Nuteisti Vainiūnų kaimo vagys

Kas kaip Naujuosius švenčia – vieni su fejerverkais, kiti – ieškodami, ką apvogti. Broliai Edidijus ir Donatas B., Midaugas K. bei Paulius Ž. Naujųjų vidurnaktį susiruošė į nesaugomą sandėlį Vainiūnų kaime naudingų daiktų paieškoti. Paieškos buvo sėkmingos ir ilgapirščiai iš sandėlio pavogė benzininį pjūklą „Husqvarna“, kampinį šlifuoklį „SCA648125“, elektrinį grąžtą, 42 kg vario laužo, elektros prailgintuvo kabelį, 20 metrų ilgio elektros kabelį, 3 vienetus 30 litrų talpos kanistrus, iš cisternos išleido 120 litrų žymėto dyzelinio kuro. Pavogta ir benzininio pjūklo grandinė. Teismas šią bylą išnagrinėjo 2021 m. rugsėjo 29 d.

Broliai pasakojo, kad vogti vyko visi kartu

Vienas iš keturių drąsuolių, Donatas B., teismui papasakojo, kad paskutinę metų dieną, 2020 m. gruodžio 31 d., jie visi susitiko išgerti. Būdamas neblaivus, kartu su broliu bei kitais kaltinamaisiais jis nuvažiavo į kaimo galą prie sandėlio ir ten įlindo. Atsimena, kad ėmė metalo laužą ir nešė į mašiną. Vėliau pavogtą turtą vyras pardavė metalo supirkėjui ir už tai gavo 40 eurų. Donato B. brolis Egidijus B. sakė, kad tą naktį iš sandėlio paėmė kanistrą su dyzeliniu kuru. Abu broliai negalėjo pasakyti, kas iš keturių bendrininkų sugalvojo, kad reikia važiuoti į sandėlį vogti.

Pasak kitų dviejų vagišių, broliai prie sandėlio nuvyko vieni

Kiti du nusikaltimo bendrininkai nurodė kiek kitokias vagystės padarymo aplinkybes. Mindaugas K. teisme papasakojo, kad paskutinę metų dieną su Pauliumi Ž. ir abiejų žmonomis vartojo alų. Jam parašė Egidijus B. ir paklausė, ar galėtų paskolinti automobilį. Jis sutiko ir dviese su kompanionu išvažiavo. Paulius Ž. vairavo automobilį. Jie dviese nuvažiavo prie sandėlio. Du broliai jau buvo viduje. Į sandėlį įlindo ir jis su Pauliumi Ž. Vogti daiktai buvo sukrauti į bagažinę. Grįžęs namo, daiktus iškrovė savo daržinėje. Jis pripažino, kad kitą dieną po vagystės padarymo savo giminaičiui pardavė pjūklą. Mindaugas K. neprisiminė, kiek už jį gavo pinigų. Ketvirtas vagystės bendrininkas, Paulius Ž., patvirtino, ką teismui papasakojo Mindaugas K. Jis sakė iš pradžių nežinojęs, dėl ko važiuoja prie sandėlio. Vogti daiktai buvo maiše. Jų Paulius Ž. nematė, tik įdėjo į bagažinę. Jis vogtų daiktų nepardavinėjo ir pinigų negavo.

Benzininis pjūklas buvo parduotas tą pačią dieną

Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklaustas liudytoju Stasys (vardas yra pakeistas), kuris paaiškino, kad 2021 m. sausio 1 d. vidurdienį į kiemą jo seseriai priklausančiu automobiliu atvyko Egidijus B. ir Mindaugas K., kurie pasiūlė pirkti benzininį pjūklą „Husqvarna“, kampinį šlifuoklį ir nedidelį grąžtą. Už šiuos daiktus jie paprašė 400 Eur. Stasys tiek pinigų neturėjo, todėl nusipirko tik benzininį pjūklą už 60 Eur. Egidijus B. sakė, kad tie daiktai yra jo tėvų. Iš pradžių Stasys neįtarė, kad jo įsigytas pjūklas yra vogtas. Vėliau jis pamatė pranešimą „Facebook” socialiniame tinkle, kad buvo įvykdyta vagystė iš sandėlio. Apie tai, kad buvo įsigijęs vogtą daiktą, vyras policijai nepranešė ir apvogto savininko neieškojo, nes bijojo prarasti sumokėtus pinigus už pjūklą. Vėliau, balandžio mėnesį, jis įsigytą vogtą daiktą atidavė policijos pareigūnams.

Varinius laidus pardavė kaimynui

Netrukus po vagystės, sausio 1 d., apie 10.00 valandą, Egidijus B. buvo atėjęs pas savo kaimyną pasverti vogtų varinių laidų. Apklaustas liudytoju, Sigitas (vardas yra pakeistas) parodė, kad iš pradžių Egidijus B. prašė elektronines svarstykles paskolinti. Jam nesutikus, kaimynas atėjo nešdamasis plastikinį maišą. Jame buvo vario laidai. Maišas galėjo sverti apie 40 kilogramų. Egidijus B. pasakė, kad jis norėtų vario laužą atiduoti į metalo supirktuvę, tačiau tą dieną jokia supirktuvė nedirbo. Sigitas supirkinėdavo metalo laužą ir kaimynui pasiūlė už pusę kainos varį nupirkti. Kiek pamena, už vario metalo laužą Egidijui B. jis sumokėjo apie 70 eurų. Vėliau Sigitas vogtą metalo laužą pardavė už didesnę kainą metalo supirktuvėje mieste. Liudytojas policijos pareigūnams sakė, kad iš pradžių nežinojo, kad nusipirko vogtą varį.

 Broliai už grotų pateks ilgam

Teismas padarė išvadą, kad bausmės tikslai bus pasiekti broliams Donatui ir Egidijui B. paskyrus griežčiausią bausmės rūšį – laisvės atėmimą. Abiejų vyriškių atsakomybę sunkinančios aplinkybės yra tos, kad nusikalstamą veiką įvykdė, būdami recidyvistai (jie teisti kelis kartus), veikdami bendrininkų grupėje ir apsvaigę nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikaltimo padarymui. Teismas padarė išvadą, kad šie kaltinamieji nuolat daro nusikalstamas veikas ir už anksčiau padarytus nusikaltimus skirtos bausmės nedarė teigiamos įtakos. Donatui B. bausmė subendrinta su ankstesniu nuosprendžiu skirta bausme ir paskirta galutinė 1 metų 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Jo brolis Egidijus B. įkalinimo įstaigoje bus dar ilgiau – jam skirta galutinė subendrinta 2 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Kitiems dviems – laisvės apribojimas ir areštas

Mindaugas K. yra dirbantis, nusikalto antrą kartą, todėl teismas padarė išvadą, kad bausmės tikslai bus pasiekti, paskyrus laisvės apribojimą. Jam skirta 1 metų laisvės apribojimo bausmė. Mindaugas K. įpareigotas per 5 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos neatlygintinai išdirbti 80 valandų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi pagalbos reikalingais žmonėmis. Pauliui Ž. skirta 20 parų arešto bausmė, kadangi yra nedirbantis, praeityje teistas 6 kartus, paskutinį kartą – 2020 m. sausio 23 d. – nubaustas viešųjų darbų bausme.

Iš visų ilgapirščių solidariai priteistas nukentėjusiojo civilinis ieškinys dėl 450,70 Eur turtinės žalos. Nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas. Pateikus apeliacinį skundą, dėl skirtų bausmių spręstų Šiaulių apygardos teismas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
34
Dalinasi
Related Posts