Rudenėjanti Lietuva

Maloniai šiltą saulėtą rudens dieną ,,Beržės“ knygų bičiuliai išsiruošė į kelionę po Lietuvą. Netruko prabėgti valandėlė besigrožint Žemaitijos kalneliais, auksu pasipuošusiais beržais- ir mes jau Kurtuvėnuose. Aplankėme Kurtuvėnų Dvaro sodybą, jos kompleksą: oficiną, žirgyno arklides, kumetyno ir sodininko namus, kalvą. Kompleksą papildo šalia esantis piliakalnis, mūrinė 18 amžiaus Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia su senaisiais parapijos pastatais. Didžiulį įspūdį paliko Girnikų šventkalnis. Įkopę į jį džiaugėmės atsivėrusiais gamtovaizdžiais. Nepajutome, kaip nuskriejo daina: ,,Kalnai ant kalnų, o ant tų kalnų kalnai ir maži kalneliai. Tenai Lietuva per amžius buvo, kaip sakė mūsų senoliai…“

Savo parko gražumu nustebino Užventis. Senas mūrinis malūnas, Venta ir klevai, žeriantys po kojomis savo auksą. O kur dar kryždirbių ir molio menininkų darbai. Nesinorėjo niekur skubėti. Dėkingi muziejaus darbuotojai, kuri papasakojo daug įdomaus apie Užvenčio kraštiečius.

Saulelė vakarop, o mes dar skubėjome į Kelmę. Nuostabus dvaras, gėlynai šalia jo. Ir dar menininkas- lazdų drožėjas. Žavėjomės išradingumu, meniškais drožiniais. Žmogus stebukladaris, gamtoje atradęs savo pašaukimą-per tūkstantis lazdų mažame kambarėlyje. Norėjosi šaukti: žmonės ar matėte?!

Kai pasukome Radviliškio link, džiaugėmės, kad dar kartą įsitikinome, kokia graži ir turtinga mūsų LIETUVA!

  J. Kaučikienė, Knygų bičiulių klubo ,,Beržė“ pirmininkė

Total
4
Dalinasi
Related Posts