Socialiniai tinklai

Sportas

Radviliškyje – nauja sporto šaka –  tekbolas

Paskelbta

data

Futbolo sporto klubą „Radviliškis” pasiekė Lietuvos tekbolo federacijos dovana – du tekbolo stalai ir specialus tekbolo kamuolys.

Gruodžio 23 dieną Radviliškyje planuojamas pirmasis tekbolo turnyras Lietuvoje. Turnyrą Radviliškyje organizuos Lietuvos tekbolo federacija, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras, FSK „Radviliškis”.

„Jau dabar Radviliškio sporto arenoje turnyro laukia penki tekbolo stalai“, – sakė FSK „Radviliškis“ klubo treneris M. Urbonavičius, su nekantrumu laukiantis turnyro ir šios sporto šakos pristatymo radviliškiečiams. Pasak jo, šis sportas pastaruoju metu populiarėja visame pasaulyje, o tekbolą į savo treniruočių procesus įtraukė didžiausi futbolo klubai pasaulyje, tokie kaip „Paris Saint-Germain“, „Real Madrid“, „Barcelona“, „Chelsea“, „Bayern“, „Manchester United“, „AC Milan“ ir kiti. „Labai džiaugiuosi, kad Radviliškis taps pirmuoju miestu, kuriame vyks pirmasis Lietuvoje tekbolo čempionatas. Taip pat džiaugiamės ir Lietuvos tekbolo federacijos dovana – dviem tekbolo stalais ir kamuoliu. Vieno tokio stalo vertė – apie 2 tūkst. eurų. Juos naudojame futbolo treniruotėse, taip pat rengiamės būsimajam turnyrui“, – sakė jis.

Kas yra Tekbolas?

Tekbolas yra su futbolu susijusi sporto šaka, žaidžiama ant specialiai išlenkto stalo („Teq“ stalo), kuri pritraukia vis daugiau sportininkų bei sporto entuziastų iš įvairių pasaulio šalių. Tekbolo žaidėjai, kurių vienoje komandoje gali būti vienas arba du, turi pataikyti kamuolį į kitą stalo pusę, o perduoti ir priliesti kamuolį gali įvairiomis kūno dalimis, išskyrus rankas. Prieš perduodant kamuolį į oponento stalo pusę, kamuolys gali būti priliestas daugiausiai tris kartus. Išskirtinė tekbolo savybė yra ta, jog tai nėra kontaktinis sportas – su stalu arba priešininku negali būti jokio fizinio kontakto, todėl viską lemia techniniai įgūdžiai, žongliravimas, reakcija ir kamuolio valdymas ore.

Tai – dar jauna sporto šaka, kuri buvo sukurta Vengrijoje 2012 metais, ypač išpopuliarėjusi pastaraisiais metais. Tekbolo stalai jau tampa neatsiejama dalis ir futbolo rinktinių treniruočių stovyklose. Savo treniruočių procesuose tekbolo stalais jau naudojasi vienos stipriausių pasaulio rinktinių: Brazilijos, Italijos, Belgijos, Olandijos, Lenkijos ir kitų šalių. Tekbolo federacija nuo 2017 metų organizuoja kasmet vykstančius pasaulio čempionatus (vienetų ir dvejetų varžybas), kuriuose varžosi tiek vyrai, tiek moterys. Dabar federacijos įkūrėjai siekia, jog sportas būtų įtrauktas ir į olimpinės žaidynes.

Daugiau informacijos apie šią sporto šaką ir taisykles rasite apsilankę Lietuvos tekbolo federacijos puslapyje internete https://www.lfteq.lt.

Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sportas

Netradicinių žaidimų čempionatas

Paskelbta

data

Centro sportininkų komanda lapkričio 18 d. dalyvavo Kelmėje vykusiame LSOK 2021 m. atletų netradicinių žaidimų čempionate.

Čempionatas organizuotas remiantis Tarptautinio specialaus olimpinio judėjimo taisyklėmis. Sportinį sumanumą ir jėgas čempionate išbandė 9 komandos, kurios varžėsi netradicinių žaidimų stotelėse.

Mūsų centro komanda, kurią sudarė šeši mokiniai: Rosita G. (V21 grupė), Darius V. (V21 grupė), Arnas G. (DT21 grupė), Ramunė K. (KT19 grupė), Rimas A. (KT21 grupė) ir Eligijus R. (KT19 grupė) – iškovojo I – ą vietą ir buvo apdovanoti taure ir medaliais. Mokinius čempionatui paruošė mokytoja metodininkė Stefa Bartkuvienė.

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro informacija

Skaityti daugiau

Sportas

Regionų krepšinio lygoje – be vargo „Radviliškis-ŠSPC“ pasiekta pergalė prieš raseiniškius

Paskelbta

data

Regionų krepšinio lygoje B divizione Radviliškio krepšinio klubas „Radviliškis – ŠSPC“ laikosi be pralaimėjimų. 2021 m. lapkričio 13 d. Radviliškio sporto centre sužaistos rungtynės neatnešė netgi šiek tiek intrigos. Prieš raseiniškius „Raseiniai-KKSC“ laimėjo įspūdinga persvara 115:47.

Radviliškiečiai buvo pranašesni ne tik mesdami dvitaškius bei tritaškius, bet ir atkovodami kamuolius bei darydami rezultatyvius perdavimus. Jie darė mažiau klaidų bei pražangų. Nugalėti jaunus „Raseiniai-KKSC“ krepšininkus nebuvo jokios vargo. Jie smuko į turnyro lentelės galą, kol kas varžydamiesi nesėkmingai.

Daugiausiai taškų (23) „Radviliškis – ŠSPC“ komandai pelnė įžaidėjas Irmantas Lianzbergas, atkovoti kamuolius geriausiai sekėsi vidurio puolėjui Ignui Ramašauskui, o rezultatyvūs perdavimai labiausiai pavyko Liudui Radavičiui.

Tai jau ketvirta radviliškiečių pergalė. Be pralaimėjimų kol kas varosi į priekį dar dvi komandos – „Pakruojo SC“ bei Kuršėnų „Grafų furniture“.

Lapkričio 19 d. Gargžduose mūsiškiai susikaus su „Gargždai-2“ komanda, kurios žaidėjų amžius tesiekia nuo 16 iki 22 metų. Turnyre iki šiol jiems pergalės pasiekti nepavyko.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Rimanto Benaičio nuotrauka

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi