Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ar  netaps Šeduva „Naujaisiais Vasiukais“…

Avatar

Paskelbta

data

Po kelių straipsnių apie Šeduva, „Facebook“ socialiniuose tinkluose sulaukėme priekaištų, kad per mažai domimės šia seniūnija, seniūno J.Pranio veikla, Šeduvos miestelėnų gyvenimu. Ištaisome klaidą ir šį kartą nustebinsime šeduviečius naujomis žiniomis: Šeduva  gal greitai taps super miestu, panašiu į filme „Dvylika kėdžių  apibūdintais „Naujaisiais Vasiukais“. Būsimojo super miesto  šlovės ir jam taip reikalingų investicijų rajono valdantieji  konservatoriai į tolimąjį Taivanį išsiuntė „parvežti“ bendrapartietį Šeduvos seniūną Justiną Pranį.
Prieš savaitę šeduviai vienas kito klausinėjo, kur dingo seniūnas. Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ žurnalistams Šeduvos seniūnijoje pasiteiravus,  kur seniūnas, pavaduotoja atsakė kad komandiruotėje, tolimojoje Kinijoje. Iš pradžių nepatikėjome, nes  ką Šeduva turi bendro su Kinija? Kinijoje daugėja gyventojų, o iš Šeduvos  baigia paskutinis jaunimas išvažiuoti – dar dešimtmetis  ir miestelį bus galima pavadinti  vienu dideliu pensionatu. Vienas gerbiamas šeduvis su nuoskauda ištarė žodžius: „Visą gyvenimą nugyvenau Šeduvos mieste, o teks numirti Šeduvos kaime“… Skaudūs žodžiai, bet tiesos yra daug. Tačiau grįžkime prie aktualios temos, nes šį kartą norime pranešti ne apie apgailėtiną demografinę padėti, o apie užsieniečių planus (pasak valdininkų) Šeduvoje, o gal ir visame Radviliškio rajone sukurti šimtus, o gal net tūkstančius darbo vietų.

Nepatikėję informacija, kad jaunasis Šeduvos  seniūnas iškeliavo į tolimąją Kiniją, šį klausimą uždavėme  administracijos direktorei J.Margaitienei. Greitai gavome atsakymą. Cituojame:
2017 metais į stažuotę Taivane  išvyko Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys. 2017 metais  susitikimo Taivane tema – Miesto ekonomika ir konkurencingumas. Kursų klausytojams (įvairių šalių atstovams) ir Taivano verslininkams pristatytos Radviliškio rajono vietos, tinkamos plėtoti verslą, savivaldybės galimybės prisidėti prie verslo vystymo, Šeduvoje kuriamas verslo parkas. Tikimės, kad  Radviliškio rajonu susidomės verslininkai iš užsienio“.

Tai Šeduvos  ir Radviliškio gatvėse karaliaus ne Kinijos, o net Taivano investuotojai, oho… tobulėjam nerealiai… Vadinasi, jaunojo Šeduvos seniūno misija buvo pasimokyti verslo ir galimai sušokti „viliotinį“ užsienio investuotojams. Na, tokiai kilniai misijai tik jaunimas tinka.

Tarkime, Taivano verslininkai nebeturi kur investuoti ir  nutars savo lėšas leisti Šeduvoje bei Radviliškyje, tik įdomu, ar jie bent žino, kur yra Lietuva, jau nekalbant apie Šeduvą. Bet konservatoriai sako, jie gal žino geriau.

Cituojame toliau:
„Komandiruotės trukmė – balandžio 10–25 d. Valstybės tarnautojui yra garantuojamos einamos pareigos ir nustatytas vidutinis darbo užmokestis, kol jis yra išsiųstas į tarnybinę komandiruotę. Taip pat J. Praniui apmokama 30 proc. dienpinigių normos, nustatytos Lietuvos Respublikos finansų ministro“.
Nors ir bilietas ir pragyvenimas Taivane sako, kad nekainavo, bet tikslaus atsakymo, kiek „komandiruotpinigių“ turėsime „sumesti“ seniūnui už pasivažinėjimą – du ar penkis tūkstančius, o gal ir daugiau – atsakymo negavome.

Tai ką, mielieji šeduviai ir radviliškiečiai, ruoškitės. Konservatoriai sako, kad šviesi ateitis jau ant slenksčio, o mes matome realybę: paskutinis išvažiuojantis nepamirškite išsukti lemputės oro uoste…

 

Petras Klička

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi