Socialiniai tinklai

Aktualijos

Respublikiniame konkurse „Kamštelių vajus“ ekologiškai stilingi jaunimiečiai!

Paskelbta

data

Ar galima iš plastikinių kamštelių kurti ekologišką stilių ir pagaminti papuošalus? Padaryti įvairiaspalvius dirbinius ar jų praktiškas kolekcijas ir jais puoštis? Taip! – sako respublikinio konkurso „Kamštelių vajus“ dalyviai – Radviliškio jaunimo mokyklos mokiniai. Konkurso tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti. Konkurse dalyvavo šimtai ugdymo įstaigų ir įvairių įmonių iš visos Lietuvos.

Mes, visa mokyklos bendruomenė, kasmet renkame plastikinius butelių kamštelius ir mokykloje skelbiame nugalėtojus, pristačiusius daugiausia kamštelių. Šiemet aktyviausi buvo šeštos ir septintos klasės mokiniai, kartu su auklėtoja Irena Karinauskiene pririnkę 15 kilogramų kamštelių!

Iš surinktų kamštelių užimtumo centre „EKO bitės” mokiniai gamino „kamštelinę” bižuteriją ir kūrė ekologišką stilių, o savo originalius darbus pristatė respublikinei Meninių darbų iš plastikinių butelių kamštelių parodai, kuri buvo organizuota Vilniuje, PLC „Panorama“.

„Kamštelių vajus” organizatorė bei rašytoja Birutė Jakučionytė pasakojo: „Penktus metus organizuota meninių darbų iš plastikinių butelių kamštelių paroda stebino dalyvių kūrybiškumu ir išradingumu. Darbai kiekvienais metais vis profesionalesni, o kai jau atrodo, kad nieko naujo sukurti ar sugalvoti negalima, kažkas iš dalyvių sukuria ne tik Lietuvos, bet ir užsienio mastu tikrų šedevrų!“.

Dalyvaudami konkurse jaunimo mokyklos mokiniai mokosi atskirti plastiko rūšis, gilina savo žinias ekologijos, rūšiavimo srityje ir kamštelių rinkimas jiems tarsi įaugo į kraują. Daugelis mokinių klausia, ar šiemet reikia rinkti kamštelius? Taip! 2017 metais mūsų mokykloje konkursas bus! Pagrindinė idėja, kaip išradingiau panaudoti surinktus kamštelius, kaip jais papuošti savo įstaigą ar net miestą! Tad mieli radviliškiečiai, jaunimiečiai primena, kad plastikinius butelius depozitui reikia mesti į taromatus, o kamštelius kūrybiniams darbams stengtis rinkti atsakingai!

Daugiau informacijos apie konkursą: www.kamsteliuvajus.lt, www.ekodaiktai.lt

 

                                                                                                                                 Silva Morkūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi