Ramentu mosavęs šiaulėniškis „gavo parų“

Radviliškio rajono gyventojai nesiliauja smurtavę. Net dvylika kartų teistas šiaulėniškis R. L. šių metų rugpjūčio 4 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjos Daiva Šabanskienės teismo baudžiamuoju įsakymu pripažintas kaltu dėl savo motinos sugyventinio sumušimo ir nubaustas arešto bausme. Nuteistasis dar turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo pareikšti teismui prašymą surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme. Tokiu atveju teismas galės skirti kitos rūšies ar dydžio bausmę.

Per nugarą užvanojo ramentu

Nukentėjusysis, vadinkime jį Kęstučiu (vardas pakeistas) policijos pareigūnams papasakojo, kad gyvena kartu su sugyventine bei dviem jos pilnamečiais sūnumis. Visi kartu jie veda bendrą ūkį. Šią vasarą, birželio 14 d. pavakarę, namų virtuvėje tarp jo ir posūnio R. L. įvyko žodinis konfliktas dėl to, kad jis su visais kartu nevartoja alkoholio. Abu buvo išgėrę. Konflikto metu jis stovėjo prie virtuvės stalo, o posūnis jam vieną kartą sudavė savo aliuminiu ramentu į nugaros sritį. Dėl smūgio vyras juto fizinį skausmą. Policiją iškvietė, kadangi trūko kantrybė dėl to, kad posūnis nuolat su juo konfliktuoja. R. L., išgirdęs, kad kviečiama policija, iš namų dingo, nes yra ne kartą teistas. Nors nukentėjusysis ir nurodė, kad posūniui atleidžia, bet išreiškė norą, kad kaltininkas už savo veiksmus atsakytų pagal įstatymą.

Gerai nepamena

Policijos pareigūnams R. L. kaltu prisipažino ir parodė, kad birželio 14 d. visi vartojo alkoholinius gėrimus – alų. Visi kartu su jo broliu ir jo drauge išgėrė apie 4 litrus alaus, 6 laipsnių stiprumo. Smulkiau apie įvykio aplinkybes vyras negalėjo papasakoti, nes dėl girtumo nepamena. Jam tą dieną nustatytas 3,66 promilių girtumas. Galėjo patėviui suduoti metaliniu ramentu, lyg ir pamena, kad buvo konfliktas virtuvėje ir kad jis mojavo ramentu. R. L. labai gailėjosi, atsiprašė.

Sūnus yra konfliktiškas

Nukentėjusiojo sugyventinė, R. L. mama parodė, kad birželio 14 d. pavakarę ji namų kieme šėrė antis. Namuose buvo neblaivus jos sūnus R. L. ir neblaivus jos sugyventinis. Ji girdėjo, kad vyrai žodžiu konfliktuoja dėl to, kad jos sūnus nupjovė televizoriaus antenos kabelį. Kai ji atėjo į virtuvę iš kiemo ir jos sugyventinis jai pasakė, kad R. L. ramentu jam sudavė per nugarą, moteris pasakė, kad kvies policiją. Ant sugyventinio nugaros matė paraudimą. Apie savo sūnų moteris pasakė, kad R. L. yra konfliktiškas, yra smurtavęs ir prieš ją. Ji sūnaus nebijo, bet mano, kad jam reikia gydytis nuo alkoholizmo.

Turės „atsėdėti“ 60 parų

R. L. pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį ir jam skirta galutinė subendrinta 60 parų arešto bausmę, kurios atlikti, baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus, jis turės atvykti į Šiaulių tardymo izoliatorių. Laikotarpiu, kol teismo baudžiamasis įsakymas yra neįsiteisėjęs, nuteistasis įpareigotas gyventi skyrium nuo nukentėjusiojo ir nesiartinti prie jo arčiau nei 100 metrų, nebendrauti ir neieškoti ryšių su nukentėjusiuoju, nesilankyti nurodytu adresu.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts