Savivaldybės ataskaita – pinigų „tratinimas“?

Radviliškio rajono gyventojai  kasmet, pavasarį, kiekvienam miestelyje, gyvenvietėje ar kaime  sulaukia  rajono valdžios „desanto“.

Gyventojams – rajono valdančiųjų „sėkmės istorijos“

Atvykę savivaldybės administracijos atstovai, dar į pagalbą kartais pasitelkę ir pareigūnus, pasakoja apie savo nuveiktus gerus darbus. Tiesa, tokie renginiai rajono gyventojų tarpe nėra labai populiarūs – į pramogų ar mokyklų sales susirenka keli seniūnijos darbuotojai, na, dar vienas kitas aktyvesnis vietinis. Pasigyrę savo gerais darbais, rajono vadovai išskuba, salėse ant palangių  palikę šūsnis prabangiai išleistų spalvotų žurnalų: su aprašymais, gražiomis savo  nuotraukomis.

Po vizito – šūsnys „makulatūros“

Deja, ši valdininkų palikta literatūra taip pat nėra populiari tarp gyventojų (galimai, kaip ir patys valdininkai).

Dažniausiai  spalvoti  ir ne patys ploniausi žurnalai taip ir dulka ant palangių ar seniūnijų  koridoriuose, kol „morališkai“ pasensta ir jais kažkas atsikrato…

„Kur juos ir dėti – popierius žvilgantis, storas, prastai dega, tai net krosnies nepasikursi“,-  dėl tokio negalimo leidinio panaudojimo namų ūkyje apmaudaudavo  gyventojai.

Ar bus taškomos lėšos valdininkų „pasakaitėms“?

Balandžio 16 d. vykusiame Tarybos posėdyje Tarybos nariams  tvirtinimui   buvo pateikta Radviliškio rajono savivaldybės ataskaita. Na, nieko čia naujo, tokios ataskaitos tvirtinimui pateikiamos kasmet. Tačiau kai kuriuos Tarybos narius suglumino aiškinamajame rašte  parašytas sakinys, cituojame: „Radviliškio rajono gyventojams ataskaitos bus pateiktos interneto svetainėje www.radviliskis.lt, taip pat bus išleistas leidinys, kuris bus pristatytas ir dalinamas visose seniūnijose supažindinant gyventojus su 2019 m. Radviliškio rajono savivaldybės veiklos ataskaita“.

Kaip žinia, išleisti tokį leidinį kainuoja ne pigiai, tad nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius pasiteiravo, kiek rajono biudžetui kainuos Radviliškio rajono savivaldybės savireklaminis leidinys?

Analogiškas klausimas kilo ir kitai opozicijos narei. „Aiškinamajame rašte buvo parašyta, kad rajono administracijos metinės veiklos ataskaitos bus išleidžiamos atskiru leidiniu ir dalinamos seniūnijose. Aš ne prieš tai, kad gyventojai būtų supažindinami su ataskaita, tačiau leidiniui šiuo metu laikmetis ne visai tinkamas, kai mažėja gyventojų pajamų mokestis“,- pritardama  Tarybos nariui G. Lipnevičiui sakė  kolegė Z. Žvikienė

Administracija neapsižiūrėjo?

Po tokios dvigubos „atakos“, administracijos direktorė J. Margaitienė puolė aiškintis, kad šios ataskaitos ir neplanuojama leisti atskiru leidiniu, jis bus patalpinama savivaldybės finansuojamame laikraštyje, o paslauga nieko nekainuos arba kainuos nedaug.

Meras  apkaltino administracijos direktorę, į pateikto sprendimo aiškinamąjį raštą įvėlus klaidą.

Kas žino, jeigu ne Tarybos narių budrumas, gal būtų atsiradusi dar viena nepigi, neskaitoma, tačiau prabangiai išleista  valdininkų panegirika sau.

Kiek rajono gyventojų yra perskaitę  savivaldybės administracijos ataskaitą nuo pradžios iki galo, paliekame spręsti patiems skaitytojams.

„Radviliškio krašto“ informacijaTotal
0
Dalinasi
Related Posts