Socialiniai tinklai

Aktualijos

Rajono gyventojams šiluma dar brangs

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono gyventojai jau senokai dejuoja dėl nemažų šilumos kainų – dėl nesuprantamų priežasčių net ir šiltą žiemą už šildymą tenka pakloti apvalią sumelę. Tad  pranešame  gyventojams dar vieną „gerą“ naujieną – šiluma dar brangs.

Investicijos ilgalaikiam  turtui įsigyti

2021 metais UAB  „Radviliškio šiluma“ 450 tūkst. eurų nori investuoti  ilgalaikio turto įsigijimui: skaitmeninių įvadinių šilumos apskaitos prietaisų įdiegimui bei  bekanalių skirstomųjų šilumos tiekimo tinklų modernizavimui Radviliškio rajone. Kad visos šios investicijos būtų įgyvendinamos, UAB „Radviliškio šiluma“ ims 265 tūkst.eurų paskolą.

Tarybos posėdyje nuotoliniu būdu dalyvavęs UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius P. Mickaitis sakė, kad bus modernizuota  630 metrai skirstomųjų tinklų, o šiluminius įvadinius apskaitos prietaisų įdiegti būtina pagal ES reikalavimus. Be abejo, visos šios investicijos bus naudingos rajono gyventojams, nes, kaip rašoma aiškinamajame rašte, „užtikrins kokybiškas ir patikimas bendrovės teikiamas paslaugas vartotojams“

Ar patuštės gyventojų piniginės?

Opozicijoje esanti Tarybos narė  pasiteiravo, ar „Radviliškio šilumos“ paimta paskola bei investicijos atsispindės gyventojų gaunamose sąskaitose už šilumą?

„Radviliškio šilumos“ direktorius konservatorius P. Mickaitis atsakė, kad visos  įmonės daromos investicijos atsispindi sąskaitose  už  šilumą, tad ir šios – ne išimtis. Tad rajono gyventojams šiluma nežymiai brangs.

Gyventojų dar viena šilumos brangimo etapas jau turbūt nebestebina –  kainos už šiluma kasmet šokteli į viršų. Beje,  direktorius P. Mickaitis dėl tokio brangimo nemato didelių problemų. Viename savivaldybės posėdyje jis atsainiai pareiškė: „Šilumos kaina rajone nėra didelė – per  šildymo sezoną  išeina tik minimalus atlyginimas ar  viena pensija – ar tai daug?“ 

Gal direktoriui ir nedaug, tačiau daugeliui rajono gyventojų, kurie gauna tik minimalius atlyginimus, o dažno senjoro pensija siekia vos pora šimtų, tikrai nemažai.

O Jeigu „Radviliškio šiluma“ sumanys dar ką nors modernizuoti ir imti paskolą, kainos už šiluma gali dar šoktelėti į viršų

Meras dėl vėl brangstančios šilumos kainos savo pozicijos neišsakė.

Už tai, kad būtų imama paskola  ir  rajono gyventojams šiluma, nors ir nežymiai, brangtų, balsavo konservatorių, socialdemokratų, „valstiečių“, „darbiečių“ partijų atstovai, už šį pasiūlymą nebalsavo nepartiniai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius.

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau yra paviešinęs  konservatorių valdomos  AB „Radviliškio šiluma“  itin brangių vamzdžių trasų keitimą, ar šį kartą situacija pasikartos, skaitykite kituose „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Strateginis veiklos planas – tik fantazija?…

Avatar

Paskelbta

data

Nemažai diskusijų  balandžio 1 d. Radviliškio rajono savivaldybės taryboje sukėlė  Radviliškio rajono savivaldybės 2021-2030 metų strateginio plėtros plano tvirtinimas. Buvo pastebėta, jog jame nėra numatyta realių  darbų, kuriuos reikėtų įgyvendinti per dešimt metų.

Strateginį veiklos planą rengė pirmakursis?

Tarybos posėdyje  nemažai kritikos Strateginiam planui kliuvo ir iš gyventojų, ir iš Tarybos narių. Buvo pastebėta, jog plane neatsispindi tragiška rajono situacija – gyventojų vidutinis amžius pats prasčiausias šalyje, o gydytojų, tenkančių vienam gyventojui, skaičius pats mažiausias.
Kadangi į rajoną įsisukęs mokyklų naikinimo vajus, Strateginiame plane taip pat nepaminėta, kokias mokyklas numatoma uždaryti ar reorganizuoti.
Strateginio plano rengėjams kliuvo ir už tai, kad paruoštame dokumente  nėra gyventojų apklausų rezultatų.

Plane  nepakankamai nušviesta ir turizmo įgyvendinimo strategija – jame paminėti dviračių takai, kuriuos gyventojai apvažinėjo jau prieš penkerius metus.

Paminėjus tokius trūkumus, iškilo klausimas, ar toks dokumentas apskritai reikalingas – jį sudaro per 80 puslapių, o  jokios konkrečios informacijos nepateikta.

Dokumentas – tik vizija…

Savo kūrinį tarybos posėdyje bandė ginti Investicijų ir turto valdymo skyriaus  vedėjas Gintaras Pilypas. „Strateginio plano ruošimą 10 metų laikotarpiui įpareigoja Seimo nutarimai, Vidaus reikalų ministerijos įstatymai.  Jis neturi būti konkretus – ką  pasieksime, kokia  kryptimi vystysime rajoną – tai sudėlios Tarybos sprendimai. Gyvenimas keičiasi ir nėra galimybės surašyti konkrečius objektus – tai daroma ruošiant 3 metų strateginį planą. Šis dokumentas neužkerta kelio keisti rajono vystymo krypties kitai Tarybai“,- sakė vedėjas.

Tarybos narė Z. Žvikienė pasiteiravo, kur vis dėlto galima susipažinti su gyventojų apklausų rezultatais – juk įdomu, kokie rajono gyventojų lūkesčiai.

Pasirodo, apklausų rezultatai buvo patalpinti tik  savivaldybės internetinėje svetainėje, o pagal juos, pasak  G. Pilypo ir buvo kuriamas Strateginis planas.

Tad  apie 90 puslapių sudarantis dokumentas – tik vizija, kuri galimai niekada nebus įgyvendinta.

Tvarkinga gatvė bus tvarkoma …  kad gatvė būtų tvarkinga

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo G. Pilypo, kodėl ardoma  gera Vasario 16-osios gatvė. Pasak vedėjo, Radviliškio rajonas nėra tikslinė teritorija, tik geresnė už vidutinę, ir iš Europos sąjungos negavo lėšų kelių rekonstrukcijai, o tik kelių tvarkymui, gerinant eismo sąlygas. Tad  siekiant įsisavinti šias lėšas ir gerinamos eismo sąlygos trijose sankryžose: bus užtikrintas saugus pėsčiųjų judėjimas, pagerintas apšvietimas, bus lengviau judėti neįgaliesiems.

Tarp Tarybos narių buvo kilusi diskusija dėl administracijos direktorės J. Margaitienės  darbų  pirkimo konkurso už daugiau kaip 650 tūkst. eurų, nes radviliškiečiai Vasario 16-osios gatvę jau praminė „auksine“, kaip ir miesto aikštę.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Beveik 60 kartų gaisrinę saugą pirtyse tikrino ugnis

Avatar

Paskelbta

data

Prieš didžiąsias šventes, tarp jų ir Velykas, per Didįjį šeštadienį yra įprasta kūrenti pirtį. O ten, kur ugnis, visada yra didesnė ir gaisro tikimybė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien šiais metais degė 59 pirtys, pernai per tą patį laikotarpį liepsnojo 47. Net 45 gaisrai jose įsiplieskė dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų. Po kelis gaisrus sukėlė elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai ir neatsargus žmogaus elgesys.

Vien pernai ugniagesiai gesino 175 pirtis. Kaip rodo penkerių metų gaisrų statistika, vidutiniškai per metus ugnis aplanko daugiau kaip 140 pirčių.

„Didžiausias gaisro pavojus pirtyje kyla dėl netinkamos konstrukcijos dūmtraukių, kai nesilaikoma norminių atstumų tarp sumontuoto šildymo įrenginio ar dūmtraukio iki degių statinio konstrukcijų. Dūmtraukis nuo jų turi būti nutolęs ne mažiau kaip 25 cm, o nuo paties šildymo įrenginio  – nuo 25 cm iki 1 m. Be to, kūrenant pirtį  patartina jos per daug neprikūrenti ir nepalikti be priežiūros. Pakuros durelės turi būti uždarytos, o malkos laikomos ne arčiau kaip per metrą,“  – sako  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento  Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos vyriausiasis specialistas Kęstutis Skrickis.

Be to, priklausomai nuo pirties eksploatavimo intensyvumo, bet ne rečiau kaip kartą per metus, būtina  iš dūmtraukio išvalyti suodžius. Beje, pirties durys turi atsidaryti į išorę, jos turi būti be užraktų ar sklendžių, kad kilus gaisrui iš jos galėtumėte kuo skubiau išeiti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos

Skaityti daugiau

Skaitomiausi