Radviliškio krašto neįgalieji – gėlių mieste Ventspilyje


Radviliškio krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Jūratė Čiuladienė kartu su Baisogalos skyriaus koordinatore Vanda Kazickiene birželio 18 dieną surengė neįgaliesiems  nemokamą išvyką į  Latvijos pajūrio miestą Ventspilį. Išvykoje dalyvavo 28 baisogališkiai bei 23  radviliškiečiai.

Kodėl buvo pasirinktas Ventspilis?
Spaudoje rašoma, kad  pajūrio miestą Ventspilį  galima pavadinti lietuvių vasaros sostine. Miestą ypač pamėgo šeimos su mažais vaikais, kuriems čia  netrūksta įvairiausių pramogų. Suaugusiesiems taip pat yra kur paganyti akis – į daugybę fontanų, gėlių skulptūrų, milžiniškų inkarų, savo laiką ištarnavusių laivų, į senamiesčio gatveles ir… netikras karvutes, o rudeniop ir į gėlių kilimus, tarp kurių kūrėjų esama ir lietuvių. Tokių tikslų vedami, į Ventspilį išsiruošė ir Radviliškio krašto neįgalieji.
Miestas sutiko svetingai
Ventspilis turistus pasitiko nuostabia žaluma ir gana vėsiu oru. Termometras rodė tik 21 laipsnį šilumos. Sustoję prie krantinės, keliauninkai apibėgo prekybos kioskelius, kad galėtų susirasti bent po vieną suvenyrą su Ventspilio vaizdu. Netrukus prie grupės prisijungė gidas, kuris čia pat krantinėje trumpai pristatė miesto įsikūrimo istoriją. Jis keliauninkams paaiškino, kad  Ventspilis yra vienas seniausių Latvijos miestų, kurio pavadinimas kilo nuo per miestą tekančios Ventos upės, o miesto įkūrimo pradžia siejama su Livonijos ordino pilimi, istoriniuose dokumentuose pirmą kartą paminėta 1290 metais.
Po senamiestį – traukinuku
Gidas pakvietė visus į simpatišką mažagabaritinį 40 vietų traukinuką. Toks traukinukas yra pasaulyje seniai žinoma turistinė pramoga poilsiautojams. Jis atsirado ir Ventspilyje, siekiant padidinti turistinių ekskursijų aprėptį. Kelionė  prasidėjo Uosto gatvės promenadoje prie laivo „Hercogas Jokūbas“, tęsėsi krantine. Keliauninkai  galėjo apžiūrėti didesnius ir mažesnius laivus bei Ventos pakrantės perlą – Livonijos ordino pilį. Kelionės tolimiausias taškas buvo Pietinis molas, kur važiuojančiųjų žvilgsniui atsivėrė įėjimas į Baltijos jūrą ir krante eksponuojamas žvejybos laivas „Azovas“. Kelionėje traukinukas užsuko į Pajūrio muziejų po atviru dangumi,  pravažiavo Vaikų miestelį. Maršruto kulminacija buvo daug kartų apdovanotas fontanas „Fregata „Valzivs“. Grįždami atgal  Kuldygos gatve, keliauninkai pajuto senovės dvelksmą Rotušės ir Turgaus aikštėse.  Kelionės metu visi grožėjosi gausiais ir įdomiais  miesto fontanais ir spalvingomis gėlių skulptūromis.

Netikėtumas – Ventspilio karvučių paradas
Keliaudami traukinuku, ne vienoje maršruto vietoje turistai matė skirtingų dydžių ir spalvų karvių skulptūras. Gidas paaiškino, kad 2002 metais Ventspilyje įvyko akcija „Cow parade 2002“, arba Karvių paradas, pasaulyje laikomas didžiausiu ir sėkmingiausiu viešu meno renginiu. Tuomet  meno kūriniais buvo paverstos 26 natūralaus dydžio karvės iš stiklo pluošto. Jas vėliau pardavė labdaros aukcione, bet šešios dar tebestovi Ventspilyje. Įspūdingai atrodo trys 4 metrų aukščio ir 7 metrų ilgio karvės –  Karvė Jūrininkas, Gėlių Karvė ir Karvė Keliautoja.
Laivu – po Ventos upę
Grįžę po kelionės traukinuku, turistai susėdo  į laivą „Hercogs Jēkabs“. Jiems buvo surengta 45 minučių trukmės kelionė Ventos upės delta. Tai buvo nepakartojama galimybė apžvelgti Ventspilio miestą ir uosto gamybinę zoną.
Pajūrio parko taku – iki jūros
Žinoma, beveik visi keliauninkai skubėjo pamatyti jūrą, tačiau eksponatų ir gamtos grožio kampelių gausa neleido skubėti, kvietė grožėtis ir aikčioti iš nuostabos. Parku vingiavo takelis, vedantis didžiausių Pabaltijyje inkarų kolekcijos link. Didžiausio inkaro svoris – 23 tonos,  aukštis – 6 metrai. Parke  gausu puošnių medžių, yra jaukių poilsio ir iškylų vietelių prie vandens lelijomis pasipuošusių tvenkinių.  Kas netingėjo, pasuko  parke įrengtu 240 m ilgio takeliu „Džiunglių takas“, prie kurio po tarptautinio medžio drožėjų simpoziumo „Papeļu māksla 2005“ ( Drebulių menas) pradėjo savo gyvenimą įvairūs egzotiniai žvėrys. Dauguma poilsiautojų, negaišdami brangaus laiko, nuskubėjo prie jūros. Namo turistai grįžo kupini įspūdžių, labai išvargę, bet daug sužinoję ir pamatę. O tai ir yra svarbiausias kiekvienos išvykos tikslas.

Regina Vaitkevičienė

Total
1
Dalinasi
Related Posts