Socialiniai tinklai

Aktualijos

ŠAFF prezidentas – apie nuveiktus darbus, dirbtinės dangos stadioną, į Šiaulius sugįžtančius futbolo renginius bei artimiausius planus

Avatar

Paskelbta

data

2017 -ieji jau skaičiuoja paskutiniąsias savo dienas ir nors Šiaulių apskrities futbolo federacijos darbų sąrašas netrumpėja nemažai „varnelių“ prie 2016 metais iškeltų uždavinių jau galima matyti. Tiesa, kai kurių tikslų įgyvendinimas užtruko ilgiau nei buvo tikimąsi, o vienas aktualiausių – dar vienos dirbtinės dangos futbolo aikštės atsiradimas Šiauliuose, Gytarių mikrorajone.

Mintimis apie užsitęsusį naujos dirbtinės dangos aikštės projektą, nuveiktus darbus ir ateinančių metų gaires su futbolo bendruomene pasidalino 2016 metų vasaros viduryje ŠAFF prezidento pareigas parėmęs Gintaras Radavičius.

Ne paslaptis, jog pastaruoju metu vis dažniau girdima kritika, kad žadėta antroji dirbtinės dangos aikštė Šiauliuose taip ir liks tik neįgyvendintu pažadu. Gal iš tiesų šis projektas jau padėtas į stalčių laukiant geresnių laikų?

Geresnių laikų visada galima laukti, tačiau svarbiausia, kad tai ir netaptų tik amžinu kažko laukimu. Iš tikrųjų situacija yra tokia, kad Šiaulių apskrities futbolo federacija jau padarė visus reikalingus žingsnius tam, kad nauja dirbtinės dangos aikštė Kviečių gatvėje atsirastų. Procesas užtruko neplanuotai ilgai, tačiau reikia pripažinti, kad tam yra objektyvios priežastys. Šiaulių miesto savivaldybė skelbė viešus konkusus įvairiems statybos darbams atlikti, o jie kaip žinia turi savo procedūrinę eigą, kurios nepaskubinsi. Žinoma, užsitęsusiam procesui įtakos turi ir lietuviškos oro sąlygos, kurios taip pat nėra palankios statyboms bet kuriuo metų laiku. Vis tik Lietuvos futbolo federacija jau yra patvirtinusi, kad aikštei Šiauliuose skirs visus aukščiausios kokybės reikalavimus atitinkančią dirbtinę dangą, o Šiaulių miesto savivaldybė užtikrino, kad konkursų laimėtojai yra paskelbti, todėl ateinantį pavasarį yra numatyta tęsti jau pradėtus statybos darbus. Manau, kad vasaros pabaigoje Šiauliuose tikrai turėsime naują aikštę. Prioritetų viršūnėje toliau išlieka ir uždaras futbolo maniežas. Dabartinės technologijos leidžia pastyti pakankamai paprastos konstrukcijos futbolo maniežą, kuris nekainuotų įspūdingų sumų, tačiau gaila, kad šios idėjos realizavimas vis tik nugulė į valdininkų stalčius. Tačiau rankų nenuleisime, bandysime ir toliau apie tai kalbėtis su miesto valdžia bei pasiekti šį labai reikšmingą susitarimą.

Purienų aikštės kokybės klausimas taip pat yra vienas tų, kurį klubai kelia jau ne vienerius metus. Kokios naujienos šiame fronte?

Šis klausimas tikrai yra labai aktualus ir susirinkimuose su klubų vadovais visuomet jį kėlėme, svarstėme įvairius variantus. Trumpai tariant ŠAFF praėjusį sezoną nebuvo pajėgi rūpintis stadiono priežiūra – tam reikėjo naujos technikos, žmogiškųjų išteklių, o koją kišo iš praeities likę finansiniai įsiskolinimai, kurių kaina turėjome infrastruktūros gerinimo klausimus šiek tiek pristabdyti. Per šiuos metus ŠAFF pavyko padengti visas skolas, o aikštės priežiūrai buvo įsigyta labai reikalingos technikos, kurios pagalba bus galima nuveikti daug naudingų darbų pradedant nuo volavimo ir baigiant sistemingu žolės pjovimu siekiant, kad pavasarį aikštė būtų geriausios įmanomos būklės.

Tęsiant mintį apie Šiaulių apskrities futbolo mėgėjų varžybų organizavimą. Vertinant praėjusį sezoną, kuo galėtumėte pasidžiaugti ir kas kelia didžiausią nerimą?

Kartais nėra lengva žiūrėti tiesai į akis, tačiau akivaizdu, kad Šiaulių mieste ir visoje apskrityje gyventojų mažėja, vis daugiau žmonių išvažiuoja į užsienį arba į Vilnių, Kauną. Tai be abejonės yra vienas iš skaudžiausių veiksnių, atsiliepiančių ir Šiaulių apskrities futbolo bendruomenės siaurėjimui.  Didžiausią optimizmą kelia tai, kad žmonės liekantys gyventi čia nesėdi namuose ir nesiskundžia, o buria komandas, sportuoja, išlieka aktyvūs ir dalyvauja įvairiuose turnyruose. Tuo galima įsitikinti pažvelgus, pavyzdžiui, į salės pirmenybių „Toyota“ taurei laimėti komandų skaičius. Praėjusį sezoną iš viso varžėsi net 21 komanda, šiais metais jų užsiregistavo 18, tačiau lyginant su kitais regionais vis dar išliekame tarp masiškiausiai futbolą žaidžiančių apskričių. Šiais metais salės pirmenybes galima stebėti ir internetu, salėje yra sumontuotos kameros, už šią iniciatyvą reikia padėkoti „Adiada“ klubui ir asmeniškai Mantui Zemeckui. Taip pat smagu, kad šių varžybų organizavimo procese pasiektas stabilumas – visi iš anksto žino tvarkaraščius, gali planuotis savo laiką. Be to salės pirmenybių turai vyksta ne tik Šiauliuose, bet ir Radviliškyje.

Vertėtų pasidžiaugti, kad ir III lygos Šiaulių apskrities pirmenybėse varžėsi devynios komandos iš daugelio apskričių, o jose intriga kovojant dėl aukščiausių pozicijų išliko iki pat paskutiniųjų turų.

Buvote užsiminęs, kad tol kol nėra reprezentacinės Šiaulių miesto vyrų futbolo komandos didelys dėmesys turėtų būti nukreipiamas į vaikų, moksleivių užimtumą skatinant žaisti futbolą bei organizuojant įvairius turnyrus. Kaip sekasi tai įgyvendinti?

Sujungus jėgas su Šiaulių futbolo akademija šiais metais tapome pirmeiji Lietuvoje organizuojantys apskrities pradinukų čempionatą. Teigiamų atsiliepimų ir populiarumo sulaukusios varžybos vyksta savaitgaliais, į jas kartu su savo vaikučiais suvažiuoja tėvai iš visos apskrities bei stebi savo mažųjų pasirodymus. Manome, kad šis čempionatas tikrai gali tapti ne vienadieniu reiškiniu, o būti organizuojamas kasmet įtraukiant vis daugiau norinčiųjų išmėginti jėgas futbolo aikštelėje. Juolab, kad reglamentas nėra įspraustas į kažkokius dirbtinus rėmus – varžybose dalyvauja mišrios įvairių pradinių mokyklų komandos, o jų sudėtyse gali būti ne tik berniukai, bet ir mergaitės.

Taip pat tęsiame tradiciją sausio mėnesį Šiaulių arenoje paskirti futbolui. Tiek 2017 metų pradžioje, tiek ir ateinantį sausio mėnesį čia ir vėl bus paklota dirbtinė futbolo danga. Arenoje vyks ir berniukų ir mergaičių turnyrai, treniruotės, bus organizuojamas turnyras mėgėjams, veteranams. Tas laikas, kuomet Šiaulių arenoje turėsime futbolo aikštę yra labai brangus, nes galime suprasti, kad neturint uždaro futbolo maniežo tokias galimybes privalome išnaudoti maksimaliai. Kuomet iš Lietuvos futbolo rinktinių tikimės rezultato kartais net nesusimąstome, kad Vokietijos ar Olandijos vaikai vienodomis sąlygomis sportuoja ištisus metus, tuo tarpu Lietuvoje nuo lapkričio mėnesio iki pavasario treneriai būna priversti ieškoti alternatyvų, kurios toli gražu nėra lygiavertės. Būtent taip po truputį prarandamos treniruočių valandos, dienos, mėnesiai, o po to ir metai.

Kokius dar svarbius pokyčius pavyko įgyvendinti?

Dar vienas labai svarbus klausimas, kuris jau ilgą laiką kėlė ne mažą galvos skausmą buvo naujų įstatų parengimas. Jų nauja redakcija jau yra parengta, o artimiausiame visuotiniame valdybos narių susirinkime jie turėtų būtų patvirtinti.

Šį rudenį į Šiaulius buvo grįžusios tarptautinės futbolo varžybos, kurios akivaizdu, įtikino net ir didžiausius skeptikus, kad futbolas Šiauliuose mylimas ir labai laukiamas. Pamenate, kada paskutinį kartą matėte sausakimšas Šiaulių miesto stadiono tribūnas?

Tai buvo labai seniai ir tikrai rungtyniaujant ne moterims. Šis atvejis, ko gero, apskritai unikalus visos Lietuvos futbolo istorijoje, kuomet moterų futbolo rungtynių susirinko stebėti apie 3 tūkstančius žiūrovų. Džiaugiamės, kad šį rudenį didžiosios dalies Lietuvos futbolo aistruolių akys buvo nukreiptos būtent į Šiaulius. Darome viską kas nuo mūsų priklauso, kad ir ateityje tarptautinių futbolo renginių Šiauliuose netrūktų. Jau gruodžio pradžioje pirmą kartą Šiauliuose vyks ir nacionalinių vyrų futsal rinktinių varžybos Baltijos taurei laimėti, kurias bus galima stebėti Šiaulių arenoje. Taip pat pavasarį Šiauliuose vyks dar vienas didelio masto renginys – U17 merginų Europos futbolo čempionato finalo etapas. Jame grumsis pajėgiausios aštuonios Europos U17 merginų rinktinės, tarp kurių šeimininkų teisėmis dalyvaus ir Lietuvos U17 rinktinė. Balandžio mėnesį pas mus vyks ir šių varžybų oficiali burtų traukimo ceremonija, į kurią atvyks visų šalių federacijų atstovai, UEFA delegatai, gausybė kitų svečių, žurnalistų. Stengiamės, kad miestą puoštų kuo daugiau įvairių futbolo renginių, o šiauliečiai ir apskrities gyventojai turėtų progą jais pasimėgauti.

Šiuos metus užbaigsite tradiciškai – Šiaulių apskrities futbolo apdovanojimų švente. Ar tokios šventės netampa vis retesniu reiškiniu ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje?

Nors daugelis apskričių tokių švenčių nebevykdo, kadangi vis labiau artėjama prie vakarietiškos koncepcijos, kai į minimalią šventę pakviečiami tik keli klubų atstovai ir išrinkti geriausi futbolininkai, mes šios tradicijos nusprendėme nenutraukti ir sukurti šventę mūsų futbolo bendruomenei. Vis dėlto, tai tik viena šventė per metus, kai galima visiems susitikti, pasidžiaugti rezultatais, pasveikinti geriausius. Klubų atstovus bei komandas prizininkes kviesime ne tik į apdovanojimų vakarą, bet ir į Šiaulių arenoje vyksiančias Baltijos taurės futsal rungtynes tarp Lietuvos ir Latvijos. Jos startuos 18:30 val., o iškart po jų 20 val. pradėsime apdovanojimų ceremoniją. Dar prieš rinktinių mačą 17:30 val. taip pat bus pagerbti ir puikiai šį sezoną pasirodę Šiaulių futbolo akademijos auklėtiniai, taigi nusimato ilgas ir tikrai gražus šventinis vakaras tiek su sportine, tiek ir su pramogine programa.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi