Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mokyklos valgykloje – kirmėlės, o politikai tik kalba…

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 8 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Kontrolės komiteto posėdis, kuriame buvo diskutuojama apie  mokinių maitinimą Radviliškio rajono švietimo įstaigose, kuriuo rūpinasi konkursą laimėjusi įmonė „Bruneros“ (buvęs „Kretingos maistas“). Kontrolės komiteto pirmininkas K. Račkauskis diskusijai pakvietė mokyklų direktorius, mokinių tėvelius bei pačių mokinių atstovus, Maisto bei veterinarinės tarnybos atstovus.

Susikirtimas dėl darbotvarkės

Kontrolės komiteto pradžioje  įvyko susikirtimas dėl darbotvarkės tarp komiteto pirmininko ir Tarybos nario E. Pranevičiaus.  Šiam Tarybos nariui kilo klausimas, ar verta Kontrolės komitetui nagrinėti situaciją  dėl mokinių maitinimo, kai analogišką klausimą sprendžia Kultūros, švietimo ir sporto komitetas. „Šį darbą Kultūros, švietimo ir sporto komitetui yra pavedusi Taryba  ir mes pradedame komitetas su komitetu konkuruoti – ir vienas, ir kitas nori nagrinėti šį klausimą. Argi mes jau nebesusigalvojame sau klausimų, kad  nagrinėjame tuos pačius ir priiminėsime sprendimus. Ar tai kolegiška ir padoru?“- sakė  E. Pranevičius. Toks nebrandus politikų elgesys susirinkusiems svečiams kėlė šypsenas. Tačiau išsiaiškinus, kad Kontrolės komitetas pirmas pradėjo svarstyti klausimą dėl mokinių maitinimo kokybės, posėdis pagaliau prasidėjo.

Mokinės košėje – kirmėlė

Spalio 8 d., prieš Kontrolės komiteto posėdį, Lizdeikos gimnazijos mokyklos valgykloje antrokė gimnazistė košėje rado kirmėlę. Kontrolės komiteto pirmininkas paprašė gimnazijos direktorės Inos Bajarauskaitės pakomentuoti šį atvejį. „Šiandien po 3 pamokų antrokė gimnazistė atėjo pas mane su nuotrauka, kurioje ant šakutės pakabintame košės gabalėlyje matosi kirmėlė. Aš ir pavaduotojas ūkiui  tuoj  pat nuėjome į valgyklą pasakyti, kad košę sustabdytų platinti, ji buvo išimta iš pardavimo. Pažiūrėjus košėje kirmėlių daugiau nesimatė, apie įvykį pranešėme Maisto ir  veterinarijos tarnybai, kuri garantavo, kad bus atliktas patikrinimas. Apgailestauju, kad su tuo pavyzdžiu mergina neatėjo pas mene, pirmiausia nuėjo pas virėjas ir košė buvo išmesta. Žiūrint į nuotrauką, kyla įtarimas, kad tai yra kruopų kirmėlė, man atrodytų, kad ši kirmėlė galėtų būti iš obuolio“,- sakė direktorė. 

Greitai sureagavo pranešimą apie kirminą gavę maisto veterinarijos inspektoriai. Radviliškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alvidas Trilikauskas sakė, kad  bus atliktas patikrinimas Radviliškio Lizdeikos gimnazijos valgykloje. Spėjama, kad kirmėlių kruopose galėjo atsirasti dėl netinkamų laikymo sąlygų. Pasak maisto veterinarijos inspektorių, labiausiai tikėtina, kad baudos sulauks valgyklos vedėja, kurios suma svyruoja nuo 60 iki 150 eurų. Posėdyje dalyvavusių Tarybos narių nuomone, kirmėlių mokyklų valgyklos neturėtų būti – nesvarbu, ar jos iš kruopų, ar iš obuolio.

Sutarties vykdymo niekas nekontroliuoja

Kontrolės komiteto posėdžio metu politikams iškilo klausimas, kas kontroliuoja 1 mln. 127 tūkst. eurų vertės viešojo pirkimo konkurso sąlygų vykdymą – produktų ekologiškumą, elektroninių atsiskaitymo priemonių naudojimą. Pasirodo, kad niekas…

Tik posėdžio metu paaiškėjo, kad Švietimo ir sporto paslaugų centras, vykdęs milijoninės vertės konkursą, neinformavo Maisto ir veterinarinės tarnybos apie esmines konkurso sąlygas – kad maistas turi būti ekologiškas. Maisto inspektorius G. Laurinkėnas patvirtino, kad  nežinojo, jog švietimo įstaigų valgykloms turi būti tiekiami ekologiški maisto produktai. „Maisto inspektoriai tikrina tik jau pagamintų maisto patiekalų svorį, ar visi reikiami ingredientai į juos sudėti, ar tinkama temperatūra“,- sakė maisto produktų inspektorė D. Matijošaitienė.

Mokyklų direktoriai taip pat neturi galimybių patikrinti maisto produktų kokybės – maistas į valgyklas pristatomas naktimis arba paryčiais. Pasak mokyklų direktorių, atkreipiamas dėmesys tik į už ES lėšas tiekiamus maisto produktus: jogurtą, vaisius, pieną

Nusiskundimai  valgyklose tiekiamu maistu

Kontrolės komiteto posėdyje  dalyvavę mokiniai bei tėveliai skundėsi mokyklų valgyklose tiekiamu maistu. Pasak Šeduvos gimnazijos atstovų, maistas valgykloj labai vienodas, nėra pasirinkimo, būna pridegęs ir nevalgomas.

Vaižganto progimnazijos mokinių tėvai skundėsi, kad mokiniai nespėja per pertraukas pavalgyti, vėluoja į pamokas, o maistas vaikams būna per riebus.

Kaip sakoma, „dėl skonio nesiginčijama“ – vieniems vaikams maistas gali būti per sūrus, kitiems per riebus. „Dėl maisto įvairovės, galima pasakyti, kad mokyklų valgyklos – ne restoranas ar kavinė ir jose patiekalai gaminami pagal suderintus valgiaraščius“,- sakė D. Matijošaitienė.

Tik progimnazijų valgyklose daugiau valgančiųjų

Posėdyje dalyvavę švietimo įstaigų vadovai  informavo, kiek mokinių, gaunančių nemokamą maitinimą, valgo mokyklų valgyklose. Pasirodo, kad nedaug aukštesniųjų klasių mokinių valgo Lizdeikos bei Šeduvos gimnazijų valgyklose – daugelis renkasi kavines, degalines. Tik progimnazijų valgyklose apsilanko daugiau mokinių.

Mokyklos direktoriaus frazė sukėlė šypsenas

Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius L. Vaičiūnas mokyklos valgyklos darbu buvo patenkintas, maisto kokybe – tai pat. „Jeigu mokyklos vadovas nepatenkintas valgyklos darbu, jis turi teisę nutraukti sutartį“,- sakė  direktorius. Ši jo frazė daugeliui sukėlė šypseną. „Argi atsirastų direktorius, kuris pasiryžtų nutraukti sutartį su „Bruneros“ ? Prisiminkite, kuo baigėsi „Santaros klinikai“, norėjusiai nutraukti tokią sutartį – įsijungė brangiausi advokatai“,- pastebėjo posėdyje dalyvavę tėvų atstovai.
Taigi, reikia labai ryžtingo direktoriaus, kad nutrauktų milijoninę  ir rajono valdančiųjų palaimintą sutartį.

Pats L. Vaičiūnas savo frazės nekomentavo – juk jis viskuo patenkintas. Beje, posėdyje dalyvavusi šios mokyklos mokinių atstovė sakė, kad mokykloje maistas dažnai  būna šaltas, valgyklos darbuotojos piktos, o mokytojams už tą pačią kainą įdedamos didesnės porcijos nei mokiniams.

Kontrolės komiteto posėdis ar dėl komiteto pirmininko K. Račkauskio nesugebėjimo, ar dėl patirties stokos, dalinai virto  tragikomišku. Kalbėti be maistą tiekiančios įmonės „Bruneros“ atstovų, be konkursą organizavusio Švietimo ir sporto paslaugų centro vadovo V. Jakavičiaus, norint išsiaiškinti problemas ir priimti tinkamus sprendimus turbūt neįmanoma. Pasigedusi konstruktyvaus pokalbio ir konkrečių  pasiūlymų, V.Kudirkos progimnazijos direktorė R. Dagienė net paklausė, koks šio susirinkimo tikslas: „Toks jausmas, kad visų prašoma sakyti tik kas blogai“.

P.S. Kontrolės komiteto posėdyje dalyvavę mokinių atstovai vienbalsiai tvirtino, kad maisto kokybė pagerėjo bei padidėjo jo asortimentas, kai buvo laukiama svečių –  maisto kokybę mokyklų valgyklose tikrinusių Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narių.

Posėdžio dalyviai nusprendė  ir toliau domėtis švietimo įstaigų valgyklų maistu. Apie rezultatus skaitytojus informuosime kituose „Radviliškio krašto“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Sukčiavimu įtariamą užsienietį Šiaulių policijos pareigūnai surado Vokietijoje

Avatar

Paskelbta

data

Prieš ketvertą metų Lietuvoje iš banko klientų vogęs mokėjimo kortelių duomenis ir pasisavinęs sąskaitose esančius pinigus Rumunijos pilietis buvo surastas Vokietijoje, ekstradijuotas į mūsų šalį  ir netrukus stos prieš Šiaulių teismą.

2015 metų sausio pradžioje banko mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centras pastebėjo, kad kai kurie vieno Lietuvos banko klientai vykdo netipines operacijas. Savo pastebėjimu jie pasidalino su banku, kuris nustatė, kad Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., esančiame bankomate nenustatyti asmenys neteisėtai sumontavo  magnetinių mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrangą, kurios pagalba buvo pagrobti   552 svetimų mokėjimo kortelių ir jų PIN kodų duomenys, pakankami finansinėms operacijoms inicijuoti. Paaiškėjo, kad minėti duomenys buvo panaudoti Indonezijoje, Kinijoje ir Jamaikoje. Iš 45 klientų   sąskaitų buvo atlikti pinigų nuskaitymai už pirktas prekes ar paslaugas. Iš viso iš Lietuvos piliečių sąskaitų išplaukė  18 037 eurai.

Tų pačių metų gegužės 23 d. analogiškas įrenginys mokėjimo kortelių duomenims nuskaityti buvo rastas Šiauliuose,  prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ esančiame bankomate.  Jis buvo  aptiktas   inkasacijos metu. Šįkart nusikalstama veika įtariamam asmeniui  svetimų magnetinių mokėjimo kortelių   duomenų įgyti nepavyko, nes įrenginys buvo išmontuotas.

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, pradėjusiems šių nusikalstamų veikų ikiteisminį tyrimą, pavyko gauti nelegalios įrangos sumontavimu įtariamo asmens atvaizdą, kurį užfiksavo vaizdo kameros. Įtariamojo atvaizdas buvo išplatintas visais žiniasklaidos kanalais, tačiau atpažinusių jį nesulaukta. Kilo įtarimas, kad tai – ne Lietuvos pilietis, todėl įvykio vietoje rasti biologiniai pėdsakai buvo įlieti į tarptautinę DNR bazę.

2018 metų gegužę iš Lietuvos kriminalistinių tyrimų centro buvo gauta žinia, kad įvykio vietoje rastas DNR sutapo su Vokietijoje sulaikyto nusikalstama veika įtariamo asmens DNR. Paaiškėjo, kad tai – šiuo metu jau 54 metų sulaukęs vyras iš Rumunijos. Asmuo pagal Europos arešto orderį buvo išduotas Lietuvos Respublikai ir šių metų rugpjūtį parvežtas į Šiaulius. Rugpjūčio 20 d. sankcionuotas rumuno suėmimas. Jam pareikšti įtarimai dėl svetimos elektroninės mokėjimo priemonės įgijimo ir laikymo, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių duomenų įgijimo ir jų panaudojimo, sukčiavimo.  Ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir artimiausiu metu rumunas stos prieš teismą.                                                                 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio muzikos mokykla šventė jubiliejų

Avatar

Paskelbta

data

2019 metų lapkričio 26 dieną Radviliškio kultūros centro didžioji scena buvo pilna šurmulio, nerimo, jaudulio, puikios nuotaikos ir spalvingų gėlių puokščių bei padėkos žodžių. Ir ne be reikalo, juk Radviliškio muzikos mokykla šventė savo 55-rių metų jubiliejų. Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis iš mero fondo mokyklai padovanojo šventinį koncertą.

Tai edukacinis projektas, kuriame profesionalai – Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis) – groja kartu su gabiausiais Šiaulių miesto, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio rajonų muzikos ir meno mokyklų mokiniais. Koncertų ciklas „Muzikiniai rudenys“, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, – jau vienuoliktą kartą pradžiugino Šiaurės Lietuvoje muzikuojančius vaikus ir jų mokytojus, o Radviliškio žiūrovai ir muzikuojantys vaikai jame dalyvavo antrą kartą.

Koncerto pirmojoje dalyje Šiaulių kamerinis orkestras atliko muzikinę programą su profesionaliais atlikėjais. Klausytojus džiugino V. Čepinskio, M. Bačkaus ir V. Genytės atliekami kūriniai.

Antrojoje dalyje mokyklos jubiliejui skirtą šventinę koncertinę programą atliko Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai. Savo ugdytinius paruošę, ištikimai lydėję bei palaikę mokytojai tikina, kad tai yra išskirtinis edukacinis projektas ir neįkainuojama dovana suteikianti galimybę patiems jauniausiems atlikėjams pasirodyti akomponuojant profesionaliam orkestrui.                  

„Jaunieji muzikantai grojantys su kameriniu orkestru, išmoksta dirbti ir bendradarbiauti su didžiule grupe žmonių. Kartu mokosi elgtis scenoje – kaip reikėtų paduoti dirigentui ranką, nusilenkti publikai, pasidžiaugti jos palaikymu ir plojimais“, – sakė koncertų vedančioji Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mokytoja R. Sližienė.

Scenoje pasirodė patys geriausieji M. Rimkūnas, E. Jasiūnas, P. Butvilaitė, A. Motekaitytė, E. Grebliauskas, K. Korsakas, A. Korsakaitė, A. Dic, D. Dargytė, A. Mikalajūnas, E. Molis, E. Dambrauskaitė, E. Čapaitytė, A. Asačiovaitė, A. Meškauskaitė, N. Andzelytė, R. Zalencaitė, R. Deltuvaitė, Radviliškio zuikos mokyklos jaunučiu ir jaunių chorai. Juos ruošė mokytojai: I. Petrauskienė, R. Borusevičius, V. Silickaja, J. Stakvilevičienė, V. Barzinskis, M. Atstopas, A. Stončiuvienė, I. Lipinskienė, D. Baltutis, R. Apšegienė, V. Cirkelis, D. Sabulienė, G. Staleriūnas.

Kūrinius keitė sveikinimo kalbos. Mokyklą jubiliejaus progra pasveikino ir visokeriopos sėkmės kūrybiškumo kelyje linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė, Šiaulių koncertinės salės „Saulė“, „Muzikinių rudenų“ projekto koordinatorė Natalija Borgerdt, Radviliškio kultūros centro, Radviliškio švietimo įstaigų, Radviliškio rajono viešosios bibliotekos, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro  vadovai. Daina mokyklai svečius sveikino buvusios mokyklos mokinės T. Pauraitė, R. Jurpalytė ir V. Domrina.

Jaunių chorui sudainavus baigiamąją koncerto dainą „Mūsų dienos kaip šventė“ mokyklos direktorė pasidžiaugė mokyklos ugdytinių sėkme, pasveikino visus su švente ir tarė Ačiū visiems už gražius ir prasmingus darbus ir toliau pakvietė eiti tobulėjimo keliu.

„Nes – yra tik du būdai gyventi: Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.”

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019