Sausio 13-osios minėjimas Vainiūnų bibliotekoje

Vainiūnų bibliotekoje, kaip ir kasmet, buvo minima Laisvės gynėjų diena. Sausio 12-osios rytą degančių žvakučių liepsnelės languose bylojo, jog Vainiūnų biblioteka prisijungė prie pilietinės akcijos “Atmintis gyva, nes liudija,” prisiminė ir paminėjo prieš 27 metus Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją.

Vėliau bibliotekoje vyko popietė Laisvės gynėjų atminimui, kurios metu  prisiminėme tuos skaudžius Lietuvos istorijos įvykius. Bendruomenės pirmininkė perskaitė žuvusiųjų pavardes, jie buvo pagerbti tylos minute.  Juk 1991-ųjų metų sausio 13-osios įvykiai nusinešė 14 gyvybių. Po mirties jie apdovanoti Vyčio Kryžiaus ordino Didžiuoju Kryžiumi. Plačiau apie tai papasakota išleistuose stenduose. Skaitytojai vaikai piešė piešinius šiai pilietinei “Atmintis gyva, nes liudija“ akcijai. Kūrėme stendus. Logopedė Gitana Ryšienė skaitė eilėraščius, bibliotekos vedėja papasakojo daugiau faktų bei istorinių detalių apie sausio 13-osios tragišką naktį.

Sausio 13-oji – tai ne tik tragedijos paminėjimo diena. Tai diena, simbolizuojanti lietuvių tautos vienybę, stiprybę ir sugebėjimą apginti savo mylimą kraštą. Juk laisvė – tai atsakomybė, įstatymas, pareiga, tai galimybė patiems pasirinkti savo gyvenimo kelią. Apginti savo bei savo vaikų ateitį ir išsaugoti tapatybę galime tik apgynę ir išsaugoję laisvę.

                                                                                                                           E.Ryšytė

Total
0
Dalinasi
Related Posts