Savivaldybės Kontrolės komitetas ir Antikorupcijos komisija svarstys socialdemokratų organizuotas išgertuves

Jau buvome rašę, kad švenčiant Radviliškio miesto gimtadienį, Radviliškio sporto arenos antrajame aukšte esančioje aerobikos salėje buvo surengtas oficialus priėmimas, kurį organizavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis už mokesčių mokėtojų lėšas vietos politikams pavaišinti. Jeigu tiksliau, „balius“ buvo apmokėtas iš Radviliškio rajono savivaldybės administracijos biudžeto lėšų. Tiesa, meras dievagojosi, kad alkoholis iš radviliškiečių kišenės nebuvo perkamas. Tad kilo klausimas iš kur pobūvyje atsirado ištuštintos alkoholio taurės? Beje, visai neseniai, mero sekretorė E. Adomavičienė buvo pričiupta darbo metu, tarnybiniu automobiliu atvykusi į „Vynotekos“ parduotuvę merui pirkti alkoholio už valdiškas lėšas.

Mero „balių“ tirs Tarybos Kontrolės komitetas ir Antikorupcijos komisija

Kadangi buvo paviešinta, kad išgertuves, o kitaip tariant, „balių“ už mokesčių mokėtojų pinigus organizavo socialdemokratas meras K. Račkauskis, Radviliškio rajono savivaldybės Kontrolės komitetas ir Antikorupcijos komisija, gavę gyventojos skundą, nusprendė šį reikalą ištirti. Planuojama, kad posėdžiai vyks kitą savaitę.

Keliami rimti klausimai, ypač dėl mažamečių dalyvavimo furšete

Vienas iš radviliškietės iškeltų klausimų – kodėl mero organizuotose išgertuvėse dalyvavo vaikai. Juk tai draudžiama pagal įstatymą. Be šio klausimo bus tiriama, kodėl užkandžiai vienam žmogui kainavo maždaug 60 eurų. Įdomus pastebėjimas, ar ne? Juk už tokią sumą vieno kąsnio sumuštinius būtų sunku net panešti, o ką jau bekalbėti apie suvalgymą!

Priminsime, kad pasidomėjus, kiek mokesčių mokėtojų pinigų meras išleido šiam pasibuvimui, likome šokiruoti. Kadangi pobūvio suma buvo įvardinta 1832 eurai, o dalyvių – apie 30, tai maistas vienam svečiui pamaitinti kainavo 61 eurą. Ar tikrai meras nepirko alkoholio iš mokesčių mokėtojų pinigų, paliekame spręsti jums.

Balius vyko ugdymo įstaigoje

Dar vienas mero akibrokštas – negana to, kad furšete prie vaikų alkoholis liejosi laisvai, vaišes nuspręsta organizuoti ugdymo įstaigoje. Šis klausimas taip pat įtrauktas į darbotvarkę.

Savivaldybės administracija informaciją bandė nuslėpti

Savivaldybės administracija paviešino, kad vyks Kontrolės komiteto posėdis, cituojame:

„Posėdžio darbotvarkė:
  1. Dėl Radviliškio rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos plano vykdymo aptarimo.
  2. Kiti klausimai.“

Kaip matote – nė vieno žodelio, kad bus svarstomas mero K. Račkauskio pinigų taškymas išgertuvėms už mokesčių mokėtojų lėšas. Kodėl tai slepiama?

Bus ir daugiau klausimų

Radviliškietės kreipimąsi į merą, Kontrolės komitetą bei Antikorupcijos komisiją cituojame:

„Iš socialiniuose tinkluose ir spaudoje paviešintos informacijos apie 2023 m. liepos 8 d. vykusį priėmimą – furšetą, kurį organizavo Radviliškio rajono savivaldybės meras K. Račkauskis, kilo sekantys klausimai:

1.Koks buvo kviečiamų svečių sąrašas (pagal kokius kriterijus jis buvo sudaromas)?

2.Kas dalyvavo furšete? Ar dalyvavo nepilnamečiai vaikai?

3.Kas organizavo (ir kas apmokėjo) vaišes? Iš kokių lėšų?

4.Kadangi furšete buvo vartojamas alkoholis, kas ir iš kokių lėšų jį pirko?

5.Kas nusprendė, kad ugdymo įstaigoje būtų vartojamas alkoholis?

6.Kokios buvo furšeto išlaidos?

Taip pat bus svarstomi ir kiti klausimai. Apie komiteto bei komisijos sprendimus dėl mero bei socialdemokratų organizuotų išgertuvių bei to pasekmes informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

,,Radviliškio kraštas“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts