Socialiniai tinklai

Aktualijos

ŠAFF prezidentas – apie nuveiktus darbus, dirbtinės dangos stadioną, į Šiaulius sugįžtančius futbolo renginius bei artimiausius planus

Paskelbta

data

2017 -ieji jau skaičiuoja paskutiniąsias savo dienas ir nors Šiaulių apskrities futbolo federacijos darbų sąrašas netrumpėja nemažai „varnelių“ prie 2016 metais iškeltų uždavinių jau galima matyti. Tiesa, kai kurių tikslų įgyvendinimas užtruko ilgiau nei buvo tikimąsi, o vienas aktualiausių – dar vienos dirbtinės dangos futbolo aikštės atsiradimas Šiauliuose, Gytarių mikrorajone.

Mintimis apie užsitęsusį naujos dirbtinės dangos aikštės projektą, nuveiktus darbus ir ateinančių metų gaires su futbolo bendruomene pasidalino 2016 metų vasaros viduryje ŠAFF prezidento pareigas parėmęs Gintaras Radavičius.

Ne paslaptis, jog pastaruoju metu vis dažniau girdima kritika, kad žadėta antroji dirbtinės dangos aikštė Šiauliuose taip ir liks tik neįgyvendintu pažadu. Gal iš tiesų šis projektas jau padėtas į stalčių laukiant geresnių laikų?

Geresnių laikų visada galima laukti, tačiau svarbiausia, kad tai ir netaptų tik amžinu kažko laukimu. Iš tikrųjų situacija yra tokia, kad Šiaulių apskrities futbolo federacija jau padarė visus reikalingus žingsnius tam, kad nauja dirbtinės dangos aikštė Kviečių gatvėje atsirastų. Procesas užtruko neplanuotai ilgai, tačiau reikia pripažinti, kad tam yra objektyvios priežastys. Šiaulių miesto savivaldybė skelbė viešus konkusus įvairiems statybos darbams atlikti, o jie kaip žinia turi savo procedūrinę eigą, kurios nepaskubinsi. Žinoma, užsitęsusiam procesui įtakos turi ir lietuviškos oro sąlygos, kurios taip pat nėra palankios statyboms bet kuriuo metų laiku. Vis tik Lietuvos futbolo federacija jau yra patvirtinusi, kad aikštei Šiauliuose skirs visus aukščiausios kokybės reikalavimus atitinkančią dirbtinę dangą, o Šiaulių miesto savivaldybė užtikrino, kad konkursų laimėtojai yra paskelbti, todėl ateinantį pavasarį yra numatyta tęsti jau pradėtus statybos darbus. Manau, kad vasaros pabaigoje Šiauliuose tikrai turėsime naują aikštę. Prioritetų viršūnėje toliau išlieka ir uždaras futbolo maniežas. Dabartinės technologijos leidžia pastyti pakankamai paprastos konstrukcijos futbolo maniežą, kuris nekainuotų įspūdingų sumų, tačiau gaila, kad šios idėjos realizavimas vis tik nugulė į valdininkų stalčius. Tačiau rankų nenuleisime, bandysime ir toliau apie tai kalbėtis su miesto valdžia bei pasiekti šį labai reikšmingą susitarimą.

Purienų aikštės kokybės klausimas taip pat yra vienas tų, kurį klubai kelia jau ne vienerius metus. Kokios naujienos šiame fronte?

Šis klausimas tikrai yra labai aktualus ir susirinkimuose su klubų vadovais visuomet jį kėlėme, svarstėme įvairius variantus. Trumpai tariant ŠAFF praėjusį sezoną nebuvo pajėgi rūpintis stadiono priežiūra – tam reikėjo naujos technikos, žmogiškųjų išteklių, o koją kišo iš praeities likę finansiniai įsiskolinimai, kurių kaina turėjome infrastruktūros gerinimo klausimus šiek tiek pristabdyti. Per šiuos metus ŠAFF pavyko padengti visas skolas, o aikštės priežiūrai buvo įsigyta labai reikalingos technikos, kurios pagalba bus galima nuveikti daug naudingų darbų pradedant nuo volavimo ir baigiant sistemingu žolės pjovimu siekiant, kad pavasarį aikštė būtų geriausios įmanomos būklės.

Tęsiant mintį apie Šiaulių apskrities futbolo mėgėjų varžybų organizavimą. Vertinant praėjusį sezoną, kuo galėtumėte pasidžiaugti ir kas kelia didžiausią nerimą?

Kartais nėra lengva žiūrėti tiesai į akis, tačiau akivaizdu, kad Šiaulių mieste ir visoje apskrityje gyventojų mažėja, vis daugiau žmonių išvažiuoja į užsienį arba į Vilnių, Kauną. Tai be abejonės yra vienas iš skaudžiausių veiksnių, atsiliepiančių ir Šiaulių apskrities futbolo bendruomenės siaurėjimui.  Didžiausią optimizmą kelia tai, kad žmonės liekantys gyventi čia nesėdi namuose ir nesiskundžia, o buria komandas, sportuoja, išlieka aktyvūs ir dalyvauja įvairiuose turnyruose. Tuo galima įsitikinti pažvelgus, pavyzdžiui, į salės pirmenybių „Toyota“ taurei laimėti komandų skaičius. Praėjusį sezoną iš viso varžėsi net 21 komanda, šiais metais jų užsiregistavo 18, tačiau lyginant su kitais regionais vis dar išliekame tarp masiškiausiai futbolą žaidžiančių apskričių. Šiais metais salės pirmenybes galima stebėti ir internetu, salėje yra sumontuotos kameros, už šią iniciatyvą reikia padėkoti „Adiada“ klubui ir asmeniškai Mantui Zemeckui. Taip pat smagu, kad šių varžybų organizavimo procese pasiektas stabilumas – visi iš anksto žino tvarkaraščius, gali planuotis savo laiką. Be to salės pirmenybių turai vyksta ne tik Šiauliuose, bet ir Radviliškyje.

Vertėtų pasidžiaugti, kad ir III lygos Šiaulių apskrities pirmenybėse varžėsi devynios komandos iš daugelio apskričių, o jose intriga kovojant dėl aukščiausių pozicijų išliko iki pat paskutiniųjų turų.

Buvote užsiminęs, kad tol kol nėra reprezentacinės Šiaulių miesto vyrų futbolo komandos didelys dėmesys turėtų būti nukreipiamas į vaikų, moksleivių užimtumą skatinant žaisti futbolą bei organizuojant įvairius turnyrus. Kaip sekasi tai įgyvendinti?

Sujungus jėgas su Šiaulių futbolo akademija šiais metais tapome pirmeiji Lietuvoje organizuojantys apskrities pradinukų čempionatą. Teigiamų atsiliepimų ir populiarumo sulaukusios varžybos vyksta savaitgaliais, į jas kartu su savo vaikučiais suvažiuoja tėvai iš visos apskrities bei stebi savo mažųjų pasirodymus. Manome, kad šis čempionatas tikrai gali tapti ne vienadieniu reiškiniu, o būti organizuojamas kasmet įtraukiant vis daugiau norinčiųjų išmėginti jėgas futbolo aikštelėje. Juolab, kad reglamentas nėra įspraustas į kažkokius dirbtinus rėmus – varžybose dalyvauja mišrios įvairių pradinių mokyklų komandos, o jų sudėtyse gali būti ne tik berniukai, bet ir mergaitės.

Taip pat tęsiame tradiciją sausio mėnesį Šiaulių arenoje paskirti futbolui. Tiek 2017 metų pradžioje, tiek ir ateinantį sausio mėnesį čia ir vėl bus paklota dirbtinė futbolo danga. Arenoje vyks ir berniukų ir mergaičių turnyrai, treniruotės, bus organizuojamas turnyras mėgėjams, veteranams. Tas laikas, kuomet Šiaulių arenoje turėsime futbolo aikštę yra labai brangus, nes galime suprasti, kad neturint uždaro futbolo maniežo tokias galimybes privalome išnaudoti maksimaliai. Kuomet iš Lietuvos futbolo rinktinių tikimės rezultato kartais net nesusimąstome, kad Vokietijos ar Olandijos vaikai vienodomis sąlygomis sportuoja ištisus metus, tuo tarpu Lietuvoje nuo lapkričio mėnesio iki pavasario treneriai būna priversti ieškoti alternatyvų, kurios toli gražu nėra lygiavertės. Būtent taip po truputį prarandamos treniruočių valandos, dienos, mėnesiai, o po to ir metai.

Kokius dar svarbius pokyčius pavyko įgyvendinti?

Dar vienas labai svarbus klausimas, kuris jau ilgą laiką kėlė ne mažą galvos skausmą buvo naujų įstatų parengimas. Jų nauja redakcija jau yra parengta, o artimiausiame visuotiniame valdybos narių susirinkime jie turėtų būtų patvirtinti.

Šį rudenį į Šiaulius buvo grįžusios tarptautinės futbolo varžybos, kurios akivaizdu, įtikino net ir didžiausius skeptikus, kad futbolas Šiauliuose mylimas ir labai laukiamas. Pamenate, kada paskutinį kartą matėte sausakimšas Šiaulių miesto stadiono tribūnas?

Tai buvo labai seniai ir tikrai rungtyniaujant ne moterims. Šis atvejis, ko gero, apskritai unikalus visos Lietuvos futbolo istorijoje, kuomet moterų futbolo rungtynių susirinko stebėti apie 3 tūkstančius žiūrovų. Džiaugiamės, kad šį rudenį didžiosios dalies Lietuvos futbolo aistruolių akys buvo nukreiptos būtent į Šiaulius. Darome viską kas nuo mūsų priklauso, kad ir ateityje tarptautinių futbolo renginių Šiauliuose netrūktų. Jau gruodžio pradžioje pirmą kartą Šiauliuose vyks ir nacionalinių vyrų futsal rinktinių varžybos Baltijos taurei laimėti, kurias bus galima stebėti Šiaulių arenoje. Taip pat pavasarį Šiauliuose vyks dar vienas didelio masto renginys – U17 merginų Europos futbolo čempionato finalo etapas. Jame grumsis pajėgiausios aštuonios Europos U17 merginų rinktinės, tarp kurių šeimininkų teisėmis dalyvaus ir Lietuvos U17 rinktinė. Balandžio mėnesį pas mus vyks ir šių varžybų oficiali burtų traukimo ceremonija, į kurią atvyks visų šalių federacijų atstovai, UEFA delegatai, gausybė kitų svečių, žurnalistų. Stengiamės, kad miestą puoštų kuo daugiau įvairių futbolo renginių, o šiauliečiai ir apskrities gyventojai turėtų progą jais pasimėgauti.

Šiuos metus užbaigsite tradiciškai – Šiaulių apskrities futbolo apdovanojimų švente. Ar tokios šventės netampa vis retesniu reiškiniu ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje?

Nors daugelis apskričių tokių švenčių nebevykdo, kadangi vis labiau artėjama prie vakarietiškos koncepcijos, kai į minimalią šventę pakviečiami tik keli klubų atstovai ir išrinkti geriausi futbolininkai, mes šios tradicijos nusprendėme nenutraukti ir sukurti šventę mūsų futbolo bendruomenei. Vis dėlto, tai tik viena šventė per metus, kai galima visiems susitikti, pasidžiaugti rezultatais, pasveikinti geriausius. Klubų atstovus bei komandas prizininkes kviesime ne tik į apdovanojimų vakarą, bet ir į Šiaulių arenoje vyksiančias Baltijos taurės futsal rungtynes tarp Lietuvos ir Latvijos. Jos startuos 18:30 val., o iškart po jų 20 val. pradėsime apdovanojimų ceremoniją. Dar prieš rinktinių mačą 17:30 val. taip pat bus pagerbti ir puikiai šį sezoną pasirodę Šiaulių futbolo akademijos auklėtiniai, taigi nusimato ilgas ir tikrai gražus šventinis vakaras tiek su sportine, tiek ir su pramogine programa.

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras imasi Lukiškių kalėjimo komplekso ir jo prieigų istorinės atminties įprasminimo darbų

Paskelbta

data

2022 m. sausio 27 d. Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (Centro) galimybių studijos ,,Istorinės atminties įamžinimo strategija Lukiškių kalėjimo komplekse, Lukiškių aikštėje ir jos prieigose‘‘, pristatymas ir diskusijos. LGGRTC(Centro) vyresnysis patarėjas prof. Algis Vyšniūnas pristatė numatomą galimybių studiją dėl Lukiškių aikštės istorinės atminties įamžinimo.

,,Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras imasi naujos funkcijos su ryškia visuomenine užduotimi – įprasminti Lietuvos istorinės atminties klausimus Lukiškių kalėjimo komplekse, Lukiškių aikštėje ir jos prieigose. Šios svarbios vizijos sukūrimas ir įgyvendinimas yra vienas iš svarbiausių mūsų įstaigos uždavinių‘‘ – susirinkusiems kalbėjo LGGRTC (Centro) generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Rengiant galimybių studiją dėl ,,Istorinės atminties įamžinimo strategijos Lukiškių kalėjimo komplekse, Lukiškių aikštėje ir jos prieigose“ LGGRTC (Centre) buvo sudaryta darbo grupė, į kurią buvo pakviesti žinomi istorikai, architektai, dailininkai. Jos pirmininku paskirtas LGGRTC (Centro) vyresnysis patarėjas, architektas, profesorius A.Vyšniūnas.

Svečiams iš prezidentūros, vyriausybės, LR užsienio reikalų ministerijos ir kitų institucijų, LGGRTC (Centro) darbuojamas buvo pristatyta pirminė galimybių studija ,,Istorinės atminties įamžinimo strategija Lukiškių kalėjimo komplekse, Lukiškių aikštėje ir jos prieigose“.

,,Svarbiausias šios studijos tikslas – Istorinės atminties įamžinimas, Laisvės kovų dalyvių atminties pagerbimas, nacionalinio pasididžiavimo ir savigarbos stiprinimas, nacionalinės tapatybės identifikavimas. Ir labai svarbu suderinti politinius, istorinius, architektūrinius, meninius momentus, suformuoti teisingą Vilniaus miesto tremties ir rezistencijos laikotarpio istorinį įamžinimą ir parodyti šio komplekso daugiafunkcines galimybes‘‘- sakė LGGRTC (Centro) vyresnysis patarėjas A.Vyšniūnas.

Prof.A.Vyšniūnas pabrėžė, kad tarpdisciplininės ir tarpinstitucinės Lietuvos Laisvės kovų istorijos įamžinimo koncepcijos pagrindu siūlome sukurti Istorinės atminties tyrimų ir edukacijos centrą, kuris reziduotų Lukiškių kalėjimo pastatų komplekse. Memorialinių kompleksų (ypač Holokausto) formavimo pasaulinė praktika (Yad Vashem Jeruzalėje, Berlyno holokausto muziejus, Karlago muziejus Dolinkoje. Tai rodo, kad tokie centrai yra nepaprastai gyvybingi, nes atlieka švietėjišką funkciją, sukuria platformą įvairioms meninėms veikloms ir projektams.

Tai yra ilgalaikis projektas, kuris yra būtinas, nes praėjus daugiau kaip 30 metų po Nepriklausomybės atstatymo, Lietuvos visuomenė dar sunkiai  suvokia skirtumo tarp „tremtinių“ ir „politinių kalinių“. Žmonės neturi elementarių žinių apie GULAG‘ą, jo struktūrą, veikimo principus. Visiškai nieko nežinoma apie Ypatinguosius lagerius, nors būtent juose kalėjo didžioji dalis Laisvės kovotojų.Labai mažai žinoma apie pasipriešinimą politinių kalinių lageriuose (Kengyras, Norilskas, Vorkuta).

Studija pagrįsta istorinio informatyvumo ir teritorinės sklaidos principu, kuris leistų dabar veikiančius atsitiktinius istorinės atminties siužetus sujungti į vieną kultūrinę-edukacinę platformą. Labai svarbu prasminant tokias skaudžias ir svarbias istorines temas: Partizanų, Gulago, Holokausto, Tuskulėnų. Iš esmės tai yra vienas kitą papildantys siužetai, kurie gali būti įgyvendinami ir realizuojami skirtinguose kompleksuose.

Tai pirmas tokio pobūdžio susitikimas – diskusija. Nutarta, kad bus tikslinama ši studija. Koncepciją numatoma pristatyti visuomenei 2022 m. balandžio mėn.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Nuotraukos LGGRTC darbuotojų

Skaityti daugiau

Aktualijos

Kiaules laikantys ūkininkai raginami neprarasti budrumo dėl AKM

Paskelbta

data

Nors Lietuvos kiaulių ūkiuose afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkių daugiau kaip 1,5 metų nėra nustatoma, iš Europos šis virusas nesitraukia. Sausio viduryje apie pirmą šiemet AKM židinį ūkyje, laikiusiame 168 kiaules, pranešė Slovakija.

Virusas pasitvirtino ištyrus per trumpą laikotarpį nugaišusių 8 kiaulių mėginius. Toje Slovakijos teritorijoje, kurioje buvo nustatytas AKM protrūkis, fiksuojami ir teigiami ligos atvejai šernams, todėl viena iš keliamų hipotezių – AKM virusas į kiaulių laikymo vietą pateko iš užkrėstos aplinkos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Slovakijoje AKM itin skaudžiai pasireiškė 2021 m. gruodžio mėnesį, kai liga buvo nustatyta dviejuose ūkiuose, kuriuose buvo laikoma virš 40 tūkst. kiaulių.

Lietuvoje AKM atvejai vis dar fiksuojami laukinėje gamtoje. 2021 m. virusas nustatytas beveik 400 šernų, per šių metų sausį – keturiems. Rizika virusą iš miško pernešti į kiaulių laikymo vietą visada išlieka, todėl mūsų šalies kiaulių augintojai raginami išlaikyti budrumą bei atsargumą, griežtai ir atsakingai taikyti biologinio saugumo priemones savo ūkiuose. Tai vienintelė efektyvi priemonė, galinti padėti apsaugoti tiek savo, tiek ir kaimynų ūkius nuo šios ligos atnešamų nuostolių. 

Ypač svarbu užtikrinti, kad kiaulių laikymo vietoje nesilankytų pašaliniai asmenys, kartu su kiaulėmis nebūtų laikomi iš laukų, ganyklų parginti gyvuliai, o kiaulės būtų šeriamos tik termiškai apdorotais pašarais. Prie įėjimų į kiaulių laikymo vietas turi būti patiesti dezinfekciniai kilimėliai, dėvimi tik darbui tvarte skirti rūbai, persiaunama avalynė ir reguliariai naudojamos dezinfekcinės priemonės.

Ūkininkų prašoma stebėti auginamų kiaulių sveikatos būklę, o kilus net menkiausiam užkrečiamosios ligos įtarimui – nedelsiant informuoti veterinarijos gydytoją, artimiausią regioninį VMVT padalinį arba pranešti bendruoju nemokamu VMVT telefono nr. 8 800 40 403.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi