Radviliškio savivaldybė – vėl teismų verpete

Liepos 12 dieną Radviliškio apylinkės teisme prasidėjo teismo procesas – buvusi Radviliškio ligoninės direktorė D. Povelauskienė prieš Radviliškio rajono savivaldybę. D. Povelauskienė bei jos advokatė E. Povilaitienė mano, kad konkursas, vykęs dėl VšĮ „Radviliškio ligoninė“ direktoriaus pareigybei užimti, buvo neskaidrus.

D. Povelauskienės advokatė E. Povilaitienė paprašė, kad nuo šios bylos būtų nušalintas savivaldybės teisininkas A. Matuzevičius, nes jis buvo „Radviliškio ligoninės“ vadovų rinkimo konkurso narys.
A. Matuzevičius nesutiko su nušalinimu, motyvuodamas tuo, kad vienas savivaldybės teisininkas atostogauja, daugiau nėra teisinį išsilavinimą turinčių darbuotojų ir nėra kam atstovauti teisme. Tačiau skiriant savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja J. Venckutę  buvo pasakyta, kad ji ir toliau galės atstovauti savivaldybei teisme, o J.Venckutė šiuo metu neatostogauja. Kyla klausimas, ar A. Matuzevičius nemelavo mestelėdamas teiginį, kad be jo teisme nėra kam atstovauti?
D. Povelauskienės advokatė E. Povilaitienė pareikalavo prie bylos prijungti konkurso metu darytą garso įrašą, medžiagą, susijusią su pretendentais, bei pildytas deklaracijas apie nepriekaištingą kandidatų reputaciją.
Pasak V. Smalinsko advokato J. Usonio, teismo proceso metu paviešinus garso įrašą būtų atskleisti kandidatų strateginiai planai, kuriais galėtų pasinaudoti oponentai. Tačiau, pasak advokatės E. Povilaitienės, niekas nedraudžia dalį teismo proceso paskelbti uždaru, tada nebus paviešintos kandidatų paslaptys.

Advokatas taip pat sakė, kad  deklaracija apie nepriekaištingą reputaciją – pasenęs reikalas,  perteklinis reikalavimas, nors visi kandidatai jas ir pildė.
Pasak D. Povelauskienės advokatės, deklaracijos apie nepriekaištingą reputaciją buvo nurodytos  konkurso sąlygose, tad tai nėra perteklinis reikalavimas. Advokatės nuomone, D. Povelauskienei galimai buvo keliami didesni reikalavimai pildant šią deklaracija nei kitiems kandidatams.
Bylos nagrinėjamas atidėtas iki rugsėjo 6 dienos, o Radviliškio ligoninei šiuo metu vadovauja laikinai einantis direktoriaus pareigas T. Januševičius.
Teismo proceso metu žiūrint į brangius advokatus: A. Čepononio advokatą A. Liutvinską,  V. Smalinsko advokatą  J. Usonį,  nevalingai kyla mintis, kad šiuo metu pelningiausia ir geriausiai apmokama profesija yra  valdininko – politiko.
Ar į teismą bus pakviestas liudyti savivaldybės  „vyriausias režisierius“ – meras A. Čepononis, informuosime vėliau.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts