Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nuteisti Vainiūnų kaimo vagys

Paskelbta

data

Kas kaip Naujuosius švenčia – vieni su fejerverkais, kiti – ieškodami, ką apvogti. Broliai Edidijus ir Donatas B., Midaugas K. bei Paulius Ž. Naujųjų vidurnaktį susiruošė į nesaugomą sandėlį Vainiūnų kaime naudingų daiktų paieškoti. Paieškos buvo sėkmingos ir ilgapirščiai iš sandėlio pavogė benzininį pjūklą „Husqvarna“, kampinį šlifuoklį „SCA648125“, elektrinį grąžtą, 42 kg vario laužo, elektros prailgintuvo kabelį, 20 metrų ilgio elektros kabelį, 3 vienetus 30 litrų talpos kanistrus, iš cisternos išleido 120 litrų žymėto dyzelinio kuro. Pavogta ir benzininio pjūklo grandinė. Teismas šią bylą išnagrinėjo 2021 m. rugsėjo 29 d.

Broliai pasakojo, kad vogti vyko visi kartu

Vienas iš keturių drąsuolių, Donatas B., teismui papasakojo, kad paskutinę metų dieną, 2020 m. gruodžio 31 d., jie visi susitiko išgerti. Būdamas neblaivus, kartu su broliu bei kitais kaltinamaisiais jis nuvažiavo į kaimo galą prie sandėlio ir ten įlindo. Atsimena, kad ėmė metalo laužą ir nešė į mašiną. Vėliau pavogtą turtą vyras pardavė metalo supirkėjui ir už tai gavo 40 eurų. Donato B. brolis Egidijus B. sakė, kad tą naktį iš sandėlio paėmė kanistrą su dyzeliniu kuru. Abu broliai negalėjo pasakyti, kas iš keturių bendrininkų sugalvojo, kad reikia važiuoti į sandėlį vogti.

Pasak kitų dviejų vagišių, broliai prie sandėlio nuvyko vieni

Kiti du nusikaltimo bendrininkai nurodė kiek kitokias vagystės padarymo aplinkybes. Mindaugas K. teisme papasakojo, kad paskutinę metų dieną su Pauliumi Ž. ir abiejų žmonomis vartojo alų. Jam parašė Egidijus B. ir paklausė, ar galėtų paskolinti automobilį. Jis sutiko ir dviese su kompanionu išvažiavo. Paulius Ž. vairavo automobilį. Jie dviese nuvažiavo prie sandėlio. Du broliai jau buvo viduje. Į sandėlį įlindo ir jis su Pauliumi Ž. Vogti daiktai buvo sukrauti į bagažinę. Grįžęs namo, daiktus iškrovė savo daržinėje. Jis pripažino, kad kitą dieną po vagystės padarymo savo giminaičiui pardavė pjūklą. Mindaugas K. neprisiminė, kiek už jį gavo pinigų. Ketvirtas vagystės bendrininkas, Paulius Ž., patvirtino, ką teismui papasakojo Mindaugas K. Jis sakė iš pradžių nežinojęs, dėl ko važiuoja prie sandėlio. Vogti daiktai buvo maiše. Jų Paulius Ž. nematė, tik įdėjo į bagažinę. Jis vogtų daiktų nepardavinėjo ir pinigų negavo.

Benzininis pjūklas buvo parduotas tą pačią dieną

Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklaustas liudytoju Stasys (vardas yra pakeistas), kuris paaiškino, kad 2021 m. sausio 1 d. vidurdienį į kiemą jo seseriai priklausančiu automobiliu atvyko Egidijus B. ir Mindaugas K., kurie pasiūlė pirkti benzininį pjūklą „Husqvarna“, kampinį šlifuoklį ir nedidelį grąžtą. Už šiuos daiktus jie paprašė 400 Eur. Stasys tiek pinigų neturėjo, todėl nusipirko tik benzininį pjūklą už 60 Eur. Egidijus B. sakė, kad tie daiktai yra jo tėvų. Iš pradžių Stasys neįtarė, kad jo įsigytas pjūklas yra vogtas. Vėliau jis pamatė pranešimą „Facebook” socialiniame tinkle, kad buvo įvykdyta vagystė iš sandėlio. Apie tai, kad buvo įsigijęs vogtą daiktą, vyras policijai nepranešė ir apvogto savininko neieškojo, nes bijojo prarasti sumokėtus pinigus už pjūklą. Vėliau, balandžio mėnesį, jis įsigytą vogtą daiktą atidavė policijos pareigūnams.

Varinius laidus pardavė kaimynui

Netrukus po vagystės, sausio 1 d., apie 10.00 valandą, Egidijus B. buvo atėjęs pas savo kaimyną pasverti vogtų varinių laidų. Apklaustas liudytoju, Sigitas (vardas yra pakeistas) parodė, kad iš pradžių Egidijus B. prašė elektronines svarstykles paskolinti. Jam nesutikus, kaimynas atėjo nešdamasis plastikinį maišą. Jame buvo vario laidai. Maišas galėjo sverti apie 40 kilogramų. Egidijus B. pasakė, kad jis norėtų vario laužą atiduoti į metalo supirktuvę, tačiau tą dieną jokia supirktuvė nedirbo. Sigitas supirkinėdavo metalo laužą ir kaimynui pasiūlė už pusę kainos varį nupirkti. Kiek pamena, už vario metalo laužą Egidijui B. jis sumokėjo apie 70 eurų. Vėliau Sigitas vogtą metalo laužą pardavė už didesnę kainą metalo supirktuvėje mieste. Liudytojas policijos pareigūnams sakė, kad iš pradžių nežinojo, kad nusipirko vogtą varį.

 Broliai už grotų pateks ilgam

Teismas padarė išvadą, kad bausmės tikslai bus pasiekti broliams Donatui ir Egidijui B. paskyrus griežčiausią bausmės rūšį – laisvės atėmimą. Abiejų vyriškių atsakomybę sunkinančios aplinkybės yra tos, kad nusikalstamą veiką įvykdė, būdami recidyvistai (jie teisti kelis kartus), veikdami bendrininkų grupėje ir apsvaigę nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikaltimo padarymui. Teismas padarė išvadą, kad šie kaltinamieji nuolat daro nusikalstamas veikas ir už anksčiau padarytus nusikaltimus skirtos bausmės nedarė teigiamos įtakos. Donatui B. bausmė subendrinta su ankstesniu nuosprendžiu skirta bausme ir paskirta galutinė 1 metų 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Jo brolis Egidijus B. įkalinimo įstaigoje bus dar ilgiau – jam skirta galutinė subendrinta 2 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Kitiems dviems – laisvės apribojimas ir areštas

Mindaugas K. yra dirbantis, nusikalto antrą kartą, todėl teismas padarė išvadą, kad bausmės tikslai bus pasiekti, paskyrus laisvės apribojimą. Jam skirta 1 metų laisvės apribojimo bausmė. Mindaugas K. įpareigotas per 5 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos neatlygintinai išdirbti 80 valandų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi pagalbos reikalingais žmonėmis. Pauliui Ž. skirta 20 parų arešto bausmė, kadangi yra nedirbantis, praeityje teistas 6 kartus, paskutinį kartą – 2020 m. sausio 23 d. – nubaustas viešųjų darbų bausme.

Iš visų ilgapirščių solidariai priteistas nukentėjusiojo civilinis ieškinys dėl 450,70 Eur turtinės žalos. Nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas. Pateikus apeliacinį skundą, dėl skirtų bausmių spręstų Šiaulių apygardos teismas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Teismo nutartis: septynios lūšys savininkui negrąžintos ir palikta aplinkosaugininkų skirta bauda

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmuose priimta nutartis, kuria teismas paliko nepakeistą Aplinkos apsaugos departamento 2021 m. birželio 4 d. nutarimą dėl lūšių laikymo netinkamomis sąlygomis, neteisėtos prekybos lūšimis, žiauraus elgesio su gyvūnais ir saugomų rūšių laukinių gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimo. Teismas S. P. skundo netenkino, todėl asmuo pagal aplinkosaugininkų nutarimą turės sumokėti 625 eurų baudą ir konfiskuotos neteisėtai ir netinkamai laikytos lūšys.

