Savivaldybės gastrolierius šį kartą šventė Ukrainoje

Kaip jau buvome rašę, Seimo narį Antaną Čepononį bei naująjį merą Vytautą Simelį galima dažniau pamatyti šventėse nei darbo vietose. Praeitą savaitę – vėl nauja mero išvyka. Šį kartą atšvęsti miesto šventę nutarė kartu su ukrainiečiais. Pasiteiravome radviliškiečių jau praminto gastrolieriumi mero, kokia nauda iš jo kelionių rajono gyventojams, ir, aišku, – kiek kainavo mokesčių mokėtojams mero bei Radviliškio rajono savivaldybės delegacijos laisvalaikis saulėtoje Ukrainoje. Pagal mero V. Simelio pateiktus atsakymus, kelionė atsiėjo nepigiai – net daugiau nei 2000 eurų, už kuriuos kartu papramogauti vyko ir Tarybos nariai Eglė Ivanauskytė bei Eugenijus Pranevičius, kurie visai neseniai pasididino galimybę gauti dar didesnį Tarybos nario atlyginimą.

Pasak mero V. Simelio, į Umanės miestą buvo pasiūlyta vykti visoms politinėms partijoms ir judėjimams, dirbantiems Savivaldybės taryboje. Kodėl pasirinko savo bendrakeleiviais Tarybos narius socialdemokratę E. Ivanauskytę bei konservatorių E. Pranevičių, savivaldybės vadovas neatsakė. Taip pat neaišku, kodėl kai kurie Tarybos nariai apie galimybę vykti pasižmonėti į Ukrainą nieko nežinojo ir kodėl nebuvo pakviesti kartu vykti „valstiečiai“, darbiečiai ar nepartiniai, taip pat liko neaišku.

Pavyzdžiui, visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems” nariai apie šią išvyką nebuvo informuoti.

Paklaustas, kokią gavo naudą iš šio apsilankymo, V. Simelis atsakė, kad asmeniškai jokios, tačiau toliau dėsto „sustiprinome, atnaujinome  ryšius su Umanės miesto  savivaldybe, su naująja Umanės miesto savivaldybės mere Irina Pletniova aptarti tolimesni tarptautinio bendradarbiavimo planai“.

Savivaldybės vadovas patvirtino, kad viešnagės metu kartu su ukrainiečiais vaišinosi šventiniais pietumis ir vakariene. Deja, meniu nebuvo paviešintas, ar vartojo ukrainietiškos „gorilkos“ – taip pat. V. Simelis akcentavo, kad „maitinimo ir apgyvendinimo išlaidas padengė priimančioji pusė.”

Visos viešnagės išlaidos Radviliškio rajono savivaldybės biudžetui kainavo 2177,72 eurų mokesčių mokėtojų pinigų.

Meras nesikuklino, pranešdamas žinią apie lankymąsi Ukrainoje, ir pasirūpino ją gausiai papuošti savo nuotraukomis. Radviliškio rajono savivaldybės tinklalapyje žinia apie išvyką į Umanės (Ukraina) miesto 405-ąjį gimtadienį iliustruota net devyniomis mero V. Simelio nuotraukomis. Skelbiama, kad delegacijos klausėsi šventinio Umanės miesto gimtadieniui skirto koncerto ir aplankė Umanės miesto parkus, o apie šventinius pietus ar vakarienes – nė žodžio.

Nors mero atlyginimas nurodomas kaip vienas didžiausių Lietuvoje – 4084 eurai, savivaldybės gastrolierius nusprendė kelionėms panaudoti mokesčių mokėtojų pinigus. Kokia nauda iš savivaldybės mero „gastrolių“ Ukrainoje, paliekame spręsti Jums, gerbiami mūsų skaitytojai.

Vytautas Juozaitis

Total
18
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts