Socialiniai tinklai

Aktualijos

Savaitraštis išsprendė šeduvės problemas

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ Nr. 42, straipsnyje „Pagalbos šauksmas iš Šeduvos“ buvo rašyta, kad socialiai remtina dviejų vaikų mama, gyvenanti Šeduvoje, Vytauto gatvėje esančiame name, aplinkosaugininkų buvo nubausta du kartus, kad neprisijungė prie miesto nuotekų tinklų ir nepaprašė atidėti prisijungimo termino.

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ informavo Šeduvos seniūniją bei UAB „Radviliškio vandenys“ vadovus apie šią problemą, kad šeduvei reikalinga skubi pagalba – prisijungti prie miesto nuotekų tinklų.
Iš Šeduvos seniūnijos atėjo atsakymas, kad  visi dokumentai dėl prisijungimo prie nuotekų tinklų sutvarkyti, o UAB „Radviliškio vanduo“ direktorius E.Barčkus pažadėjo, kad nuotekų problema bus išspręsta, kai tik teritoriją apžiūrės archeologai – mat ji patenka į paveldo zoną.
Prabėgus vos keturioms dienoms, namas, esantis Vytauto gatvėje, buvo prijungtas prie miesto nuotekų tinklų. „Dar reikia, kad  būtų  įrengtas vandens skaitiklis, pirksime vamzdžius ir namo viduje įsirengsime tualetą“,- neslėpdama džiaugsmo ir dėkingumo būsimus darbus vardino sodybos šeimininkė.
Dėkojame  UAB „Radviliškio vanduo“ direktoriui E.Barčkui ir visam kolektyvui už skubiai išspręsta problemą – už įvestą vandenį ir nuotekų tinklus. Įsirengus san. mazgą  ir panaikinus nesandarų lauko tualetą, baigsis aplinkosaugininkų vizitai į šią sodybą ir baudų skyrimas.
Šeduvė, prisiminusi Aplinkos apsaugos agentūros skirtą baudą, neslėpė pasipiktinimo, kad niekas  jai nepaaiškino ir nepadėjo. „Jeigu būčiau žinojusi, kad reikia pratęsti prisijungimo prie miesto nuotekų tinklo terminą, taip ir būčiau padariusi, bet aš to nežinojau“,- sakė socialiai remtina šeduvė. Visi žinome, kad  įstatymų nežinojimas nuo bausmės neatleidžia, tačiau stebina seniūnijos darbuotojų abejingumas – socialiniai darbuotojai, žinantys šią problemą, galėjo padėti tariantis  su aplinkosaugininkais ir baudų galbūt buvo galima išvengti.
„Džiugu, kad nors prieš rinkimus, įsikišus spaudai, valdininkai pradeda dirbti žmonėms. Kadangi artėja rinkimai, gyventojai, turintys problemų, kreipkitės į savaitraštį telefonu, o redakcija neatsisakys padėti nei prieš rinkimus, nei po jų“,- sakė savaitraščio „Radviliškio kraštas“ leidėjas G.Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Informacija apie pratybas

Avatar

Paskelbta

data

2020 m. sausio mėnesį Lietuvos kariuomenės Karinių sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono kariai vykdys pratybas:
 23–24 d. 8–8 val. pratybos vyks Liaudiškių, Mažolių miškuose, pratybos vyks su ginklais, bus šaudoma, bus atliekami kasinėjimo darbai.
 27 d. 8–16 val. pratybos vyks Liaudiškių, Mažolių miškuose, pratybos be ginklų, kasinėjimo darbai atliekami nebus.
 28 d. 8–16 val. pratybos vyks Liaudiškių, Mažolių miškuose, pratybos su ginklais bus šaudoma, kasinėjimo darbai atliekami nebus.
Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyvulių ūkis: vanduo kompensuojamas milijonieriams

Avatar

Paskelbta

data

Valdantieji ruošia dovaną savo partiečiams milijonieriams. Savivaldybės Tarybai pateiktas sprendimo projektas, kuriame numatoma kompensuoti vandens kainas 10 stambių ūkių. Milijonines apyvartas turintys ūkininkai prilyginti skurdžiausiai gyvenantiems kraštiečiams.

Kompensacija galės pasinaudoti per 10 abonentų

Sausio 15 d. vykusiame Investicijų bei kaimo reikalų komiteto posėdyje buvo svarstomas gana pikantiškas klausimas – sraigė gyvulys ar ne? Šio klausimo svarstymas prasidėjo nuo vandens kompensavimo abonentams, dirbantiems gyvulininkystės srityje.

Sprendimo projektą dėl geriamojo vandens kompensavimo gyvulių augintojams pristatė V. Znutienė. Pasak pranešėjos, iki šiol geriamasis vanduo buvo kompensuojamas vienai ūkininkei bei ŽŪB „Gražionių
bekonas“. Kadangi gyvulininkystė – labai svarbi šaka maisto gamybai, nutarta suteikti teisę tokia parama pasinaudoti ir kitiems gyvulių augintojams.

Sprendimo projekte rašoma, kad „abonentams, dirbantiem gyvulininkystės srityje ir gaminantiems žemės ūkio produkciją maistui, suvartojantiems geriamojo vandens daugiau nei 50 kub. m per mėnesį, kurį perka iš viešojo geriamojo vandens tiekėjo ar įmonės, vykdančios geriamojo vandens tiekimą viešojo geriamojo vandens tiekimo teritorijose, taikyti 45 proc. kompensaciją“.

Pasak V. Znutienės, tokių abonentų rajone būtų apie 10, o kompensacijoms iš rajono biudžeto reikėtų apie 30 -32 tūkst. eurų. Beje, savivaldybė pasilieka teisę patikrinti sunaudojamo vandens kiekį, kad nebūtų piktnaudžiavimo – nustatyta, kiek vandens skiriama vienam gyvuliui ir jo sunaudojamas kiekis bus apskaičiuojamas pagal gyvulių skaičių.

Kodėl remiami tik ūkininkai, o verslininkai – ne?

Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui komiteto posėdyje kilo daug klausimų: kodėl į pateiktą sąrašą dėl vandens kainos kompensavimo įtraukti tik ūkininkai, o verslininkai – ne? Kodėl įtraukti tik kiaulės, avys, arkliai, danieliai, elniai, o neįtraukti paukščiai, žvėreliai, sraigės? Ir kodėl juos reikia apskritai remti?

„Jeigu norime padėti nuoširdžiai, turime padėti visiems. O dabar vienai šakai padedame, kitai – ne. Jeigu kol kas nėra rajone paukštyno, gal atsiras norinčių jį įkurti, turime dar ir sraigininkų, o juk sraigės – ne gyvulininkystės sritis. Siūlau į sąrašą įtraukti visus gyvūnus, kurie naudojami maistui“,- sakė Tarybos narys.

Sprendimo projekto ruošėjai Tarybos narį įtikinėjo, kad pateiktas gyvulių sąrašas – tik pavyzdys, o kompensaciją už vandenį gaus visi ūkininkai, gaminantys gyvulinės kilmės produkciją maistui ir sunaudojantys daugiau nei 50 kubų vandens per mėnesį.

Paklausti, ar sraigė taip pat gyvulys, projekto ruošėjai net nemirktelėję atsakė: „Juk sraigė ne augalas, o priskiriama prie gyvulininkystės srities“.

Galbūt savivaldybės valdininkai prastai lankė zoologijos pamokas mokykloje, kad nežino, jog sraigė – ne gyvulys, o moliuskas, naudojamas maistui.

Tarybos nario komentaras

„Kodėl mažinama kompensuojamo vandens kiekio kartelė nuo tūkstančio kubų iki penkiasdešimt? Kodėl vandens kainą norima kompensuoti tik vienai grupei – juk didelės įmonės ne daugiavaikės mamos ar pensininkai, tikrai gali susimokėti 25 eurų skirtumą. Jau dabar šiame siūlyme galima įžvelgti korupcijos apraiškų, protekcionizmą. Man abejotini valdančiųjų argumentai, kad be kompensacijų verslininkai ims statyti gręžinius. Kukliais paskaičiavimais, toks gręžinys atsipirktų po 80-100 metų. Manau, kad kompensacijoms numatoma suma būtų galima skirti tvarkingai gyvenantiems kraštiečiams arba kompensuoti prisijungimą prie centralizuotų tinklų. Tokiu būdu padidėtų vandens vartotojų skaičius, nereikėtų didinti vandens kainų“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Jau šį ketvirtadienį, sausio 23 d., Tarybos posėdyje bus sprendžiama, tvirtinti šį siūlymą ar ne. Apie Tarybos sprendimą informuosime savaitraščio skaitytojus.

(Bus daugiau)
Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019