Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio savivaldybė – vėl teismų verpete

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 12 dieną Radviliškio apylinkės teisme prasidėjo teismo procesas – buvusi Radviliškio ligoninės direktorė D. Povelauskienė prieš Radviliškio rajono savivaldybę. D. Povelauskienė bei jos advokatė E. Povilaitienė mano, kad konkursas, vykęs dėl VšĮ „Radviliškio ligoninė“ direktoriaus pareigybei užimti, buvo neskaidrus.

D. Povelauskienės advokatė E. Povilaitienė paprašė, kad nuo šios bylos būtų nušalintas savivaldybės teisininkas A. Matuzevičius, nes jis buvo „Radviliškio ligoninės“ vadovų rinkimo konkurso narys.
A. Matuzevičius nesutiko su nušalinimu, motyvuodamas tuo, kad vienas savivaldybės teisininkas atostogauja, daugiau nėra teisinį išsilavinimą turinčių darbuotojų ir nėra kam atstovauti teisme. Tačiau skiriant savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja J. Venckutę  buvo pasakyta, kad ji ir toliau galės atstovauti savivaldybei teisme, o J.Venckutė šiuo metu neatostogauja. Kyla klausimas, ar A. Matuzevičius nemelavo mestelėdamas teiginį, kad be jo teisme nėra kam atstovauti?
D. Povelauskienės advokatė E. Povilaitienė pareikalavo prie bylos prijungti konkurso metu darytą garso įrašą, medžiagą, susijusią su pretendentais, bei pildytas deklaracijas apie nepriekaištingą kandidatų reputaciją.
Pasak V. Smalinsko advokato J. Usonio, teismo proceso metu paviešinus garso įrašą būtų atskleisti kandidatų strateginiai planai, kuriais galėtų pasinaudoti oponentai. Tačiau, pasak advokatės E. Povilaitienės, niekas nedraudžia dalį teismo proceso paskelbti uždaru, tada nebus paviešintos kandidatų paslaptys.

Advokatas taip pat sakė, kad  deklaracija apie nepriekaištingą reputaciją – pasenęs reikalas,  perteklinis reikalavimas, nors visi kandidatai jas ir pildė.
Pasak D. Povelauskienės advokatės, deklaracijos apie nepriekaištingą reputaciją buvo nurodytos  konkurso sąlygose, tad tai nėra perteklinis reikalavimas. Advokatės nuomone, D. Povelauskienei galimai buvo keliami didesni reikalavimai pildant šią deklaracija nei kitiems kandidatams.
Bylos nagrinėjamas atidėtas iki rugsėjo 6 dienos, o Radviliškio ligoninei šiuo metu vadovauja laikinai einantis direktoriaus pareigas T. Januševičius.
Teismo proceso metu žiūrint į brangius advokatus: A. Čepononio advokatą A. Liutvinską,  V. Smalinsko advokatą  J. Usonį,  nevalingai kyla mintis, kad šiuo metu pelningiausia ir geriausiai apmokama profesija yra  valdininko – politiko.
Ar į teismą bus pakviestas liudyti savivaldybės  „vyriausias režisierius“ – meras A. Čepononis, informuosime vėliau.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi