Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių darbuotojų iniciatyva „Padovanok Kalėdas“ pasiekė daugiau nei 200 šeimų

Socialinis darbuotojas dažnai klaidingai suvokiamas vien tik kaip šeimos auklėtojas ir drausmintojas, kai kuriais atvejais netgi kaip prievaizdas, kontroliuojantis kiekvieną šeimos judesį ir žingsnį, tačiau realybė kitokia – socialinis darbuotojas gali būti, o dažniausiai ir yra, pagalbininkas. Tai gyva pagalba šeimoms ne tik sprendžiant kasdienes problemas ir sunkumus, bet kartu mokantis kurti darnius santykius ir šeimą suburiančias tradicijas.

Vieną tokių tradicijų, šiais metais lapkričio ir gruodžio mėnesiais pradėjo kurti Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro (RPBSPC) darbuotojai, suorganizavę kalėdinę iniciatyvą „Padovanok Kalėdas“. Visą lapkričio mėnesį RPBSPC socialiniai darbuotojai beldėsi į privataus verslo duris, ieškodami paramos iniciatyvai ir galiausiai tikslas buvo pasiektas – graži iniciatyva įgavo kūną. Buvo surinkta nemaža dalis finansinės paramos, už kurią riziką patiriančioms šeimoms, o svarbiausia, tose šeimose augantiems mažiesiems, nupirkta galybė mandarinų, saldainių, kūčiukų, Radviliškio, Baisogalos, Grinkiškio ir Skėmių parapijų klebonai parėmė iniciatyvą kalėdaičiais, vietos verslininkų paramos dėka surinkta ir įteikta kalėdinių dekoracijų.

Iniciatyvos tikslas daugiau nei nuoširdus. Pasveikinti socialinių įgūdžių stokojančias šeimas ir jose augančius vaikus su Šv. Kalėdomis, juk šiais metais pramogų apskritai trūksta, tai RPBSPC socialiniai darbuotojai sugalvojo tiesiog, keletui valandų per dieną pavirsti Kalėdų šilumą nešančiais gerumo šaukliais ir surinktas ir suruoštas dovanas šeimoms įteikė pasipuošę Kalėdų senelio kostiumu.

Per šią iniciatyvą lankytasi šeimose, su kuriomis dirba RPBSPC socialiniai darbuotojai – jų Radviliškio rajone daugiau nei 200, šiose šeimose auga daugiau nei 450 vaikų. Karantino laikotarpiu socialinis darbuotojas vaikams – tikrų tikriausia parama bei pagalba susidorojant su karantino, nuotolinio mokymosi sunkumais, nes jų pačių tėvai dažnai stokoja įgūdžių padėti savo vaikams.

Šios iniciatyvos organizatoriai – RPBSPC Paramos šeimai tarnybos vedėja socialinėms paslaugos (socialiniam darbui su šeimomis) Milda Mockaitytė-Cicilionienė kartu su socialiniais darbuotojais ir atvejo vadybininkais, kurie dirba su šeimomis.

Suprantame, kad be teigiamo bendruomenės požiūrio į socialinį darbuotoją, į šeimas, kurios susiduria su sunkumais, pasiekti gerų rezultatų ir padėti šeimoms yra labai sudėtinga. Vienas iš šios iniciatyvos tikslų buvo suburti vietos bendruomenę bendram tikslui, priminti, kad bendruomenė esami visi : ir tie, kurie moka susidoroti su iškylančiomis bėdomis patys, ir tie, kuriems jų gyvenimiški sunkumai yra per dideli, kad galėtų įveikti juos vieni.

Didžiausią darbą organizuojant šią iniciatyvą nuveikė RPBSPC socialiniai darbuotojai ir atvejo vadybininkai, kurie, negalėdami savo laiko ir energijos, ieškojo rėmėjų ir galimybių, kaip išradingiau pasveikinti šeimas, papasakoti joms apie Šv. Kalėdų tradicijas ir jų kūrimą šeimose.

Tikimės, kad ši iniciatyva taps tradicija ir kad kitąmet pavyks pasveikinti dar daugiau šeimų ir suburti dar daugiau bendruomenės narių vieningam tikslui.

Artėjančių švenčių proga linkime tiek savo klientams, tiek ir visiems kitiems tikėti savo jėgomis ir pasitikėti bei priimti jiems siūlomą pagalbą, nebijoti kreiptis pagalbos. Juk drąsus ne tas, kuris kenčia tyloje, o tas, kuris išdrįsta ieškoti pagalbos.

RPBSPC informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts