Socialiniai tinklai

Aktualijos

Renginys „Diena, kai gimė Lietuva“

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 15 dieną Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko pažintinė kultūrinė veikla – renginys „Diena, kai gimė Lietuva“, skirtas Vasario 16-ajai.

Diena 6-10 klasių mokiniams prasidėjo mokyklos aktų salėje, kur mokyklos bendruomenę su artėjančia Lietuvos valstybės atkūrimo diena pasveikino mokyklos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas ir surengė žinių apie Lietuvos valstybę viktoriną, o nugalėtojus apdovanojo užrašų knygelėmis su mokyklos logotipu. Nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, mokiniai žiūrėjo filmuotą medžiagą apie Lietuvą bei literatūrinę muzikinę kompoziciją, kurią paruošė mokytojai Aušra Mackevičienė, Valerija Jurgauskienė, Artūras Miškinis, Lina Miškinienė.

Po iškilmingo renginio aktų salėje mokiniai skubėjo į klases, kur kartu su klasės vadovėmis įsijungė į akciją „Aš myliu Lietuvą“. Kiekviena klasė parengė pilietinį plakatą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Jie eksponuojami I-ojo aukšto languose.

Rimtai padirbėję mokiniai likusią dienos dalį skyrė sportui, kūrybinei veiklai. Kūno kultūros mokytojos Jolanta Burneikienė, Vitalija Poškienė bei Viktoras Juozapaitis pakvietė parungtyniauti linksmosiose estafetėse.

Kūrybinių užsiėmimų metu mokiniai su šokių mokytojais Valerija Jurgauskiene ir Deividu Šeškumi mokėsi šokti lietuvių liaudies šokius bei žaidimus, pynė tautines apyrankes (mokinius pynimo meno mokė technologijų ir dailės mokytojai Rasa Masiulienė, Ernestas Povilianskas, Sigitas Laurutis), muzikos mokytojas Artūras Miškinis su devintokais ir dešimtokais dainavo lietuvių liaudies dainas, o bibliotekininkė Kęstutė Šivickienė bei lietuvių kalbos mokytojos Aušra Mackevičienė skaitė kūrinius apie Lietuvą. Tautinės apyrankės buvo dovanotos Radviliškio rajono savivaldybės atstovams.

Mokiniai dėkingi renginio „Diena, kai gimė Lietuva“ organizatoriams: Daivai Sedelskienei, direktorės pavaduotojai ugdymui, bei Laimai Škėmienei, istorijos mokytojai.

Vilma Andriušaitienė, Diana Skvarnavičienė,
Gražinos pagrindinės mokyklos mokytojos

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi