Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškyje pagerbti sėkmingiausi verslininkai

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 9 d. naujojo viešbučio „Central Hotel Radviliškis“ salėje po metų pertraukos įvyko „Verslo šventė 2018“, kurios metu buvo pagerbti geriausių rezultatų 2018 m. pasiekę rajono verslininkai.
Šiais metais  septyni rajono verslininkai buvo apdovanoti  Radviliškio rajono savivaldybės Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisijos įsteigtais prizais – dekoratyvinio meninio stiklo skulptūromis „Burė“, du – padėkos ženklais.

Mokesčiai didės…
Šventės pradžioje baltoje viešbučio salėje šurmuliavo šventės dalyviai – šnekučiavosi seniai nesimatę, nes per verslo rūpesčius nėra kada kolegoms susitikti, o čia – puiki proga.
Pasveikinęs rajono verslininkus su švente, Lietuvos  respublikos Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas jiems pranešė ir nelabai šventinę naujieną – mokesčiai didės. Na, Lietuvoje verslininkai seniai pripratę prie vis augančių mokesčių, tad  šventinė nuotaika nesugedo – vadinasi, reikės stengtis išgyventi, dar daugiau dirbti.
Seimo narys  padėkos raštą už aukščiausios kokybės produkcijos gamybą  įteikė UAB „Granulita“  atstovui A.Ragauskui.
Įteikti  ženkleliai
Šventės pradžioje už  ilgametę patirtį vadovaujant įmonei, už verslo plėtrą, svarų indėlį kuriant Radviliškio rajono savivaldybės gyventojų ekonominę gerovę, Mero padėkos ženklu buvo  apdovanotas  Aloyzas Grigaliūnas, uždarosios akcinės bendrovės „Autokaravanas“ vadovas.
Radviliškio rajono savivaldybės ženkleliu „Už nuopelnus savivaldai“ už aktyvų dalyvavimą savivaldos veikloje ir už verslumo skatinimą buvo apdovanota Valerija Adomavičienė, uždarosios akcinės bendrovės „Salvika“ vadovė, kuri apdovanojimą gauna antroje šventėje iš eilės, tuo labai nustebindama susirinkusius verslininkus.
„Burės“  iškeliavo pas šeimininkus
Už sėkmingą verslo vystymą rajone  septyni verslininkai buvo apdovanoti šventės simboliais – stiklinėmis „Burėmis“.
Pirmoji „Burė“  už bendruomeniškumą buvo įteikta UAB  „Poreta“  vadovei Ingai Jurkonytei. Bendrovė šiais metais   atidarė  viešbutį „Central Hotel Radviliškis“ su restoranu, kuris papuošė Radviliškio miestą. Čia dirbantys 19 darbuotojų maloniai priima ir aptarnauja svečius, skaniai pamaitina, ruošia teminius vakarus. Viešintys svečiai jaučiasi laimingi ir dėkoja už estetiką, dėmesingumą.
Antroji „Burė“ iškeliavo UAB „Dairjo“ (vadovas – Juozas Vytautas Lekavičius). Bendrovė  apdovanota už sėkmingą gamybos vystymą, yra metalo konstrukcijų gamykla, įkurta 1996 m. Per mėnesį pagaminama 70 t metalo gaminių ne tik iš standartinių profilių, bet ir iš kintamo, surenkamo profilio.
Kaip 2018 m. sėkmingiausia moteris verslininkė, verslo „Bure“ buvo įvertinta Melita Savickaitė, individualios įmonės „Melendė“ savininkė. Jos įkurta greito maisto užkandinė „Niam niam“ ne vienerius metus radviliškiečius vilioja geriausiais kebabais, čia visada laukia puikus aptarnavimas, skanus maistas, jauki aplinka.
Kaip jaunasis verslininkas „Bure“ buvo apdovanotas Aleksas Ragauskas, uždarosios akcinės bendrovės „Alekso medis“ vadovas. 2016 m. jo  įkurtos bendrovės veikla – medienos perdirbimas, medienos gaminių ruoša. Per dvejus metus, kai gamyba tik įsibėgėja, jaunasis verslininkas įsigijo įrangą tarinėms lentelėms ir paletėms gaminti, įdarbino 4 darbuotojus, planuoja ir ieško galimybių plėsti verslą.
Už sėkmingą šeimos verslą apdovanojimas įteiktas UAB „Jurvikas“, kurią įkūrė, dirba ir verslą plėtoja Jurijaus ir Viktorijos Lomonosovų šeima. Tai  labai jauna įmonė, įsteigta lygiai prieš metus, bet lankytojai jau spėjo pamėgti jų kavinę „Jurvikas“.
Už drąsius sprendimus investicijų srityje apdovanotas UAB „Radviliškio autoverslas“ vadovas Darius Balinskas. Įmonė stengiasi atgaivinti populiarųjį plačiai žinomą verslą – naudotų automobilių turgų, 27 bendrovės darbuotojai darbuojasi didelėse aikštelėse Radviliškyje ir Vilniuje. Už verslo plėtrą kaimo vietovėje „Bure“ buvo apdovanotas uždarajai akcinei bendrovei „Vakarų beržas“ vadovaujantis Ričardas Nosemas. Įmonė įsikūrusi netoli Radviliškio, Kaulinių kaime, joje dirba 20 darbuotojų. Bendrovė turi nuosavą lentpjūvę Rusijoje, todėl nuolat ir laiku yra aprūpinama reikiamu žaliavos kiekiu.
Kolegas pasveikino „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas
Įteikus padėkos ženklelis bei simbolines „Bures“, kolegas Verslo dienos proga pasveikino „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas Gediminas Lipnevičius, linkėdamas rajono verslininkams  daugiau vienybės – tik išvien dirbant galima pasiekti puikių rezultatų.
„ Ši diena – puiki proga pasidžiaugti. Didėjančios mokesčių įplaukos į rajono biudžetą, jūsų asmeniškai skiriama parama nepasiturintiems, įvairios iniciatyvos garantuoja ir geresnį, oresnį visų krašto žmonių gyvenimą ir mūsų rajono patrauklumą šalyje. Šia proga norėčiau atkreipti čia dalyvaujančių valdžios atstovų, mero dėmesį į tai, kad, siekiant krašto gyventojų gerovės, reikia didesnio tarpusavio supratimo, kantrybės ir bendradarbiavimo.
Džiaugiuosi, kad buvo išklausyti mūsų argumentai dėl kai kurių sprendimų projektų, kurie būtų pabloginę verslo padėtį ir turėję įtakos darbuotojų atlyginimams bei sumažinę mūsų krašto konkurencines galimybes. Ypač, lyginant su kitais šalies regionais. Dėkoju visiems „Radviliškio verslininkų asociacijos“ nariams bei kitiems rajono verslininkams, atėjusiems į Tarybos posėdį ir kovojusiems, kad nebūtų priimtas ypač verslui nepalankus sprendimas dėl vietinės rinkliavos mokesčio. Tai dar kartą įrodo, kad būdami vieningi galime pasiekti daug. Tenka apgailestauti, kad vis dar kyla abejonių dėl skelbiamų viešųjų pirkimų skaidrumo, o konkursų sąlygos eliminuoja vietos verslą, kurio uždirbti pinigai prisidėtų prie darbuotojų šeimų ir mūsų krašto gerovės. Ateinantieji metai – rinkimų metai. Todėl nuoširdžiai tikiuosi, kad rinkimų programose matysime ne tik pabodusias deklaracijas  „gerinti”, „skatinti” verslą, o konkrečius įsipareigojimus ir asmeninę atsakomybę. Linkiu visiem mums prasmingos ir sėkmingos veiklos, gerų sumanymų, brandžių darbų, asmeninės sveikatos ir energijos tikslams pasiekti“,- sakė šventės dalyvius bei nominantus pasveikinęs „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas  G.Lipnevičius.
Šventėje koncertavo grupė „Ratai“ ir Deivydas Bastys, vyko vyno degustacija.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Ar G. Lipnevičiaus projektas „Muziejaus gatvė“ taps realybe?

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 27 d. Radviliškio rajono savivaldybėje  vyko projekto  „Muziejaus gatvė Radviliškyje“, kurį pristatė šios idėjos autorius, Radviliškio rajono tarybos narys bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas, Gediminas Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų mažai analogų Europoje ir visame pasaulyje turintis  projektas.
Projektui –  žalia šviesa?
„Man  patiko Gedimino pristatyta idėja apie muziejaus gatvę Radviliškyje, tad šiandien jo paprašysiu, kad ją pristatytų Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariams“,- sakė Radviliškio rajono meras A. Čepononis.
„Ši idėja yra tik projektinė, kurią, manau, bendromis jėgomis derinsime, šlifuosime ir įgyvendinsime. Prie šio projekto daug prisidėjo bendruomenės nariai, taip pat bendruomenės gidas A. Vitartas. Manau, kad šioje gatvėje įsikurtų apie 20 muziejinių eksponatų ir ekspozicijų“,-  prieš pristatymą sakė G. Lipnevičius.
Ši idėja „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui kilo daug keliaujant su bendruomene. „Kodėl geležinkelininkų sostinės gyventojai turi važiuoti į Anykščius pasižiūrėti Geležinkelio muziejaus?“- retoriškai klausė G. Lipnevičius.
Muziejaus gatvėje – per 10  lankytinų objektų
Pasak G. Lipnevičiaus, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje  prie geležinkelio stoties, turėtų įsikurti vagonas – restoranas, kuriame galėtų pailsėti bei užkąsti atvykę turistai. Autobusai atvyktų į Muziejaus gatvę pro Dariaus ir Girėno gatvę, o išvyktų pro Sakalausko gatvę.

Prie geležinkelio stoties jau yra puikus eksponatas – garvežys, prie kurio mėgsta fotografuotis vestuvininkai. „Ši vieta bus dar patrauklesnė, kai bus pastatytas „Radviliškio krašto bendruomenės“ laimės suolelis. Šiam projektui pritarė meras, jau kalbėjau su menininku E. Titu, kad jis padėtų  idėją įgyvendinti. Šis suolelis būtų masyvus, kaip sostas, manau, kad  ant jo pamėgtų fotografuotis miesto svečiai, vestuvininkai“,- sakė G. Lipnevičius.
Kitas objektas būtų ąžuolas, pasodintas apie 1928 metus. Kokia proga jis buvo pasodintas (yra keletas versijų), šiuo metu dar tikslinama.
Geležinkelio stotis, kaip ir namelis prie jos, jau yra  paveldo objektai. Į paveldo objektų sąrašą yra įtrauktas vagonų depas bei vandens bokštas šalia jo.
Pasak G. Lipnevičiaus, geležinkelio stoties laukiamojoje salėje turėtų įsikurti Geležinkelio muziejus, nes Radviliškis – geležinkeliečių sostinė. Rašytojo Jono Marcinkevičiaus name turėtų įsikurti jo memorialinis muziejus. „Šiame name dar gyvena gyventojai, kuriuos reikėtų iškelti, o patį namelį suremontuoti“,- sakė pranešėjas.
Kitas Muziejaus gatvės eksponatas būtų tremtinių vagonas, kuriame jau yra ekspozicija, susijusi su tremtimi. Šalia tremtinių vagono esančiame tuščiame plote turėtų įsikurti su geležinkelio istorija susiję eksponatai: vagonai, drezinos su bėgiais. „Anykščiuose yra ratukai ant bėgių, kuriais smagu pavažinėti ir vaikams, ir suaugusiems, tad, kad muziejus būtų patrauklus, reikia ne tik eksponatų, bet ir atrakcijų. Kitoje pievoje, šalia Ramovės, galėtų įsikurti senoviniai automobiliai. Beje, kalbėjau su  klubo  „Retromobile“  atstovu J. Juču, kuris mielai palaikė šią idėją ir sutiko, kad klubo turimi senoviniai automobiliai galėtų būti eksponuojami šioje vietoje. O taip pat šioje pievoje galėtų įsikurti ir karinė technika bei pabūklai, tikimės, kad prie ekspozicijos įrengimo prisidės Oro gynybos batalionas bei kiti entuziastai“,- sakė idėjos autorius.

Buvusiame Karininkų ramovės pastate turėtų įsikurti muziejus, susijęs su mūšiu su bermontininkais, kuris vyko Radviliškio rajone, partizanine kova bei smulki karinės tematikos ekspozicija. Taip pat muziejau lankytojai galės išbandyti savo taiklumą bei karinius gebėjimus interaktyviose salėse.
Kitoje Laisvės alėjos gatvės pusėje yra pirmosios Gelžkelio gimnazijos pastatas, kuriame turėtų įsikurti Radviliškio krašto muziejus.
Šiuo metu esančiuose Gedulo namuose buvo įsikūrusi pirmoji Radviliškio mergaičių mokykla, ir ant pastato reikėtų pakabinti tai liudijančią lentelę.
Kitas įdomus objektas – Vydūno gatvė, likusi vienintelė bruko, akmenimis grįsta, gatvė, kuri galėtų būti įtraukta į Muziejaus gatvės objektus.
Buvusio žydų viešbučio, kuris vadinosi „Ramybė“, yra autentiški rūsiai, bei jį perstačius čia galėtų įsikurti V. Karmono įkurtas Kosminio modeliavimo muziejus, kuris kol kas yra vienintelis Europoje. Taip pat šioje vietoje turėtų įsikurti edukacinės erdvės, kuriose būtų lipdoma iš molio, audžiama, kepama duona, vykdomos  kitokios veiklos.
Muziejaus gatvės idėja bus „šlifuojama“
„Kai savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ buvo paviešinta ši idėja, paskambinę verslininkai pasiūlė, kad pastatų stogai būtų suvienodinti, pavyzdžiui, padengti klasikine skarda“,- sakė G. Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų išskirtinis objektas, kurio pažiūrėti atvyktų žmonės ir iš Lietuvos, ir iš viso pasaulio, kuris atneštų didelę finansinę naudą rajonui, būtų įdarbinta nemažai žmonių, o miesto kavines, parduotuves užplūstų turistai. Šiuo metu Radviliškyje nėra  muziejaus.
G. Lipnevičiui paantrino Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas V. Simelis: „Šaunu, kad Gediminas iškėlė šią idėją, kaip išnaudoti paveldą. Mes jau dabar vedame miesto svečių ekskursijas nuo geležinkelio tilto, nuo kurio atsiveria geležinkelio ir miesto vaizdas. Yra  vandens bokštas, statytas 1933 metais, apie kurį galima pasakoti, yra per plenerą išdrožtų batų pora, apie kuriuos sakome: „Traukinys išvažiavo, o batai liko“. Vadinamas J. Marcinkevičiaus namelis yra tipiškas geležinkelininko namas, kuriame gyveno ir stoties viršininkas – ten gali būti  Radviliškio istorijos muziejus“.
„Mes turėtume „uždėti ranką“ ant viso kvartalo, esančio prie geležinkelio, kad namų savininkai žinotų, kokias statybas galėtų vykdyti nusipirkę sklypą Muziejaus gatvėje. Pėsčiųjų gatvė jau beveik prarasta, reikėtų suvaldyti šią situaciją“, – sakė V. Simelis.
Dar vienas šios idėjos privalumas, kad turistai galės aplankyti muziejų kompleksą atvykdami traukiniu. Toks keliavimo būdas, manome, sudomins daugelį mokyklų.
Atsirastų naujų darbo vietų
Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė pasikviesti visus radviliškiečius, neabejingus savo krašto ateičiai bei atminčiai, prisidėti įgyvendinant Muziejaus gatvės idėją.
Pasak patyrusio bendruomenės gido A. Vitarto, Muziejaus gatvė būtų labai naudinga Radviliškio krašto žmonėms ir turistams. „Kuriant tokią gatvę, reikia, kad būtų žmonių. Jeigu nebus žmonių, šio projekto neišplėtosime į tai, ko norime. Taip pat jau reikia ruošti muziejininkus, kurie kauptų medžiagą, turėtų būti nemažai etatų – apie 20. Šiuolaikiniai turistai nori kažko naujo, atrakcijų, tad reikia stengtis, kad muziejus būtų interaktyvus“,- sakė A. Vitartas.
Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai, kartu su vicemeru M. Pauliuku, vienbalsiai patvirtino G. Lipnevičiaus pasiūlytą Muziejaus gatvės projektą ir susitarė dar kartą susitikti liepos 17 d., 15 val. Į šį susitikimą, kuris vyks Radviliškio rajono savivaldybės mažojoje salėje, kviečiami visi, neabejingi savo krašto ateičiai bei istorijai, pateikti pasiūlymus Muziejaus gatvės projekto tobulinimui.
Ar taps Radviliškis vienu lankomiausių miestų Lietuvoje, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Puipiečiai savo jėgomis sutvarkė aplinką prie paminklo

Avatar

Paskelbta

data

Puipių gyventojai kiek galėdami puoselėja ir tvarko savo  kaimo aplinką: Edmundas Diržinskas, Renata Gutauskaitė, Lina ir Gintarė Ivinskienės savo jėgomis sutvarkė aplinką prie 1928 metais statyto paminklo. Šis paminklas skirtas už Lietuvos laisvę žuvusiems kariams bei Lietuvos nepriklausomybės 10 – mečiui.
„Šiuo paminklu nesirūpino nei seniūnija, nei paveldosaugininkai, tad kaimo gyventojai patys sutvarkė aplinką prie jo, nes per žoles paminklo nebesimatė“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“  Puipių skyriaus vadovė Gintarė Ivinskienė.
„Šaunu, kad Puipių bendruomenė, nelaukdama pagalbos iš seniūnijos, pati  rūpinasi savo kaimo aplinka.Tokie darbštūs bei iniciatyvūs žmonės – pavyzdys  ir kitoms bendruomenėms“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.
Bendruomenės, nesulaukdamos pagalbos iš seniūnijų, vis dažniau imasi iniciatyvos ir gražina savo gyvenvietes. Tad lieka klausimas, ką veikia seniūnas ir seniūnijos darbuotojai,  kuriems už seniūnijos viešųjų erdvių  priežiūrą mokamas atlyginimas?!

„Radviliškio krašto“ informacija


Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019