„Radviliškio krašto bendruomenės“ narių išvyka į Latviją

„Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai buvo išvykę į rudens rūku apgaubtą ir pasiruošusią švęsti Valstybės atkūrimo šimtmetį Latviją. Pakeliui stabtelėta Viekšniuose – profesorių Mykolo, Vaclovo ir Viktoro Biržiškų gimtinėje. Aplankytas pirmosios vaistinės muziejus, drąsiai įveiktas 70 m ilgio kabantysis tiltas per Ventos upę, pasigrožėta XIX a. raudonų plytų vandens malūnu. Bendruomenės nariai, aplankę tautodailininkės Snieginos Chriščinavičienės galeriją „Snieginos giesmė akmenėliui“, žavėjosi jos darbais iš akmens ir žemių, susikaupę klausėsi eilių apie gamtą ir būtį.
Latvija pasitiko pasipuošusi tautinių spalvų vainikais, gėlių puokštėmis, valstybinėmis vėliavomis. Lapkričio 18 – oji – Latvijos Šimtmečio šventė. Pažintis su Latvija prasidėjo saldžiai. Saldus mieste aplankyta saldainių gamykla, kur iš šviežio pieno gaminami saldainiai „Gotina“ („Karvutė“), kita saldi produkcija. Visi įsigijo skanių rankų darbo saldainių, įsiamžino prie miesto simbolio – Karlio Ilės skulptūros „Medaus lašas“.
Kuldyga – istorinė Kuržemės sostinė, Hanzos sąjungos miestas, „Latvijos Venecija“. Įveikę XIX a. statytą, vieną ilgiausių plytų tiltą Europoje, pasigrožėję 249 m ilgio Ventos kriokliu ir Alekšupytės upelio iš 4,15 m krentančiu vandeniu, bendruomenės nariai pateko į XVII- XVIII a. senamiestį. Vaikščiodami senomis miesto gatvelėmis visi žavėjosi senos architektūros namais, bažnyčiomis, išgirdo daug įdomių istorijų apie žymųjį hercoga Jakobą, apie šiais laikais mieste vykstančius įdomius ir keistus renginius. Pasisėmę naujų įspūdžių ir energijos „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai padėkojo bendruomenės pirmininkui G.Lipnevičiui bei gidui A.Vitartui už puikiai organizuotą kelionę ir su dainomis bei  viltimi, kad  ateityje dar bus daug įdomių išvykų, grįžo namo.

„Radviliškiokrašto“ informacija 

           

Total
0
Dalinasi
Related Posts