„Laukiniai saugomi gyvūnai – lūšys – buvo laikomos neteisėtai. Gyvūnai buvo eksponuojami ir siūloma juos pirkti nesilaikant nustatytų reikalavimų, – sako bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmų teisėja Sigita Rozgaitė. – Lūšys buvo laikomos netinkamomis sąlygomis, todėl jomis turėjo būti pasirūpinta. Lūšys įrašytos į saugomų gyvūnų sąrašą, todėl minėtų gyvūnų apsaugai turi būti skiriamas didesnis dėmesys ir rūpestis.“

Anot teisėjos S. Rozgaitės, Aplinkos apsaugos departamento 2021 m. birželio 4 d. nutarimas administracinio nusižengimo byloje yra teisėtas ir pagrįstas, todėl skundžiamas nutarimas paliktas nepakeistas, o asmens skundas netenkinamas. Pagal aplinkosaugininkų nutarimą S. P.  buvo skirta 625 eurų bauda ir taikyta administracinio poveikio priemonė – laukinių gyvūnų (septynių lūšių) konfiskavimas.

S. P. administracinėn atsakomybėn buvo patrauktas už trijų administracinių nusižengimų padarymą: neteisėtą saugomų rūšių laukinių gyvūnų laikymą, t. y. lūšys buvo laikomos neturint teisėtą jų įsigijimą patvirtinančių dokumentų; už prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių pažeidimą; už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą.

Teismo vertinimu, S. P. kaltė dėl prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių pažeidimo padarymo yra įrodyta. Viešas lūšių eksponavimas už atlygį ir siūlymas jas pirkti patenka į prekybos laukiniais gyvūnais apibrėžimą. Nors S. P. ir teigė, kad jam išduotas leidimas suteikia teisę prekiauti lūšimis, tačiau tokiam veiksmui yra būtinas ir komercinio naudojimo sertifikatas, kokio asmuo neturėjo. S. P. teiginius, kad ne jis įdėjo skelbimą ir jis nevadovauja bendrovei, kuri skelbia apie lūšių eksponavimą už atlygį ir dėl to jis nėra atsakingas, teismas vertina tik kaip bandymą išvengti atsakomybės.

Byloje surinkti įrodymai patvirtina, jog tik dvi lūšys turėjo tinkamus jų įgijimą patvirtinančius dokumentus, kitos laikomos lūšys tokių dokumentų neturėjo. Asmuo nepranešinėjo Aplinkos apsaugos departamentui apie gyvūnų pagausėjimo (jauniklių atsivedimo) faktus, gyvūnų pagausėjimo faktai nebuvo įforminti nustatyta tvarka. Teismo įvertinta, kad S. P. nesilaikė nustatytų teisės aktų reikalavimų dėl lūšių veisimo, jų registravimo, pas jį laikomos lūšys neturi jų gimimą nelaisvėje patvirtinančių dokumentų.

S. P. kaltė dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ir gyvūnų kankinimo taip pat yra įrodyta. Pagal 2020 m. rugsėjo 8 d. patikrinimo aktą nebuvo laikomasi gyvūnų laikymo teisės aktų: nebuvo užtikrinti reikalavimai dėl voljerų dydžių, elektros užtvaro. Aštuonios lūšys buvo laikomos po keturias dviejuose voljeruose, kurių plotas tik 1,5 m2. 2020 m. lapkričio 7 d. apžiūros akte buvo konstatuota, kad visos lūšys yra laikomos voljere bendrai, patelės nebuvo atskirtos nuo patinų, nors gyvūnų veisimas jau yra draudžiamas. Per teismo posėdį S. P. teigė, kad lūšis jis vakcinuodavo, tačiau jokių tai patvirtinančių dokumentų pateikti negalėjo.

Teismas daro išvadą, kad S. P. nesirūpino gyvūnais, nesuteikė laikomiems augintiniams būtinų gyvenimo sąlygų, kad lūšys galėtų pakankamai judėti. Tai yra žiaurus elgesio su gyvūnais, gyvūnų kankinimas, dėl ko gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Teismas pažymi, kad net ir po patikrinimo S. P. nepagerino gyvūnų laikymo sąlygų, nors nuo patikrinimo iki protokolo surašymo buvo keturių mėnesių laikotarpis. Protokolo surašymo metu viena lūšis buvo akivaizdžiai serganti, jai nebuvo teikiama veterinarinė pagalba.

S. P. tvirtino, kad lūšis augina jau daugiau nei 10 metų ir visada viskas buvę gerai – tikrino kasmet ir nebuvo pažeidimų. Administacinėn atsakomybėn patrauktas asmuo ir jo atstovas akcentavo, kad gyvūnų konfiskavimas yra akivaizdžiai per griežtas, neatitinkantis teisingumo ir protingumo kriterijų.

Administracinio nusižengimo byloje nustatyta, kad pas S. P. buvo atliktas neplaninis patikrinimas dėl galimai neteisėtos prekybos lūšimis, saugomų rūšių laukinių gyvūnų laikymo reikalavimų laikymosi. Patikrinimai buvo atlikti 2020 m. rugpjūčio 13 d. ir 2020 m. rugsėjo 8 d., papildoma apžiūra atlikta 2020 m. lapkričio 7 d., per kurią buvo nuskaitytas gyvūnų – lūšių, ženklinimas, gyvūnai paskiepyti nuo pasiutligės. Neplaninis patikrinimas buvo inicijuotas dėl galimai neteisėtai laikomų ir / ar parduodamų laukinių gyvūnų. 2020 m. rugsėjo 8 d. patikrinimo akte nurodytos visos patikrinimo metu nustatytos faktinės aplinkybės, nurodyti voljerų, kuriuose buvo laikomos lūšys, išmatavimai; nurodyti padaryti pažeidimai, išdėstyti teisės aktai, kurių reikalavimai yra pažeisti.

Nors S. P. ir nesutinka, kad yra padaręs administracinius nusižengimus, teismo posėdyje teigė, jog pas jį anksčiau nebuvo nustatyti jokie pažeidimai, lūšys buvo laikomos tinkamomis sąlygomis, buvo teikiamos ataskaitos apie laikomas lūšis, tačiau, teismo vertinimu, administracinio nusižengimo byloje surinkti įrodymai patvirtina S. P. kaltę padarius jam inkriminuotus administracinius nusižengimus.

Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jos paskelbimo gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per nutartį priėmusius Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Pareigūnai ieško radviliškiečių gyvenimą pastaruoju metu nuolat trikdžiusio asmens

Paskelbta

data

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai ieško 39 metų ilgai po užsienį klajojusio ir ten savo nusikalstama veika problemų kėlusio Radviliškio gyventojo Valdemaro Baravyko, kuris, sugrįžęs į gimtinę, pastaraisiais metais ramybę ėmė drumsti Radviliškio gyventojams. Už vagystes ir viešosios tvarkos pažeidimus jis daug kartų teistas Ispanijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje.

Sugrįžęs į Lietuvą, vyras nusikalstamas veikas vykdė čia. 2021 metais jam buvo pradėti net 6 ikiteisminiai tyrimai – dėl plėšimo, viešosios tvarkos pažeidimo ir 4 dėl vagysčių. Teismas jam vis skirdavo bausmes, nesusijusias su laisvės atėmimu.

Šio vyro vagysčių objektas – ne tik daiktai, bet ir gyvos būtybės. Štai balandį jis net du kartus buvo pavogęs vienos radviliškietės šunį. Balandžio 11-osios ankstų rytą Žemaitės g. gyvenanti moteris pamatė, kad išlaužti voljero varteliai ir jame nebėra trejų metų labradoro retriverio. Šuns vagystę atskleisti pavyko nesunkiai, nes naktį mieste dirbę Radviliškio pareigūnai buvo atkreipę dėmesį į grupelę asmenų, tarp kurių buvo  nuolat įvairius teisėtvarkos pažeidimus darantis, todėl  jiems gerai pažįstamas Valdemaras Baravykas, kuris su pavadžiu vedėsi nemažą šunį, pagal požymius panašų į pavogtąjį. Po savaitės, naktį, to paties gyvenamojo namo šeimininkė  išgirdo įtartinus garsus kieme. Pažvelgusi pro langą, pamatė, kad jos šuns vėl nebėra, o voljero durys atlapotos. Įtarimas krito vėl ant to paties asmens. Ir jis pasitvirtino. Šeimininkė savo augintinį atgavo, o V.Baravykui pareikšti įtarimai dėl dviejų šuns vagysčių. Už tai teismas vyrui skyrė vienerius metus laisvės apribojimo su  nurodytais įpareigojimais.  Vyrui tokia bausmė proto neįkrėtė ir Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams teko toliau  tirti įvairias nusikalstamas veikas, kurių autoriumi pasirodydavo besąs tas pats Valdemaras Baravykas.

Vasarą jam buvo paskelbtas teismo nuosprendis  už vasario 15 d. įvykdytą viešosios tvarkos pažeidimą viename Radviliškio prekybos centre. Čia jis su draugeliu teisėsaugos dėmesio sulaukė dėl chuliganiško elgesio. Neblaivus vyras įvairiais necenzūriniais žodeliais iškoneveikė apsaugininką, mosuodamas bokso pirštinėmis apmautomis rankomis  taikėsi jį smūgiuoti. Įsismarkavęs  į darbą paleido ne tik rankas, bet ir kojas – spardė parduotuvės krepšelius, sieną, vaikų atrakcijai skirtą žaislinį arklį. Už tai teismas jam skyrė 20 parų arešto. Tačiau likimas radviliškiečiui buvo palankus. Kadangi Šiaulių tardymo izoliatoriuje tuo metu nebuvo laivų vietų arešto bausmei atlikti,  su  nuteistuoju buvo pasirašyta sutartis, kad jis bausmės atlikti atvyks rugsėjo 6 d. Tačiau vyras nei tą, nei kitą dieną, nei po mėnesio atvykti nesiteikė. Todėl šiomis dienomis jam pradėtas dar vienas, jau septintas šiemet,  ikiteisminis tytrimas – dėl vengimo atlikti arešto  bausmę. O areštas jau pailgėjo iki 40 dienų, nes rugsėjo pabaigoje teismas jam skyrė dar 20 parų arešto už tai, kad birželį jis  iš vieno namo kiemo pagrobė rankšluostį bei pledą ir pasikėsinimo pagrobti  neįgaliojo vežimėlį.

Slapstydamasis nuo bausmės atlikimo šis radviliškietis sugebėjo padaryti dar vieną nusikalstamą veiką. Jis įtariamas vagyste iš gyvenamojo namo. Kęstučio g. gyventojas kreipėsi į policiją, kad  spalio 6-osios vidurnaktį pas jį su dviem draugeliais atėjo minėtas asmuo ir pagrobė  kambaryje buvusį televizorių HISENSE SMART.

V. Baravykas  laukia dar vieno teismo sprendimo – už sausio 21 d. įvykdytą plėšimą. Nuo jo ir kartu su juo buvusio asmens nukentėjo 60-metis vyras, ankstų rytą automobiliu važiavęs namo. Kai du gatve ėję vyrai jo automobilį apmėtė sniego gniūžtėmis, susinervinęs vairuotojas išlipo lauk ir pamėgino gauti atsakymą į klausimą: „Ką darote?“. Atsakymo sulaukė kastuvo ir rankų smūgiais į galvą. Po suduotų smūgių radviliškietis nugriuvo ant žemės, o jį užpuolę asmenys įlindo į automobilį, paėmė ten buvusį krepšį su maisto dėžute, akiniais, vaistais bei kitais daiktais, ir pasišalino.

Jei kas žinote Valdemaro Baravyko buvimo vietą, susisiekite su Radviliškio rajono policijos komisariato vyresniąja tyrėja Meilute Kubiliene telefonu (8 655) 28930 arba parašykite elektroniniu paštu paštu meilute.kubiliene@policija.lt.

Filmuotą medžiagą apie V.Baravyko šėliojimą parduotuvėje rasite čia: https://youtu.be/hAC83PFepn8

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi