Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje per parą – nei stiklinės vandens

Avatar

Paskelbta

data

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  vis dažniau kreipiasi  rajono gyventojai su skundais dėl Radviliškio ligoninės darbo. Daugiausia nusiskundimų gaunama dėl Priėmimo skyriaus bei tvarkos stebėjimo palatose. Iš Priėmimo skyriaus žmonėms vėlai vakare liepiama eiti į namus, nors gyvena kaime, o rajono gyventojai, gulėję stebėjimo palatoje, skundėsi, kad visą parą nematė gydytojo ar niekas nepasiūlė stiklinės vandens. Apie visus šiuos atvejus savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė.
Šį kartą – vėl skundas, susijęs su tvarka stebėjimo palatose

Stebėjimo palatoje – para be maisto ir vandens

Į savaitraščio redakciją kreipėsi Vadaktų kaimo gyventoja. „Gegužės 26 dieną, apie 14 valandą, į Radviliškio ligoninės priėmimo skyrių buvo atvežta mano anyta J.D. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi). Greitosios pagalbos medikams neturi  jokių priekaištų – atvažiavo greitai, su ligone elgėsi profesionaliai. Nesklandumai prasidėjo, kai anytą atvežė į  Priėmimo skyrių ir paguldė į stebėjimo palatą. Ji turi širdies nepakankamumą, keisti širdies vožtuvai, o ir amžius labai garbus – rugsėjo mėnesį sukaks 85 metai. Kadangi anytos organizme kaupiasi skysčiai, jau septintą kartą ją vežame į ligoninę, tačiau visada iš Priėmimo skyriaus ji  greitai būdavo perkeliama į Vidaus ligų skyrių, kur  būdavo suteikiamas gydymas“,- pasakojo J.D. marti.

Stebėjimo palatoje ligonė J.D. šį kartą prabuvo visą parą. Pasak  marčios, jos anytai suleido vaistų, kad varytų skysčius iš organizmo, davė tablečių, tačiau tokio garbaus amžiaus žmogui visą parą nebuvo pasiūlyta nei stiklinės vandens.

„Jeigu nebūtų karantino, mes būtume nuvežę jai maisto, tačiau dabar nieko nepriima, neįleidžia. Mes, jaunesni žmonės, žinome, kad ligoninėje yra kavos aparatas, galima nusipirkti arbatos ar kavos, tačiau ar tai žino 85 metų žmogus? Juk seselės galėjo pasiteirauti, ar ji nori valgyti, gerti. Anyta turėjo pinigų – nesunku būtų ko nors nupirkti ar sriubos lėkštę vakare paduoti –  gal lieka nuo kitų skyrių ligonių. Be valgio tokio amžiaus žmogui pabūti tris – penkias valandas nieko tokio, tačiau visą parą išbūti be maisto, be stiklinės vandens – kažkas baisaus. Ir močiutė sakė, jeigu būtų žinojusi, būtų iš namų įsidėjusi pavalgyti. Labai gaila seno žmogaus, iškankinto be maisto visą parą“,-  priekaištus medikų abejingumui žėrė ligonės marti

Pietūs – lyg stebuklas

Gegužės 27 d. J.D. buvo perkelta į Vidaus ligų skyrių. Pasak senolės marčios, apie 13 valandą ji paskambino anytai, pasiteiravo, ką ši veikia ir išgirdo pritrenkianti atsakymą: „Nepatikėsite, aš valgau, man davė valgyti!“.

„Išgirdus tokius  močiutės žodžius taip širdį suspaudė – senas žmogus buvo parą be maisto kankinamas lyg kokioje koncentracijos stovykloje“,- sakė  J.D. marti

Maistas stebėjimo palatos pacientams nepriklauso

Kodėl stebėjimo palatoje močiutė visą parą negauna maisto ir vandens, pasiteiravome  Radviliškio ligoninės direktoriaus V. Smalinsko.

Direktorius savo atsiųstame rašte  redakciją informavo, kad  „pacientų  maitinimas paslaugos (stebėjimo) teikimo metu nėra numatytas. Teikiant stebėjimo paslaugą atliekami tyrimai, pacientui dėl sveikatos sutrikimo ar numatomo tolimesnio gydymo (taip pat ir operacinio) nerekomenduotina būti pavalgius. Vandens pacientai gauna visada (jei pagal sveikatos būklę ir tyrimų planą, kuriuos nustato gydytojas, jiems galima gerti)“.

Stebėjimo palatoje  ligonis ilgiausiai gali išbūti 24 valandas, tad gavę tokį ligoninės vadovo atsakymą  patariame rajono gyventojams, pasikvietusiems greitąją pagalbą, įsidėti ir sumuštinį ir arbatos, nes  gali tekti stebimiems praleisti ir visą parą be maisto

Karantino metu siuntiniai nepriimami

Stebėjimo palatoje šiuo metu atsidūrusiems ligoniams neverta tikėtis ir maisto siuntinukų iš artimųjų –  ligoninės direktorius informavo, kad  „vadovaujantis darbo organizavimo tvarka Radviliškio ligoninėje karantino metu, į Izoliacinį bloką siuntiniai nepriimami“.

Suprantama, kad karantino laikotarpiu  reikia laikytis taisyklių – su maistu į ligoninę gali patekti bakterijų, galinčių pakenkti ligoniams. Bet vėl kyla klausimas – kodėl karantino metu ligoninėje atliekamas remontas – ar  statybinės dulkės mažesnis blogis nei artimųjų perduodamas maistas ligoniams?

Šiuo klausimu gyventojų prašymu ligoninės vadovo Tarybos posėdžio metu paprašė pasiaiškinti ir Tarybos narys G. Lipnevičius. Meras, gelbėdamas savo kolegą, pasakė, kad atsakymą pateiks raštu.

Rajono gyventojų  prašome netylėti ir kreiptis į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją susidūrus su netvarka gydymo įstaigose, valdininkų keistais sprendimais, abejingumu ar kitomis negerovėmis. Tikimės, kad  paviešintos  tokios  istorijos  atneš  teigiamų rezultatų ir  pagaliau  gydymo įstaigose, savivaldybės koridoriuose bus daugiau kreipiamas dėmesys į  žmogų ir jo konkrečią problemą, o ne atsikalbinėjama cituojant įstatymų ar nutarimų eilutes. 

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ieškomas dviračio savininkas

Avatar

Paskelbta

data

Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai siekia nustatyti dviračio savininką. Tamsiai mėlynos spalvos dviratis „Fischer“ buvo rastas liepos 8 d.  Raseinių r., Kniečių k., Girkalnio sen. Kas pasigedote tokio dviračio, prašytume paskambinti Raseinių rajono policijos komisariato administratorei Juditai Girdžiuvienei telefonu (8 700) 61370.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gamta dovanoja galimybę pasveikti

Avatar

Paskelbta

data

Kaip manote, ar įmanoma vaistažolėmis ir mityba sumažinti onkologinių ligų riziką? Pasaulio sveikatos apsaugos organizacijos ekspertų komitetas įrodė, kad dauguma tokių ligų – netinkamo gyvenimo būdo padariniai. Vėžys išsivysto kancerogenams ilgą laiką (keliolika metų) veikiant organizmą. Todėl vėžio profilaktika ir įmanoma, ir būtina. Mitybos charakterį keičiant sveika gyvensena net 90 procentų šių ligų būtų galima išvengti. Kancerogeninių medžiagų poveikį aktyviausiai šalina dietinė mityba – pakankamas daržovių, vaisių, nevalytų grūdų ir vitaminų kiekis racione. O maisto kaloringumą – vieną svarbiausių vėžio profilaktikos priemonių – tikslinga sumažinti (ne mažiau 20 procentų visų gyvulinių riebalų, riebios mėsos, aukščiausios rūšies miltų bei cukraus).

Reikėtų mokytis gyventi sveikai!

Tiriant savaime nuo vėžio pasveikusius žmones, – o taip būna, – matyti, kad amoniakas, kaip skilimo produktas, gali sukelti vėžį. Manoma, kad 70 procentų gyvulinių baltymų racione – pavojinga riba. Taip pat didesni valgomosios druskos kiekiai, patekę su rūkyta mėsa, žuvimi, sudaro sąlygas atsirasti skandžio vėžiui.

Kancerogenų aktyvumą didina: nikotinas – pavojingi formaldehido jonai, alkoholis didina kancerogenų aktyvumą organizme, taip pat cholesterolis, antsvoris, neracionali mityba, rūgštinės ir šarminės reakcijos disbalansas. Kraujas rūgštėja, kai augalinės kilmės produktai sudaro mažiau nei pusę raciono. Patariama kasdien suvartoti ne mažiau nei 500 gramų žalių vaisių ir daržovių. Taip pat – lėtinis vidurių užkietėjimas, per didelis gyvulinių riebalų kiekis, persivalgymas – ypač mėsa ir riebalais, dažnas valgymas, nepakankamas kramtymas, per karšto ir per šalto maisto vartojimas, daržovių virimas aliuminio induose, vitaminų trūkumas – ypač A, E, C, fermentų trūkumas – jų yra vaisiuose, daržovėse, piene, meduje (fermentai suyra 50 °C temperatūroje), makro ir mikroelementų trūkumas, ultravioletiniai spinduliai, nes saulėje ilgai kaitintis po 12 valandos žalinga, stresas, nejudrus gyvenimo būdas.

Kancerogenų veiklą slopina: daržovių ir vaisių vartojimas, augalinė ląsteliena maiste, vitaminai, fermentai, mikroelementai, mažas maisto kaloringumas, iškrovos terapijos, kvėpavimo normalizavimas, grynas oras, grūdinimasis, teigiamos emocijos. Svarbiausia gydant vėžį – išgydyti ne susirgusį organą, o atkurti viso organizmo funkcijas. Būtina detoksikuoti, išvalyti organizmą, aprūpinti jį pakankamu mineralų kiekiu (ypač kalio druskų), vitaminais, fermentais ir daug kitų priemonių.

Kokios vaistažolės gali paveikti onkologines ligas?

Gydymuisi gali būti vartojami šie augalai: plačialapis gyslotis, pelkinė ir miškinė sidabražolė, beržo juodgrybis, paprastoji jonažolė (ji iš tiesų yra vaistas nuo 99 ligų), didžioji ugniažolė, didžioji varnalėša, vaistinė medetka, pelynas, takažolė, pelkinis pūkelis, paprastoji kiaulpienė, auksinė šaknis, mandžiūrinė aralija, eleuterokokas, mėlynė, dygliuotasis šaltalankis, paprastasis šermukšnis, juodasis serbentas, paprastoji žemuogė, vaistinė melisa, paprastasis čiobrelis ir kt. Be to, vartojami bičių produktai, homeopatiniai preparatai ir kt. Tačiau prieš gydydamasis vaistažolėmis ligonis turėtų pasikonsultuoti su specialistu.

Šaltalankių aliejus malšina skausmą, mažina uždegimus, skatina audinių regeneraciją, padeda gyti žaizdoms. Pavyzdžiui, sergant stemplės vėžiu aliejus geriamas prieš valgį 2–3 kartus per dieną (prieš vartojant praskiedžiamas saulėgrąžų aliejumi santykiu 1:1). Šaltalankių aliejaus galima pasigaminti taip: iš prinokusių vaisių spaudžiamos sultys, likusi masė sudžiovinama, susmulkinama kavamale, užpilama saulėgrąžų aliejumi (1:1,5), laikoma 3 savaites kambario temperatūros patalpoje, tamsoje, kartais pamaišoma. Paskui nukošiama ir supilstoma į tamsius butelius.

Mėlynių uogos gerina medžiagų apykaitą ir šalina iš organizmo kenksmingus junginius. Juose itin daug žmogaus organizmui naudingų medžiagų.

Žemuogė taip pat labai vertinga gydomoji uoga – ji stiprina organizmą, stabdo žarnyne puvimo procesus, padeda pašalinti iš jo įvairias kenksmingas medžiagas ir cholesterolį. Žemuogėse yra fitoncidų, kurie sunaikina daugelį ligas sukeliančių bakterijų. Daugelį amžių jonažolėmis gydomos įvairios ligos. Pavyzdžiui, jonažolės trauktinė su spiritu buvo vartojama vietoj jodo. Ji tebėra galinga ir šiandien. Tarkime, sergant depresija, jonažolių užpilu kartais galima pakeisti sintetinius antidepresantus. Jonažolėmis gydomi ir piktybiniai navikai. Tačiau šią vaistažolę reikia vartoti atsargiai – ji didina organizmo imlumą UV spinduliams, neigiamai veikia regos nervą, netinka žmonėms, kurių padidėjęs kraujospūdis.

Liaudies medicinos šalininkai tiki, kad surinkti žydintys varnalėšų lapai turi ypatingų galių. Jų nuoviru gydomi įvairūs piktybiniai navikai, kepenų ligos, žaizdos. 2 šaukštus susmulkintų lapų užplikykite 0,5 litro verdančio vandens, 30 minučių kaitinkite verdančio vandens vonelėje, po to nukoškite. Gerkite po 0,5 stiklinės 2–3 kartus per dieną.

Žmogus turi gauti 90 veikliųjų medžiagų: 60 mineralų, 16 vitaminų, 13 būtinų amino rūgščių, 3 nesočiąsias – ir visa tai greta mūsų. Tai ir garšva, ir dilgėlės, kiaulpienės, varnalėšos, balanda, žliugė. Nereikia bijoti kartumo – jo turintys augalai valo ir stimuliuoja kepenis, gerina darbingumą, ištvermę. Anot Rytų medicinos, kartumynai pašalina iš organizmo nuovargio toksinus, pagerina medžiagų apykaitą, slopina puvimo procesus žarnyne. Paprastųjų kiaulpienių jauni lapai tinka salotoms, tai – pasakiškas augalas. Kad nebūtų kartūs, lapus pusvalandį pamirkykite sūdytame vandenyje, tada nuplaukite. Tokios salotos ypač tinka pavasarį, kai trūksta vitaminų, mikro ir makroelementų. Valgant šias salotas pagerėja ir sąnarių medžiagų apykaita. Pavasarį kasdien suvalgykite 10 paprastųjų kiaulpienių lapų ar iš jų padarytų salotų. Kiaulpienėms pražydus, galima valgyti maždaug po 5 jų žiedus, vėliau vėl valgyti sveikus jaunus lapelius.

Virškinimo sistema – organizmo fabrikas, centras, nes žarnyno veikla ir flora veikia visas apykaitines reakcijas. Jei šioje sistemoje atsiranda disbalansas – gali užpulti daugybė ligų. Jei viduriai užkietėję, kepenys pavargusios, žarnyne susikaupė toksinų, nuodijančių organizmą, gali sutrikti širdies ritmas ir kraujotaka, prasidėti sąnarių ligos, alergijos. Todėl labai svarbu, kad žarnynas būtų gerai išvalytas, detoksikuotas – tuomet susitvarkys daug bėdų.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019