Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškyje paminėta „Baltosios lazdelės“ diena

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio aklųjų  ir silpnaregių nariai spalio 13 d lietingą penktadienį skubėjo į kultūros centrą paminėti „Baltosios lazdelės“ dieną ir ketveriems metams išsirinkti pirmininkę  kaip aklųjų vedlį, žmogų, kuris neabejingas regėjimo negalią turintiems žmonėms.

Kaip niekada daug susirinko prie bendro stalo narių – net 70 procentų Lietuvos Aklųjų  ir silpnaregių sąjungos Radviliškio filialo narių iš atokiausių rajono kaimų: Vaitiekūnų, Kairėnų, Grinkiškio.  Iš Pakiršinio  net su palydove atvažiavo narė Regina Jarackienė, kad padėkotų iki tol dirbančiai pirmininkei Janinai Aižinienei. Moteris turi kompleksinę negalią ir dažnai naudojasi  paslaugomis.

Ypatingai paklausios  transporto, palydovo, tarpininkavimo paslaugos. Mašiną naudojame  pagal sutartį, mokant tik už kurą. Kitu atveju reikėtų daugiau skirti lėšų remontui, nes praktiškai pirmininkė važiuoja savo mašina ir tik darbo reikalais. S.N. Plukienė, E. Daukšienė net neįsivazduoja, kaip gyventi reikėtų, jei nebūtų tokios paslaugos, nes dažnai reikia važiuoti konsultacijoms reabilitacijai ar gydymui į kitus miestus.
Kitai kadencijai – 4 metams – vėl išrinkta J. Aižinienė. Gėlės, padėkos  naujai išrinktai, jau 21 metus dirbusiai  pirmininkei,  akyse ašaros…

,, Baltosios lazdelės‘‘ dienos proga radviliškiečių pasveikinti atvažiavo VšĮ „Šiaulių ir Tauragės regionų aklųjų centras“ direktorius  Alfonsas Navickis. Jis papasakojo, kaip ši diena atsirado, dėkojo pirmininkei J Aižinienei, režisierei R. Petrauskienei, ansamblio vadovei R, Apšegienei. Radviliškio savivaldybės tarybos narei Aldona Januševičienei, A. Auguliui, J. Praviloniui.

Prisimintas daugelio metų bendravimas.  J. Pravilonis  jau 20 metų mūsų draugas, patarėjas, o festvalyje ,, Bičiuliškos dūzgės“, kuris šiemet vyko Raudondvario kultūros namuose, buvo pagrindinis  šventės vadas.
Radviliškio rajono savivaldybė  skyrė lėšų, kad Šiaulių televizija pamatytų mūsų dramos būrelio festivalį, kuriame  dalyvavo ir dar 4  koletyvai. Dramos būrelio vadovė Reda Petrauskienė buvo pagerbta šios šventės metu. Gera, kad galime atskleisti savo sugebėjimus vaidinant ar dainuojant  vokaliniame ansamblyje „Pasagėlė‘‘, kuriam vadovauja Roma Apšegienė.

O kokia šventė be „krikštatėvio‘‘, Radviliškio garbės piliečio Augenijaus  Jurgausko. Jis nuoširdžiai  pasveikino narius šventės proga ir naujai išrinktai pirmininkei  padovanojo  gėlių puokštę, kad po vieną lapelį padovanotų visiems  „vaikams‘‘.

Šventėje moterys pasipuošė naujomis spalvingomis suknelėmis, bet ne suknelėse esmė. Mūsų moterys myli dainą, koncertuoja, turi gausybę apdovanojimų.

Šventėje dainavo svečiai iš Šeduvos, Rūta Bitytė – Stakvilevičienė skaitė savo kūrybos eiles.
Vakaronėje buvo  pasveikinti  jubiliatai. Stengiamės nepamiršti vienišų savo narių, pasveikinti juos gimtadienio proga. Jubiliejiniame renginyje  pagerbėme šių metų jubiliatus:  90 metų Magdeleną  Bajorūnienę, 85 m Veroniką Vaičiulienę, 80 metų Liciją Geleželienę, 75 metų  Zosę  Tarbūnienę,  70 metų Algirdą  Ivaškevičių ir kitus. Visiems jubilietams įteiktos mažos, bet su didele meile dovanėles.

Radviliškio rajono akluosius ir silpnaregius su jų švente pasveikino „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius: „Pasaulinė baltosios lazdelės diena primena mums šalia mūsų esančius, gyvenančius ir dirbančius žmones, turinčius regos sutrikimų.  Ši diena moko mus būti geresniais, jautresniais ir supratingesniais, nes neturintiems regėjimo sutrikimų dažnai yra sunku suprasti tuos, kurie susiduria su šia problema.Būkime vieningi, supraskime ir užjauskime tuos, kuriems reikia mūsų pagalbos. Pasistenkime, kad regos negalią turintys žmonės šalia mūsų jaustųsi visaverčiais mūsų miesto bendruomenės nariais. Nestokokime jiems gero žodžio, dėmesio ir supratimo“,- savo sveikine rašę bendruomenės pirmininkas.

 

Janina Aižinienė, Lietuvos Aklųjų  ir silpnaregių
sąjungos Radviliškio filialo pirmininkė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Palinko kryžius šalia kelio…

Avatar

Paskelbta

data

Į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių bei savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  kreipėsi  Kaulinių kaimo gyventojai dėl prie pat kelio stovinčio avarinės būklės kryžiaus.

„Kauliniu kaime stovi avarinės būklės kryžius, kone šimto metų senumo. Jį  šiuo metu kažkoks geras žmogus parėmė kuolu. Iki nelaimės vienas žingsnis! Bet kuriuo metu jis gali užgriūti ar ant automobilio, ar ant praeivio – gali būti neišvengta ir aukų. Gal seniūnija ar kitos institucijos turėtų pasirūpinti? Ir dar Lietuva vadinama Marijos žeme…“,- skundėsi gyventojas.

Kito gyventojo skundas, cituojame: „Šiaip čia rimta problema. Paremtas pora metų. Klausimas, kiek dar laikys tas parėmimas. Buvom sakę seniūnei šitą problemą. Atkirto, kad ne seniūnija pastatė ir ne seniūnijos reikalas“
Savaitraščio redakcija kreipėsi į Aukštelkų seniūnijos seniūnę A. Kubilinskienę su paklausimu, kada bus sutvarkytas grėsmę keliantis kryžius. Pasak gyventojų, taip kuolu paremtas kryžius stovi jau pora metų.

Kryžius bus pakeistas, tik kada?

Aukštelkų seniūnė atsakė, jog kryžius bus pakeistas: „Yra pagamintas naujas kryžius, šiuo metu daromi tvirtinimo elementai. Kai viskas bus suruošta, kryžius bus pakeistas“.

Beje, pasak seniūnės, gyventojai į ją nesikreipė dėl pasvirusio seno kryžiaus, o ji savo iniciatyva kalbėjusi su gyventojais: „Gyventojai nesikreipė, praeitais metais pati kalbėjausi su gyventojais,
kuriems tai rūpi ir yra svarbu. Ir buvo rastas sprendimas“.
Įdomu, kas sako netiesą – seniūnė, kad į ją gyventojai nesikreipė, ar gyventojai, kad prašė seniūnijos pagalbos? Paliekame spręsti skaitytojams.

Lauks operatyvaus problemos sprendimo

Problemą dėl pasvirusio kryžiaus Kaulinių kaime savo socialinėje paskyroje paviešino ir Tarybos narys G. Lipnevičius. Jį stebina toks seniūnės neveiklumas ir nesirūpinimas savo seniūnijos gyventojų saugumu: „Kaip matote, net dvejus metus Aukštelkų seniūnija trypčioja ir nesiima priemonių problemai spręsti. O juk gali nukentėti ne tik transporto priemonės, bet ir mūsų vaikai. Kadangi valdininkai skaito mano paskyrą, kreipiuosi draugiškai viešai: „Seniūne, atkreipkite dėmesį ir imkitės priemonių šiai problemai spręsti. Lauksiu problemos sprendimo rezultatų. Iš anksto dėkoju“.

Belieka tikėtis, kad  po tokio problemos paviešinimo grėsmę keliantis kryžius operatyviai bus pašalintas, o jo vietoje pastatytas naujas.

P.S.

Seniūnė dar padėkojo savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai: „Labai malonu, kad matote ir rūpinatės“. Tik įdomu, kur buvo ilgesniam laikui išvykusi pati seniūnė, jeigu net dvejus metus nematė grėsmę keliančio pakrypusio seno kryžiaus.  

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šalyje per vakar parą patvirtinti 73 atvejai

Avatar

Paskelbta

data

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 73 atvejai. Iš jų 31 Kauno, 22 Šiaulių, 14 Vilniaus, 3 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Tauragės apskrityse.

23 žmonės koronavirusine infekcija užsikrėtė ne židiniuose

3 įvežtiniai atvejai patvirtinti iš Baltarusijos, Rusijos Federacijos ir Vokietijos Federacijos atvykusiems asmenims.

Šiuo metu aštuonių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, tačiau aiškinantis užsikrėtusiųjų maršrutus, informacija gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Dvylika COVID-19 ligos atvejų per vakar parą patvirtinti asmenims, kurie užsikrėtė po kontakto, tačiau ne židiniuose.

Iš 73 atvejų 50 atvejis patvirtintas židiniuose

Didžiausias atvejų skaičius per vakar parą užfiksuotas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Čia patvirtinta 12 atvejų ir su šiuo židiniu jau siejama 14 atvejų.

8 koronavirusinės infekcijos atvejai vakar buvo patvirtinti Raseinių savivaldybėje. Per kelias dienas čia užfiksuota jau 11 atvejų.

VšĮ Radviliškio ligoninės židinyje užfiksuoti dar 7 atvejai ir su šiuo židiniu iš viso jau yra siejama 74 atvejai.

5 COVID-19 infekcijos atvejai nustatyti vieno choro muzikantams. Su šiuo židiniu siejama 6 atvejai.

K. Griniaus progimnazijoje Kaune buvo patvirtinti 4 atvejai vienos klasės mokiniams. Iš viso su šiuo židiniu siejami 5 atvejai.

VšĮ Raseinių ligoninėje patvirtinti 3 atvejai. Čia jau užfiksuota 14 atvejų.

Raseinių rajone taip pat po 2 atvejus buvo patvirtinta Blinstrubiškių socialinės globos namuose ir Viduklės ambulatorijoje.

Kupiškio rajone 2 atvejai užfiksuoti viename ūkyje ir 1 atvejis, patvirtintas per vakar parą, yra siejamas su baldų gamybos įmone.

Vilniaus apskrityje City Dance protrūkyje patvirtintas vienas antrinis atvejis ir su šiuo židiniu siejama 17 atvejų.

Po vieną atvejį patvirtinta ir kituose židiniuose Vilniaus apskrityje: ledo ritulio treniruotės, vienos transporto ir vienos mokėjimo apdorojimus vykdančios įmonės.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1581 asmenys, 2246 – pasveiko.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019