklinikos darbą). Sutikite, panašumas su piramide yra, bet šis straipsnelis ne tam.
Poliklinika, arba oficialiai VšĮ Radviliškio r. Pirminis sveikatos priežiūros centras, yra sudariusi sutartį vykdyti vyrų ir moterų kraujo profilaktinius tyrimus. Taikomos didelės nuolaidos. Jie tiems, kurie nori itin išsamaus savo sveikatos žemėlapio ir prognozių. Šie tyrimai nepriklauso prie nemokamų tyrimų kategorijos, tačiau, kaip patys suprantate, sveikata – didžiausias turtas. Pridursiu dar vieną pliusą- odontologų paslaugos nemokamos, teks susimokėti tik už medžiagas ir visa paslauga bus pigiausia rajone. Kviečiame kreiptis į mūsų specialistus, adresas: Gedimino g. 9 B, Radviliškis.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019