Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškyje praūžė jaunimo festivalis KARMA

Paskelbta

data

Su trenksmu vasarą užbaigęs jaunimo festivalis „Karma“ sukvietė radviliškiečius ir miesto svečius į Radviliškio kultūros ir poilsio parką. Pirmoji scenoje pasirodė atlikėjų grupė „Arklio galia“. Renginį tęsė kasmet vykstantys jaunimo apdovanojimai „Mes jėga. Šiemet jaunieji radviliškiečiai buvo nominuoti 6-iose kategorijose: „Metų proto“, „Metų pilietiškiausio“, „Metų menininko“, „Metų sportininko“, „Metų proveržio“ ir „Metų autoriteto“ nominacijose.

Pirmosios nominacijos „Metų protas“ nugalėtoju tapo Nojus Pilipaitis. Nojus – perfekcionistas, pedantas, mokosi Šeduvos gimnazijoje. Dalyvavo rajoninėje 9-12 klasių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje, kurioje užėmė pirmąją vietą, o respublikinėje lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje užėmė trečią vietą, rajoninėje 9-12 klasių mokinių chemijos olimpiadoje ir 9-12 klasių biologijos olimpiadoje užėmė antras vietas, rajoniniame meninio skaitymo konkurse užėmė pirmą vietą, rajoninėje rusų kalbos olimpiadoje užėmė trečią vietą, o nacionaliniame mokinių Česlovo Kudabos konkurse užėmė pirmąją vietą.

Antrosios nominacijos „Metų pilietiškiausias“ nugalėtoja tapo Viltė Klausaitė. Alksniupių pagrindinės mokyklos mokinė Viltė yra tikras pavyzdys. Mergina jau keletą metų yra aktyvi mokyklos ir vietos bendruomenės veiklų organizatorė, dalyvė, pagalbininkė, savanorė. Ji aktyvi mokyklos tarybos narė, organizuoja šventes ir stovyklas kaimo vaikams. Mergina subūrė grupę ir savo iniciatyva sutvarkė kaimo tinklinio aikštelę.

Trečios nominacijos „Metų menininkas“ nugalėtoju tapo Nojus Jokūbaitis. Nojaus pasiekimai kalba patys už save. Jis – užsienio reikalų ministerijos ozganizuojamame prancūziškų komiksų piešimo konkurse „Klimato kaita: mūsų iššūkis“ užėmė antrąją vietą. Vaikinas laimėjo Vilniaus JAV ambasados avilio eskizo konkurse. Laimėjo ir Šiaulių policijos organizuojamą piešinių konkursą „Mums rūpi jūsų saugumas“. Antrus metus iš eilės užėmė trečiąją vietą tarptautiniame Rumunijos organizuojamame konkurse „Rudens spalvos“.

Ketvirtosios nominacijos „Metų sportininkas“ nugalėtoju tapo Lukas Mataitis. Lukas užsiima galiūnų sportu. Jam priklauso jo paties pagerintas Lietuvos rąsto kėlimo rekordas. Kelis kartus jis pripažintas stipriausiu Lietuvos moksleiviu. Užima prizines vietas Europos ir Pasaulio galiūnų čempionatuose. Per 2020 metus laimėjo itin daug varžybų. Dalyvavo šiemet Radviliškyje vykusiose Pasaulio galiūnų varžybose. Jaunuolis nuolat garsina Radviliškį.

„Metų proveržio“ nominacijos nugalėtoja tapo Miglė Jacynaitė. Miglė du kartus tapo „Radviliškio balso“ nugalėtoja, „Lietuvos balso“ finalininkė. Vienintelė radviliškietė, kuri pernai projekte nukeliavo iki pat finalo. Nuoširdi ir draugiška, su malonumu dalyvauja ir pasirodo įvairiuose miesto ir rajono renginiuose.

Paskutinės nominacijos – „Metų pilietiškiausias“ nugalėtoja tapo Lietuvos šaulių sąjungos Šiaulių apskrities gen. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės Radviliškio šaulių kuopos komanda. Tai aktyvi ir pilietiška organizacija, kuri savo darbais nuolat rodo gerą pavyzdį mūsų visuomenei. 2020 m. visam pasauliui, Lietuvai ir, žinoma, pačiam Radviliškio rajonui galinėjantis su pandemija, jie nuolat buvo pirmose savanorių gretose. Pasidžiaugus mūsų šauniausiais, renginio dalyviams gerą nuotaiką kūrė atlikėjų grupė „Ritmas kitaip“.

Pasibaigus iškilmingai apdovanojimų ceremonijai į sceną žengė grupė „8 Kambarys“, kurie užbūrė gausiai susirinkusią publiką. Koncertą tęsė visų ilgai laukta atlikėja Jazzu ir grupė, o festivalį vainikavo DJ Beleo diskoteka jaunimui.

Parengta pagal Radviliškio miesto kultūros centro informaciją

J. Plukienės nuotr.

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtasis žodis liejosi…plunksnakočiu

Paskelbta

data

Viešoji biblioteka rugsėjo 8-ąją originaliai minėjo Tarptautinę raštingumo dieną. Tąkart radviliškiečius ji pakvietė į proginį renginį „Iš didelio rašto neišeikime iš krašto“, o jame – į dailiojo rašymo konkursą. Tiesa, koks tai konkursas, užsiregistravusiems dalyviams iš anksto nebuvo atskleista; kaip vėliau jie patys sakė, jau vien dėl tos intrigos norėjosi ateiti. Pačiame renginyje jį vedusi bibliotekos renginių organizatorė Vaida Balčiūnaitė viską ir paaiškino, kartu išryškindama Raštingumo dienos prasmę, kalbos svarbą, ranka užrašyto gimtojo žodžio grožį bei šilumą.

Kaip tik su rašymu ranka siejosi visa anoji intriga dėl konkurso. Pasirodė, kad tai – nelabai ir konkursas, o tiesiog atskiro pasiruošimo, papildomų žinių nereikalaujantis citatos kuo dailesnis perrašymas ranka. Bet perrašymas taip, kaip rašė mūsų tėvai, senoliai – plunksnakočiu, pasidažant plunksną į buteliuką su tušu. Organizatoriai tam parinko ištrauką apie gimtąją kalbą iš Mikalojaus Daukšos „Postilės“, jos „Prakalbos į malonųjį skaitytoją“. Būtent šią todėl, kad tekstas taip tiko minimai rašto dienai, kad jį dauguma žino, net moka, kad jis tarsi priglaudžia gimtojo žodžio šiluma.

Taigi dalyviai – TAU senjorų knygos bičiulių grupės „Beržė“ nariai, Viešosios bibliotekos atstovai – prie staliukų palinko netikėtai ir neįprastai užduočiai. Kai kam iš pradžių ir „juodulys“ ištiško, kokią akimirką plunksna nenorėjo paklusti, per daug tušo gavo pirmoji raidė… Juk vieni tų „įrankių“ buvo gal net kelis dešimtmečius rankose neturėję, kiti apskritai paėmė pirmą kartą. Bet greit popieriaus lapuose jau lygiai ir tvarkingai gulė „Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu…“  – žodžiai ir sakiniai teksto, kurį poetas Justinas Marcinkevičius yra pavadinęs himnu gimtajai kalbai.

Kai darbai buvo baigti, juos apžvelgė ir įvertino komisija, už juos autoriams padėkojo Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė. Kaip sakė komisijos atstovė Dailės mokyklos mokytoja Neringa Kestenienė, visų dalyvių (jų pavardės komisijai buvo nežinomos – užkoduotos) perrašyti tekstai maloniai nustebino dailumu, jaučiamu įdėtu nuoširdumu, šiluma. Trys darbai įvardyti kaip ryškiausi, labiausiai priartėję prie kaligrafiško rašymo, netgi prie naujo sukurto lietuviško šrifto. Jų autorės Alfonsė Stripeikienė, Janina Kaučikienė ir Vaida Balčiūnaitė paskelbtos konkurso nugalėtojomis, apdovanotos bibliotekos padėkos raštais, jos ir Radviliškio rajono savivaldybės suvenyrais. Atminimo dovanų gavo ir  visi dalyviai.

Pastarųjų vardu kalbėjusi radviliškietė pedagogė Janina Kaučikienė padėkojo Viešajai bibliotekai už dovanotą progą sugrįžti į praeitį, į mokyklinių metų prisiminimus, pabūti gimtojo žodžio artumoje, prisiliesti prie jo savo ranka ir širdimi.

Viešojoje bibliotekoje (3-iojo aukšto koridoriuje) parengta paroda „Žodžiai nuskrenda, raštas lieka“, kurioje pristatomais šio konkurso dalyvių darbais galima gėrėtis iki spalio mėnesio pabaigos.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Skaityti daugiau

Aktualijos

Nuo šiol Maironio gatvėje – bus saugiau

Paskelbta

data

Radviliškio Maironio gatvės gyventojai jau daugiau nei dvejus metus prašė ir savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės, mero bei Saugaus eismo komisijos šioje gatvėje įrengti greičio mažinimo kalnelius. Su tokia pat problema susidūrė ir Šniūraičių kaimo gyventojai. Greičio mažinimo kalneliai padėtų sutramdyti šiose vietose dideliu greičiu lakstančius „kelių erelius“. Itin ilgą laiką tokių prašymų savivaldybės administracija negirdėjo ir Radviliškio miesto bei Šniūraičių kaimo gyventojų problemos nesprendė, o tik atsirašinėjo.

„Kalti“ šiukšlių konteineriai?

Netekę kantrybės, Maironio gatvės gyventojai pagalbos kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Tarybos posėdžio metu G. Lipnevičius pasiteiravo, kodėl greičio mažinimo kalnelių klausimas nejuda iš mirties taško nei Maironio gatvėje, nei Šniūraičių kaime. Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas teikė paaiškinimą, kad Maironio gatvėje tokių kalnelių neva kol kas negalima įrengti, nes dar nenuspręsta, kur bus konteinerių aikštelės. Trūksta šioje gatvėje ir šaligatvių, o tai irgi – kliūtis kalnelių atsiradimui. Savivaldybės valdininkai vis kartojo, kad kol šie klausimai nebus išspręsti, Maironio gatvės gyventojai apie greičio mažinimo kalnelius gali tik pasvajoti. Kodėl konteinerių vietos Maironio gatvėje klausimas sprendžiamas jau antri metai, nei Tarybos nariui, nei visai Tarybai G. Vičas paaiškinti negalėjo.

Problema išspręsta. Greičio ribojimo kalnelis Maironio gatvėje įrengtas

Gyventojų ir Tarybos nario bendromis jėgomis pasiekta, kad greičio ribojimo kalnelis šioje gatvėje jau įrengtas. Tą patvirtino ir  Radviliškio rajono savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas, kuris informavo, kad greičio ribojimo kalnelis buvo įrengtas rugpjūčio mėnesio viduryje. Tarybos narys G. Lipnevičius, paklaustas, ar patenkintas rezultatais, atsakė: „Džiaugiuosi, kad gyventojai buvo aktyvūs ir nepabijojo „pajudinti“ biurokratus bei aktyviai siekė saugumo sau bei savo vaikams. Aišku, geriau darbai padaryti dabar, negu niekada. Tai dar kartą įrodo, kad bendromis jėgomis mes galime išjudinti ir eilę metų besitęsiančias problemas. Kodėl savivaldybės vadovai taip ilgai nesprendė šios problemos, nors greičio ribojimo kalnelio piniginė vertė itin nedidelė, man tikrai nesuprantama. Džiugu, kad nuo šiol radviliškiečiai bei jų vaikai jausis saugesni.“

Ar pavyks Tarybos nariui, stojusiam į gyventojų pusę, išreikalauti savivaldybės administracijos veiksmų ir dėl greičio ribojimo kalnelio įrengimo Šniūraičių kaime, pamatysime netrukus ir apie tai informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas” informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi