Socialiniai tinklai

Aktualijos

Renginys „Diena, kai gimė Lietuva“

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 15 dieną Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko pažintinė kultūrinė veikla – renginys „Diena, kai gimė Lietuva“, skirtas Vasario 16-ajai.

Diena 6-10 klasių mokiniams prasidėjo mokyklos aktų salėje, kur mokyklos bendruomenę su artėjančia Lietuvos valstybės atkūrimo diena pasveikino mokyklos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas ir surengė žinių apie Lietuvos valstybę viktoriną, o nugalėtojus apdovanojo užrašų knygelėmis su mokyklos logotipu. Nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, mokiniai žiūrėjo filmuotą medžiagą apie Lietuvą bei literatūrinę muzikinę kompoziciją, kurią paruošė mokytojai Aušra Mackevičienė, Valerija Jurgauskienė, Artūras Miškinis, Lina Miškinienė.

Po iškilmingo renginio aktų salėje mokiniai skubėjo į klases, kur kartu su klasės vadovėmis įsijungė į akciją „Aš myliu Lietuvą“. Kiekviena klasė parengė pilietinį plakatą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Jie eksponuojami I-ojo aukšto languose.

Rimtai padirbėję mokiniai likusią dienos dalį skyrė sportui, kūrybinei veiklai. Kūno kultūros mokytojos Jolanta Burneikienė, Vitalija Poškienė bei Viktoras Juozapaitis pakvietė parungtyniauti linksmosiose estafetėse.

Kūrybinių užsiėmimų metu mokiniai su šokių mokytojais Valerija Jurgauskiene ir Deividu Šeškumi mokėsi šokti lietuvių liaudies šokius bei žaidimus, pynė tautines apyrankes (mokinius pynimo meno mokė technologijų ir dailės mokytojai Rasa Masiulienė, Ernestas Povilianskas, Sigitas Laurutis), muzikos mokytojas Artūras Miškinis su devintokais ir dešimtokais dainavo lietuvių liaudies dainas, o bibliotekininkė Kęstutė Šivickienė bei lietuvių kalbos mokytojos Aušra Mackevičienė skaitė kūrinius apie Lietuvą. Tautinės apyrankės buvo dovanotos Radviliškio rajono savivaldybės atstovams.

Mokiniai dėkingi renginio „Diena, kai gimė Lietuva“ organizatoriams: Daivai Sedelskienei, direktorės pavaduotojai ugdymui, bei Laimai Škėmienei, istorijos mokytojai.

Vilma Andriušaitienė, Diana Skvarnavičienė,
Gražinos pagrindinės mokyklos mokytojos

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyriausiajam tyrėjui Robertui Valiušiui telefonu (8 655 25534) arba parašyti elektroniniu paštu robertas.valiusis@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Įtvirtintas reagavimas į pranešimus apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 14 d.  vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys svarbūs teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas, užtikrinamas bendras veiksmų planavimas ir koordinavimas, numatyti aiškūs bendri veiksmų algoritmai, gavus pranešimą apie įtariamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, pareigūnai nedelsiant reaguos į informaciją ir, pasitelkus turimas pajėgas, vyks į įvykio vietą. Bus renkama, kaupiama ir analizuojama informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka išduoto leidimo, veisia gyvūnus verslo tikslais, ir tokia informacija perduodama teritoriniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentui. Susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų analizuojama, vertinama, sisteminama ir tikrinama gauta informacija.     
Šalys įsipareigoja siųsti ekspertus, taip pat dalyvauti bendruose svarstymuose, pasitarimuose, diskusijose ir mokymuose ar renginiuose, susijusiuose su vartotojų teisių apsauga maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto sauga, kokybe, gyvūnų sveikata ir gerove, keistis turima informacija ir darbo patirtimi, bendradarbiauti tiriant teisės pažeidimus.

Sutarta teikti vieni kitiems nuolatinę metodinę pagalbą ir konsultuotis dėl vartotojų teisių apsaugos maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto saugos, kokybės, gyvūnų sveikatos ir gerovės klausimais.
Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu ir neteisėtu gyvūnų (augintinių) veisimu verslo tikslais.

Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus. Šioje gyvūnų gerovės darbo grupėje dirbs Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos policijos, VMVT, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių gyvūnų gerovės ir jų teisių apsaugos organizacijų atstovai.

Lietuvos policijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019