Socialiniai tinklai

Aktualijos

Respublikiniame konkurse „Kamštelių vajus“ ekologiškai stilingi jaunimiečiai!

Avatar

Paskelbta

data

Ar galima iš plastikinių kamštelių kurti ekologišką stilių ir pagaminti papuošalus? Padaryti įvairiaspalvius dirbinius ar jų praktiškas kolekcijas ir jais puoštis? Taip! – sako respublikinio konkurso „Kamštelių vajus“ dalyviai – Radviliškio jaunimo mokyklos mokiniai. Konkurso tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti. Konkurse dalyvavo šimtai ugdymo įstaigų ir įvairių įmonių iš visos Lietuvos.

Mes, visa mokyklos bendruomenė, kasmet renkame plastikinius butelių kamštelius ir mokykloje skelbiame nugalėtojus, pristačiusius daugiausia kamštelių. Šiemet aktyviausi buvo šeštos ir septintos klasės mokiniai, kartu su auklėtoja Irena Karinauskiene pririnkę 15 kilogramų kamštelių!

Iš surinktų kamštelių užimtumo centre „EKO bitės” mokiniai gamino „kamštelinę” bižuteriją ir kūrė ekologišką stilių, o savo originalius darbus pristatė respublikinei Meninių darbų iš plastikinių butelių kamštelių parodai, kuri buvo organizuota Vilniuje, PLC „Panorama“.

„Kamštelių vajus” organizatorė bei rašytoja Birutė Jakučionytė pasakojo: „Penktus metus organizuota meninių darbų iš plastikinių butelių kamštelių paroda stebino dalyvių kūrybiškumu ir išradingumu. Darbai kiekvienais metais vis profesionalesni, o kai jau atrodo, kad nieko naujo sukurti ar sugalvoti negalima, kažkas iš dalyvių sukuria ne tik Lietuvos, bet ir užsienio mastu tikrų šedevrų!“.

Dalyvaudami konkurse jaunimo mokyklos mokiniai mokosi atskirti plastiko rūšis, gilina savo žinias ekologijos, rūšiavimo srityje ir kamštelių rinkimas jiems tarsi įaugo į kraują. Daugelis mokinių klausia, ar šiemet reikia rinkti kamštelius? Taip! 2017 metais mūsų mokykloje konkursas bus! Pagrindinė idėja, kaip išradingiau panaudoti surinktus kamštelius, kaip jais papuošti savo įstaigą ar net miestą! Tad mieli radviliškiečiai, jaunimiečiai primena, kad plastikinius butelius depozitui reikia mesti į taromatus, o kamštelius kūrybiniams darbams stengtis rinkti atsakingai!

Daugiau informacijos apie konkursą: www.kamsteliuvajus.lt, www.ekodaiktai.lt

 

                                                                                                                                 Silva Morkūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventės aidai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro bendruomenė puoselėja gražią tradiciją – kiekvienais metais, likus 100 dienų iki egzaminų, trečiakursiai, mokytojai, auklėtojai, draugai kviečiami į Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventę.

Siekiant atsakingai saugoti savo ir kitų sveikatą šiemet šventė surengta nuotoliniu būdu. Smagu, kad ji tapo nemažiau emocinga ir įsimenanti.

Šilti šventės vedėjos specialiosios pedagogės žodžiai ir vaizdo filmukas apie trejus metus mokykloje sujaudino ne vieną: tie daug čia patirta, sužinota, keliauta, sportuota. Centro direktoriaus, pavaduotojos ugdymui, praktinio mokymo vadovo, profesijos mokytojų, auklėtojų nuoširdūs palinkėjimai palietė ne vieno mokinio ir mokytojo širdį, išriedėjo ašara. Mokinių pasisakymuose – mieli prisiminimai iš centro gyvenimo, padėka mokytojams ir auklėtojams, ateities planai.

Nesvarbu, kad šventė nuotolinė, kad nebuvo galimybės apsikabinti, paspausti ranką, įteikti gėlės žiedą. Ji tikrai nuoširdi, įsimenanti, kviečianti tolimesniam keliui į pasirinktą profesiją.

Centro informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje abiturientų ir absolventų šventė

Avatar

Paskelbta

data

RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus bendruomenė rinkosi į virtualią Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventę. Šventė kiek neįprasta, ne tokia, prie kokios esame įpratę, tačiau nemažiau reikšminga. Dvyliktokai pažymėjo šimto dienų laiką, likusį iki brandos egzaminų. Trečio kurso mokiniai – Paskutinio skambučio šventę, po kurios jų pamokos mokykloje baigėsi, o iki finišo tiesiosios – tai yra kompetencijų vertinimo egzaminų – liko tik praktikos atlikimas darbo vietose.

Renginyje netrūko gražių žodžių, palinkėjimų ir sveikinimų. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stanislava Kavaliauskienė linkėjo mokiniams sėkmės ir džiaugėsi jaunuolių gebėjimu prisitaikyti prie nuotolinio mokymo. Pirmo kurso mokiniai įteikė abiturientams Šimtadienio kalendorių, padėsiantį neprarasti laiko nuovokos. Absolventai perskaitė savo „testamentą“ ir įteikė atminimo dovaną mokyklai. Gražius žodžius vieni kitiems skyrė ir patys mokiniai, ir administracijos darbuotojai, ir grupių vadovai. Galima tik pasidžiaugti, kad virtualus bendravimas, neatima galimybės švęsti mums svarbias šventes ir leidžia neprarasti svarbaus bendrystės jausmo.

Linkime savo abiturientams ir absolventams nepamiršti, kad gyvenimas yra dinamiškas: siekimai ir tikslai keičiasi, bet svarbiausia – suprasti, kas Jums teikia laimę. Džiaukitės darydami tai, kas Jums patinka, ir gerbkite save už tai, kad sugebate džiaugtis ir suprantate, ko trokštate.

Neformaliojo švietimo organizatorė Audra Kisežauskė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi