Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio mieste padaugėjo patogių suolelių

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio miesto senjorai jau kelerius metus skundėsi  suolelių trūkumu mieste. „Einant ilgesnį atstumą, pavyzdžiui, iki „Sodros“ ar iki kokios nors parduotuvės, jau norisi prisėsti pailsėti – juk ne jaunystė“,- skundėsi senjorai.Šie jų skundai pasiekė  Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narį Gediminą Lipnevičių, kuris tuo metu atstovaudamas „Radviliškio krašto bendruomenei“,  2018 metais raštu kreipėsi į Radviliškio miesto seniūną su siūlymu mieste įrengti daugiau suoliukų.

Seniūnas konservatorius E. Mončauskas  mandagiai padėkojo Tarybos nariui ir informavo, kad „seniūnija yra numačiusi suoliukų plėtrą mieste ir jau turi įsigijusi suoliukų, kurie artimiausiu metu bus pastatyti miesto viešosiose erdvėse“. Seniūnija žodį tesėjo … ir tik po dvejų metų naujų suoliukų mieste tikrai padaugėjo.

„Džiugu, kad Radviliškio miesto seniūnija atkreipė dėmesį į mano pasiūlymą  dėl  suoliukų plėtros mieste ir  senjorai pagaliau gali patogiai pailsėdami keliauti iki jiems reikiamų objektų. Tik gaila, kad  naujųjų suoliukų reikėjo taip ilgai laukti – net dvejus metus, kai šį klausimą buvo galima išspręsti per keletą dienų“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Naujieji suoleliai Radviliškio mieste pastatyti prie „Sodros“, Dariaus ir Girėno gatvėje, Vaižganto gatvėje  bei kitose miesto vietose.

Beje, tai ne pirmas Tarybos nario siūlymas radviliškiečių gerovei. Visai dar neseniai  Tarybos nario G. Lipnevičiaus siūlymas – nemokamos įrankinės –  buvo įgyvendintas  prie Šeduvos, Radviliškio bei kitų rajono kapinių. Šis įgyvendinimas itin pradžiugino Radviliškio rajono gyventojus bei svečius, atvykstančius į kapines aplankyti savo artimųjų. 

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019