Rokoniuose pašventinta  Šv. Kazimiero bažnyčia 

Rugsėjo paskutinį sekmadienį buvo pašventinta  Šv. Kazimiero bažnyčia. Tai pirmoji Lietuvoje privati katalikų bažnyčia, esanti Rokonių kaime, Radviliškio rajone, Sidabravo Švč. Trejybės parapijos teritorijoje. Bažnyčia iškilo už privačias lėšas. Jos fundatorius – Šeduvos miesto Garbės pilietis, ūkininkas Kazimieras Masilionis.

Nuo ankstyvo ryto į Rokonių kaimą atskrido gausus būrys lakūnų, atvažiavo motociklininkai, antikvarinių automobilių kolekcininkai. Žmonės plūdo iš visos Lietuvos. Visi šurmuliavo ir laukė bažnyčios atidarymo. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis ne tik bažnyčią pašventino, bet pasveikino susirinkusius ir padėkojo ūkininkui Kazimierui bei jo žmonai Vitalijai, kurie savo lėšomis pastatė naują bažnyčią. Šiai bažnyčiai suteiktas Šv. Kazimiero vardas. Po šventinimo ceremonijos visi buvo pakviesti į Rokonių – pilotų namus pasivaišinti sumuštiniais, kava, arbata bei troškiniu. Tą dieną šeimininkus Vitaliją ir Kazimierą Masilionius sveikino būrys valdžios atstovų, vienuolės piligrimės, Butėnų bendruomenė, draugai, giminės bei kiti svečiai. 

O kokia šventė be torto? Asta Damanskienė šiai šventei iškepė didžiulį tortą – knygą  su palinkėjimu:

„KAD SVARBŪS SUMANYMAI BŪTŲ SĖKMINGI! 

KAD VISAD PAVYKTŲ PRADĖTI DARBAI! 

KAD BRANGŪS JUMS ŽMONĖS

BŪTŲ LAIMINGI! 

DRAUGAMS ATVIRI BŪTŲ JŪSŲ NAMAI! 

JĖGŲ KAD NESTIGTŲ!

ŠIRDIES, KAD NESLĖGTŲ!

KAD VISAD IR VISKAS JUMS BŪTŲ GERAI!..

Visą šią puikią šventę vedė Šeduvos kultūros ir amatų centro vadovė Izolina Stanulienė, linksmino kapela ,,Radvija” (vadovė Jūratė Stakvilevičienė).

Radviliškio krašto inf.

Sigito Mikučio ir Butėnų bendruomenės nuotr.


Total
3
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts