Radviliškio meras V. Simelis pažeidė įstatymą, bet mandatą išsaugos

Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis, laiku neatsisakydamas nesuderinamų pareigų, pažeidė įstatymą, tačiau mandatą išsaugos dėl teisinės spragos, antradienį nusprendė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Komisija konstatavo, kad V. Simelis, šių metų gegužės 6–birželio 4 dienomis eidamas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario-mero ir Radviliškio rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjo pareigas, pažeidė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, numatantį, kad tarybos narys negali eiti nesuderinamų pareigų.

Pagal įstatymą, savivaldybės tarybos nario pareigos yra nesuderinamos su tos savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo ir darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigomis. V. Simelis, laimėjęs Radviliškio rajono mero rinkimus, prisiekė gegužės 6 dieną, tačiau neparašė prašymo pasitraukti iš savivaldybės poskyrio vedėjo pareigų. Tai jis padarė tik po mėnesio, birželio 4 dieną.   Antradienį VRK posėdyje dalyvavęs meras apgailestavo dėl savo aplaidumo, tvirtino manęs, kad tapdamas meru automatiškai neteko einamų pareigų, o prašymą atleisti iš pareigų parašęs, kai to paprašė savivaldybės Bendrųjų reikalų skyriaus tarnautoja. „Manau, kad tas (buvusių pareigų – BNS) atsisakymas – perteklinis dalykas. Jei jau einu į rinkimus, tai esu apsisprendęs, kad tapsiu meru“, – sakė jis.

Politikas pabrėžė tą mėnesį gavęs vieną atlyginimą – mero. VRK taip pat konstatavo, kad šis pažeidimas sukuria faktinį pagrindą nutraukti mero įgaliojimus, tačiau įstatyme palikta teisinė spraga neleidžia to padaryti. Dėl to nutarta kreiptis į Seimo pirmininkę, atkreipiant dėmesį į tai ir siūlant pataisyti įstatymą. „Tenka konstatuoti, net tuo atveju, kai VRK pripažįsta V. Simelį pažeidus įstatymą, galiojantis įstatymas nenumato jokių teisinių pasekmių“, – sakė išvadą dėl Radviliškio mero rengusi sakė VRK narė Inga Milašiūtė. Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme rašoma, kad tarybos nario įgaliojimai prieš terminą nutrūksta, „kai jis pradeda eiti pareigas, nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis, ir šių pareigų neatsisako“. Pagal minėtą formuluotę, mandatas naikinamas tik tuo atveju, kai tarybos narys pradeda eiti nesuderinamas pareigas. Apie atvirkštinę situaciją – kai savivaldybės tarnautojas išrenkamas tarybos nariu ar meru – įstatymas nekalba.

„Todėl VRK nebeturi teisinio pagrindo spręsti dėl mandato netekimo anksčiau termino“, – aiškino I. Milašiūtė. Pristatydama tyrimo išvadą, ji atkreipė dėmesį, kad V. Simelis, jau eidamas mero pareigas, per tarybos posėdžius dukart sprendė su Paveldosaugos ir turizmo poskyrio susijusius klausimus. VRK medžiagoje nurodyta, kad būtent mero iniciatyva pakeista savivaldybės administracijos struktūra ir minėtas poskyris tapo skyriumi. VRK įžvelgė galimą V. Simelio interesų konfliktą, nes jis nenusišalino nuo klausimų sprendimo, todėl nutarė kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

„Sena idėja, kad reikia stiprinti paveldosaugą ir kultūrą Radviliškio rajone“, – poskyrio virsmą į skyrių aiškino meras.

Jis antradienį iš esmės pritarė VRK išvadai ir tvirtino bausmės sulaukęs, nepaisant to, kad mandatą išsaugojo. „Aš jau bausmę ir taip gavau, beveik aštuonis mėnesius gyvenu nežinomybėje“, – tvirtino politikas. V. Simelis teigė daugiau į merus nebekandidatuosiantis, nors trauktis iš vietos politikos nežadėjo. Tyrimą dėl V. Simelio pareigų VRK atliko liepos 1 dieną gavusi laikraščio „Radviliškio naujienos“ paklausimą. Pakartotiniai tarybos nario-mero rinkimai Radviliškyje vyko šių metų balandį, kai tuometinis meras Antanas Čepononis buvo išrinktas į Seimą.

BNS ir lrytas.lt inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts