Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio Gražinos mokyklos senjorų popietė „Apglėbkime vieni kitus prisiminimų skraiste“

Avatar

Paskelbta

data

Šįmet Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla švenčia savo 40-ąjį gimtadienį. Mokykloje vyksta įvairūs renginiai, skirti šiai sukakčiai. Spalio 26 dieną mokyklos skaitykloje vyko popietė ”Apglėbkime vieni kitus prisiminimų skraiste”, kurią surengė mokyklos darbuotojų grupė, vadovaujama direktoriaus pavaduotojos ugdymui D.Sedelskienės.

Į popietę buvo pakviesti mokykloje dirbę mokytojai senjorai. Į susitikimą atėjo buvęs mokyklos direktorius A.Krikštanas, buvusios ilgametės direktoriaus pavaduotojos J.Ragauskienė ir N.Masiulienė, matematikos mokytoja B.Veršnickienė, pradinių klasių mokytojos I.Butvilienė, M.Bielskienė, dailės mokytojos J.Kurmanskienė ir G.Stugienė, technologijų mokytojas D.Kurmanskis, tikybos mokytoja E.Stančikienė, šokių mokytoja V.Jurgauskienė. Senjorai prisiminė pedagoginio darbo pradžią 1977-aisiais tuometėje 5-ojoje vidurinėje mokykloje, dar kvepiančioje dažais, atvėrusioje duris mokiniams ir mokytojams prieš keturiasdešimtmetį. Dabar mokykla gerokai pasikeitusi, aprūpinta informacine įranga, mokykloje veikia informacinis centras, skaitykla, muziejus. Jaukioje aplinkoje senjorai pasidžiaugė mokyklos pokyčiais.

Direktorius L.Vaičiūnas pasveikino visus atvykusius senjorus. Tylos minute buvo pagerbti mirę mokytojai. Popietėje skambėjo mokytojos E.Stančikienės eilės, senjorai kartu su mokykloje dirbančiais mokytojais dainavo populiarias dainas. Renginio vedėja lietuvių kalbos mokytoja A.Mackevičienė pabrėžė, kad tie išsiskyrimo metai nieko nepakeitė – mokytojai senjorai išliko mūsų kolegos, tokie nuoširdūs, paprasti ir visad laukiami.

Intelektualus bendravimas, pagarba pedagoginiam darbui, meilė kiekvienam vaikui dar kartą įrodė, jog mokykloje dirbo mokytojai iš pašaukimo. Neskaičiuodami laiko jie mokė, ugdė, auklėjo, puoselėjo, globojo kiekvieną. Pasak J. Ragauskienės, mokykla – tai vieta, tapusi namais, kurioje formavosi ne tik mokinių asmenybės, bei brendo ir ką tik iš institutų atėję jauni mokytojai. Šių žmonių, dabar jau senjorų, visas gyvenimas ir veikla buvo skirta atlikti dvi šventas misijas – būti Žmogumi ir Mokytoju. Mūsų mokyklos kolektyvas pagrįstai jais didžiuojasi.

 

Aušra Mackevičienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

 

 

1 Comment

1 Comment

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi