Šaukote pristatyta kraštietės knyga „Kaip debesų ėjimas“

Vasario 22 d. Šaukote pristatyta čia gimusios ir augusios kraštietės poetės Ritos Dambrauskaitės (1949-2017) eilėraščių knyga „Kaip debesų ėjimas“. Renginį vedė poetės vyras žurnalistas, aktorius, režisierius, iliuzionistas Alvidas Jancevičius, dalyvavo aktorė, skaitovė Gražina Urbonaitė, buvusi Ritos anglų kalbos mokytoja ir auklėtoja Gražvyda Toleikienė bei sūnus  fotografas, operatorius, ornitologas Mantas Jancevičius.

Gausiai susirinkusiems šaukotiečiams, pažinojusiems poetę bei jos šeimą, atvykę svečiai papasakojo apie rašytojos Ritos įdomų, turiningą gyvenimą, kūrybą. Buvusi mokytoja prisiminė, kokia Rita buvo vaikystėje, atskleidė jos gabumus, talentą, kūrybiškumą. Aktorė skaitovė Gražina Urbonaitė paskaitė poetės eilėraščių, kurie suvirpino daugelio sielos gelmes. Buvo rodomas ir filmas apie amžinybėn išėjusią poetę, fragmentai iš knygos pristatymo Rašytojų klube, kur apie poetę kalbėjo rašytoja Vidmantė Jasukaitytė, eiles skaitė aktorius Rolandas Kazlas, o aktorius Giedrius Arbačiauskas atliko dainą, sukurtą iš poetės eilių. Visi didžiavosi, kad Šaukoto kraštas užaugino tokią talentingą ir kūrybingą moterį.

Visų susirinkusių vardu buvo nuoširdžiai padėkota svečiams už jaukų, dvasingą renginį ir kiekvienam jų įteikta Marijonos Birutės Kudulytės-Navakauskienės knyga „Šaukoto kraštas“, Šaukoto bibliotekos išleistas Šaukoto krašto almanachas „Kūrybos atspindžiai“ ir poetės gimtojo krašto medus. Renginio dalyviams buvo suteikta galimybė įsigyti naująjį leidinį. Renginį organizavo Šaukoto biblioteka.

 

Viešosios bibliotekos informacija

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts