Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškyje paminėta „Baltosios lazdelės“ diena

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio aklųjų  ir silpnaregių nariai spalio 13 d lietingą penktadienį skubėjo į kultūros centrą paminėti „Baltosios lazdelės“ dieną ir ketveriems metams išsirinkti pirmininkę  kaip aklųjų vedlį, žmogų, kuris neabejingas regėjimo negalią turintiems žmonėms.

Kaip niekada daug susirinko prie bendro stalo narių – net 70 procentų Lietuvos Aklųjų  ir silpnaregių sąjungos Radviliškio filialo narių iš atokiausių rajono kaimų: Vaitiekūnų, Kairėnų, Grinkiškio.  Iš Pakiršinio  net su palydove atvažiavo narė Regina Jarackienė, kad padėkotų iki tol dirbančiai pirmininkei Janinai Aižinienei. Moteris turi kompleksinę negalią ir dažnai naudojasi  paslaugomis.

Ypatingai paklausios  transporto, palydovo, tarpininkavimo paslaugos. Mašiną naudojame  pagal sutartį, mokant tik už kurą. Kitu atveju reikėtų daugiau skirti lėšų remontui, nes praktiškai pirmininkė važiuoja savo mašina ir tik darbo reikalais. S.N. Plukienė, E. Daukšienė net neįsivazduoja, kaip gyventi reikėtų, jei nebūtų tokios paslaugos, nes dažnai reikia važiuoti konsultacijoms reabilitacijai ar gydymui į kitus miestus.
Kitai kadencijai – 4 metams – vėl išrinkta J. Aižinienė. Gėlės, padėkos  naujai išrinktai, jau 21 metus dirbusiai  pirmininkei,  akyse ašaros…

,, Baltosios lazdelės‘‘ dienos proga radviliškiečių pasveikinti atvažiavo VšĮ „Šiaulių ir Tauragės regionų aklųjų centras“ direktorius  Alfonsas Navickis. Jis papasakojo, kaip ši diena atsirado, dėkojo pirmininkei J Aižinienei, režisierei R. Petrauskienei, ansamblio vadovei R, Apšegienei. Radviliškio savivaldybės tarybos narei Aldona Januševičienei, A. Auguliui, J. Praviloniui.

Prisimintas daugelio metų bendravimas.  J. Pravilonis  jau 20 metų mūsų draugas, patarėjas, o festvalyje ,, Bičiuliškos dūzgės“, kuris šiemet vyko Raudondvario kultūros namuose, buvo pagrindinis  šventės vadas.
Radviliškio rajono savivaldybė  skyrė lėšų, kad Šiaulių televizija pamatytų mūsų dramos būrelio festivalį, kuriame  dalyvavo ir dar 4  koletyvai. Dramos būrelio vadovė Reda Petrauskienė buvo pagerbta šios šventės metu. Gera, kad galime atskleisti savo sugebėjimus vaidinant ar dainuojant  vokaliniame ansamblyje „Pasagėlė‘‘, kuriam vadovauja Roma Apšegienė.

O kokia šventė be „krikštatėvio‘‘, Radviliškio garbės piliečio Augenijaus  Jurgausko. Jis nuoširdžiai  pasveikino narius šventės proga ir naujai išrinktai pirmininkei  padovanojo  gėlių puokštę, kad po vieną lapelį padovanotų visiems  „vaikams‘‘.

Šventėje moterys pasipuošė naujomis spalvingomis suknelėmis, bet ne suknelėse esmė. Mūsų moterys myli dainą, koncertuoja, turi gausybę apdovanojimų.

Šventėje dainavo svečiai iš Šeduvos, Rūta Bitytė – Stakvilevičienė skaitė savo kūrybos eiles.
Vakaronėje buvo  pasveikinti  jubiliatai. Stengiamės nepamiršti vienišų savo narių, pasveikinti juos gimtadienio proga. Jubiliejiniame renginyje  pagerbėme šių metų jubiliatus:  90 metų Magdeleną  Bajorūnienę, 85 m Veroniką Vaičiulienę, 80 metų Liciją Geleželienę, 75 metų  Zosę  Tarbūnienę,  70 metų Algirdą  Ivaškevičių ir kitus. Visiems jubilietams įteiktos mažos, bet su didele meile dovanėles.

Radviliškio rajono akluosius ir silpnaregius su jų švente pasveikino „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius: „Pasaulinė baltosios lazdelės diena primena mums šalia mūsų esančius, gyvenančius ir dirbančius žmones, turinčius regos sutrikimų.  Ši diena moko mus būti geresniais, jautresniais ir supratingesniais, nes neturintiems regėjimo sutrikimų dažnai yra sunku suprasti tuos, kurie susiduria su šia problema.Būkime vieningi, supraskime ir užjauskime tuos, kuriems reikia mūsų pagalbos. Pasistenkime, kad regos negalią turintys žmonės šalia mūsų jaustųsi visaverčiais mūsų miesto bendruomenės nariais. Nestokokime jiems gero žodžio, dėmesio ir supratimo“,- savo sveikine rašę bendruomenės pirmininkas.

 

Janina Aižinienė, Lietuvos Aklųjų  ir silpnaregių
sąjungos Radviliškio filialo pirmininkė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kovo 8-ąją – dėmesys moterims: kaip ir kasmet, karaliauja tulpės

Avatar

Paskelbta

data

Nors šiemet orai šiluma nelepina, kovo 8-oji nuo seno asocijuojasi su vienomis pirmųjų pavasario gėlių – tulpėmis. Tarptautinę moterų solidarumo dieną įprasta koleges, drauges ar mylimąsias pasveikinti įteikiant jos simboliu tapusias gėles. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad kovo 8-ąją kasmet tarp perkamiausių gėlių karaliauja tulpės, o jų pardavimai, lyginant su įprasta diena, padidėja net apie 30 kartų.
„Tradiciškai tapo įprasta, kad šią dieną sveikinti moteris, o tulpės turbūt yra ta pavasario gėlė, be kurios nė viena Moters diena neįsivaizduojama. Šią dieną tulpių pardavimai yra didžiausi, skaičiuojama, kad kovo. 7–8 dienomis jie padidėja net apie 30 kartų. Vis dėlto siekdami pasiūlyti platesnę įvairovę, turime ir didelį rožių, gerberų, narcizų pasirinkimą. Šias gėles pirkėjai taip pat mielai renkasi, tačiau tulpių pardavimai yra didžiausi“, – teigia V. Budrienė.
Pasak komunikacijos vadovės, per Moters dieną ir jos išvakarėse padidėja ne tik gėlių, bet ir saldainių pardavimai – švenčių dienomis paprastai auga susidomėjimas brangesnių prekių kategorijos produktais bei tradicinėmis šventinėmis prekėmis, tokiomis kaip desertai, įvairūs saldumynai, šokoladas, todėl ši šventė – taip pat nėra išimtis.
„Per kiekvieną šventinę dieną vartotojai ieško ypatingesnio skonio, todėl pastebime padidėjančius aukštesnės kokybės, brangesnių produktų pardavimus. Žmonės nori pasilepinti ir perka daugiau išskirtinių gaminių. Vis dėlto kovo 8-oji lieka labiau gėlės žiedo švente. Su ja aktyviai konkuruoja Valentino diena, kai sveikinamos ne tik moterys, bet visi mylimieji. Todėl ir romantiška vakarienė yra dažnesnė būtent pastarąją šventę“, – kalba V. Budrienė.
Anot jos, Moters dieną pardavimų atžvilgiu tikrai galima lyginti su Valentino diena, tačiau pastebima, kad Kovo 8-ąją ne tiek daug dėmesio tenka įvairiems meilę simbolizuojantiems suvenyrams ir atvirukams. Taip pat ir itin populiarūs iš desertų tortai dažniau pirkėjų krepšeliuose atsiduria meilės dieną. Skaičiuojama, kad pagal tortų pardavimų duomenis, Valentino diena yra trečia po Kalėdų ir Motinos dienos.

 

 Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė
Mob. tel. +370 686 56010
El. p. vaida.budriene@iki.lt

Skaityti daugiau

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi