Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Savaitės kronikos ir komentarai

Avatar

Paskelbta

data

Parašęs skilčių, kurių užteks iki sausio pabaigos, nusprendžiau atsipalaiduoti ir pateikti skaitytojams savaitės kronikas. Pradėsiu nuo geros žinios – pasisvečiavęs Anglijoje pas vaikus į Radviliškį sugrįžo Paulius Ropė. Tikėtina, kad jo replikų gerbėjai nenuobodžiaus.

Globalių problemų taip pat nenagrinėsiu-amerikiečiai yra verti tokio prezidento, kokį išsirinko. Respublikinės reikšmės klausimus, pvz., kodėl užteko pinigų prokurorų ir teisėjų algų didinimui, bet amžinai stokojama medikams, mokytojams, bibliotekininkams ar socialiniams darbuotojams, taip pat paliksiu nuošalyje. Paliesiu kelias opias temas. Po P. Ropės replikos apie „Rojų Radviliškyje“ redakcija sulaukė gyventojo skambučio. Jis teigė, kad galimai dėl nesibaigiančio Ąžuolų g. remonto ar pastačius „Norfą“ kažkur buvo pažeista lietaus vandens kanalizacija ir aplinkinių gyventojų rūsius vis dažniau apsemia vanduo. To pasekmė – ir bala prie „Norfos“ , kur apsileidėliai sumeta savo atliekas. Mano nuomone, Radviliškio lietaus kanalizacija kada nors pavirs tragikomedija.
Šeštadienį eidamas į pirtį miesto parke mačiau ryžių sėjai paruoštus laukus. Ar juose, vadovaujami specialistų iš Kinijos ar Vietnamo, treniruosis būsimieji ryžių augintojai iš V. Kudirkos progimnazijos- nespėliosiu. Mintis kita. Savivaldybė apleido Antaniškių parką, Durpyno miško pusparkį, pavertė nenaudojamais skverus prie geležinkelio ir senąjį miesto sodą. Panašus likimas laukia ir miesto parko, tačiau bus įsisavinimas abejotino reikalingumo Eibariškų parkas, po to sugalvos naujų parkų poreikį už geležinkelio. Mano nuomone, vietoj senojo vandentiekio sodo geriau būtų įrengę skverą šunų augintojams, užuot imitavę darbą.

Dabar eilė nekokybiškai tvarkomam centrui. Tarp savivaldybės pastato ir „Grūstės“ esančioje automobilių stovėjimų aikštelėje mačiau „kulkų“ žymes naujose trinkelėse, o važiuojamosios gatvės dalys pradėjo banguoti iššiepdamos akmeninius dantis. Kai kur šaligatvyje ruošiasi „prasmegti“ ir jų dangos trinkelės (nuotraukas atsiuntė skaitytojas). Bet ponai, o juk rimtos žiemos ir nebuvo, kas čia bus po metų, dvejų? Vėl remontai ir lėšų įsisavinimai? Matant tokius reiškinius, norėtųsi paklausti deputato A. Fergelio, prieš rinkimus skelbusio, kad „rajono valdžia dažnu atveju elgiasi neteisingai, nesąžiningai ir nežmoniškai“. Ką Jūs konkrečiai padarėte, kad taip nebūtų? Atsakymo nelaukiu, nes tik civilizuotuose kraštuose deputatai atsiskaito rinkėjams.

Radviliškyje jokios politinės partijos ir jų atstovai nė už nieką neatsako. Ir paskutinio to teiginio įrodymas. Radviliškyje ar dėl policijos reformų, ar dėl kitų priežasčių padaugėjo pasibadymų peiliais ir vyresnio amžiaus žmonių apiplėšinėjimų. Aš ne politikas, galiu tik pateikti nieko nekainuojantį patarimą vyresnio amžiaus žmonėms. Nevaikščiokite tamsiu paros metu į parduotuvę, eikite su draugais, nesinešiokite su savimi didesnių pinigų sumų, papuošalų ir vertingų daiktų. Skęstančiųjų (atsiprašau, plėšikų aukų) gelbėjimas yra pačių aukų rūpestis. Deputatai, pusmeris K. Augulis ar Moteris Saulė už tai neatsako.

Vytautas MIKALAUSKIS

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi