Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškyje pagerbti sėkmingiausi verslininkai

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 9 d. naujojo viešbučio „Central Hotel Radviliškis“ salėje po metų pertraukos įvyko „Verslo šventė 2018“, kurios metu buvo pagerbti geriausių rezultatų 2018 m. pasiekę rajono verslininkai.
Šiais metais  septyni rajono verslininkai buvo apdovanoti  Radviliškio rajono savivaldybės Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisijos įsteigtais prizais – dekoratyvinio meninio stiklo skulptūromis „Burė“, du – padėkos ženklais.

Mokesčiai didės…
Šventės pradžioje baltoje viešbučio salėje šurmuliavo šventės dalyviai – šnekučiavosi seniai nesimatę, nes per verslo rūpesčius nėra kada kolegoms susitikti, o čia – puiki proga.
Pasveikinęs rajono verslininkus su švente, Lietuvos  respublikos Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas jiems pranešė ir nelabai šventinę naujieną – mokesčiai didės. Na, Lietuvoje verslininkai seniai pripratę prie vis augančių mokesčių, tad  šventinė nuotaika nesugedo – vadinasi, reikės stengtis išgyventi, dar daugiau dirbti.
Seimo narys  padėkos raštą už aukščiausios kokybės produkcijos gamybą  įteikė UAB „Granulita“  atstovui A.Ragauskui.
Įteikti  ženkleliai
Šventės pradžioje už  ilgametę patirtį vadovaujant įmonei, už verslo plėtrą, svarų indėlį kuriant Radviliškio rajono savivaldybės gyventojų ekonominę gerovę, Mero padėkos ženklu buvo  apdovanotas  Aloyzas Grigaliūnas, uždarosios akcinės bendrovės „Autokaravanas“ vadovas.
Radviliškio rajono savivaldybės ženkleliu „Už nuopelnus savivaldai“ už aktyvų dalyvavimą savivaldos veikloje ir už verslumo skatinimą buvo apdovanota Valerija Adomavičienė, uždarosios akcinės bendrovės „Salvika“ vadovė, kuri apdovanojimą gauna antroje šventėje iš eilės, tuo labai nustebindama susirinkusius verslininkus.
„Burės“  iškeliavo pas šeimininkus
Už sėkmingą verslo vystymą rajone  septyni verslininkai buvo apdovanoti šventės simboliais – stiklinėmis „Burėmis“.
Pirmoji „Burė“  už bendruomeniškumą buvo įteikta UAB  „Poreta“  vadovei Ingai Jurkonytei. Bendrovė šiais metais   atidarė  viešbutį „Central Hotel Radviliškis“ su restoranu, kuris papuošė Radviliškio miestą. Čia dirbantys 19 darbuotojų maloniai priima ir aptarnauja svečius, skaniai pamaitina, ruošia teminius vakarus. Viešintys svečiai jaučiasi laimingi ir dėkoja už estetiką, dėmesingumą.
Antroji „Burė“ iškeliavo UAB „Dairjo“ (vadovas – Juozas Vytautas Lekavičius). Bendrovė  apdovanota už sėkmingą gamybos vystymą, yra metalo konstrukcijų gamykla, įkurta 1996 m. Per mėnesį pagaminama 70 t metalo gaminių ne tik iš standartinių profilių, bet ir iš kintamo, surenkamo profilio.
Kaip 2018 m. sėkmingiausia moteris verslininkė, verslo „Bure“ buvo įvertinta Melita Savickaitė, individualios įmonės „Melendė“ savininkė. Jos įkurta greito maisto užkandinė „Niam niam“ ne vienerius metus radviliškiečius vilioja geriausiais kebabais, čia visada laukia puikus aptarnavimas, skanus maistas, jauki aplinka.
Kaip jaunasis verslininkas „Bure“ buvo apdovanotas Aleksas Ragauskas, uždarosios akcinės bendrovės „Alekso medis“ vadovas. 2016 m. jo  įkurtos bendrovės veikla – medienos perdirbimas, medienos gaminių ruoša. Per dvejus metus, kai gamyba tik įsibėgėja, jaunasis verslininkas įsigijo įrangą tarinėms lentelėms ir paletėms gaminti, įdarbino 4 darbuotojus, planuoja ir ieško galimybių plėsti verslą.
Už sėkmingą šeimos verslą apdovanojimas įteiktas UAB „Jurvikas“, kurią įkūrė, dirba ir verslą plėtoja Jurijaus ir Viktorijos Lomonosovų šeima. Tai  labai jauna įmonė, įsteigta lygiai prieš metus, bet lankytojai jau spėjo pamėgti jų kavinę „Jurvikas“.
Už drąsius sprendimus investicijų srityje apdovanotas UAB „Radviliškio autoverslas“ vadovas Darius Balinskas. Įmonė stengiasi atgaivinti populiarųjį plačiai žinomą verslą – naudotų automobilių turgų, 27 bendrovės darbuotojai darbuojasi didelėse aikštelėse Radviliškyje ir Vilniuje. Už verslo plėtrą kaimo vietovėje „Bure“ buvo apdovanotas uždarajai akcinei bendrovei „Vakarų beržas“ vadovaujantis Ričardas Nosemas. Įmonė įsikūrusi netoli Radviliškio, Kaulinių kaime, joje dirba 20 darbuotojų. Bendrovė turi nuosavą lentpjūvę Rusijoje, todėl nuolat ir laiku yra aprūpinama reikiamu žaliavos kiekiu.
Kolegas pasveikino „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas
Įteikus padėkos ženklelis bei simbolines „Bures“, kolegas Verslo dienos proga pasveikino „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas Gediminas Lipnevičius, linkėdamas rajono verslininkams  daugiau vienybės – tik išvien dirbant galima pasiekti puikių rezultatų.
„ Ši diena – puiki proga pasidžiaugti. Didėjančios mokesčių įplaukos į rajono biudžetą, jūsų asmeniškai skiriama parama nepasiturintiems, įvairios iniciatyvos garantuoja ir geresnį, oresnį visų krašto žmonių gyvenimą ir mūsų rajono patrauklumą šalyje. Šia proga norėčiau atkreipti čia dalyvaujančių valdžios atstovų, mero dėmesį į tai, kad, siekiant krašto gyventojų gerovės, reikia didesnio tarpusavio supratimo, kantrybės ir bendradarbiavimo.
Džiaugiuosi, kad buvo išklausyti mūsų argumentai dėl kai kurių sprendimų projektų, kurie būtų pabloginę verslo padėtį ir turėję įtakos darbuotojų atlyginimams bei sumažinę mūsų krašto konkurencines galimybes. Ypač, lyginant su kitais šalies regionais. Dėkoju visiems „Radviliškio verslininkų asociacijos“ nariams bei kitiems rajono verslininkams, atėjusiems į Tarybos posėdį ir kovojusiems, kad nebūtų priimtas ypač verslui nepalankus sprendimas dėl vietinės rinkliavos mokesčio. Tai dar kartą įrodo, kad būdami vieningi galime pasiekti daug. Tenka apgailestauti, kad vis dar kyla abejonių dėl skelbiamų viešųjų pirkimų skaidrumo, o konkursų sąlygos eliminuoja vietos verslą, kurio uždirbti pinigai prisidėtų prie darbuotojų šeimų ir mūsų krašto gerovės. Ateinantieji metai – rinkimų metai. Todėl nuoširdžiai tikiuosi, kad rinkimų programose matysime ne tik pabodusias deklaracijas  „gerinti”, „skatinti” verslą, o konkrečius įsipareigojimus ir asmeninę atsakomybę. Linkiu visiem mums prasmingos ir sėkmingos veiklos, gerų sumanymų, brandžių darbų, asmeninės sveikatos ir energijos tikslams pasiekti“,- sakė šventės dalyvius bei nominantus pasveikinęs „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas  G.Lipnevičius.
Šventėje koncertavo grupė „Ratai“ ir Deivydas Bastys, vyko vyno degustacija.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Ligoninės direktoriaus atlyginimas – daugiau nei 3000 eurų

Avatar

Paskelbta

data

Paskutiniame Tarybos posėdyje politikai sprendė sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimo klausimą. Didžiausias atlyginimas buvo nustatytas Radviliškio ligoninės direktoriui – Vaidas Smalinskas dabar gaus 3182 eurus. Gilinantis į atlyginimo didinimo peripetijas, aiškėja, kad buvęs Tarybos narys galimai dėjo visas pastangas, kad gautų didesnį atlyginimą.

Įstatymu pakeistas vadovų apmokėjimas
LR Seime 2018 metų gruodžio 13 dieną buvo priimtos sveikatos priežiūros įstatymo pataisos. Pataisose numatyta formulė, pagal kurią apskaičiuojamas sveikatos įstaigų direktorių atlyginimas. Kad vadovai nežiūrėtų atsainiai į personalo atlyginimų kėlimo klausimą, pagal naująją formulę pastoviąją įstaigos vadovo atlyginimo dalį tiesiogiai lems įstaigoje dirbančių gydytojų ir slaugytojų vidutinis darbo užmokestis. Svertinis vidurkis bus dauginamas iš koeficiento, kuris priklausys nuo įstaigos metinių pajamų dydžio bei dirbančiųjų skaičiaus.

Tarybą apsuko „aplink pirštą“
2018 metų pabaigoje vietos politikų verdiktui buvo pateiktas V. Smalinsko prašymas dėl ligoninės struktūros pakeitimo. Tuo metu, kai neteisėtai dirbo direktoriumi, V. Smalinskas prašė leisti nebepirkti valymo paslaugos. Motyvas – ligoninė sutaupys lėšų. Tuometinio Tarybos nario Eduardo Martynkino klausimas, kiek konkrečiai lėšų bus sutaupyta, liko neatsakytas. Gal paskaičiavimų neturėjo, gal buvo kitos priežastys, tačiau panašu, kad V. Smalinskas rūpinosi savo atlyginimo dydžiu.

Daugiau darbuotojų – didesnis atlyginimas
Naujojoje formulėje yra nustatyti koeficientų dydžiai. Jeigu įstaigoje dirba nuo 250 iki 300 darbuotojų, koeficientas 2,4. Jei nuo 300 iki 500 darbuotojų – 2,6. Sodros duomenimis, 2018 metų spalio 9 dieną, apdraustųjų skaičius ligoninėje buvo 294, o sausį –  jau 306. Panašu, kad direktorius stengėsi ne veltui, tad kam skaičiuoti, kiek bus lėšų ligoninėje sutaupoma, jei svarbiau didesnis atlyginimas. Susisiekus su Sveikatos ministerijos teisėkūros ir teisinio vertinimo skyriaus vedėja Martyna Micke, ji pakomentavo, kad taikant naująją formulę, vadovo atlyginimo skirtumas galėtų būti daugiau nei pora šimtų eurų.

Rūpinamasi savo gerbūviu?
Radviliškio ligoninės 2018 metų veiklos ataskaitoje nurodyta, kad įstaigos pajamos viršija 6 milijonus eurų, todėl koeficientas yra 2,3. Darbuotojų skaičius viršija 300, tad kita koeficiento dalis yra 2,6. Gydytojų darbo užmokesčio vidurkis II ketvirtyje buvo 2881 eurai, o slaugytojų – 957. Nors sveikatos ministras įsakymu skyrė papildomų lėšų slaugytojų atlyginimų kėlimui, deja, ne visos sveikatos įstaigos tai padarė. Ne išimtis ir V.Smalinsko vadovaujama Radviliškio ligoninė. Po žiniasklaidos straipsnių slaugytojos dažnai skundžiasi tokiu vadovo elgesiu. Pats įstaigos vadovas V. Smalinskas atsisakė pateikti paaiškinimą. Tiesa, net rajono meras Antanas Čepononis nežinojo apie savo bendražygio „viražus“ – jis tvirtino, kad V. Smalinskas niekada neminėjo atlyginimo didėjimo klausimo, kai inicijavo struktūros pakeitimą.

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

„Auksiniai“ vamzdžiai – „auksinė“ šilumos kaina?

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai savaitraštyje buvo paviešinta, kad Radviliškio šiluminėse trasose klojami „auksiniai“ vamzdžiai. Kas galėtų paneigti, kad tai nesusiję su šilumos brangimu?

Šiais metais šildymo sezonas prasidėjo anksčiau. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) turi gerų žinių – vidutinė šildymo kaina Lietuvoje bus 13 procentų mažesnė negu praeitų metų spalį. Deja, bet gera naujiena plačiu lanku aplenks Radviliškį, nes Savivaldybės įmonės „Radviliškio šilumos“ vartotojams teks plačiau praverti pinigines – kaina šoktels beveik dešimtadaliu, lyginant su pernai spalio mėnesiu.

Sezono pradžioje VERT specialistai paskaičiavo, kad biokuro kaina rinkoje krito apie trečdalį. Biokuro kainos pokyčiai tiesiogiai veikia šildymo kainą. Technologinio kuro sąnaudos sudaro apie trečdalį visos šildymo kainos, tad biokurui atpigus trečdaliu, šildymas pinga dešimčia procentų.

Pernai spalio mėnesį „Radviliškio šiluma“ su 4,89 cnt/kWh kaina buvo šeštoje vietoje – šiemet su 5,29 cnt/kWh prognozuojama kaina nukrito į 19 vietą. Reiktų pažymėti, kad VERT specialistai nedaug suklydo, nes Savivaldybės įmonė interneto tinklalapyje nurodo, kad spalio mėnesio kaina vartotojams bus 5,28 cnt už kilovatvalandę. Galima pastebėti, kad ne tik Radviliškyje didės  šilumos kaina, bet tokių įmonių yra labai nedaug.

2019 metų rugsėjo 24 dieną Administracijos direktorė J. Margaitienė pasirašė įsakymą pradėti šildymo sezoną nuo rugsėjo 25 dienos. Kaina didėja, bet priežastys ir vėl nežinomos. Priežasčių negalėjo pasakyti Savivaldybės administracijos darbuotojai. Įsakymą parengusi Justė Kriuklienė, Investicijų ir vietinio turto skyriaus vyr. specialistė, kuruojanti ir šilumos ūkį, neslėpė, kad nežino. Ji teigė, kad neseka kiekvieną dieną informacijos.
Netikėto šildymo kainos šuolio nesugebėjo pakomentuoti ir įmonės direktorius Pranas Mickaitis. Gal nesugebėjimui bendrauti žodžiu įtakos turėjo gruziniškas vynas – juk šilumininkų vadas neseniai kartu su Savivaldybės delegacija viešėjo Sakartvele (Gruzijoje). Jis paprašė „brūkštelėti“ klausimus raštu. Iki straipsnio atidavimo spaudai, P. Mickaitis nebuvo atsakęs. Kyla abejonė dėl vadovo sugebėjimo valdyti informaciją ir ją pateikti.

Reikia pastebėti, kad praeitų metų šildymo sezonas radviliškiečiams kelia nemalonius prisiminimus. Vartotojai buvo šokiruoti, kai sąskaitos už šildymą išsipūtė du ir daugiau kartų. Tuo metu šilumininkai taip ir nesugebėjo pateikti įtikinamo paaiškinimo, apie išskyrus vėją ir drėgmę.
Jų versijos buvo paneigtos, kai atsakymą davė VERT, atlikęs savo tyrimą – po kelių mėnesių mulkinimo vartotojai buvo priversti kreiptis į šią kompetentingą instituciją. Tada išaiškėjo, kad šilumos energijos prietaisų rodmenys buvo nurašomi skirtingais periodais. Kaip tokio paprasto atsakymo negalėjo surasti direktorius P. Mickaitis ir daugiau nei 20 metų darbo stažą turinti Abonentinio skyriaus viršininkės pareigas einanti Skaidra Dišlė, dabar galima būtų tik spėlioti. Tačiau galimas ir toks paaiškinimas – Tarybos narė darbo metu dažnai užsiima socialiniu darbu. Antradienį ji buvo pastebėta pas Rimvydą Aleknavičių, kuris Savivaldybės administracijoje atsakingas už jaunimo reikalus ir bendruomenių finansavimą ir kurio kabinetas yra antrame aukšte. Gal dabar suprantama, kodėl Šeimos ir paramos fondas, kurio valdybos narė yra S.Dišlė, gauna tūkstantinį finansavimą? Bet vartotojai jai ne už tai moka atlyginimą, kad lakstytų po kabinetus. Tiesa, pati politikė teigia atvedusi garbaus amžiaus žmogų į socialinės rūpybos skyrių, kuris yra pirmame aukšte. Panašu, kad vartotojai bus priversti žiūrėti karčiai tiesai į akis ir kantriai apmokėti vienos partijos „gera lesyklėle“ paverstos Savivaldybės įmonės „Radviliškio šiluma“ „išpūstas“ kainas.

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019