Socialiniai tinklai

Aktualijos

Raseiniškių namuose – nelegalūs ginklai, šaudmenys, naminė degtinė ir jos gamybos įranga

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio mėnesio pradžioje Šiaulių apskrities policijos Raseinių rajono policijos komisariate buvo gauta informacija, kad Šiluvos seniūnijoje, kaimo pakraštyje, gyvenantis vyras brakonieriauja ir laiko nelegalius ginklus. Policijoje nedelsiant buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tyrimą kontroliuojančio prokuroro prašymu buvo kreiptasi į teismą dėl kratos įtariamojo namuose sankcionavimo. Gavus teismo nutartį, pareigūnai ėmėsi atlikti kratą ir patikrinti anksčiau gautą informaciją. Įtarimai pasitvirtino su kaupu.

Rugpjūčio 12-ąją nuvykę policijos pareigūnai pirmiausiai rado ne ginklus, o naminės degtinės gamybos įrangą. Namo šeimininkas visai nesislėpdamas kieme laikė didžiulę, įprastai vandeniui skirtą skirtą talpą su 1315 litrų raugo. Degtinė dar nebuvo pradėjusi varvėti, sodyboje pareigūnams jos aptikti nepavyko.

Vyriškio elgesys kaipmat išdavė, kad namuose jis ne tik verda naminukę, bet ir turi to, ko atvyko pareigūnai.

Atlikę kratą, pareigūnai ūkiniame pastate, o taip po atliekų konteineriu ir šiene, rado tris ginklus: graižtvinį šautuvą „Tikka T3“, 5,6 mm kalibro graižtvinį šautuvą su optiniu taikikliu ir 12 kalibro šautuvą „Baikal“. Be ginklų rasta ir 30 šovinių. Vyras neneigė, kad ginklai priklauso jam, sakė, leidimų jiems neturi.

Policijai jau žinomo dėl naminės degtinės gamybos ir dėl vagysčių teisto vyro vėl laukia dideli nemalonumai. Raseinių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis bei ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų ir aparatų jiems gaminimo bei laikymo.

Dėl naminukės gaminimo ir laikymo teks atsakyti ir 54-ių metų Raseinių miesto gyventojui. Rugpjūčio 15 d. Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai vyro namo palėpėje rado 90 litrų raugo nelegaliai degtinei gaminti ir 15 litrų skaidraus skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą. 

                                            Komunikacijos poskyrio vedėjas Artūras Šliavas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Rinkimai baigėsi. Prie valdžios vairo stojus konservatoriams ir liberalams 13 pensijos nebus

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 20 d. Vyriausybė nepritarė 200 eurų dydžio vadinamosios 13-osios pensijos skyrimui, tačiau sutinka su siekiu gerinti socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjų finansinę padėtį. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), įvertinus tai, kad įstatymo projektu siūloma vienkartinę išmoką vieną kartą per metus mokėti socialinio draudimo pensijų ar šalpos išmokų gavėjams, nevertinant jų gaunamų pajamų, darytina išvada, kad siūloma teisinio reguliavimo priemonė nebūtų efektyvi. SADM ministerija taip pat nurodo, kad šiam įstatymui įgyvendinti prireiktų 180 mln. eurų, o tokių finansinių galimybių nėra.

„Atsižvelgiant į išaugusį neapibrėžtumą dėl COVID-19 pandemijos pagal atnaujintą šalies ekonominės raidos scenarijų 2021 metais numatomas mažesnes pajamas, didesnį valdžios sektoriaus deficitą ir skolą, 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme nenumatyta skirti papildomų lėšų įstatymo projektu siūlomoms teisinio reguliavimo nuostatoms įgyvendinti“, – nurodo SADM.

Lietuvoje iš viso yra apie 615 tūkst. senatvės pensininkų, apie 160 tūkst. netekto darbingumo pensijų gavėjų, beveik 98 tūkst. valstybinių pensijų gavėjų, apie 30 tūkst. našlaičių pensijų gavėjų. Praėjusių metų lapkričio mėnesio pensijoms išmokėta 288,8 mln. eurų. Primename, kad ankstesnis Seimas po pateikimo pritarė siūlymui dėl 13-osios pensijos. Tuometiniai valdantieji teigė, kad 13-oji pensija padėtų skatinti vartojimą, tačiau siūlymą kritikavo ekonomistai ir tuometė opozicija.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Netenkina daugiabučio namo administratorių veikla? Kreipkitės į savivaldybę

Avatar

Paskelbta

data

Pastebėta, kad daugėja daugiabučių namų gyventojų nusiskundimų dėl vienos Radviliškio rajone daugiabučių administravimą vykdančios bendrovės veiklos.

Gyventojams būsto administratorius – sunkiai pasiekiamas

Dažniausiai gyventojai reiškia nepasitenkinimą dėl šio būsto administratoriaus pasirinktos bendravimo su gyventojais formos. Tiek naudojantis specialia mobiliąja programėle, tiek bendruoju telefono numeriu administratorius interesantams nepasiekiamas (į gyventojų skambučius neatsiliepiama), klausimų užduoti nepavyksta, todėl ir gyventojų problemos lieka nespręstos, o abejonės dėl galimai netinkamos administratoriaus veiklos tik gilėja.

Dėl netinkamos administratoriaus veiklos kreipkitės į savivaldybę

Radviliškio rajono savivaldybės administracija, siekdama užtikrinti tinkamą daugiabučių namų administravimo paslaugos teikimą, kviečia gyventojus pasidalyti su Savivaldybės administracijos specialistais, su kokiomis konkrečiomis problemomis susiduriama, kokie klausimai (į kuriuos atsakymo negauta) administratoriui buvo užduoti ir pan.

Skambinkite tel. (8 422) 69 056 arba rašykite el. p. viesoji.tvarka@radviliskis.lt

Gyventojų pranešimai priimami el. paštu viesoji.tvarka@radviliskis.lt arba juos galima atnešti į Radviliškio rajono savivaldybės administraciją (pranešimą adresuoti Statybos ir viešosios tvarkos skyriui). Pasikonsultuoti dėl pranešimo galima su Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoju Viktoru Šmitu, tel. (8 422) 69 056 (šiuo numeriu rūpimus klausimus galima išsakyti nuo 2021-01-25 iki 2021-02-08 darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. Visi pokalbiai bus įrašomi).

Kviečiame bendradarbiauti ir drauge siekti, kad daugiabučių manų administravimo paslaugos būtų teikiamos tinkamai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi