Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškyje pagerbti sėkmingiausi verslininkai

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 9 d. naujojo viešbučio „Central Hotel Radviliškis“ salėje po metų pertraukos įvyko „Verslo šventė 2018“, kurios metu buvo pagerbti geriausių rezultatų 2018 m. pasiekę rajono verslininkai.
Šiais metais  septyni rajono verslininkai buvo apdovanoti  Radviliškio rajono savivaldybės Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisijos įsteigtais prizais – dekoratyvinio meninio stiklo skulptūromis „Burė“, du – padėkos ženklais.

Mokesčiai didės…
Šventės pradžioje baltoje viešbučio salėje šurmuliavo šventės dalyviai – šnekučiavosi seniai nesimatę, nes per verslo rūpesčius nėra kada kolegoms susitikti, o čia – puiki proga.
Pasveikinęs rajono verslininkus su švente, Lietuvos  respublikos Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas jiems pranešė ir nelabai šventinę naujieną – mokesčiai didės. Na, Lietuvoje verslininkai seniai pripratę prie vis augančių mokesčių, tad  šventinė nuotaika nesugedo – vadinasi, reikės stengtis išgyventi, dar daugiau dirbti.
Seimo narys  padėkos raštą už aukščiausios kokybės produkcijos gamybą  įteikė UAB „Granulita“  atstovui A.Ragauskui.
Įteikti  ženkleliai
Šventės pradžioje už  ilgametę patirtį vadovaujant įmonei, už verslo plėtrą, svarų indėlį kuriant Radviliškio rajono savivaldybės gyventojų ekonominę gerovę, Mero padėkos ženklu buvo  apdovanotas  Aloyzas Grigaliūnas, uždarosios akcinės bendrovės „Autokaravanas“ vadovas.
Radviliškio rajono savivaldybės ženkleliu „Už nuopelnus savivaldai“ už aktyvų dalyvavimą savivaldos veikloje ir už verslumo skatinimą buvo apdovanota Valerija Adomavičienė, uždarosios akcinės bendrovės „Salvika“ vadovė, kuri apdovanojimą gauna antroje šventėje iš eilės, tuo labai nustebindama susirinkusius verslininkus.
„Burės“  iškeliavo pas šeimininkus
Už sėkmingą verslo vystymą rajone  septyni verslininkai buvo apdovanoti šventės simboliais – stiklinėmis „Burėmis“.
Pirmoji „Burė“  už bendruomeniškumą buvo įteikta UAB  „Poreta“  vadovei Ingai Jurkonytei. Bendrovė šiais metais   atidarė  viešbutį „Central Hotel Radviliškis“ su restoranu, kuris papuošė Radviliškio miestą. Čia dirbantys 19 darbuotojų maloniai priima ir aptarnauja svečius, skaniai pamaitina, ruošia teminius vakarus. Viešintys svečiai jaučiasi laimingi ir dėkoja už estetiką, dėmesingumą.
Antroji „Burė“ iškeliavo UAB „Dairjo“ (vadovas – Juozas Vytautas Lekavičius). Bendrovė  apdovanota už sėkmingą gamybos vystymą, yra metalo konstrukcijų gamykla, įkurta 1996 m. Per mėnesį pagaminama 70 t metalo gaminių ne tik iš standartinių profilių, bet ir iš kintamo, surenkamo profilio.
Kaip 2018 m. sėkmingiausia moteris verslininkė, verslo „Bure“ buvo įvertinta Melita Savickaitė, individualios įmonės „Melendė“ savininkė. Jos įkurta greito maisto užkandinė „Niam niam“ ne vienerius metus radviliškiečius vilioja geriausiais kebabais, čia visada laukia puikus aptarnavimas, skanus maistas, jauki aplinka.
Kaip jaunasis verslininkas „Bure“ buvo apdovanotas Aleksas Ragauskas, uždarosios akcinės bendrovės „Alekso medis“ vadovas. 2016 m. jo  įkurtos bendrovės veikla – medienos perdirbimas, medienos gaminių ruoša. Per dvejus metus, kai gamyba tik įsibėgėja, jaunasis verslininkas įsigijo įrangą tarinėms lentelėms ir paletėms gaminti, įdarbino 4 darbuotojus, planuoja ir ieško galimybių plėsti verslą.
Už sėkmingą šeimos verslą apdovanojimas įteiktas UAB „Jurvikas“, kurią įkūrė, dirba ir verslą plėtoja Jurijaus ir Viktorijos Lomonosovų šeima. Tai  labai jauna įmonė, įsteigta lygiai prieš metus, bet lankytojai jau spėjo pamėgti jų kavinę „Jurvikas“.
Už drąsius sprendimus investicijų srityje apdovanotas UAB „Radviliškio autoverslas“ vadovas Darius Balinskas. Įmonė stengiasi atgaivinti populiarųjį plačiai žinomą verslą – naudotų automobilių turgų, 27 bendrovės darbuotojai darbuojasi didelėse aikštelėse Radviliškyje ir Vilniuje. Už verslo plėtrą kaimo vietovėje „Bure“ buvo apdovanotas uždarajai akcinei bendrovei „Vakarų beržas“ vadovaujantis Ričardas Nosemas. Įmonė įsikūrusi netoli Radviliškio, Kaulinių kaime, joje dirba 20 darbuotojų. Bendrovė turi nuosavą lentpjūvę Rusijoje, todėl nuolat ir laiku yra aprūpinama reikiamu žaliavos kiekiu.
Kolegas pasveikino „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas
Įteikus padėkos ženklelis bei simbolines „Bures“, kolegas Verslo dienos proga pasveikino „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas Gediminas Lipnevičius, linkėdamas rajono verslininkams  daugiau vienybės – tik išvien dirbant galima pasiekti puikių rezultatų.
„ Ši diena – puiki proga pasidžiaugti. Didėjančios mokesčių įplaukos į rajono biudžetą, jūsų asmeniškai skiriama parama nepasiturintiems, įvairios iniciatyvos garantuoja ir geresnį, oresnį visų krašto žmonių gyvenimą ir mūsų rajono patrauklumą šalyje. Šia proga norėčiau atkreipti čia dalyvaujančių valdžios atstovų, mero dėmesį į tai, kad, siekiant krašto gyventojų gerovės, reikia didesnio tarpusavio supratimo, kantrybės ir bendradarbiavimo.
Džiaugiuosi, kad buvo išklausyti mūsų argumentai dėl kai kurių sprendimų projektų, kurie būtų pabloginę verslo padėtį ir turėję įtakos darbuotojų atlyginimams bei sumažinę mūsų krašto konkurencines galimybes. Ypač, lyginant su kitais šalies regionais. Dėkoju visiems „Radviliškio verslininkų asociacijos“ nariams bei kitiems rajono verslininkams, atėjusiems į Tarybos posėdį ir kovojusiems, kad nebūtų priimtas ypač verslui nepalankus sprendimas dėl vietinės rinkliavos mokesčio. Tai dar kartą įrodo, kad būdami vieningi galime pasiekti daug. Tenka apgailestauti, kad vis dar kyla abejonių dėl skelbiamų viešųjų pirkimų skaidrumo, o konkursų sąlygos eliminuoja vietos verslą, kurio uždirbti pinigai prisidėtų prie darbuotojų šeimų ir mūsų krašto gerovės. Ateinantieji metai – rinkimų metai. Todėl nuoširdžiai tikiuosi, kad rinkimų programose matysime ne tik pabodusias deklaracijas  „gerinti”, „skatinti” verslą, o konkrečius įsipareigojimus ir asmeninę atsakomybę. Linkiu visiem mums prasmingos ir sėkmingos veiklos, gerų sumanymų, brandžių darbų, asmeninės sveikatos ir energijos tikslams pasiekti“,- sakė šventės dalyvius bei nominantus pasveikinęs „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas  G.Lipnevičius.
Šventėje koncertavo grupė „Ratai“ ir Deivydas Bastys, vyko vyno degustacija.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Beždžionės testas, arba kai politikai blaškosi tarp grožio ir proto

Avatar

Paskelbta

data

Nuomonė
Kai Dievas gyvūnams dalijo grožį ir protą, vienintelė beždžionė negalėjo apsispręsti, į kurią eilę stoti. Į gražių ar protingų. Kartais tokioje kryžkelėje atsiduria ir politikai, negalėdami apsispręsti – gražūs jie ar protingi. Todėl tai, kaip tokią dilemą jie sprendžia, pavadinkime beždžionės testu.

Apie gražų politiko poelgį

Rajono socialdemokratų lyderis ir Tarybos narys Kazimieras Račkauskis man asmeniškai gražus. Grožis – skonio reikalas, todėl prašom nesiginčyti. Kas kita – proto reikalai.
Politikų protą įprastai vertiname ne iš reklaminių bukletų (ten – dažniausiai tik grožis), o atsiremdami į faktus, tai yra, kaip jie elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje. Į tokią keblią situaciją ponas Kazimieras pateko prieš porą savaičių, kai buvo balsuojama dėl gatvių asfaltavimo.

Politikas pasielgė gražiai – nusišalino nuo balsavimo vengdamas interesų konflikto, o jo partiečiai – protingai. Nubalsavo už miškan vedančios gatvės, kuri driekiasi pro jų partijos vado sklypą Šeduvoje, asfaltavimą. Ir partijos vadui gerai, ir konservatorių merui Antanui pasimalonino. Tas nelabai gražus, bet protingas, skoloje neliks. Čia būtų galima padėti tašką, bet K. Račkauskis lygioje vietoje nusprendė užmaišyti tikrą audrą stiklinėje.

Ką gražus politikas pridarė negražaus

Reikia pripažinti, kad ir gražūs politikai kartais negražiai pridaro. Negražių darymų vieta yra facebook’ as – ten visi daro ko tik netingi, ir tai, ko padorioje vietoje įprastai nedarytų.

Po to, kai „Radviliškio krašto“ redakcija paviešino balsavimo rezultatus, K. Račkauskis savo facebook’o paskyroje padarė riebų pareiškimą, kad jokių interesų neturėjo ir neturi. „Apdarė“ kolegą nepartinį Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Už tai, kad susirgo ir, jam bevelijus, negali atvykti. Iki jo sraigių ūkelio kelio pažiūrėti. Kad pažiūrėtų ir lieptų žurnalistams apie poną Kazimierą tik gražiai rašyti. Dar išvadino visokiais pavadinimais, susuko keletą sąmokslo teorijų ir pasiūlė toliau tą patį daryti komentatoriams.

Partijos kareivėliai (tie – irgi nori būti gražūs vado akyse) puolė aklai daryti.
Bet padėkime emocijas į šoną ir pamėginkime pasvarstyti, kaip viskas klostėsi ir kokios reikšmės šioje negražioje istorijoje galėjo turėti grožio ir proto reikalai.

Kuo protingas politikas skiriasi nuo gražaus

Protingas politikas, viešai apsidirbęs, pažiūrėtų į veidrodį ir nusijuoktų. Iš savo kvailumo. Arklys nėra nei gražus, nei protingas, bet ir jam turėtų būti aišku, kad asfaltuota gatvė, nepriklausomai nuo to, iš kurios pusės prieina, padidina sklypo vertę ir pagerina verslo reikalus. Pripažinęs, kad turi interesų bėris irgi nepultų aiškinti priešingai. Eitų sau kluonan ramiai šiaudų rupšnoti. Ir daryti tai, ką įprastai daro pavalgęs.

Ponas Kazimieras, nors ir labai gražus, bet Tarybos posėdyje, iš pirmo žvilgsnio, pasielgė protingai – nusišalino. Pagaliau ir po švenčių išsivadėjęs, nors ir pavėluotai, redakcijai atsiųstuose paaiškinimuose pripažino – taip, jo sklypas ribojasi su asfaltuojama Žvejų gatve. Be to, kaip dabar aiškėja, pagal
savivaldybės sumanymą, ir jau išasfaltuota gatvės dalis (dėl kurio Kazimieras tai turi interesų, tai neturi) bus geresnė padaryta. Nuties šaligatvį.

Čia ir vėl istorija galėtų baigtis, visi paplotume protingajam Kazimierui ir eitume rimtesnių darbų dirbti. Bet, kuklia mano nuomone, koją pakišo gražusis Kazimieras. Pastarajam kažkaip „susišvietė“, kad šioje vietoje nelabai gražiai atrodo.

Kaip ten „susišviečia“ smegenyse, kad politikai nei šį nei tą ima daryti, net rimti mokslo daktarai neturi šviesių atsakymų, todėl į šią temą nebesigilinkime

Kaip pasidaryti gražesniu

Ką daro gražūs politikai, kai apsidaro nelabai gražiai? Gražinimosi procedūra paprasta kaip du centai: negražiais reikia padaryti kitus. Kuo kiti negražesni, tai yra, apdaryti, tuo pats sau gražesnis. O kai pasidarai labai gražus – tai ir labai protingas, o visi kiti – labai kvaili. Tapęs gražiu ir protingu tampi dar ir labai galingas, todėl reikalauji, kad ir laikraščiai patį dar labiau išgražintų. Ir jau nebesvarbu, kokius vėjus rašinėji facebook’ uose, nes grožis nereikalauja intelektualinių aukų.

Taigi, čia ir slypi visa beždžionės testo, kaip mes jį pavadinome, paslaptis. Negali būti vienu metu ir gražus, ir protingas, nes, kaip sako lietuvių liaudis, ir gudri višta kartais uodegą įsidilgina.(Atsiprašau gyvūnų mylėtojų – nenorėjau įžeisti vištų).

Kaip tampama gražiais ir protingais?

Mokslas aiškaus atsakymo neturi. Vieni sako, kad viskuo dėti genai, kiti prideda – aplinka kalta. Dar tretisako, kad grožis – apskritai mados reikalas. Bet ilgamečiai stebėjimai rodo, kad politikų grožis ir protas pirmiausiai pasirodo rinkimuose. Pavyzdžiui, ponas Kazimieras ir jo bendražygiai žadėjo, kad po rinkimų pridarys gražių pokyčių. Nepamelavo. Pridarė. Visi – labai gražūs ir labai gražiai balsuoja taip, kaip reikia antaniniams konservatoriams (nepainioti su obuoliais) ir mažažemiams bei bežemiams valstiečiams, kurie truputį dar ir žali.

Grožio mada labai užkrečiantis dalykas. O daktarai sako, kad didžiausia grėsmė užsikrėsti – visokiuose susibūrimuose. Ypač intymiai santykiaujant su užsikrėtusiais. Todėl partijas ir tarybas galima laikyti padidintos rizikos zonomis. Ten visi įvairiais būdais intymiai bendrauja. Viešai ir paslapčia, todėl dažnai sunku atskirti, kurie priklauso pozicijai, o kurie opozicijai. Ir sprendimai po tokių santykių gimsta, jų akimis žiūrint, labai gražūs ir protingi.

O kuo čia dėta vargšė beždžionė, kuri ir graži, ir protinga? Jeigu tikėtume seneliu Darvinu, tai nulipusi nuo medžio ši gražuolė perdavė mums savo genus. Ir, čia jau mano subjektyvia nuomone, daugiausiai jų atiteko politikams.

Pagarbiai, Bežemis Valstietis
P.S. Tai buvo subjektyvi nuomonė, o subjektyvia nuomone – K. Račkauskis man labai gražus. Kiti ne tokie gražūs, todėl apie juos – kitą kartą.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019