Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje per parą – nei stiklinės vandens

Avatar

Paskelbta

data

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  vis dažniau kreipiasi  rajono gyventojai su skundais dėl Radviliškio ligoninės darbo. Daugiausia nusiskundimų gaunama dėl Priėmimo skyriaus bei tvarkos stebėjimo palatose. Iš Priėmimo skyriaus žmonėms vėlai vakare liepiama eiti į namus, nors gyvena kaime, o rajono gyventojai, gulėję stebėjimo palatoje, skundėsi, kad visą parą nematė gydytojo ar niekas nepasiūlė stiklinės vandens. Apie visus šiuos atvejus savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė.
Šį kartą – vėl skundas, susijęs su tvarka stebėjimo palatose

Stebėjimo palatoje – para be maisto ir vandens

Į savaitraščio redakciją kreipėsi Vadaktų kaimo gyventoja. „Gegužės 26 dieną, apie 14 valandą, į Radviliškio ligoninės priėmimo skyrių buvo atvežta mano anyta J.D. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi). Greitosios pagalbos medikams neturi  jokių priekaištų – atvažiavo greitai, su ligone elgėsi profesionaliai. Nesklandumai prasidėjo, kai anytą atvežė į  Priėmimo skyrių ir paguldė į stebėjimo palatą. Ji turi širdies nepakankamumą, keisti širdies vožtuvai, o ir amžius labai garbus – rugsėjo mėnesį sukaks 85 metai. Kadangi anytos organizme kaupiasi skysčiai, jau septintą kartą ją vežame į ligoninę, tačiau visada iš Priėmimo skyriaus ji  greitai būdavo perkeliama į Vidaus ligų skyrių, kur  būdavo suteikiamas gydymas“,- pasakojo J.D. marti.

Stebėjimo palatoje ligonė J.D. šį kartą prabuvo visą parą. Pasak  marčios, jos anytai suleido vaistų, kad varytų skysčius iš organizmo, davė tablečių, tačiau tokio garbaus amžiaus žmogui visą parą nebuvo pasiūlyta nei stiklinės vandens.

„Jeigu nebūtų karantino, mes būtume nuvežę jai maisto, tačiau dabar nieko nepriima, neįleidžia. Mes, jaunesni žmonės, žinome, kad ligoninėje yra kavos aparatas, galima nusipirkti arbatos ar kavos, tačiau ar tai žino 85 metų žmogus? Juk seselės galėjo pasiteirauti, ar ji nori valgyti, gerti. Anyta turėjo pinigų – nesunku būtų ko nors nupirkti ar sriubos lėkštę vakare paduoti –  gal lieka nuo kitų skyrių ligonių. Be valgio tokio amžiaus žmogui pabūti tris – penkias valandas nieko tokio, tačiau visą parą išbūti be maisto, be stiklinės vandens – kažkas baisaus. Ir močiutė sakė, jeigu būtų žinojusi, būtų iš namų įsidėjusi pavalgyti. Labai gaila seno žmogaus, iškankinto be maisto visą parą“,-  priekaištus medikų abejingumui žėrė ligonės marti

Pietūs – lyg stebuklas

Gegužės 27 d. J.D. buvo perkelta į Vidaus ligų skyrių. Pasak senolės marčios, apie 13 valandą ji paskambino anytai, pasiteiravo, ką ši veikia ir išgirdo pritrenkianti atsakymą: „Nepatikėsite, aš valgau, man davė valgyti!“.

„Išgirdus tokius  močiutės žodžius taip širdį suspaudė – senas žmogus buvo parą be maisto kankinamas lyg kokioje koncentracijos stovykloje“,- sakė  J.D. marti

Maistas stebėjimo palatos pacientams nepriklauso

Kodėl stebėjimo palatoje močiutė visą parą negauna maisto ir vandens, pasiteiravome  Radviliškio ligoninės direktoriaus V. Smalinsko.

Direktorius savo atsiųstame rašte  redakciją informavo, kad  „pacientų  maitinimas paslaugos (stebėjimo) teikimo metu nėra numatytas. Teikiant stebėjimo paslaugą atliekami tyrimai, pacientui dėl sveikatos sutrikimo ar numatomo tolimesnio gydymo (taip pat ir operacinio) nerekomenduotina būti pavalgius. Vandens pacientai gauna visada (jei pagal sveikatos būklę ir tyrimų planą, kuriuos nustato gydytojas, jiems galima gerti)“.

Stebėjimo palatoje  ligonis ilgiausiai gali išbūti 24 valandas, tad gavę tokį ligoninės vadovo atsakymą  patariame rajono gyventojams, pasikvietusiems greitąją pagalbą, įsidėti ir sumuštinį ir arbatos, nes  gali tekti stebimiems praleisti ir visą parą be maisto

Karantino metu siuntiniai nepriimami

Stebėjimo palatoje šiuo metu atsidūrusiems ligoniams neverta tikėtis ir maisto siuntinukų iš artimųjų –  ligoninės direktorius informavo, kad  „vadovaujantis darbo organizavimo tvarka Radviliškio ligoninėje karantino metu, į Izoliacinį bloką siuntiniai nepriimami“.

Suprantama, kad karantino laikotarpiu  reikia laikytis taisyklių – su maistu į ligoninę gali patekti bakterijų, galinčių pakenkti ligoniams. Bet vėl kyla klausimas – kodėl karantino metu ligoninėje atliekamas remontas – ar  statybinės dulkės mažesnis blogis nei artimųjų perduodamas maistas ligoniams?

Šiuo klausimu gyventojų prašymu ligoninės vadovo Tarybos posėdžio metu paprašė pasiaiškinti ir Tarybos narys G. Lipnevičius. Meras, gelbėdamas savo kolegą, pasakė, kad atsakymą pateiks raštu.

Rajono gyventojų  prašome netylėti ir kreiptis į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją susidūrus su netvarka gydymo įstaigose, valdininkų keistais sprendimais, abejingumu ar kitomis negerovėmis. Tikimės, kad  paviešintos  tokios  istorijos  atneš  teigiamų rezultatų ir  pagaliau  gydymo įstaigose, savivaldybės koridoriuose bus daugiau kreipiamas dėmesys į  žmogų ir jo konkrečią problemą, o ne atsikalbinėjama cituojant įstatymų ar nutarimų eilutes. 

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Strateginis veiklos planas – tik fantazija?…

Avatar

Paskelbta

data

Nemažai diskusijų  balandžio 1 d. Radviliškio rajono savivaldybės taryboje sukėlė  Radviliškio rajono savivaldybės 2021-2030 metų strateginio plėtros plano tvirtinimas. Buvo pastebėta, jog jame nėra numatyta realių  darbų, kuriuos reikėtų įgyvendinti per dešimt metų.

Strateginį veiklos planą rengė pirmakursis?

Tarybos posėdyje  nemažai kritikos Strateginiam planui kliuvo ir iš gyventojų, ir iš Tarybos narių. Buvo pastebėta, jog plane neatsispindi tragiška rajono situacija – gyventojų vidutinis amžius pats prasčiausias šalyje, o gydytojų, tenkančių vienam gyventojui, skaičius pats mažiausias.
Kadangi į rajoną įsisukęs mokyklų naikinimo vajus, Strateginiame plane taip pat nepaminėta, kokias mokyklas numatoma uždaryti ar reorganizuoti.
Strateginio plano rengėjams kliuvo ir už tai, kad paruoštame dokumente  nėra gyventojų apklausų rezultatų.

Plane  nepakankamai nušviesta ir turizmo įgyvendinimo strategija – jame paminėti dviračių takai, kuriuos gyventojai apvažinėjo jau prieš penkerius metus.

Paminėjus tokius trūkumus, iškilo klausimas, ar toks dokumentas apskritai reikalingas – jį sudaro per 80 puslapių, o  jokios konkrečios informacijos nepateikta.

Dokumentas – tik vizija…

Savo kūrinį tarybos posėdyje bandė ginti Investicijų ir turto valdymo skyriaus  vedėjas Gintaras Pilypas. „Strateginio plano ruošimą 10 metų laikotarpiui įpareigoja Seimo nutarimai, Vidaus reikalų ministerijos įstatymai.  Jis neturi būti konkretus – ką  pasieksime, kokia  kryptimi vystysime rajoną – tai sudėlios Tarybos sprendimai. Gyvenimas keičiasi ir nėra galimybės surašyti konkrečius objektus – tai daroma ruošiant 3 metų strateginį planą. Šis dokumentas neužkerta kelio keisti rajono vystymo krypties kitai Tarybai“,- sakė vedėjas.

Tarybos narė Z. Žvikienė pasiteiravo, kur vis dėlto galima susipažinti su gyventojų apklausų rezultatais – juk įdomu, kokie rajono gyventojų lūkesčiai.

Pasirodo, apklausų rezultatai buvo patalpinti tik  savivaldybės internetinėje svetainėje, o pagal juos, pasak  G. Pilypo ir buvo kuriamas Strateginis planas.

Tad  apie 90 puslapių sudarantis dokumentas – tik vizija, kuri galimai niekada nebus įgyvendinta.

Tvarkinga gatvė bus tvarkoma …  kad gatvė būtų tvarkinga

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo G. Pilypo, kodėl ardoma  gera Vasario 16-osios gatvė. Pasak vedėjo, Radviliškio rajonas nėra tikslinė teritorija, tik geresnė už vidutinę, ir iš Europos sąjungos negavo lėšų kelių rekonstrukcijai, o tik kelių tvarkymui, gerinant eismo sąlygas. Tad  siekiant įsisavinti šias lėšas ir gerinamos eismo sąlygos trijose sankryžose: bus užtikrintas saugus pėsčiųjų judėjimas, pagerintas apšvietimas, bus lengviau judėti neįgaliesiems.

Tarp Tarybos narių buvo kilusi diskusija dėl administracijos direktorės J. Margaitienės  darbų  pirkimo konkurso už daugiau kaip 650 tūkst. eurų, nes radviliškiečiai Vasario 16-osios gatvę jau praminė „auksine“, kaip ir miesto aikštę.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Beveik 60 kartų gaisrinę saugą pirtyse tikrino ugnis

Avatar

Paskelbta

data

Prieš didžiąsias šventes, tarp jų ir Velykas, per Didįjį šeštadienį yra įprasta kūrenti pirtį. O ten, kur ugnis, visada yra didesnė ir gaisro tikimybė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien šiais metais degė 59 pirtys, pernai per tą patį laikotarpį liepsnojo 47. Net 45 gaisrai jose įsiplieskė dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų. Po kelis gaisrus sukėlė elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai ir neatsargus žmogaus elgesys.

Vien pernai ugniagesiai gesino 175 pirtis. Kaip rodo penkerių metų gaisrų statistika, vidutiniškai per metus ugnis aplanko daugiau kaip 140 pirčių.

„Didžiausias gaisro pavojus pirtyje kyla dėl netinkamos konstrukcijos dūmtraukių, kai nesilaikoma norminių atstumų tarp sumontuoto šildymo įrenginio ar dūmtraukio iki degių statinio konstrukcijų. Dūmtraukis nuo jų turi būti nutolęs ne mažiau kaip 25 cm, o nuo paties šildymo įrenginio  – nuo 25 cm iki 1 m. Be to, kūrenant pirtį  patartina jos per daug neprikūrenti ir nepalikti be priežiūros. Pakuros durelės turi būti uždarytos, o malkos laikomos ne arčiau kaip per metrą,“  – sako  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento  Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos vyriausiasis specialistas Kęstutis Skrickis.

Be to, priklausomai nuo pirties eksploatavimo intensyvumo, bet ne rečiau kaip kartą per metus, būtina  iš dūmtraukio išvalyti suodžius. Beje, pirties durys turi atsidaryti į išorę, jos turi būti be užraktų ar sklendžių, kad kilus gaisrui iš jos galėtumėte kuo skubiau išeiti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos

Skaityti daugiau

Skaitomiausi